Cesta za horizont

Way Beyond, The

Drama / Sci-Fi / Thriller

Švýcarsko / Rumunsko / Francie, 2009, 90 min

• N.i.n.a

Nápad velmi dobrý. Zpracování bohužel už pokulhává. Film je nevýrazný a kvůli psychickým nemocím herců zmatený. Závěr příběhu je velmi nepřirozený. Režisér jakoby nevěděl, jak celý příběh má skončit, a tak zpracoval první věc, co ho napadla. Bohužel moc se mu to nepovedlo. Za skvělý výkon Guillauma Depardieho a hezkou kameru dávám 2 hvězdičky.(9.8.2011)

• Taarg

Film je esteticky docela slušný, ale vzhledem k tomu, že dle režiséra jde o myšlenky před smrtí, představil bych si nějaký psychologický profil a posléze vývoj. Kvůli tomu, že hlavní postavy jsou psychicky úplně mimo (nemoc a zvláštní péče), nedá se vlastně zajímavost těchto okamžiků brát na jakoukoliv váhu, protože divák neví, co autor zamýšlel jako realitu a co již ne. Konec je doopravdy tragédie, ale co, byl jsem rád, že už přišel.(28.11.2010)

• HenryS.

už dlouho jsem neviděl film, kde by toho nefungovalo TOLIK! A Guillaume tu vypadá jak Martin Vočadlo po nejděsivější kocovině, a to tomuhle filmu moc nepřidá (sorry Martine). Epileptické střihy a kamerové trhance co jsou teď in mi k srdci nepřirostly, stejně jako průhledná schematičnost. wtf říkanky s tatínkem? (který má mimochodem jako správný záporák nejspíš bulharské jméno)? wtf písňová vložka? prostě jedno velké WTF, kterému jsem neuvěřil ani sekundu.(20.9.2011)

Celý film stojí a padá s výborným Dépardieuem, zbytek lze charakterizovat jako nezajímavou šeď.(10.7.2011)

Nemohu souhlasit se Sonome. Film je možná jiný, než čeká většina diváků. Nemyslím si, že je nutné, aby filmy dávaly odpovědi na otázky. Takže, myslím, že je to film silný, herecké výkony jsou výborné, minimalistická estetika včetně kamery také. Hudba The Young Gods je šitá atmosféře filmu na míru a prostě funguje. Na druhou stranu, pokud očekáváte v kině odpovědi na otázky nebo zábavu, raději běžte na nějaký Hollywoooooooood. Jistě film to není geniální, ale je dost dobrý, rozhodně na debut. Těším se na další Alexův film.(15.5.2011)