Kozí příběh se sýrem

Goat Story 2

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2012, 85 min

Koza se trošku upravila, dala si pár piv a pak naskočila do rychlíku o sýru. S prvním dílem jsem neměl problém a musím se přiznat, že druhý díl mi udělal snad ještě větší radost. Příběh se mně líbil víc než v prvním díl. Neměl bych problém se na něj podívat klidně i znova. A taková animace, která je tady dost probíraná, mi třeba přišla fakt v pohodě. Není to žádná hitparáda, ale to se ani nedá očekávat, že to bude srovnatelné s hollywoodskými perlami. Pokud bych tipoval, tak na české Koze dělal dejme tomu filmový štáb v dvouciferném množství a na americké pohádce většinou pracují štáby o tříciferném, někdy i více ciferném množství pracantů. V rámci českých možností tak říkám, že Koza je fajn. Uvítám i to, že Koza má ráda pivo. Alespoň děti hnedka pochopí, do jakého národa že se to narodili.(4.1.2014)

• Slarque

Tentokrát je to pohádka, ale jinak se toho moc nezměnilo. Prostě bez scénáře vždycky zbyde jen velké roztažené nic. A koukat na nic skoro hodinu a půl je prostě nuda. Docela funguje střih, jakžtakž hudba – možná by se autor měl dát spíš na animované videoklipy, ty na scénáři tolik nestojí.(2.1.2014)

Celkem povedená česká animovaná pohádka. Příběh byl fajn, akorát mi tam moc nesedělo zařazení Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. Ale rozhodně se mi to líbilo více než první díl. Animace byla v pohodě, nevím proč tolik uživatelů kritizuje animaci, páč já jsem s ní problém neměl, prišla mi dobrá. Samozřejmě tento film nemůžeme porovnávat s americkými animáky, ale myslím si, že je to velice slušně natočená animovaná pohádka s celkem dobrým příběhem a dobrou animací. Oceňuji, že Češi taky dokáží natočit na naše poměry kvalitní animák.(3.12.2014)

• SG-1

"Je mi líto, milostpaní, ale vemeno mám jenom jedno." -Koza-(23.3.2014)

Jsou horší věci na světě. Sice se film s příběhem nepotkal, ale na to jsme si už zvykli z jedničky. Pak jsou tu jedny (vlastně dvoje, počítáme-li i přestárlou sousedku) neskutečný sekundární pohlavní orgány, trapný motiv "vše o sýru" a docela vypiplaný dabing. Počítám do něj i fakt, že z pohádkového tria jsem poznal jen pana Táborského a Bystrozrakého hlášky mylně považoval za Budařovo dílo. A Michal Dlouhý by za svou postavu zasloužil cenu Františka Filipovského. Písničky a vůbec audio složka je hodně dunivá a hlasitá, animace nepěkná, ale funkční, a kromě skrytého vykrádání nejlepší české pohádky, ve které si Karel Heřmánek náhodou taky zahrál lucifera, nic dalšího vůkol.(31.3.2013)