The Teen Choice Awards 2008 (TV pořad)

Publicistický

USA, 2008, 120 min

• Paity

Miley Cyrus největší hvězdou večera. Vcelku mi je volná, ale s tím zpěvem je na tom kolikrát stejně jako účastníci našich nejrůznějších pitomých reality show, ve kterých se hledají zpěváci.(14.5.2012)

• - Formát show se od roku 1999 nijak nemění. Velkou změnou prošlo jen hlasování. Hlasování lístky byly dříve tištěny do časopisů s teenagerovskou tématikou. Později se hlasovalo na webovém portálu Fox.com. Od roku 2008 byly založeny oficiální webové stránky teenchoiceawards.com, kde mají lidé možnost hlasovat pomocí hlasovací formulářů. O rok později byl založen ještě Twitter účet „teenchoicegirl," který informuje diváky a fanoušky o novinkách a pomluvách cen. (Paity)

• - Teen Choice Awards je velmi podobné dalším americkým oceněním – Nickelodeon Kid's Choice Awards a People's Choice Awards. Obě ocenění s Teen Choice Awards souvisí. Kid's Choice Awards jsou předávány v Americe již od roku 1988, ocenění však předávají děti. V People's Choice Awards, které jsou předávány od 1975, předávají ceny lidé bez věkového omezení. (Paity)