Rudá Sonja

Červená Sonja

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nizozemsko, 1985, 89 min

• Tuxedo

Neřekl bych, že se to podobá Conanovi. Tohle je trochu o něčem jiném. Především tu je o dost méně Arnie a místo něj tak zabírá hlavní post Brigitte Nielsenová, která opravdu hrát neumí. Je to o trochu lepší než Ničitel Conan, ale Barbaru Conanovi to nesahá ani po kolena.(18.4.2005)

• Gilmour93

Je až s podivem, jaké mečo-sandálové lejno dokázal autor Tora! Tora! Tora!, nebo Bostonského případu vyprodukovat. Když se na tu hromádku se sebezapřením zblízka podíváte, uvidíte nestravitelné kousky v podobě Arnieho herectví založeném na výrazu člověka s cizím předmětem v análním otvoru, či scénáře napsaného na papírový ubrousek a pak vám k přežití do závěrečného rakousko-dánského hubana zůstává jen jediná možnost. Zavřít oči, zacpat nos a ač to zní nechutně, "vyzobnout" si z exkrementu o Zrzavé Soňce těch pár rozinek od mistra Morriconeho..(5.10.2011)

• Lima

Brigite Nielsen by se možná hodila jako domina v nějakém sado maso-salónku, jako herečka je však příšerná. Ovšem do tohoto paskvilu náramně zapadá. Ať jde o výpravu, či děj, Rudá Sonja je ještě horší než Conan ničitel (pokud je to vůbec možný) Tenhle film je výsměch fanouškům Howardových románů a těm, co se tak líbil Barbar Conan (jako třeba mně).(7.7.2002)

• Galadriel

Já mám pro fantasy slabost, ale bohužel dobrých filmů v tomto žánru opravdu moc není a tenhle k těm lepším rozhodně nepatří (takže nakonec většinou skončím u knížek). Primitivní děj, směšné repliky, toporní herci ... asi jediným kladem, který vysloužil filmu snad polovinu mnou daných hvězdiček je nádherná hudba Ennia Morriconeho.(27.7.2004)

• Faidra

Natočit debilní film je těžké, protože v téhle oblasti je velká konkurence, ale Fleischerovi se to - s vydatnou pomocí Brigitte Nielsenové - podařilo na jedničku. Nechápu, co ke snímku, který je přímo učebnicovou definicí braku, přitáhlo Morriconeho, ale milý skladatel je asi jediný důvod, proč se to dá vydržet.(13.8.2007)