Černá hodina

Posledná hodina Zeme

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

USA, 2011, 86 min

• Cervenak

OMFG, očné buľvy sa mi asi premiešali s vajcami. Niečo také stupídne sa nevidí každý deň. Film neobsahuje ani jedinú scénu, v ktorej by sa postavy chovali rozumne, alebo sa aspoň riadili základným pudom sebazáchovy. Navyše je to tragicky lacné, vizuálne hnusné a katastrofálne zrežírované. Poznámka pod čiarou: Ten istý scenárista ako pri pôvodnom drafte Promethea? Nie, vôbec ma to neprekvapuje.(29.6.2012)

• Bloody13

Bekmambetov asi kecal Gorakovi do práce poměrně hodně, místy jde totiž vycítit jeho vizuál. Ale to vážně jenom místy. Jinak se totiž jedná o průměrnou nízkorozpočtovou sci-fi žánrovku, která je nejzajímavější hned při prvním útoku neviditelných mimozemšťanů. Dále se vkrádá jakási beznaděj: divák by chtěl víc, ale scénář nezná cestu k jeho uspokojení. Proto to dopadne tím nejheroističtějším způsobem (rozuměj nejblbějším a nejméně pravděpodobným). Škoda, dva náběhy na pěknou atmosféru to mělo. Jinak 3D opět zcela zbytečné.(22.12.2011)

,, Ta azbuka vypadá jako klingonština." Není nad to přečíst si pár znechucených komentářů. Člověk pak nic neočekává a hle! mně se film líbil. Výborné titulky v úvodu doprovází hudba, která téměř doslovně kopíruje Vangelisova Blade Runnera. Následný ruský rap mě ovšem přibil, jelikož jsem se lekl, že takovéhle otřesnosti budou znít celý film...naštěstí ne. Nápad s neviditelnými mimozemšťany je zajímavý, ale ne zcela nový. Objevuje se třeba v Zakázané planetě (1956). Počáteční masakr mi připomněl scény z Monstra (2008), zoufalost, beznaděj, kdy smrt je téměř nevyhnutelná. Poté napětí střídavě kolísá. Některé trikové záběry jsou působivé - přílet vetřelců, likvidace lidí či celkový záběr na Moskvu plnou světýlek, jiné připomenou možnosti použitého PC programu - bortící se domy nebo vysávání nerostných surovin. Jako celek jsou však triky dobré. Žádný zázrak, ale v záplavě levných videofilmů a béček jde o slušný průměr.(10.6.2012)

• Fr

,,VÍTEJ V RUSKU, TY ZMRDE!“..... /// Po ,,teen“ hororech přichází éra ,,teen“ sci-fi. Zralej chlap by zřejmě s mapkou z ,,Мурзилки“ (nebo jak se ten ruskej časák jmenoval…) tolik legrace nezažil. Hovno! Každej, komu by asistovali ,,Mimoni“ měnící lidstvo v jeho prašnou podstatu, by ze sebe dokázal dostat trochu víc, než jen tenhle omezenej příběh. Což je vlastně jediná (že by i podstatná?) slabina. Triky nejsou vůbec špatný a ,,vyvažují zkratovité jednání inteligentních mladých lidí, projevujících touhu přežít. Naprosto nechápu, proč tu není pokus o odlehčení či (snad) nadsázku. Takže (jak se táže distributor…):,,Otázkou navíc zůstává, co se s námi, potažmo s celou civilizací stane, pokud se jim vůbec podaří přežít a nikdo se tomu nebude schopnej zasmát? Odpovím za něj: V TAKOVÝM DOKURVENÝM SVĚTĚ JÁ ŽÍT NECHCU! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Masturbuju nad opuštěnejma městama. Po Londýnu přišel čas zprznit Moskvu. 2.) Zjistím, kdy si v Rusku vystačím jen s angličtinou. 3.) Thx za titule ,,Xeetty“ a ,,rad.mas“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(20.4.2012)

Ááá tak pozor, tentokrát mimozemšťani nenapadnou zemi hvězd a pruhů, ale matičku Rus, což je rozhodně příjemná změna, jen škoda, z mimákama bojujou z většiny americký puberťáci, chtělo to Vladimíra Vladimiroviče jak tam do pů těla honí kolem Kremlu svítící mouchy, to bych dal pět už z principu, takhle mě sralo, že film skončí v moměntě, kdy to vlastně začalo být nejzajímavější, ale jinak, světe div se, to nebylo až tak zlý, ale když tak o tom přemýšlím mohlo to být i lepší, hlavně atmosférou a hlavníma hrdinama mohl bejt taky někdo jinej než americký děti ke kterým jsem si za celejch 86 minut cestu vskutku nenašel, na rozdíl od těch rusáků, ale tak aby ne, pokud nějaká svítící mimozemská velemoucha ohrožuje Moskvu je třeba sednout na kobylu vzít rpg a ject velemouše natrhnout její veleprdel.(19.7.2013)

• - Natáčení probíhalo v té době nejdražším a nejluxusnějším ruském nákupním centru ГУМ (Главный универсальный магазин - Hlavní obchodní dům). (Dlee)

• - Natáčanie muselo byť pozastavené na dva týždne z dôvodu mimoriadneho znečistenia prostredia a ťažkého dymu z požiarov v okolí Moskvy, ale aj potom robilo značné problémy, a to až do tej miery, že zábery museli byť v postprodukcii upravené digitálne. (Raccoon.city)

• - Ačkoliv byla skupina přeživších nucena přečkat celých pět dní zavřená ve skladišti a živořit ve skrovných podmínkách s nedostačující hygienou, na jejich vzhledu se to nijak nepodepsalo. Svědčí o tom stále stejně elegantní účesy s oděvy bez sebemenších známek sešlosti a opotřebení. (Conspi)