Kozí příběh se sýrem

Goat Story 2

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2012, 85 min

Naprosto kouzelná, zábavná a roztomilá pohádka! Tak jsme šli do kina ještě jednou a stálo to za to. Je vidět, že si tvůrci vyhráli s detaily a celkově je druhý díl Kozího příběhu daleko lepší než první díl. Dvojka je opravdu česká. Už jen trailer...chaloupka, příroda, děti mě dokáže pozitivně naladit a rozesmát :-). Návštěvu kina vřele doporučuji každému, kdo má rád pohádky s dobrým koncem. P.S. Jak může seriózní filmový kritik Kamil Fíla aka Tetsuo, hledat v pohádce pro děti vztahy kdo s kým spí a jiné nesmysly? Nutí mě to k zamyšlení, jestli ten člověk je duševně zdravý nebo je to jen závist. Rozhodně asi nemá lehký život. Dnes se nazve filmovým kritikem opravdu kdejaký pisálek.(30.10.2012)

• baribal

Děti jsou malé a hloupé a protože jim hloupé věci přijdou vtipné, tak se jim taková neskutečná kravina líbí. Animace mi připomíná počítačové hry před deseti lety a číst v nějaké "odborné" recenzi srovnání s Rebelkou je opravdu vtipné. Ohromná hromada vtipů, které vtipné nejsou, koza která má být něco jako osel ze Shreka a rádoby vtipné rockové písně? Jeden z největších omylů české kinematografie.. a to jsem neviděl první díl, mám strach co mě u něj čeká (vím, že díly navazují volně, takže mě nemusíte kamenovat).(27.3.2013)

• Pavlík

04. 04. 2013 (94.); lepší než jednička, Kuba má Mácu rád(4.4.2013)

• playboxguest

Animace mi náhodou připadala děsně roztomilá, snad první film, u nějž jsem z osminohýho něčeho neměla bobky, ač jsem na to stejně koukala značně nedůvěřivě. Věřím, že malým dětem může pohádka připadat parádní a vydrží u ní několik repríz, já se sice sem tam nudila, ale i tak mi to přišlo v mezích možností fajn a vůbec né tak tragické, jak tu někteří hlásají.(11.12.2014)

Pěkná pohádka, která by se mohla v dnešní době plné Shreků, Dob ledových, atd..... dětem líbit. Animace je pěkná, i když to není kdovíjaký zázrak. Místy je filmek vtipný. Namluvená je pohádka stejným stylem jako první díl. Kombinace nové pohádky a starých známých postav z pohádek je povedená. Příběh je jednoduchý, ale filmek mě chytnul od začátku až do konce bavil. První díl se mi sice líbil víc, ale i tak bych hodnotil druhý díl na pěkných 86% :)(4.3.2013)

• - Jména postav Honzíka (Martin Sucharda) a Zuzanky (Alena Kokrdová) zvolil Jan Tománek podle svých dětí. (JoranProvenzano)

• - Studio Art And Animation vyvinulo ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým nový renderovací program FurryBall určený k přeměně hrubé počítačové 3D sítě bez barev do finální verse se všemi detaily. Doba práce na jednom okně se tak zkrátila z původních dvaceti až čtyřiceti minut na tři až deset minut. Testovat ho začalo filmová studia Disney a Halon Entertainment, přičemž druhé jmenované ho používalo k visualisaci Avataru 2 (2015). Zájem o program projevila také firma Blizzard, která se zabývá vývojem počítačových her. (JoranProvenzano)

• - Kritici filmu na Febiofestu udělili prestižní cenu Kristián a na Mezinárodním festivalu filmů pro děti v Buenos Aires získal v září 2010 hlavní cenu. (JARDAHONDA)