Bold Native

Drama / Krimi / Road movie / Akční

USA, 2010, 105 min

Neodvracala som zrak ani pri najkrutejších scénach, pretože to nemám vo zvyku. Chcem vedieť, proti čomu stojím! Prečo je tu tak málo hodnotení a komentárov a prečo ľudia nesledujú podobné filmy? Priamo sa to týka každého z nás, tak prejavte záujem aby ste vedeli, čo máte denne na tanieri. Ste schopní v obchodoch študovať letáčiky s cenami, ale skutočnú cenu toho, čo konzumujete môžete vidieť práve vo filmoch, ako je tento. OTVORTE UŽ KONEČNE OČI! Tí, ktorí bojujú za práva zvierat nie sú žiadny hlupáci, väčšinou to sú vzdelaní a citlivý ľudia, ktorým nie je ľahhostajný osud bezbranných tvorov. Nezdá sa vám, že toto je tá najvyššia forma ľudskosti? Zase musím poďakovať tomu, kto ma na film nepriamo upozornil-díky whack :)(8.10.2013)

• phoenixer

Bylo to celkem autenticke, jelikoz je spousty lidi, kteri diky tomuhle systemu sedi za katrem. O to horsi je predstava, ze kvuli dobre veci. Bohuzel lidi jsou dementi, kteri pojidaji maso dal, ikdyz vi, co se za zdi jatek deje. Presto me tenhle film nepresvedcil k tomu se stat militantnim clovekem a nutit nekomu svoje nazory. Jen hlupak nema soucit a svedomi, presto ho za to nehodlam mucit.. "Open eyes, open minds.. GO VEGAN!"(17.8.2015)

Príbeh každodennej konverzačnej rutiny uvedomelých vegánov, osloboditeľov mimoľudských zvierat, s rôznymi typmi ľudí. Od vegetariánov až po majiteľov korporácií žijúcich z ignorancie pohodlných konzumentov, ktorých pohľad na potravu siaha maximálne po pult najdostupnejšieho marketu. Jednoducho ďalší portrét zvrátenosti jedného sveta, v ktorom sa morálka nielenže nenosí, ale dokonca trestá.(12.3.2011)

Environmentální, Radikální, Netradiční, Zpočátku roztřepaná kamera i nejasná časová linie se v druhé půlce přehoupli do celkem zajímavého mixu environmentálního dramatu se zajímavou hudbou i ECO poselstvím, které i pro někoho přes velmi radikální názory, zastává práva zvířat s kterými bylo a je, v USA na farmách obřích korporací, ale i v laboratorních podmínkách zacházeno silně nemorálně a odporně. 75%(26.8.2013)

Film o bojovníkoch za slobodu zvierat v netradičnej podobe. Zostrihaný spletitou časovou líniou a poňatý surovou formou, kde zaobchádzanie so zvieratami vo veľkochovov a laboratóriách nie sú jediné necenzurované zábery. Okrem samotného plánovania akcií po celých Spojených Štátoch, sa film zaoberá otázkami správnosti či nesprávností týchto činov, konzumovania zvierat, až po násilie v hnutí. Dodatok ku komentáru od cheyene - celá pointa hnutia ALF vychádza z vegánstva, len je prenesené na priamu akciu namiesto protestov či petícií, takže tvoj údiv nedáva zmysel.(13.9.2014)