Kozí příběh se sýrem

• USA Goat Story 2
všechny plakáty

Nápaditá pohádka plná fantazie ze sýrového pohádkového království, v níž nechybí humor, s množstvím dětem známých pohádkových postav jako je např. Čertovská babička, vodník a Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Volné pokračování úspěšného animovaného filmu Kozí příběh ve 3D animaci ze středověkého prostředí staré Prahy. (Česká televize)

BDMarty007

Jednoduchá a celkem milá pohádka pro děti. Není to tak sofistikované jako animované kusy hollywoodské produkce, není to ani nějak extra výtvarně zajímavé či tradicionalisticky poetické. Je to tak od každého trochu. A právě tím jak je to jiné je to celkem osvěžující. Děti se opravdu výborně bavili a i dospěláci se občas zasmáli. Je to opravdu spíše pro děti, než "rodinný" animovaný film. Chvílemi to bylo trochu rozvleklé, to bych viděl jako hlavní výtku. Ale finále mělo spád. Z celého filmu se mi nejvíce líbila písnička s velmi chytlavou melodií (http://youtu.be/hov8eG0O-hk). V závěru začali děti v kině spontáně tleskat, což jsem snad ještě nezažil. Takže za děti: 80% ()

Pump

Naprosto kouzelná, zábavná a roztomilá pohádka! Tak jsme šli do kina ještě jednou a stálo to za to. Je vidět, že si tvůrci vyhráli s detaily a celkově je druhý díl Kozího příběhu daleko lepší než první díl. Dvojka je opravdu česká. Už jen trailer...chaloupka, příroda, děti mě dokáže pozitivně naladit a rozesmát :-). Návštěvu kina vřele doporučuji každému, kdo má rád pohádky s dobrým koncem. P.S. Jak může seriózní filmový kritik Kamil Fíla aka Tetsuo, hledat v pohádce pro děti vztahy kdo s kým spí a jiné nesmysly? Nutí mě to k zamyšlení, jestli ten člověk je duševně zdravý nebo je to jen závist. Rozhodně asi nemá lehký život. Dnes se nazve filmovým kritikem opravdu kdejaký pisálek. ()

TommyDiamond

Po pravdě řečeno těžko se dá určit, který díl je lepší. Jestli první nebo druhý? Mě se asi víc líbil tento díl se sýrem. Musím uznat, že postavy, příběh i dabing známých osobností mě docela oslovil. Film byl ovšem moc krátký. Na celovečerní představení to mělo být alespoň o patnáct minut delší. V českých podmínkách se dá vytvořit kvalitní animovaný film velice těžko a my můžeme být určitě rádi za nějaký hodinový kozí příběh se sýrem.... ()

ConanVJ

Pěkná pohádka, která by se mohla v dnešní době plné Shreků, Dob ledových, atd..... dětem líbit. Animace je pěkná, i když to není kdovíjaký zázrak. Místy je filmek vtipný. Namluvená je pohádka stejným stylem jako první díl. Kombinace nové pohádky a starých známých postav z pohádek je povedená. Příběh je jednoduchý, ale filmek mě chytnul od začátku až do konce bavil. První díl se mi sice líbil víc, ale i tak bych hodnotil druhý díl na pěkných 86% :) ()

Tommassi3 odpad!

