Ptákovina (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2009, 119 min

Tak Kunderovo umění u mě nezabodovalo ani v podobě docela zábavné divadelní hry. Kladné body ovšem sbírá dvojice Vetchý + Dulava.(18.1.2013)

Dialogy se scénářem prostě nesedí a herci to již nezechrání. Vetchý je vůdcem na prknech, ale jeho projev je trošku škrobený a jak ho mám v oblibě, dívám se na to časem s despektem.(25.11.2014)

Kundera je na mě studený a složitý, ale tahle hra mě mile překvapila a líbila se..(20.5.2014)

• WANDRWALL

Spíše se mi to nezdá, že by dal M. Kundera svolení k uvádění této hry v Česku, a vysílání v televizi. Co k ní ale sám řekl, že ji napsal za několik dnů v Trenčanských Teplicích, ale je v ní jen jeho příprava na Žert", jeho vrcholný román, z konce šedesátých let. Spíše by se mi líbilo, kdyby se hlásil ke svému dramatu "Majitelé klíčů", kterýžto text vlastním a rád byh ho viděl i nastudovaný. Bohužel ani k tomuhle textu s už nemíní M.Kudera vracet, vyřadil ho ze svého literárního portfolia.(9.9.2010)

V titulcích pořadu uvedeno: režie Jan Brichcín; divadelní režie Ladislav Smoček; rok výroby 2010.(25.11.2014)