poster

Bold Native

Drama / Krimi / Road movie / Akční

USA, 2010, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  ****

  Tohle je hodně zvláštní a netradiční film. Poletující kamera působí dokumentárně. Celé je to vlastně o jednom týpkovi, který se svými přáteli bojuje proti týrání zvířat ve výzkumných laboratořích, na jatkách, v chovných stanicích a podobně. Celé to působí na první pohled ekologicky a "vegansky", ale na mne to osobně působilo dost lidsky v tom, že na příkladu ochrany práv zvířat a odsouzení jejich týrání se film zabývá jednou zásadní celosvětovou hodnoutou a to je svoboda. A je jedno, jestli svoboda zvířat nebo svoboda člověka. Je to dost "těžký" film, hlavně drama. Chvílemi působí jeho filosofování naivně, ale bez toho to asi nešlo. !!POZOR!! - film obsahuje mnoho dokumentárních záběrů skutečného týrání, mučení a vraždění zvířat!!! Tyto záběry jsou odporné, šokující a strašně smutné. Osobně jsem dost otrlý, ale většina normálních lidí asi u tohoto bude odvracet zrak...(15.6.2012)

 • hlavsene
  *****

  Príbeh každodennej konverzačnej rutiny uvedomelých vegánov, osloboditeľov mimoľudských zvierat, s rôznymi typmi ľudí. Od vegetariánov až po majiteľov korporácií žijúcich z ignorancie pohodlných konzumentov, ktorých pohľad na potravu siaha maximálne po pult najdostupnejšieho marketu. Jednoducho ďalší portrét zvrátenosti jedného sveta, v ktorom sa morálka nielenže nenosí, ale dokonca trestá.(12.3.2011)

 • whack
  *****

  Film odhaľuje v reálnom svetle aktivistov za oslobodenie zvierat, ale aj aktivistku za welfare zvierat. Priam až dokumentárnou formou zobrazuje ideológiu takýchto aktivistov, rozoberá viaceré problematiky, od utrpenia zvierat v pokusných laboratóriách a veľkochovoch, až po otázku (ne)opodstatnenosti násilia v hnutí. Z odhodlania hlavných hrdinov srší cez obrazovku pozitívna energia, a z honu na nich pocit beznádeje. Ale pamätajme, historicky všetci bojovníci za slobodu boli perzekvovaní, démonizovaní a zatváraní – od abolicionistov po bojovníkov proti nacizmu – ale iba do určitej doby!(15.11.2013)

 • buwol
  *****

  *navyše za ojedinelú tému......(19.10.2013)

 • phoenixer
  **

  Bylo to celkem autenticke, jelikoz je spousty lidi, kteri diky tomuhle systemu sedi za katrem. O to horsi je predstava, ze kvuli dobre veci. Bohuzel lidi jsou dementi, kteri pojidaji maso dal, ikdyz vi, co se za zdi jatek deje. Presto me tenhle film nepresvedcil k tomu se stat militantnim clovekem a nutit nekomu svoje nazory. Jen hlupak nema soucit a svedomi, presto ho za to nehodlam mucit.. "Open eyes, open minds.. GO VEGAN!"(17.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace