Cesta za horizont

Way Beyond, The

Drama / Sci-Fi / Thriller

Švýcarsko / Rumunsko / Francie, 2009, 90 min

• N.i.n.a

Nápad velmi dobrý. Zpracování bohužel už pokulhává. Film je nevýrazný a kvůli psychickým nemocím herců zmatený. Závěr příběhu je velmi nepřirozený. Režisér jakoby nevěděl, jak celý příběh má skončit, a tak zpracoval první věc, co ho napadla. Bohužel moc se mu to nepovedlo. Za skvělý výkon Guillauma Depardieho a hezkou kameru dávám 2 hvězdičky.(9.8.2011)

• anli

Na první pohled tenhle film vypadá jako zajímavě podané drama se sci-fi prvky,které se postupně mění v thriller.Bohužel vše zůstává sotva na půli cesty-jak nedotažený scénář,tak i režisér si nějak místy nevěděl rady,nebo se nedokázal vyjádřit,jak a hlavně co chce divákovi říct.Výsledek je tak velmi rozpačitý.Navíc se divák poměrně špatně orientuje,protože hlavní hrdinové jsou psychicky nemocní a tak divák těžko rozeznává,co měla být realita a co ne.Herci se velice snaží a působí opravdu uvěřitelně a co se týká zpracování(kamera,estetická stránka filmu) je film na slušné úrovni.Vše ostatní je,žel bohu,velmi slabé.Místy jsem vůbec nechápal,co nám chce režisér sdělit-zejména co se týče "myšlenek před koncem života".Opravdu už jsem dlouho neviděl film,který má v základu celkem slušnou myšlenku a přitom je tak nudný a zmatený.No a velmi hustý konec tomu jen nasazuje korunu.Takže za ten nápad a několik(asi tak 3)dobrých momentů dávám s přivřenými očky 30% a mám radost,že už to skončilo.(5.5.2011)

Dobře řemeslně uděláno, výborná hudba Young Gods, dobří herci, atmosféra. Ale celek působí zmateně a nedodělaně.(28.11.2011)

Celý film stojí a padá s výborným Dépardieuem, zbytek lze charakterizovat jako nezajímavou šeď.(10.7.2011)

• Sonome

Film není rozhodně první ani poslední na téma nezdařených genetických pokusů na lidech. Profesor Karr, veden snahou pomoci své nemocné dceři, provede pokus na Jonathanu Voglovi, který při nehodě přišel o nohu a doufá, že mu po genové terapii noha doroste. Pokus se však nezdaří a místo nohy roste Voglovi něco jiného… Téma jako takové by bylo docela zajímavé, ale asi pokud by bylo jinak provedené. Před promítáním filmu nám režisér řekl, že doufá, že v nás film vyvolá řadu otázek. První a jediná otázka, která mě po skončení filmu napadla, byla, proč ho vlastně režisér natočil. Ano, jsem lehce jedovatá, protože pokud chtěl řešit otázku „měli by lidé žít věčně“, mohl to určitě udělat jinak… Zajímavý herecký výkon G. Depardieu a docela pěkná kamera, ale přes 2 * se nedostanu.(8.5.2011)