Jamieho revoluce ve stravování (TV pořad)

Food Revolution

Reality-TV

USA, 2010, 6x60 min

Vypadá to jako pohádka. Ve skutečnosti spíš jde o realitu vmanipulovanou do žárnových prvků pohádky, kdy Jamie jako chrabrý rytíř bojuje se svými artyčoky proti kapitalisticky bezduchému hranolkoidnímu systému konzumu. Nevěřila jsem černobílému rozdělení postav podle stravování (tím pádem zastánci toho zlého stravování spadali do kategorie „zlí/blbí idioti“) a otázkou pro mě zůstává, zda se vše odehrálo přesně, jak nám to syžet předkládá. /// Zase ale budu věřit, že někomu mohl tento pořad opravdu pomoci ve stravování…protože někteří američané/lidé prostě potřebují pohádky.(18.11.2011)

Úžasné. Jamie propaguje v najnezdravšom meste sveta zdravú stravu a dokonca sa mu to darí. Neviem nakoľko je to reality show, ale ako už spomenul F.man - hlavné je to, že táto relácia môže veľa zmeniť a nie je to len tradičný výplach mozgu, ktorý môžeme vidieť u väčšiny podobných relácií. Niektoré fakty zo života miestnych ľudí vyrážajú dych, ale je dobré informovať o tom priamo. Občas sa vyskytovalo dosť veľa sentimentu a mám pocit, že to bolo úmyselné, ale vzhľadom na veľkú užitočnosť tohto programu mi to nevadilo.(9.6.2010)

F.man má pravdu, že je to jen tv-show, ale taky v ní vidím tu vyjímečnost a překvapivě jim to zatím žeru (snad ted beef mezi rádiem a Jamiem není zkonstruován:). Trochu Polreicha a "Jste to, co jíte" dohromady, vše ale ve větším měřítku a přímo na amerických školách, tak uvidíme, jestli to nebude jen lákačka na ABC. Třetí díl byl poměrně emotivní a "Jamie's gang" by ještě mohl do budoucna zabavit, tak ho snad uvidíme i nadále.(9.4.2010)

...môžete ho nenávidieť, môže vám liezť na nervy, ale jedno sa mu uprieť nedá - tento nadšený chlapík sa odhodlal zmeniť svet (resp. stravovacie návyky Amíkov), áááááááá vychádza mu to!! Jeho Food revolution - umne zostrihaná ako boj Dávida s Goliášom byrokracie a predsudkov - sa chytila a NAOZAJ OVPLYVNILA stotisíce ľudí na celom svete (vrátane mňa). Fakt mi je sympatické jeho nadšenie pre vec a úprimná (áno, ja mu to verím) snaha pozitívne ovplyvňovať život okolo seba...(4.1.2013)

Ten chlap mě inspiruje. Má zaujetí, vášeň pro věc a dává do toho celé své srdce. A když se mu něco nepodaří, tak stejně nepřestane a hledá nové způsoby a nikdy se nevzdává. Nevím, na kolik je to pravdivé a nakolik nafilmované, ale na tom upřímně zas tak moc nezáleží. Hlavní je pozitivní odkaz, který tento seriál nese. Já nejsem proti fast-foodům, ráda si tam občas zajdu. Ale rozhodně prosazuju to, že lidi by měli více přemýšlet nad tím, co jí, protože správná strava může vyřešit spoustu fyzických i psychických problémů, únavu, stres... může fantasticky změnit váš život. A to je to, co vidím jako hlavní poselství tohoto seriálu.(21.8.2012)