poster

Rudá Sonja

 • USA

  Red Sonja

 • slovenský

  Červená Sonja

 • slovenský

  Barbar Conan 3: Červená Sonja

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nizozemsko, 1985, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  ***

  Ač se ve své podstatě jedná o dost hloupý film, rozhodně se mu nedá ubrat jisté kouzlo. Správná volba jednotlivých postav obohacuje přívětivým způsobem přímočarý děj, což je v konečném důsledku jeden z důvodů proč je Rudá Sonja zábavnější než suchý Conan. Arnold Schwarzenegger dostává překvapivě málo prostoru, ale každé jeho vynoření je pro snímek pozitivní. Richard Fleischer dal vzniknout filmu, který se spíše než původnímu Barbarovi podobá sequelu Ničiteli. Důraz není kladen na přílišné dobrodružství, ale spíše celkovou zábavnost a nudné souboje jsou sestříhány do co nejkratších částí. Připočteme-li k tomu sympaticky krátkou stopáž, tak se rozhodně nejedná o bůhví jak špatný film.(7.4.2008)

 • Divočák
  **

  Kdybych se na film nepodíval po letech znovu, asi by bylo moje hodnocení daleko vyšší. Takhle ale nepomůžou ani krásné klukovské vzpomínky. Je to zkrátka shit. Papundeklové kulisy a efekty, přiblblý příběh, málo akce a asi nejotravnější Číňan v dějinách filmu. Něco bych ale rozhodně vypíchnout chtěl - překrásné monumenty zasazené do divoké přírody, ať už jde o úvodní mohylu ve které zemře Sonina sestra, nebo nejrůznější pozůstatky obrovských dinosaurů rozeseté po celém epickém světě. (A taky nemůžu zapomenout na královnina poskoka, co vypadá jako polský prezident.;))(9.8.2006)

 • Gilmour93
  **

  Je až s podivem, jaké mečo-sandálové lejno dokázal autor Tora! Tora! Tora!, nebo Bostonského případu vyprodukovat. Když se na tu hromádku se sebezapřením zblízka podíváte, uvidíte nestravitelné kousky v podobě Arnieho herectví založeném na výrazu člověka s cizím předmětem v análním otvoru, či scénáře napsaného na papírový ubrousek a pak vám k přežití do závěrečného rakousko-dánského hubana zůstává jen jediná možnost. Zavřít oči, zacpat nos a ač to zní nechutně, "vyzobnout" si z exkrementu o Zrzavé Soňce těch pár rozinek od mistra Morriconeho..(5.10.2011)

 • T2
  ***

  Rozpočet $17,9miliónaTržby USA $6,948,633Tržby Celosvetovo $7,640,000║ Ten slušný rozpočet tam je v prvom rade cítiť, troška je škoda že scenár nie je viac húževnatý asi aj preto taká kratšia minutáž(80minút trvanie filmu), vizuálne a hudobne na dobrej úrovni, hlavne úvod filmu je pekne spracovaní, je to taká ženská obdoba Barbara Conana, Schwarzenegger a Brigitte Nielsen si niečo málo herecky odvedú ale dej viac než musia svojimi postavami nevytiahnu, určite zaujmú aj kulisy, technická stránka, masky, strih a krásne prostredie hôr, lesov, trávnatých pláni, kde sa film natáčal. Pre mňa slušný oddychový priemer, ku ktorému sa raz za čas rád vraciam. /60%/(19.5.2005)

 • tron
  **

  „Povedz jej, že mňa lov nebaví.“ – „Jeho lov nebaví.“ Nečudo, že otrasná ČERVENÁ SONJA komerčne aj umelecky prepadla – napriek účasti v 80. rokoch nesmierne populárneho Arnolda Schwarzeneggera nie je o ňom; jeho hrdina iba "putuje krajinou" a keď to hrdinka v podaní príšernej Dánky Brigitte Nielsenovej (ROCKY IV, COBRA) nezvláda, priskočí jej so svojím obrovským mečom na pomoc. Potom spolu odcválajú do zapadajúceho slnka. Ach. Snímka je inšpirovaná literárnym dielom R.E. Howarda, podľa ktorého vznikol už BARBAR CONAN a jeho nevydarené pokračovanie. Hoci sa Arnold v ČERVENEJ SONJI nevolá Conan, stále je to to isté "univerzum", v ktorom Arnie má dlhé vlasy, celkom dobre jazdí na koni a oháňa sa kusom ostrého železa. K tomu nevydarené komické figúrky (hlučný ázijský karate chlapec a jeho obézny šašo komorník), nezmyslene krvavé (čo bije do očí s celkovou "rodinnosťou" projektu) ale zle nakrútené akčné scény a HNUSNÁ výprava. ČERVENÁ SONJA je hanba producenta Dina DeLaurentiisa (a skladateľa Ennia Morriconeho). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/181929/Cervena-Sonja-40.html(2.11.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace