Kozí příběh se sýrem

Goat Story 2

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2012, 85 min

• beba789

Zlepšení od prvního dílu tu určitě je,ale pro mě to je stále ta nechutná,animovaná fraška.12%.(10.3.2013)

• Tommassi3

"Koza, která umí mluvit a dokonce i číst ?? To mě podržte !!" - "Akorát v počtech jsem byla trošičku slabší.." ;) Co se filmového průmyslu týká, o počty tu jde vždy až v první řadě, a tak by se dalo říct, že se zavřeným očkem oba dva Kozí příběhy coby na koleně vyrobení východoevropští pionýři 3D animace platí za finanční zázrak, který by nám Hollywood mohl jen tiše závidět.. Zde však výčet kladů snímku, u něhož se jeden nedokáže rozhodnout, zda je spíš naprosto diletantským hokuspokusem či jen opravdu příšerným filmem pro děti, končí.. A že se dětem líbí ?? Malá děcka si užívají kdejakou zhovadilost, proto je jim třeba od dětství ukazovat skutečně kvalitní filmy, vychovávat z nich plnohodnotné myslící diváky a ne nějaké konzumenty bezobsažných estrád a telenovel, jimiž se naše televize jen hemží.. Právě proto nemůžu Tománkovi a jeho spolutvůrcům odpustit ani kozí chlup, protože právě oni si s tou odpovědností vůči nejmladšímu divákovi jen opakovaně vytřeli řiť !! Ačkoliv se domnívám, že nejde o cíleně motivovanou výchovu budoucích diváků konzumentů, ale pouze o naprosto nekoncepční a nedospěle nerozvážnou touhu být s tím slavným třidéčkem světový.. Jistě Tománkovi jeho prvenství už nikdo nevezme a historie se často neptá, mně osobně se však podobné prázdné kalkuly naprosto příčí.. Nehledě na skutečnost, že vlastně ten nejlevnější aspekt výroby filmu, totiž scénář, zde vlastně stojí úplně bokem - Původně jsem chtěl objektivně říct, že scénář stojí za hovno.. Ale neřeknu !! ;) - osobně jsem nic podobně špatného snad ani neviděl.. Tvůrci se neumí rozhodnout, zda chtějí film pro děti nebo pro dospělé, když ten sexistický humor se jeví naprosto mimo akcetovatelné meze, ani jakým směrem se vlastně chtějí vydat, zda cestou hollywoodské školy - Což je pochopitelné a primárně logické, když se režisér snaží přiblížit právě Hollywoodu tou animací.. - a to buď prostřednictvím modelu klasického Disneyovského, dreamworksovského, který právě Disneyho i celou hollywoodskou školu paroduje či pixarovského, který naopak Disneymu vzdává poctu, přičemž Kozí příběhy nenaplňují ani jeden z modelů, když se však vlastně ani nevydávají cestou klasické české poetické animátorské školy v čele s Jiřím Trnkou, Hermínou Týrlovou či Karlem Zemanem, jehož jméno je mi v souvislosti s Tománkem až stydno zmiňovat.. Právě legendy českého animovaného filmu, které se musí v hrobech obracet, tvořily fantastické snímky, které právě více ocenil dospělý divák než dětský, což potvrzuje nejen jejich kvalitu, ale i má předchozí tvrzení.. Kozí příběh postrádá kvalitní, dostatečně nosný příběh, hloubku i jakoukoli poetiku, vyjma té přízemní hospodské, která však v podobném projektu nemá co dělat, rozehrává pásmo nesoudržných skečů bez point se špatným timingem - Což vyznívá naprosto nepochopitelně, když si jeden uvědomí, že tvůrci zvolili pro svůj příběh pouze jednu jedinou narativní linii.. - prostřednictvím postav, či spíš buď troškovsky uřvaných karikatur nebo nevyhraněných a na divákovy emoce nanapojitelných vyprázdněných loutek, které se navíc ve snímku často jen objeví, aby cosi udělaly nebo řekly a zase beze smyslu a funkce zmizely.. Hrátky s žánrovými vzorci a klišé pohádky ?? Či naopak utahování si z nich ?? Ani náhodou !! Tady zkrátka není a nefunguje vůbec nic.. Snad vyjma tradičně výborného dabingu.. Diletant Jan Tománek totitž naprosto selhal, když vlastně ani ta animace, příšerně bizarní a dadaistická, která spíš asociuje kreslené porno, v souvislosti s obsahem nedává pražádný smysl, díky čemuž se nabízí otázka, proč vlastně člověk, který neovládá základní principy tvorby filmu, vlastně touží natočit 3D celovečerní animák.. Jen proto, aby byl první ?? Maličko slabomyslné, řekl bych.. Ale proč tedy přišel ten nesouvisející sequel ?? Prostě jen odpudivý nonsens.. Stejně jako Kozí příběh se sýrem i s těmi jeho obludnými písničkami, které však platí u téhle perly za to vůbec nejmenší zlo..(26.9.2015)

Od prvního českého animované filmu jsem čekal trochu víc. Nejlepší zahraniční animáky slaví úspěch zejména proto, že nejsou pohádkou pro děti, ale spíše ironickou komedií pro dospělé. Kozí příběh se sýrem je bohužel spíše to první. Nicméně hned na první pohled poznáte, že se jedná o naší, českou produkci. Je zde mnoho narážek z historie, zvyklostí, mýtů i odkazů na další české filmy. Není to nic světaborného, je jisté že tento příběh nedosáhne úspěchů jeho zahraničních konkurentů, a to ani zdaleka. Ale je to naše a zase tak špatné to taky není, solidní průměr. 55%(10.3.2013)

O něco lepší a příjemnější než první díl. Není to tak švihlé a je tu hodně nových a celkem sympatických postaviček. A scéna se "syrečky z Afriky" mě hodně pobavila.(20.6.2013)

Film mě opravdu vzal za srdce, je to krásný oddychový příběh a na novinářské projekci se bavili i děti a já s nimi, musím dát čtyři hvězdy, prostě je to tak. Děkuji, pane režisére... 3D filmu velmi sluší, těším se na třetí díl.(23.10.2012)