Cesta za horizont

Way Beyond, The

Drama / Sci-Fi / Thriller

Švýcarsko / Rumunsko / Francie, 2009, 90 min

• HenryS.

už dlouho jsem neviděl film, kde by toho nefungovalo TOLIK! A Guillaume tu vypadá jak Martin Vočadlo po nejděsivější kocovině, a to tomuhle filmu moc nepřidá (sorry Martine). Epileptické střihy a kamerové trhance co jsou teď in mi k srdci nepřirostly, stejně jako průhledná schematičnost. wtf říkanky s tatínkem? (který má mimochodem jako správný záporák nejspíš bulharské jméno)? wtf písňová vložka? prostě jedno velké WTF, kterému jsem neuvěřil ani sekundu.(20.9.2011)

• N.i.n.a

Nápad velmi dobrý. Zpracování bohužel už pokulhává. Film je nevýrazný a kvůli psychickým nemocím herců zmatený. Závěr příběhu je velmi nepřirozený. Režisér jakoby nevěděl, jak celý příběh má skončit, a tak zpracoval první věc, co ho napadla. Bohužel moc se mu to nepovedlo. Za skvělý výkon Guillauma Depardieho a hezkou kameru dávám 2 hvězdičky.(9.8.2011)

Celý film stojí a padá s výborným Dépardieuem, zbytek lze charakterizovat jako nezajímavou šeď.(10.7.2011)

Dobře řemeslně uděláno, výborná hudba Young Gods, dobří herci, atmosféra. Ale celek působí zmateně a nedodělaně.(28.11.2011)

• Taarg

Film je esteticky docela slušný, ale vzhledem k tomu, že dle režiséra jde o myšlenky před smrtí, představil bych si nějaký psychologický profil a posléze vývoj. Kvůli tomu, že hlavní postavy jsou psychicky úplně mimo (nemoc a zvláštní péče), nedá se vlastně zajímavost těchto okamžiků brát na jakoukoliv váhu, protože divák neví, co autor zamýšlel jako realitu a co již ne. Konec je doopravdy tragédie, ale co, byl jsem rád, že už přišel.(28.11.2010)

• - Hlavní představitel Guillaume Depardieu zemřel krátce po uvedení filmu na zdravotní komplikace, které se objevily právě při natáčení tohoto filmu. (elisheva)