poster

Martha Marcy May Marlene

 • USA

  Martha Marcy May Marlene

 • Slovensko

  Martha Marcy May Marlene

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  ****

  Smekám klobouk před takhle precizně realizovaným debutem. Film jedinečně magických, hypnotických kvalit. Elizabeth Olsen. Kamera Jody Lee Lipes, ze které jsem měl estetické mrazení v zádech, ten chlap je druhej Vilmos Zsigmond. 90% a jsem v očekávání, co bude dál...(7.2.2012)

 • dopitak
  ****

  Můj tajný tip na letošní nominace Cen akademie. Skoro pokaždé se mezi nominovanou desítku vklíní nějaký ten mrazivý thriller, stavící převážně na prostředí, komunikační syrovosti a výborných hereckých výkonech - loni to byly hned dva filmy, podobně syrová Winter's Bone a v hereckých kategoriích ještě Blue Valentine s Ryanem Goslingem a Michelle Williams. Mimochodem, ani jeden ze zmíněných nebyl v ČR v kinodistribuci a zatím ani nevyšel na DVD.... co dodat? Jen že MMMM je film, který se nebude zdaleka líbit každému.(29.11.2011)

 • Roman.Ticka
  odpad!

  Nestáhlo mě to jak sekta slaboduchého jedince, tak mi některé jistě "důležité" sekvence unikly. Zvláštní, že šukačky jsem stíhala snad všecky, hlavně tu první zásadní s Velkým šéfem. Nešokuje mě už ani tak naivita nových oveček, lidi jsou stádo z většiny, ani jejich podivná touha patřit do určité mozkově vykuchané komunity, jako to, že varování nepomáhá, pořád se chytají do sítě stejného magora (prý charismatického) s opakovanou jistotou. No vlastně napakovaní senioři taky stále otvírají dveře a vydávají kasu cizím než by dali vlastním, tak co řeším že? Vyjmu profláklé nudné téma, ale neprominu zprasenou režii, např. nevím, či ji švagr ojel nebo nikoli. Ví to někdo, fuckt mě to zajímá! Závěr šel už mimo mě totálně, ale je mi fuck, jako celý pohnutý osud skutečné či fiktivní nanynky a jejího ansámblu.(16.8.2013)

 • Pedestrian
  **

  Martine, ať tě ani nenapadne přidat se k podobné sektě! Nevázaný sex, zahradničení, prohlídky honosných domů a nezájem o kariéru, by jistě mohly být lákavé vyhlídky. :) Ale k filmu. S Marcy mám podobný problém jako se Snowtownem. Občasnou nesrozumitelnost zejména v přechodech do flashbacků. Mínusem je pak i celková nepopisnost, tak typická pro tyhle indie filmy. Tenhle film je totiž mnohem zajímavější v tom, co si o něm přečtete na internetu (např. podobnost s "Rodinou" Charlese Mansona), než v tom, co sám interpretuje. 50 % a jsem v očekávání, co bude s Martinem dál...(26.2.2012)

 • Popluh
  ****

  Silný existencialní horor s hodně tísnivou atmosférou. Skvělé obsazení s přesvědčivými hereckými výkony a krásné kamerové dějové přechody. Hodně nepříjemný film, který k podobné tématu přistupuje v podstatě nejlepším možným způsobem. Méně opravdu je někdy více. U některých scén jsem už čekal, kdy se v pokoji začne zjevovat temná postava s dlouhými vlasy do čela, a s začne strašit hlavní hrdinku. To by ale byla úleva, protože by pak člověk z podobného archetypu mohl předpokládat další vývoj. Skličující zážitek.(31.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace