Ptákovina (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2009, 119 min

Hra o moci a bezmoci, o zneužívání moci a poslušném, servilním stádu "ovcí". Dobrá satirická hra byla napsána v šedesátých letech minulého století. Tím, že jsou zde používány i přístroje, jako je notebook nebo mobil, chce nám zřejmě režisér říci, že tento problém je stále aktuální a obávám se, že má pravdu. Ondřej Vetchý je výborný standardně, ale výkon Jaromíra Dulavy je strhující a excelentní.(29.11.2014)

Celkově výborné, ale ze všeho nejvíc bych opravdu vyzvedla Jaromíra Dulavu, který se u mě postaral o notnou dávku poťouchlého smíchu. Přirovnávat ho po této roli k českému Johnu Cleeseovi je více než trefné - vlastně mu byl neuvěřitelně podobný a ještě teď se tomu musím smát.(13.8.2010)

Dialogy se scénářem prostě nesedí a herci to již nezechrání. Vetchý je vůdcem na prknech, ale jeho projev je trošku škrobený a jak ho mám v oblibě, dívám se na to časem s despektem.(25.11.2014)

Kundera je na mě studený a složitý, ale tahle hra mě mile překvapila a líbila se..(20.5.2014)

V titulcích pořadu uvedeno: režie Jan Brichcín; divadelní režie Ladislav Smoček; rok výroby 2010.(25.11.2014)