Černá hodina

Čierna hodina

Posledná hodina Zeme

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

USA, 2011, 86 min

Jo, tak tahle opulentní reklama na Moskvu mi připomněla, jak si v Red Dwarf dělali prdel z neexistujícího filmu Útok divokých, naprosto neviditelných, obřích mimozemšťanů. No nic, v praxi vidíme, že neviditelní emzáci nejsou až takové terno a ten děs v člověku nevyvolají, ani kdyby se postavili na hlavu. Nejdou totiž vidět! Film je dělaný jakoby šlo o klasickou zápletku s nějakými zombie entitami. Skupina přeživších se schovává a snaží se probojovat přes hordy zombie kamsi do ještě většího průseru. Všichni to známe. Místo zombie jsou tu právě ti neviditelní emzáci. A skutečnost, že z celé Moskvy přežije jen jeden Američan je vlastně docela legrační. Film je určen mladým lidem a podle toho je i natočen. Nepředpokládá nějaké dedukování, jen čistou zábavu mezi bongem a plejstejšnem. Co bych ale ocenil je ta skvělá Half-lifeovská atmosféra postapokalyptického světa. Chápu, že to točili v Rusku.(30.1.2013)

Slušná odreagovávačka s Emilom Hirschom. Na vypnutie mozgu ideálne.(24.6.2012)

• Fr

,,VÍTEJ V RUSKU, TY ZMRDE!“..... /// Po ,,teen“ hororech přichází éra ,,teen“ sci-fi. Zralej chlap by zřejmě s mapkou z ,,Мурзилки“ (nebo jak se ten ruskej časák jmenoval…) tolik legrace nezažil. Hovno! Každej, komu by asistovali ,,Mimoni“ měnící lidstvo v jeho prašnou podstatu, by ze sebe dokázal dostat trochu víc, než jen tenhle omezenej příběh. Což je vlastně jediná (že by i podstatná?) slabina. Triky nejsou vůbec špatný a ,,vyvažují zkratovité jednání inteligentních mladých lidí, projevujících touhu přežít. Naprosto nechápu, proč tu není pokus o odlehčení či (snad) nadsázku. Takže (jak se táže distributor…):,,Otázkou navíc zůstává, co se s námi, potažmo s celou civilizací stane, pokud se jim vůbec podaří přežít a nikdo se tomu nebude schopnej zasmát? Odpovím za něj: V TAKOVÝM DOKURVENÝM SVĚTĚ JÁ ŽÍT NECHCU! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Masturbuju nad opuštěnejma městama. Po Londýnu přišel čas zprznit Moskvu. 2.) Zjistím, kdy si v Rusku vystačím jen s angličtinou. 3.) Thx za titule ,,Xeetty“ a ,,rad.mas“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(20.4.2012)

• Peytl

Pokud můžu poradit, pak na tohle rovnou zapomeňte, k tomu se snad ani nedá nic napsat. Snad jen to, že už název lže, jak jste si mohli všimnout, nejde totiž o Černou hodinu, anébrž o hodinu a půl a to té nejtmavší, tak tmavý, že se vám bude chtít křičet hrůzou z obsazení, scénáře, dialogů a hrdinných přeživších Rusáků! Hvězdu dávám za záběry kolon BMW, žiguli, moskvič, BMW, žiguli, moskvič.... a tak pořád dokola, jsem divnej, (miluji rumunská auta) vím, ale najít něco pozitivního na týhle sračce dá fušku, uf. Never more !(16.3.2012)

Vlastně naprostá prasárna každého černě hodnoceného hororu tady na ČSFD. Jen v tom rozdílu, že tenhle je zábavnej od začátku do konce a má, kupodivu, docela slušnou várku dobrých akčních scén a celkově efektů. Aneb jak zalevno, ale přesto kvalitně natočit béčkový až déčkový scénář a přesto potěšit diváka určitou kvalitou.(2.2.2013)