"Koza, která umí mluvit a dokonce i číst ?? To mě podržte !!" - "Akorát v počtech jsem byla trošičku slabší.." ;) Co se filmového průmyslu týká, o počty tu jde vždy až v první řadě, a tak by se dalo říct, že se zavřeným očkem oba dva Kozí příběhy coby na koleně vyrobení východoevropští pionýři 3D animace platí za finanční zázrak, který by nám Hollywood mohl jen tiše závidět.. Zde však výčet kladů snímku, u něhož se jeden nedokáže rozhodnout, zda je spíš naprosto diletantským hokuspokusem či jen opravdu příšerným filmem pro děti, končí.. A že se dětem líbí ?? Malá děcka si užívají kdejakou zhovadilost, proto je jim třeba od dětství ukazovat skutečně kvalitní filmy, vychovávat z nich plnohodnotné myslící diváky a ne nějaké konzumenty bezobsažných estrád a telenovel, jimiž se naše televize jen hemží.. Právě proto nemůžu Tománkovi a jeho spolutvůrcům odpustit ani kozí chlup, protože právě oni si s tou odpovědností vůči nejmladšímu divákovi jen opakovaně vytřeli řiť !! Ačkoliv se domnívám, že nejde o cíleně motivovanou výchovu budoucích diváků konzumentů, ale pouze o naprosto nekoncepční a nedospěle nerozvážnou touhu být s tím slavným třidéčkem světový.. Jistě Tománkovi jeho prvenství už nikdo nevezme a historie se často neptá, mně osobně se však podobné prázdné kalkuly naprosto příčí.. Nehledě na skutečnost, že vlastně ten nejlevnější aspekt výroby filmu, totiž scénář, zde vlastně stojí úplně bokem - Původně jsem chtěl objektivně říct, že scénář stojí za hovno.. Ale neřeknu !! ;) - osobně jsem nic podobně špatného snad ani neviděl.. Tvůrci se neumí rozhodnout, zda chtějí film pro děti nebo pro dospělé, když ten sexistický humor se jeví naprosto mimo akcetovatelné meze, ani jakým směrem se vlastně chtějí vydat, zda cestou hollywoodské školy - Což je pochopitelné a primárně logické, když se režisér snaží přiblížit právě Hollywoodu tou animací.. - a to buď prostřednictvím modelu klasického Disneyovského, dreamworksovského, který právě Disneyho i celou hollywoodskou školu paroduje či pixarovského, který naopak Disneymu vzdává poctu, přičemž Kozí příběhy nenaplňují ani jeden z modelů, když se však vlastně ani nevydávají cestou klasické české poetické animátorské školy v čele s Jiřím Trnkou, Hermínou Týrlovou či Karlem Zemanem, jehož jméno je mi v souvislosti s Tománkem až stydno zmiňovat.. Právě legendy českého animovaného filmu, které se musí v hrobech obracet, tvořily fantastické snímky, které právě více ocenil dospělý divák než dětský, což potvrzuje nejen jejich kvalitu, ale i má předchozí tvrzení.. Kozí příběh postrádá kvalitní, dostatečně nosný příběh, hloubku i jakoukoli poetiku, vyjma té přízemní hospodské, která však v podobném projektu nemá co dělat, rozehrává pásmo nesoudržných skečů bez point se špatným timingem - Což vyznívá naprosto nepochopitelně, když si jeden uvědomí, že tvůrci zvolili pro svůj příběh pouze jednu jedinou narativní linii.. - prostřednictvím postav, či spíš buď troškovsky uřvaných karikatur nebo nevyhraněných a na divákovy emoce nanapojitelných vyprázdněných loutek, které se navíc ve snímku často jen objeví, aby cosi udělaly nebo řekly a zase beze smyslu a funkce zmizely.. Hrátky s žánrovými vzorci a klišé pohádky ?? Či naopak utahování si z nich ?? Ani náhodou !! Tady zkrátka není a nefunguje vůbec nic.. Snad vyjma tradičně výborného dabingu.. Diletant Jan Tománek totitž naprosto selhal, když vlastně ani ta animace, příšerně bizarní a dadaistická, která spíš asociuje kreslené porno, v souvislosti s obsahem nedává pražádný smysl, díky čemuž se nabízí otázka, proč vlastně člověk, který neovládá základní principy tvorby filmu, vlastně touží natočit 3D celovečerní animák.. Jen proto, aby byl první ?? Maličko slabomyslné, řekl bych.. Ale proč tedy přišel ten nesouvisející sequel ?? Prostě jen odpudivý nonsens.. Stejně jako Kozí příběh se sýrem i s těmi jeho obludnými písničkami, které však platí u téhle perly za to vůbec nejmenší zlo.. () (méně) (více)

• Film si odbyl premiéru 1. 6. 2012 na zlínském filmovém festivalu ještě v nedokončené verzi. (Kolbenova)
  • Tvůrci filmu některé záběry upravovali i sedmdesátkrát. (JoranProvenzano)
  • Kozí příběh se sýrem bude kompletně ve 3-D stereoskopické verzi. (POMO)