Kozí příběh se sýrem

Goat Story 2

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2012, 85 min

• Terva

Pane Bože, to je trapnější než jednička. Už ten úvod s pošťákem naznačí, že je to spíš pro čtyřleté děti. CITÁT - Tak že jsme bez parmazánu?......... Král je sice závislák na sýru, ale nos vypovídá spíš o vodce a jiném chlastu. Pak nastupuje duo koza a její páníček a už jdu do kolen. Málem jsem zapomněl, jaké křeče jsem měl při prvním filmu. Ne, to nejde ani ve 4D. CITÁT - Ach jo...........(20.4.2013)

• triatlet

"Travestipohádka". Sýrové království je dobrý nápad, ale v tomto příběhu smrdí něco víc než syrečky...(2.1.2014)

• xxmartinxx

Tentokrát to není genocida jako minule, ale jen několikanásobná vražda. Pokrok učinili jak animátoři, tak (především) režisér a scenárista. Příběh téměř (ale to "téměř" bych podtrhnul, je potřeba vypustit elementární logiku i snahu uvažovat o zdejším světě jako o soudržném místě) drží pohromadě a je zde i něco jiného než nesouvislá vata (ale vaty je stále dost). Pořád je to špatný film ve všech ohledech, o tom není sebemenšího sporu, ale už ho nepovažuju vyloženě za urážku všech filmařů, diváků a kinematografie obecně, ale jen za nevydařené dílo ne zrovna talentovaných a soudných lidí. Jaký neskutečný pokrok! Proto dávám celou jednu hvězdu! A cítím se jako velkorysý člověk.(22.10.2012)

Naprosto kouzelná, zábavná a roztomilá pohádka! Tak jsme šli do kina ještě jednou a stálo to za to. Je vidět, že si tvůrci vyhráli s detaily a celkově je druhý díl Kozího příběhu daleko lepší než první díl. Dvojka je opravdu česká. Už jen trailer...chaloupka, příroda, děti mě dokáže pozitivně naladit a rozesmát :-). Návštěvu kina vřele doporučuji každému, kdo má rád pohádky s dobrým koncem. P.S. Jak může seriózní filmový kritik Kamil Fíla aka Tetsuo, hledat v pohádce pro děti vztahy kdo s kým spí a jiné nesmysly? Nutí mě to k zamyšlení, jestli ten člověk je duševně zdravý nebo je to jen závist. Rozhodně asi nemá lehký život. Dnes se nazve filmovým kritikem opravdu kdejaký pisálek.(30.10.2012)

Byla jsem příjemně překvapená. Zatímco první příběh měl takový divný děj, tak toto je vyloženě pohádka. A pěkná. Dívala jsem se s osmiletým synem. A jak mi říkal, že první díl neviděl, tak si myslím že by se mu ani nelíbil.(25.1.2016)

• - Od začátku výroby snímku se vystřídalo více než dvanáct animátorů z ciziny. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)

• - Ve filmu je přes 350 dialogů. Ve studiu se jich ve skutečnosti natočily více než čtyři tisíce, z nich byly vybrány ty nejlepší. (Kolbenova)

• - Ke spolupráci se zahraničními animátory byli tvůrci donuceni nedostatkem odborníků v České republice. Přinášelo to s sebou nejrůznější situace. Jan Tománek vzpomínal následovně: "Jednou třeba dorazil animátor ze Španělska, a až v Praze se ukázalo, že neumí vůbec anglicky. Naštěstí jsme měli zrovna ve studiu Portugalce, který mluvil španělsky. S ním jsme si tedy anglicky řekli, co je potřeba dělat, a on to překládal do španělštiny. Bylo to trochu jak u Cimrmana." (JoranProvenzano)