Bold Native

Drama / Krimi / Road movie / Akční

USA, 2010, 105 min

Film o bojovníkoch za slobodu zvierat v netradičnej podobe. Zostrihaný spletitou časovou líniou a poňatý surovou formou, kde zaobchádzanie so zvieratami vo veľkochovov a laboratóriách nie sú jediné necenzurované zábery. Okrem samotného plánovania akcií po celých Spojených Štátoch, sa film zaoberá otázkami správnosti či nesprávností týchto činov, konzumovania zvierat, až po násilie v hnutí. Dodatok ku komentáru od cheyene - celá pointa hnutia ALF vychádza z vegánstva, len je prenesené na priamu akciu namiesto protestov či petícií, takže tvoj údiv nedáva zmysel.(13.9.2014)

Environmentální, Radikální, Netradiční, Zpočátku roztřepaná kamera i nejasná časová linie se v druhé půlce přehoupli do celkem zajímavého mixu environmentálního dramatu se zajímavou hudbou i ECO poselstvím, které i pro někoho přes velmi radikální názory, zastává práva zvířat s kterými bylo a je, v USA na farmách obřích korporací, ale i v laboratorních podmínkách zacházeno silně nemorálně a odporně. 75%(26.8.2013)

*navyše za ojedinelú tému......(19.10.2013)

Zajímavý film, u kterého jsem si prakticky za celou jeho dobu nedokázal zvyknout na střih a záběry kamery. Byl to pro mě značně rušivý element. Co však mohu pochválit, je hudba a řada scén, které jsou výborně natočené. Jedná se zejména o pasáže v druhé půlce filmu. Zvažoval jsem i 4*, ale závěrečný doslov shodil dojem na 3*, neboť celý počin pak vyznívá jako prachsprostá agitka za vegetariánství a veganství.(11.6.2014)

Film je spíše o tom dění a o tom činu, kterým se snaží lidé poukázat na to kam jsme to dopracovali. Záběrů s týráním zvířat tam bylo opravdu málo a nebyly zdaleka tak drastické jako u jiných filmů, ale poukázaly na tu skutečnost, jak že na tom vlastně jsme a jak to vůbec vypadá na takových jatkách. Určitě zajímavý film, který má aspoň slušné poselství a opravdu si nemyslím, že by tu bylo něco přikreslováno, jen aby vám vymyli mozek a udělali z vás nějakého bojovníka za práva zvířat, je to každého svobodné rozhodnutí do jaké míry téhle mašinérii bude přispívat nebo naopak vzdorovat.(6.12.2013)