Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2011, 102 min

Drama nebylo špatné, ale mě to zase tolik nevzalo.(13.2.2012)

John Hawkes jako charismatický hajzl a Elizabeth Olesen jako jeho oběť. silný snímek se skvělým koncem(7.7.2013)

minimalisticky rozprávané, znepokojivé a vyjadrujúce sa k otázke (nedávajúc jednoznačnú odpoveď) o hodnotách a správnom spôsobe života. z rôznych prúdov a vetiev amerických nezávislých filmov mám takéto najradšej. (podobný film: sound oj my voice). e. olsen je krasna.(16.8.2013)

Opravdu dlouho jsem u žádného filmu neměla tak ambivalentní pocity. Navíc je to debutní snímek Seana Durkina, tudíž se nedá srovnat s jeho jinými filmy. Ovšem na to, že to byla jeho prvotina, tak si zaslouží můj obdiv. Zajímavě zpracované téma, kde se přítomnost prolíná s minulostí a působí to zmatek nejen v mysli, ale i v duši MMMM. Asi bych v tomhle případě souhlasila s uživatelem J*A*S*M a na vyšší hodnocení si když tak počkám, až uvidím Seanův další počin, nicméně song byl senzační.(11.6.2012)

• verbal

Když se slaboduchá kravka ocitne ve spárech polygamní sekty, může z toho být buď kulantní, mrazivý thriller nebo horký kandidát na Zlatý okousaný nehet, hlavní to cenu festivalu Otrlého nudila. Toto je jasně ten první případ, u něhož jsem málem zmrzl, neboť jsem si v těch dnešních holomrazech ze samého napětí zapomněl pustit topení. Bylo to hlavně proto, že jsem u toho většinu času otráveně skládal origami a ti papíroví čuráci mi nechtěli stát na stole, ač jsem pečlivě dodržoval návod!! Ale možná tomu křivdím! Ona polovina stopáže poskládaná z dechberoucích, pětiminutových záběrů typu "pipka čumí do zdi", "pipka čumí do stropu" či naprosto strhující "pipka jen tak čumí", opravdu asi nebude pro každého! Jen tak, pro srovnání, jsem asi půl hodiny zkoušel pozorovat sekundovou rafiku nástěnných hodin nad televizí, která tak zábavně obíhá ciferník a každou minutu jsem téměř napětím ani nedýchal, jestli při další otočce zase projede dvanáctkou! Nebudete mi věřit, ale skončilo to logickým, kýčovitým happyendem, i když mohly třeba dojít baterky, že jo. Rozhodně mě to ale bavilo víc, než tahle sračka. Takže hodiny za pět a s tímhle do žumpy.(9.2.2012)

• - Elizabeth Olsen (Martha) byla do své role obsazena jen dva týdny před začátkem natáčení filmu. (Terva)