poster

Ptákovina (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2009, 119 min

 • rt12
  ****

  Kundera je na mě studený a složitý, ale tahle hra mě mile překvapila a líbila se..(20.5.2014)

 • Greg25
  *****

  Dokonale demagogické, dokonale absurdní, dokonale pravdivé a dokonale reálné. Milan Kundera je opravdový literární mistr a s Ptákovinou to jenom dokazuje. První půlka představuje politickou atmosféru doby komunismu, zaímco druhá je svým laděním současná a řeší spíše problémy sexu, atd. Závěr je dokonale černo-humorný. Ptákovina má hloubku, šmrnc, krutou pravdu, ironii, minulost i současnost, satiru i myšlenky, má prostě všechno to, aby splňovala předpoklady dobré divadelní hry a tyto předpoklady náležitě naplňuje a podtrhuje je ještě vybroušeným hereckým obsazením vynikajícího pražského Činoheráku a divadelní režií pana Ladislava Smočka. 100%(10.4.2010)

 • kinderman
  *****

  Samozřejmě se nehodnotí kvalita televizního záznamu, ale především text (esence kunderovské filozofie, téma trapné pomsty, která se nakonec obrátí proti strůjci) a herecké výkony- skvělý O.Vetchý, vynikající J.Dulava, který má momenty, v nichž připomíná českého J.Cleese.(12.4.2010)

 • Rockerman
  ****

  Hra o moci a bezmoci, o zneužívání moci a poslušném, servilním stádu "ovcí". Dobrá satirická hra byla napsána v šedesátých letech minulého století. Tím, že jsou zde používány i přístroje, jako je notebook nebo mobil, chce nám zřejmě režisér říci, že tento problém je stále aktuální a obávám se, že má pravdu. Ondřej Vetchý je výborný standardně, ale výkon Jaromíra Dulavy je strhující a excelentní.(29.11.2014)

 • Brinkley
  ***

  V divadle jsem se opravdu slušně bavila, u TV přenosu už tolik ne. Ano, Ptákovina kvalit Žertu či Směšných lásek zdaleka nedosahuje, ale... možná to tak vnímám pouze já - Kunderovy romány mají natolik specifickou atmosféru, že každý pokus o jeho filmovou adaptaci ve mně vzbudil spíše rozpaky a zklamání (dokonce i Žert bez ohledu na báječného pana Somra coby Ludvíka).(18.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace