• cheyene

O tom, že je české školství horší a horší, není pochyb, ovšem příběh Bastardů je vyhrocen do úplného maxima, přičemž paradoxně více působí jako komedie než nějaké syrové drama typu Klass. Je sice fajn, jak poukazuje na selhávání našeho systému, ovšem nedokáže v divákovi vyvolat nějaké hlubší emoce - alespoň u mě ne. S takovými tématy, jaké nabízí momentální situace ve školství, by se podle mého názoru dalo lépe pracovat. Dvě hvězdičky tedy dávám za nějaký ten údajný reálný základ.(5.4.2012)

• sarkas21

A pak že ve škole se mají vychovávat děcka....No to mě poser!!(11.11.2011)

S filmem nemám problém, bez zvláštních očekávání to celkem uteklo. Snad jen tu neustále střídající se kombinaci vážného sociálního dramatu s ryze komickými scénami, které má na svědomí převážně monolit Magnusek, nevidím jako nejštastnější. Buď drsná odplata, ponuré ghettostory, nebo komedie, ale všechno najednou se nemá rádo. Jinak fandím autorovi, že se pustili do tématu, které má v našich luzích minimální zastoupení. A pomovi příště prosím napsat aspoň jednu repliku! Alternativa: Kobova garáž.(14.5.2011)

Na český poměry hodně neobvyklej a zajímavej film, bohužel filmařský totálně zabitej - i televizní filmy bejvaj často na o hodně lepší úrovni. Každopádně snímek u mě při sledování vyvolával touhu vraždit a to je dobře. Herecký výkony "dětí" (smradů) byly celkem dobrý a spratkovitost sem jim věřil. Další plus za houmlesáckýho Hájíčka, kterýho sem skoro nepoznal! Námět dobrej, scénář lehce na piču. A to znásilnění mohlo bejt delší, ani sem se u něj neudělal.(3.4.2011)

Obrnila jsem své nervy čokoládou a za mohutného přílivu serotoninu usedla k TV obrazovce v očekávání věcí nejhorších. Film má několik zásadních problémů: jedním z nich je skutečnost, že nejsympatičtější vystupující postavou je kočka Johanka, která zároveň podává nejlepší herecký výkon (a to se jen 2-3 vteřinky plížila kolem květináče!). Část osob je limitována scénářem, ale koho musím vyzdvihnout a uznale před ním smeknout, to je Tomáš Magnusek - vrhnout se do tak náročné role v pokročilém stupni rizikového těhotenství (trojčata nejsou žádná maličkost!), to si žádá značný nedostatek sebereflexe. Nakonec jsem však onomu obéznímu neherci byla schopná držet palce v rámci boje proti společnému nepříteli. Název "Bastardi" je nepřesným eufemismem, "Zmrdi" by znělo mnohem přiléhavěji. Pro zaslepence s názorem, že zde prezentovaná mládež se vyskytuje leda někde v Bronxu či brazilských favelách, doporučuju vytáhnout hlavu z prdele a vyrazit do zvláštních škol nebo do lokalit, kde se etničtí Nečeši a jim podobný white trash vyskytují v hojnějším počtu. Pokud vám multikulturalismus ještě nezpůsobil mozkovou smrt, možná změníte názor na to, jak se tzv. "potřební" (stále nevím komu) v této zemi chovají, jakým "přínosem" jsou pro společnost. Coby rodilá ostravačka mám osobních zkušeností s asociály mnohem víc, než je mi milé, Magnuskův scénář mi tedy přijde přitažený za pačesy jen v několika málo ohledech a nepatrně. Sice bych uvítala vysvětlení, proč i bílé odpadky měly dikci jako přičmoudlí degeši, kdykoliv se ozval blábolící traper Řiťhnus, musela jsem ztlumit zvuk do polohy 0 a celkově z hlediska filmového řemesla jde o tragédii (komedii?), přesto dávám "Bastardům" nadprůměrných 60%. Za odvahu v dnešní pseudohumánní pravdoláskové době, která hájí grázly a obviňuje jejich oběti, ukázat skutečnost bez připosraných příkras a korektního pokrytectví. Všichni bruselští byrokrati a šmejdofilní aktivisté mi můžou olízat morek a třeba zdechnout.(19.4.2013)

• - Patrik "Rytmus" Vrbovský požadoval za svou 3minutovou roli 20 000 eur, což představovalo přibližně 500 000 Kč. (sarkas21)

• - Snímek během jeho premiérového vysílání na stanici Prima COOL sledovalo 324 tisíc diváků, což bylo do té doby nejvíce v historii stanice. (LEGACY)

• - Lidé mohli na sociální síti Facebook zvolit plakát, který bude film propagovat. Rozhodovalo se mezi černou a bílou verzí. Nakonec byly vidět vylepené plakáty s černým pozadím. (Fenk)