Immortalitas

Během druhé světové války Adam zaprodává svou duši Ďáblu, aby zachránil milovanou rodinu. Přichází o všechno a stává se proti své vůli nesmrtelným. Je rok 2025, svět se mění a Adam touží po pomstě. (oficiální text distributora)

-bad-mad-wolf- odpad!

Když jsem jako malej koukal na Arnolda v Komandu, jak ověšenej třiceti bouchačkama zbavuje života ostrov plnej záporáků, chtěl jsem bejt stejně velkej a boží jako on. Když jsem o něco později viděl Jurský park, chtěl jsem - kromě vyhrabávání obřích kostí ze země - vyrábět figurky a obrázky a modely a panorámata a triky a všechny ty boží věci, co ve filmu jdou dělat. Když jsem ještě později viděl Synecdoche New York, chtěl jsem taky napsat něco tak geniálně božího, aby mě masy nenáviděly a intoušové plácali po zádech. Teď jsem viděl tuhle slovenskou trotlovinu a říkam si, že je možná lepší nic netočit, protože pokud se něco podělá a můj podpis se má nacházet pod něčím podobným, radši budu dělat kulisáka v pornu. Immortalitas zaujme jen a pouze námětem, jenž splácal dohromady několik zdánlivě neslučitelných motivů - jenže místo zajímavého záseku do filmových dějin vznikl nechtěně vtipný kočkopes, jemuž padají z huby příšerné efekty, ohavný vizuál, idiotský příběh, prapodivné nápady, neskutečně trapné akční scény a těžko popsatelné dialogy, jež zajišťují vydatnou porci neplánovaného humoru. Střih a kamera se snaží lecjaké nedostatky schovat, nicméně stojí proti masivní přesile. Hudba - budiž, ta ještě šla... a já jdu radši taky. ()

dr.horrible

(Trash) - - Constantine Csino hľadá Štvrtý element!! A samozrejme všetko je Matrix (to s tým mestom pod Malými Karpatami, tá veta tam bola myslím od slova do slova). Taká otázka pre autora: O čo im všetkým išlo?? Lebo minimálne čo robil Csino, nechápal ani Satan, ani Gabriel, ani nikto z ľudských postáv. On akože chytal démonov a pritom úplne zbytočne! Nič z toho nemal, nikomu na tom nezáležalo, nikoho to netrápilo. A keď konečne stretol nejakých ľudí, zaútočili naňho transformeri! No to je v prdeli, navyše mal chudák vadu reči. A na záver, pesnička od Desmodu. Čistá šialenosť toto!! V kinách som ju prepásol, čakal som rok kým sa niekde objaví (keďže vydávať DVD by pravdepodobne prinieslo len ďalší prepad) a celý čas som si nepozrel ani trailer. Nakoniec po novom roku 2014, môj prvý hodnotený film... No zostáva len dúfať, že tento rok bude mimo celý. Nepatria tomu tie tri hviezdy, kvalitatívne je to samozrejme menej než výkričník za slovom odpad, ale smial som sa tomu jak retard. Akurát mám bohužiaľ podozrenie, že to v celku bolo asi myslené vážne. Niektorí ľudia nemajú súdnosť. ()

Anderton

Nevadilo by mi, že to má príšerné efekty. Prežil by som otrasné herecké výkony a slabú výpravu. To preto, lebo sa na tom dalo výborne pobaviť a vlastne tento dehonestačný pocit voči tvorcom je to jediné, čo divákovi režisér ponúka. Ale nedá sa akceptovať takmer nulový dej a tým pádom nuda. Všetko je to o tej záverečnej pointe, ktorá by mohla v nejakej premyslenej produkcii celkom fajn vypáliť, lenže aj tá záverečná sekvencia je natočená rovnako šlendriansky, ako celý film. Videné v kľude domova, takže som prišiel o ten pôžitok pocitu trápnosti v kine s ďalšími naivkami, ktorí dúfali v kvalitné sk sci-fi. ()

honajz

Nebylo to tak špatné, jak se zdá ze zdejšího hodnocení. Má to myšlenku o svobodě volby člověka, který by rád odpovědnost házel na Boha, nebo na ďábla, ale pořád je to jeho odpovědnost. Jako jo, je to mixnuté různými postapo filmy, Exorcistou, Wolfensteinem, Terminátorem, Pátým elementem a kdoví, čím ještě, ne vždy mi herecké výkony imponují, zvlášť když má jít o nějaké expresivní vyjádření, a střední část mne nudila (Btw, kam zmizelo silové pole dveří při odchodu?), ale jinak to šlape, dobře se v tom orientuje, myšlenka je jasně rozpoznatelná (který současný film to má?), závěr ve stylu BSG mne pobavil, za mne docela povedený film. ()

Havenohome

Konečne som sa k tomu dostal. Jedna hviezda za guilty pleasure momenty edwoodovského typu. Rehotalo sa celé kino. Csino hrá postavu nesmrteľného pútnika, a táto rola ho skutočne urobila nesmrteľným. Jeho herectvo je nechcená ale bravúrna paródia drsňáckých akčných hrdinov. Režisér E.B. je snílek, ktorý chodí rád do kina. Naučil sa nejaké triviálne postprodukčne triky a natočil Immortalitas. Viac ako guilty pleasure momentov je tam tých nudnýc pasáži, keď Csino chodí s puškou prázdnymi ruinami. Je to celé zlé, o tom žiadna debata. Na druhú stranu, keď sa nad tým zamyslím, tak aspoň ten film neobhajuje ešetebáckych kolaborantov, nezobrazuje ženy ako sliepky, nešíri stereotypy o rómoch a nesnaží sa bezzubo a onanisticky kritizovať sociálnu realitu. To robia všetky ostatné slovenské filmy a vačšinou regulérne za štátne peniaze. Immortalitas je aspoň taký zlý film, že sa na ňom miestami dá dobre zabaviť. ()

ScarPoul

Naposledy sa v kine takto všetci svorne smiali, keď na plátne vyvádzal Sasha Baron Cohen ako Borat. A pravda je, že som sa smial tak, že som plakal a mal som problém sa do konca filmu upokojiť. Jednoducho to nefungovalo. Nechcem to celé zhadzovať pod čiernu zem, lebo predsa len je to pokus o niečo úplne nové - niečo čo sa v slovenskom filme nikdy neobjavilo. Len to nevyšlo. Film nespeje nikam. Scenár mieša prvky sci-fi s biblickou tématikou, ktorú si prispôsobuje podmienkam a tým ju oberá o čaro a dokonca aj o zmysel. Veľa vecí sa tam nevysvetlí a kamera, ktorá je príliš roztrasená, neprirodzená a zdevastovaná rôznymi filtrami a neprirodzeným svetlom sa stáva mätúcim prvkom pre diváka. Csino ako hlavný hrdina pohorel. Nie len ako hlavná postava s ktorou sa jednoducho nedalo stotožniť, lebo nikto nevedel čo to doriti na tom plátne vlastne robí, alebo sa pokúša robiť ale aj ako herec. Jeho herecký prejav bavil celé kino. Mohol by som spomenúť aj ostatných hercov ale načo. Nevýrazný - celá línia s chalanom a jeho sestrou, ktorá sa podobá na mŕtvu manželku hlavného hrdinu, bola nezvládnutá. Polodetaily a celky plné neprirodzených efektov, ničili inak peknú atmosféru, ktorú tvorila hudba. Parafráza na rajskú záhradu je obrovským výsmechom celej myšlienky, obohatenej o chlpatý zadok Karola Csina. Jednoducho nikdy viac. Strata času, neprítomnosť príbehu, scenára a dobrého vkusu. Pomalé scény, kde sa nič nedeje sú ubíjajúce a film nudí a baví tam kde by nemal. ()

Terva

CITÁT - Všechno v životě je jen dočasné (Theodor Storm)........ Němci měli velmi elegantní uniformy, to jim nikdo neveme a možná proto se tvůrci filmů dvakrát třikrát do roka vracejí ke druhé světové válce. Jenže tady je herec v uniformě zase jen herec a nefunguje to splynutí. Herec v uniformě Německého vojáka má vypadat démonicky a ne ušmudlaně jako nějaký Pepík z Bratislavy. To jen malý postřeh k úvodu filmu. Scéna s ďáblem má své kouzlo, ale nebyla dobře zpracovaná. Navíc tem rušivě působí ta kostkovaná košile. To ho nemohli navléci do něčeho jiného? Přesuneme se do současnosti, respektive trochu dál až do roku 2021. A pak zase zpět a pak.... CITÁT - Ďábel mě podvedl......... Přeskakování letopočtů je přehnané. Jediné co se mi na filmu líbilo je kamera, ta se povedla. Jedna za ní. ()

corpsy

Už len z princípu obchádzam (Česko)Slovenské bijáky, pretože v 21. storočí to naozaj stojí v našich luhoch a hájoch za prd. Občas ma niečo ale predsa len dovedie k nejakému dielu. Stretol som sa s nejakým tým žánrovým snímkom, ktorý môžem odporučiť ( ZLO ), ale väčšinou som stúpil do ho...horúceho pekla. A to peklo je tu doslova. Máme proste talent. Na hov...hovadiny. Celé zle...asi by stačilo, aby som prestal pravé v tejto chvíli komentovať. EXORCISTA, LÉGIA a každý druhý snímok s tragickým osudom hlavného hrdinu, je tu badateľný. V prepise Made In Slovakia. Hanbím sa. ()

Lokutus odpad!

