Cesta za horizont

Way Beyond, The

Drama / Sci-Fi / Thriller

Švýcarsko / Rumunsko / Francie, 2009, 90 min

• Taarg

Film je esteticky docela slušný, ale vzhledem k tomu, že dle režiséra jde o myšlenky před smrtí, představil bych si nějaký psychologický profil a posléze vývoj. Kvůli tomu, že hlavní postavy jsou psychicky úplně mimo (nemoc a zvláštní péče), nedá se vlastně zajímavost těchto okamžiků brát na jakoukoliv váhu, protože divák neví, co autor zamýšlel jako realitu a co již ne. Konec je doopravdy tragédie, ale co, byl jsem rád, že už přišel.(28.11.2010)

Celý film stojí a padá s výborným Dépardieuem, zbytek lze charakterizovat jako nezajímavou šeď.(10.7.2011)

• Sonome

Film není rozhodně první ani poslední na téma nezdařených genetických pokusů na lidech. Profesor Karr, veden snahou pomoci své nemocné dceři, provede pokus na Jonathanu Voglovi, který při nehodě přišel o nohu a doufá, že mu po genové terapii noha doroste. Pokus se však nezdaří a místo nohy roste Voglovi něco jiného… Téma jako takové by bylo docela zajímavé, ale asi pokud by bylo jinak provedené. Před promítáním filmu nám režisér řekl, že doufá, že v nás film vyvolá řadu otázek. První a jediná otázka, která mě po skončení filmu napadla, byla, proč ho vlastně režisér natočil. Ano, jsem lehce jedovatá, protože pokud chtěl řešit otázku „měli by lidé žít věčně“, mohl to určitě udělat jinak… Zajímavý herecký výkon G. Depardieu a docela pěkná kamera, ale přes 2 * se nedostanu.(8.5.2011)

• N.i.n.a

Nápad velmi dobrý. Zpracování bohužel už pokulhává. Film je nevýrazný a kvůli psychickým nemocím herců zmatený. Závěr příběhu je velmi nepřirozený. Režisér jakoby nevěděl, jak celý příběh má skončit, a tak zpracoval první věc, co ho napadla. Bohužel moc se mu to nepovedlo. Za skvělý výkon Guillauma Depardieho a hezkou kameru dávám 2 hvězdičky.(9.8.2011)

Nemohu souhlasit se Sonome. Film je možná jiný, než čeká většina diváků. Nemyslím si, že je nutné, aby filmy dávaly odpovědi na otázky. Takže, myslím, že je to film silný, herecké výkony jsou výborné, minimalistická estetika včetně kamery také. Hudba The Young Gods je šitá atmosféře filmu na míru a prostě funguje. Na druhou stranu, pokud očekáváte v kině odpovědi na otázky nebo zábavu, raději běžte na nějaký Hollywoooooooood. Jistě film to není geniální, ale je dost dobrý, rozhodně na debut. Těším se na další Alexův film.(15.5.2011)

• - Hlavní představitel Guillaume Depardieu zemřel krátce po uvedení filmu na zdravotní komplikace, které se objevily právě při natáčení tohoto filmu. (elisheva)