Malé vraždy Agathy Christie: Vraždy podle abecedy (TV film)
-
Petits meurtres d'Agatha Christie: Les meurtres ABC, Les
Krimi / Drama
Francie / Švýcarsko, 2009, 95 min
Režie:
Eric WorethHrají:
Antoine Duléry, Marius Colucci, Denis LavantObsah
-
Vraždy podle abecedy je známý detektivní román Agathy Christie, který byl předlohou pro jednu epizodu z nového francouzského cyklu. Policie dostane vždy dopis, který ohlašuje další vraždu. Oznámí první písmeno jména obětí, datum a přibližné místo, kde bude zločin spáchán. Dopis bývá vždy podepsán ABC, neboť jména zavražděných jdou podle abecedy. To ovšem komisaří Larosierovi zdaleka nestačí, aby mohl zabránit dalším zločinům. (oficiální text distributora)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (9)
-
Morien
Chm, chm, chm, čeho se člověk nedočká, když v neděli před půlnocí zapomene vypnout televizi a sleduje současnou předělávku Agátina klasického příběhu. Dnes už romantickou zápletku najdeme i v ryze mužském filmu. Kdy se dočkáme regulérního Hastingse souložícího s inspektorem Jappem?(18.4.2010)
-
fantoci
odpad!Co to Frantíci s touto klasikou udělali, to nemá obdoby.....(29.4.2010)
-
Tuax
Chvílemi to vypadalo komicky jako groteska, přitom spíše by to mělo vzbuzovat napětí a poskytovat tajemnou atmosféru vyšetřování. Tak nějak na mě dýchá, alepsoň pojem Agátha Christie. Film nepůsobí příliš vážně, ale na půl jako parodie. Homosexuální scéna, teda bylo něco nečekaného, aspoň pro mě. Finální rozuzlení bylo bez náboje a docela mě zklamalo. To zpracování předlohy si zasloužilo lepší režii i scénář.(7.7.2010)
-
kacirek_
Hmm, tak to teda nee, s jednou z nejlepších knih Agaty Christie neporovnatelné, a kde je ksakru Poirot a Hastings?... Vraždy jsou v jiném sledu než v knížce a prostě celý se mi to moc nepáčilo. Podle mého názoru značně nepovedená novodobá předělávka.(19.4.2010)
-
zdenicka
odpad!Jsem znechucena! Takové zneuctění...(18.4.2010)
-
Slovicko
Průměrné krimi. Vypadalo to docela jasně celý průběh filmu, ale na konci došlo k celkem nečekanému, zajímavému rozuzlování. Jen ty výkony herců nebyly moc přesvědčivé. Nejvíc mi nesedl hlavní komisař. Knižní předlohu neznám, možná proto se na to nedívám tak kriticky.(19.4.2010)
-
Klariska
odpad!Jelikož zbožňuji původní zpracování detektivek A.Christie s Herculem Poirotem (vždy vynikající David Suchet), tak mi tento nový zcela inovovaný francouzský cyklus Agátiných detektivek přijde jako urážka jejího brilantního díla. Nahradit vyjímečného sice puntičkářského a sebevědomého Poirota příšerným namyšleným a neschopným detektivem Larosierem mi přijde dost neuctivé. Místo pomocníka kapitána Hatingse obsadit jakéhosi Lampiona (už jen to jméno) je hrůza. A nakonec zazdít zcela vyjímečnou atmosféru, kterou nabízí všechny tradiční zpracování považuji za barbarství. Myslím, že by tvůrci, v tomto případě, měli raději dát od moderní interpretace rychle ruce pryč.(22.4.2010)
-
Mendoza
Jsem znechucen! Takové zneuctění!!! Kde je ksakru Poirot a Hastings??? Hehe :D(4.5.2010)
-
chosan
odpad!Vražda opravdu ale možná tak vraždy předlohy Agathy Christie skvělé autorky, ale tento film by měli napadnout že ukradli námět a nemá to co společného s Poirotem a já se tak těšil že tady bude tento obdivuhodný detektiv. Proto dávám absolutní odpad a možná tak 1% za film!!!!!!!!!!!!!!(11.10.2010)