Slečna Marplová: Plavý kůň (TV film)

Marple: The Pale Horse

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Plavý kôň

Drama / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 2010, 89 min

Andy Hay

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Komentáře uživatelů k TV filmu (15)

Zde je asi ten nejodpornější vrah ze všech A.Ch. detektivek, co jsem zatím viděla. Moc hezky atmosférické dílo, se spoustou výborných britských herců, tajemnem a hodně zajímavou zápletkou. Z novějších Marple je to pro mě nejpovedenější díl hned po Rozbitém zrcadle.(4.3.2012)

Opäť to má s predlohou pramálo spoločného, ale akosi to od tejto série už ani neočakávam. O to milšie som bola prekvapená atmosférou a celkovým rozuzlením. Preto tie 4 *.(26.11.2010)

Z filmů o slečně Marplové natočených s Juliou McKenzie zatím nejlepší díl. Dobrá atmosféra, příběh není zbytečně překombinovaný a závěrečné odhalení je možná ještě víc neočekávané než obvykle. Knížku jsem nečetl a možná je to dobře, protože jinak filmy, kam připíchnou slečnu Marplovou i když v knížce není, moc rád nemám (Sittafordská záhada). 70%(10.12.2010)

Agatha Christie, Královna detektivek, mě svou tvorbou vždycky tak nějak mijela. Znala jsem ji pouze z TV prostřednictvím jejích hrdinů, ke kterým patří právě Slečna Marplová, postarší vštečná dáma, která se plete policajtům do práce a pokaždé příjde s velmi zajímavým rozluštěním, po kterém všechno do sebe dokonale zapadne. Kolikrát jsem si říkala, jak to, že ji nikdo nezabije, vždyť si o to přímo koleduje. Musím říct, že po několika televizních filmech si k Agathě Christie hledám pomalu cestičku a také za to částěčně může moje zvědavost, která mě nutí uvažovat nad tím navštívit nějaké knihkupectví a zakoupit si pár detektivních příběhů.(10.12.2010)

Ne tak šíleně odlišná adaptace nemarplovské předlohy. Oproti některým snímkům tento film nemá s předlohou společné jen jméno.(10.12.2010)

V knižní podobě dávám slečně Marplové přednost před Herculem Poirotem, ale co se týká filmového zpracování, Poirot určitě vede a je to zásluhou jeho představitele Davida Sucheta. Bohužel, dokonalou slečnu Marplovou jsem zatím neviděla a představitelka tohoto filmu patří k těm horším. JJ Feild dojem trošku zlepšil, ale protože jsem si nemohla užít v dabovaném filmu jeho hlas, tak to také nebylo ono.(10.6.2014)

Slušelo by se napsat: "To nejlepší si Česká televize nechala na konec". Nechci tady vůbec řešit, zda si film udělal z původní knihy trhací kalendář nebo ne, originální příběh jsem bohužel nečetl, takže bych tu zbytečně tlachal. Chci hodnotit film jako takový a z mého pohledu se povedl. Zajímavý příběh, velmi zajímavé prostředí, trefná Marplová Julie McKenzie (i když mi v některých chvílích připomínala spíš Columba) a hlavně překvapivé rozuzlení, ve kterém jsem si až do poslední chvíle myslel, že vím vrahovu identitu. Ovšem všechno bylo nakonec úplně jinak a vrahem byl... no dobře, nechtěl jsem moc spoilerovat, ale byl jím zahradník (haha!). Dlouho jsem se rozhodoval mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami a nakonec jsem se rozhodl dát plný počet, protože jsem byl při předchozích komentářích k novým dílům poněkud přísný,(10.12.2010)

Výborný diel, skvelá zápletka a napínavé rozuzlenie, všetko ozvláštnené okultizmom a upaľovaním tradičnej miestnej Moreny. Vyšetrovateľa musí nesmierne mrzieť, že je za Marpleovou vždy dva kroky pozadu, tentokrát to platí dvojnásobne a asi sa s tým aj zmieril, keďže ochotne spolupracuje. Mnohých po skončení možno napadne, či to je až taký dobrý nápad vytvárať si profil zákazníka napríklad používaním zákazníckych kariet u obchodníkov. Dúfam, že neprezrádzam príliš... –– Proti zlu sa musí bojovať, inak sa prepadneme do temnoty.(23.7.2013)

V této epizodě v porovnání s předlohou bych očekával Miss Marple stejně tak, jako že se v Shakespearově hře Julie a Romeo vůbec nezamilují. Adriadne Oliver by jistě byla smutná, že na úkor slečny Marple, ostrouhala ... Zápletka byla hezky zahalena do tajemna a zajímavě gradovala do nečekaného závěru, je to zajímavý díl(10.12.2010)

Četla jsem román a nechápu, proč muselo být ve filmu tolik změněno... Navíc tam tentokrát nemá Miss Marple co dělat. Ale jinak - kromě té hrozné scény s čarodějnicemi - to bylo celkem fajn. Jen jsem očekávala mnohem víc, protože román mám opravdu ráda.(4.9.2010)

* okultizmus a jed v kozmetike * hotel, penzion a nájomné vraždy *(19.11.2012)

Výnimočný čarodejnícky nádych svedčal už poirotovke Videla som vraždu. Plavý kôň, v ktorom pani Marplová hrá tak trochu druhé husle, vynahradí jej absenciu hutnou atmosférou a zaujímavou zápletkou. Jednoznačný úspech a jedna z naj marploviek.(14.9.2014)

Opět pozměněno, ale dopadlo to nad očekávání dobře. Opět. Na Julii McKenzie jsem si v téhle řadě už docela zvykl, a těším se na novou sérii. Ale na Poirota to furt nemá.(19.12.2011)

Oproti knížce nastalo celkem dost změn (ta největší je přidání slečny Marplové:)), ale nad tím jsem zamhouřila oči, i díky hercům i slušné atmosféře.(23.7.2013)

3 1/2 | Zajímavá zápletka, ale nakonec docela jednoduché rozřešení.(9.12.2010)