Kozí příběh se sýrem

Goat Story 2

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2012, 85 min

Byla jsem příjemně překvapená. Zatímco první příběh měl takový divný děj, tak toto je vyloženě pohádka. A pěkná. Dívala jsem se s osmiletým synem. A jak mi říkal, že první díl neviděl, tak si myslím že by se mu ani nelíbil.(25.1.2016)

• animaxis

Nebudu tu tvrdi,že jsem zklamaný tím,že dobrý první díl je tu hodnocen jako sračka a tento pro mě debilní díl je tu lepší,než první díl.Veškerá tajemná až temná atmosféra kompletně zmizela a dokonce se z toho rozhodli udělat muzikál pro děti.Na film jsem se docela těšil a ono je to zklamání pro mě snad největší zklamání roku.Děj je sice jakž takž přijatelný,ale už to nemá s minulým dílem nic společného.Vtipům jsem se nesmál a nijak jsem se vlastně nebavil.Po shlédnutí jsem si musel pustit první díl,abych nemusel brát antidepresiva.(16.9.2013)

Poměrně ponurou jedničku vystřídala čistokrevná pohádka, což je vůbec to nejlepší řešení, jak potenciál Kozího příběhu rozvinout. Ideálně se nové postavy spojily proti zlu s klasickým triem Dlouhý, Široký a Bystrozraký, což jsem vyloženě uvítala. Však taky na ně člověk čekal už od nedokončené protektorátní pohádky s Plachtou.(23.3.2017)

• Slarque

Tentokrát je to pohádka, ale jinak se toho moc nezměnilo. Prostě bez scénáře vždycky zbyde jen velké roztažené nic. A koukat na nic skoro hodinu a půl je prostě nuda. Docela funguje střih, jakžtakž hudba – možná by se autor měl dát spíš na animované videoklipy, ty na scénáři tolik nestojí.(2.1.2014)

Je jasné, že po všeobeném "nadšení" z prvního příběhu ukecané kozy muselo nějaké to pokračování následovat, a nedá se říct, že by to bylo nutně špatné rozhodnutí, i když posouvání laťky do vyšších pater se tu bohužel nekoná. Snaha o větší přiblížení se dětskému divákovi přináší naivnější děj a pohádkovější atmosféru, což kupodivu celkem dobře funguje. S tím souvisí také určitá změna v pojetí animace, která je zřejmě o něco lepší, zato však méně zajímavá. Jednotlivé scény pak více drží pohromadě a vtipnější momenty se střídají s těmi méně povedenými, přičemž žádný výjev vysloveně nevyčnívá nad ostatními. Takže, sice jiné chyby, ale stejná známka. 50 %(2.1.2014)

• - Film si odbyl premiéru 1. 6. 2012 na zlínském filmovém festivalu ještě v nedokončené verzi. (Kolbenova)

• - Kritici filmu na Febiofestu udělili prestižní cenu Kristián a na Mezinárodním festivalu filmů pro děti v Buenos Aires získal v září 2010 hlavní cenu. (JARDAHONDA)

• - Tvůrci filmu některé záběry upravovali i sedmdesátkrát. (JoranProvenzano)