Slovenskej cikán kráčí do pekla. A tam by přesně měli skončit všichni, kdo se podepsali pod takovouhle kokotinou a ještě ji pustili do kin. ()

Dexter1

Prvý koment. Immortalitas už v traileri navádza na skutočne efektami a akciou nabitý film. Bohužiaľ tam to ostalo. Celý film je postavený na neoriginálnom nápade, celé sa to ťahá, gradácia je nulová a akčných scén je ako šafránu (a všetky sú v traileri). Ani efekty a grafika celého filmu nie je moc podarená a herecké výkony pôsobia skôr vtipne. Na druhej strane som veľmi rád, že takéto niečo vzniklo a nebáli sa tvorcovia do toho ísť a rozhodne sa teším i na ďalšie podobné filmy zo Slovenska. ()

Hamaradža

Katastrofa sa nekoná. Iba prehnane ambiciózne, poloamatérske scífko s ultimátnym námetom, celú dobu oscilujúce medzi gýčovou trápnosťou (prameniacou z prílišného brania sa vážne), vykrádania a kombinovania všemožných žánrových klasík a často i milou nadšeneckou snahou chalanov, ktorí sa v prvom rade bavia. CGI tu (samozrejme v rámci osemtisícového mikrorozpočtu) vôbec nie je tak na zahodenie, ako som očakával a viac než za tvorcov, mi bolo trápne za povýšeneckých čsfd trotlov typu "Slatkac". Úprimne, mám z filmu pocit zaujímavej a trochu bizarnej dobovej rarity z "mŕtveho" obdobia porevolučnej slovenskej kinematografie. Guilty pleasure čerešničkou na torte je samozrejme Desmod v titulkoch. Jedinou skutočne zásadnou chybou projektu tu ostáva fakt, že sa dostal do kinodistribúcie - nepatril tam. ()

honajz2

Když pominu, jak amatérsky to celé vypadá (nebýt to v kinech a být to označené jako amatérský film, tak si na to zas tolik nestěžuji, protože tohle je amatéřina jako prase), špatné herecké výkony, hroznou kameru (která ale kupodivu občas má světlé momenty, nechápu proč) a ten fakt, že je to strašně nudné, tak musím říct, že to není zas tak strašné, jak to tady vypadá. Nějaký příběh tam byl, jenom je zaplněný hromadou vaty, ale špatný nebyl a na to, že je to amatérský film, mi ani nevadí, že si hodně bere ze spousty jiných filmů, včetně toho konce, který už jsem někde viděl, jen si nemůžu vzpomenout, kde přesně. Taky je na tom znát režisérovo nadšení pro žánr a je třeba mu připočítat k dobru, že se pokusil natočit film s žánrem, který nikdo na Slovensku a ani v Česku netočí, takže každá snaha se cení. A jako amatérský film by to ani nebylo špatné, ale tohle se bere jako něco víc. Kdyby to nebylo tak moc nudné, tak bych možná tu slabou třetí hvězdu za snahu a až moc nízké hodnocení dal, ale takhle ne. 2* ()

E=mc2 odpad!

Zastreliť distribútorov za to že to dali do kín a že sa za to bralo vstupné. Erik Bošnák to nemá v hlave v porádku :) Ale nezatracujme nášho Uweho ()

tom88

Iskierka nádeje na úspech slabučko horela, ale nakoniec je z prvého slovenského akčného post-apokalyptického sci-fi obrovské fiasko. Dej filmu by sa zmestil do krátkometrážneho pätnásť minútového filmu. Scenár teda nič neponúka. Kamera je katastrofálna, sníma zábery z príšerných uhlov a v akčnejších scénach nastáva pre diváka chaos. Veľmi málo strihu a tým pádom dlhé ničnehovoriace scény znamenali riadnu nudu a nuda v tak krátkej stopáži, to už je čo povedať. Hercov snáď ani netreba komentovať, tí si urobili z natáčania asi pracovnú prestávku. Ich výkony boli na smiech. Celý film bol zabalený do zvláštneho vizuálu, ktorý nebol zrovna najlepšou voľbou. Akčné scény (okrem toho, že sú neprehľadné) sú úplne nevýrazné. Efekty by lepšie urobil na PC aj môj mladší brat. Je zarážajúce, že bol tento film nasadený aj v kinách. Síce na krátko, ale predsa. Ako študentský amatérsky film je to pecka, ktorá v školskom projekte určite uspeje, ale ako celovečerný film, ktorý je nasadený v kinách a je pre masy ľudí je to obrovské faux pas. Bohužiaľ je to najhorší film, ktorý som videl za pomerne dlhú dobu. Je mi ľúto, že to našej mladej krvi nevyšlo, ale budem aj naďalej veriť, že nám raz vytrú zrak a natočia niečo poriadne a hlavne zmysluplnejšie. 10% ()

Sabrewulf odpad!

Snaha byla a to se cení. Ale to je asi tak všechno. Opět klasická mladická nevyzrálost (čti nesoudnost) "vytvořím nějaký počin a ten jde okamžitě do kina". Je to vlastně stejný princip jako Superstár, kdy si každý mladý myslí, že nepotřebuje žádnou základnu a hned mu bude svět ležet u nohou. Za zmínku stojí některé úsměvné scény jako např: hlavní hrdina sestřelí monstrum, které celou dobu vypadá docela obrovsky a jakože strašlivě, přičemž se z něj nakonec vyklube jen "Srnčí ratlík" ( a ještě legračně hořící). ()