Osloboditeľ zvierat Charlie Cranehill, hľadaný v USA za domáci terorizmus, vyjde z utajenia, aby koordinoval celonárodnú akciu, zatiaľ čo jeho odcudzený otec, riaditeľ obchodnej spoločnosti, sa ho snaží nájsť skôr ako FBI. Film zároveň sleduje mladú ženu z ochranárskej organizácie, ktorá bojuje so systémom za lepšie podmienky zvierat v chovateľských zariadeniach. Snímka rozoberá témy novodobého vykorisťovania a využívania zvierat pre ľudské "potreby" formou dobrodružného road movie. (whack)

schizmo

Poselství filmu je nepopiratelné, ale jeho road movie forma, lofi produkce a způsob vyprávění mi absolutně nesedl. Je to přesně ten pocit, který u podobných snímků mívám a vkrádá se otázka, jak takový film může zaujmout běžně smýšlejícího člověka, když neudělá dojem na někoho, kdo s tímhle aktivizmem sympatizuje. ()

Khalesi

Neodvracala som zrak ani pri najkrutejších scénach, pretože to nemám vo zvyku. Chcem vedieť, proti čomu stojím! Prečo je tu tak málo hodnotení a komentárov a prečo ľudia nesledujú podobné filmy? Priamo sa to týka každého z nás, tak prejavte záujem aby ste vedeli, čo máte denne na tanieri. Ste schopní v obchodoch študovať letáčiky s cenami, ale skutočnú cenu toho, čo konzumujete môžete vidieť práve vo filmoch, ako je tento. OTVORTE UŽ KONEČNE OČI! Tí, ktorí bojujú za práva zvierat nie sú žiadny hlupáci, väčšinou to sú vzdelaní a citlivý ľudia, ktorým nie je ľahhostajný osud bezbranných tvorov. Nezdá sa vám, že toto je tá najvyššia forma ľudskosti? Zase musím poďakovať tomu, kto ma na film nepriamo upozornil-díky whack :) ()

whack

Film odhaľuje v reálnom svetle aktivistov z hnutia za oslobodenie zvierat, ako aj aktivistku za welfare zvierat, ktorá odhodlane lobuje priamo v kanceláriách šéfov firiem. Film priam až dokumentárnou formou zobrazuje ideológiu aktivistov, rozoberá viaceré problematiky, od utrpenia zvierat v pokusných laboratóriách a veľkochovoch, až po otázku (ne)opodstatnenosti násilia v hnutí. Účinkovanie aktivistu Petra Younga, ktorý hrá v podstate sám seba, to klincuje. Násilie drvivá väčšina aktivistov zásadne odmieta. Animal Liberation Front nie je násilie, napriek tomu sú v USA títo ľudia označovaní za teroristickú hrozbu. Z odhodlania hlavných hrdinov srší cez obrazovku pozitívna energia, a z honu na nich pocit beznádeje. Jednoznačne top film pre všetkých aktivistov, bez zbytočných superefektov a drsňáckych hlášok. Historicky všetci bojovníci za slobodu boli perzekvovaní, démonizovaní a zatváraní – od abolicionistov po bojovníkov proti nacizmu – ale iba do určitej doby. ()

umbjaz

film hezky ukazuje, že mocní světovládci hází slovo terorismus na všechny strany bez ohledů na to, kdo je terčem. V hlubokém totalismu u nás jsme pro takové lidi měly výrazů dost, všechny odráželi, jak moc je ten člověk nepřítelem těch ostatních. (Podvratný živel, diverzant, nebo třeba imperialista) dnes nás temný Korporacionalismus naučil terorismu, který drží poslušný plebs hezky na uzdě. to je ale trochu mimo, tito lidé opravdu nejsou teroristé a jediné, co s nimi mají společné, je pouze zájem Federal Bureau of Investigation. film ukazuje rozdíl mezi poklidným světem "teroristů" a hektickým světem korporací, ze kterého se (správně vychovaný) otec snaží uniknout, aby našel milovaného syna. cestou se snaží pochopit motivace a svět, který je pro něj tabu. nakonec se ukáže že rozdíl v těchto světech je tak markantní, jak jen je to možné. hvězda dolů za příšerně deptající (pro americkou levnější tvorbu typickou) klepající se kameru. ()

Dragoni

Environmentální, Radikální, Netradiční, Zpočátku roztřepaná kamera i nejasná časová linie se v druhé půlce přehoupli do celkem zajímavého mixu environmentálního dramatu se zajímavou hudbou i ECO poselstvím, které i pro někoho přes velmi radikální názory, zastává práva zvířat s kterými bylo a je, v USA na farmách obřích korporací, ale i v laboratorních podmínkách zacházeno silně nemorálně a odporně. 75% ()

• Keď sa na konci Jane (Jessica Hagan) spýta Richarda (Randolph Mantooth), prečo zmenil postoj, on ukáže na knihy, dobre známe v ochranárskom hnutí, ktoré má na stole: Making a Killing (Bob Torres), Slaughterhouse (Gail A. Eisnitz), Terrorists or Freedom Fighters? (Steven Best) a DVD filmu Earthlings (2005). (whack)
  • V scéne, kde hlavné postavy spomínajú tzv. feral childs, majú na mysli takých aktivistov, ktorí vybočili z nenásilného hnutia a v snahe pomôcť zvieratám páchajú násilie voči ľuďom. Je to ale dvojzmysel, feral child je v skutočnosti označenie človeka, ktorý vyrastal bez kontaktu s ľudskou spoločnosťou a má preto veľmi obmedzené schopnosti sociálneho správania. (whack)