Černá hodina

Čierna hodina

Posledná hodina Zeme

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

USA, 2011, 86 min

Úprimne, nečakal som, že to bude lepšie alebo horšie, pretože ak existuje úplne priemerné a nenáročné sci-fi, tak je to tento film. Proste skupinka ľudí, ku ktorým z času na čas niekto pribudne, pár z nich samozrejme tradične zomrie, a proste sa len skrývajú pred svetielkami, utekajú z A do B, a celé je to také nijaké, čistá tipovačka, kto z nich prežije. Hlavne, že som to prežil ja - pretože je to určite lepšie ako čumieť do stropu (či nedajbože na romantickú komédiu), ale už teraz viem, že sa k tomu s určitosťou nevrátim. Jednohubka jak sviňa.(30.3.2012)

Je to celkem dobrý film. Trochu mi to připomínalo stylem Predátora. Oranžová světýlka pěkná a trocha napětí tam taky bylo, když byli neviditelní a jen kolem nich se rozsvěcely lampy a zapínaly auta. Ufouni taky dobří, ale kdyby to byla jen nějaká hmota, tak by to bylo zajimavější. Jak už jsem psal u Noci hrůzy, tak i tady musím pochválit rozprášení na uhel :-)(11.4.2012)

Nenechajte sa oklamať žánrom horor, nemá nič spoločné s týmto filmom. Klasický deštruktívny mimozemský útok na našu planétu, pri ktorom sa silou mocou snažíme prežiť. Klišé ? jednoznačne áno. Vadí mi to? jednoznačne nie. Ešte chcem poukázať na vysoko kvalitné audio-vizuálne efekty, ktoré aspoň mne spríjemňovali pozeranie.(4.9.2013)

"Zlá mimozembaba chtěla Seaníčka a Natalšenku upéct v mikrovlnné peci, ale to se přepočítala - Seaníček a Natalšenka si totiž odmítli sednout na lopatu a namísto toho na mimozembabu vytáhli Krásnuju armíju s yadernou ponorkou!" No, asi takhle: Místy lehce předvídatelný děj, místy poněkud prostoduché dialogy, námět taky není úplně originální, že (i když takové emzáky si ještě z filmu nevybavuji)... Navíc Emile Hirsch nepatří mezi mé oblíbence. Ale i přes ta negativa mě film mírně překvapil poměrně svěžím tempem a místy i solidně vystavěnou atmosférou. Je to těsně pod 60%, IMHO. Btw. Je zajímavé sledovat ruský patos v americkém filmu. :-P(21.1.2014)

• iamek

Kromě technické stránky není na Černé hodině co chválit. Mizerné herecké výkony nesympatického hereckého týmu lezou na nervy nejvíce. Scénař a samotný děj je tak béčkový, že béčkovost béčkovější být nemůže. To už jsem se více pobavil u poloamaterského Skyline. Díky bohu, že jsem nakonec na tenhle paskvil nešel do kina.(16.5.2012)

• - Natáčení probíhalo v té době nejdražším a nejluxusnějším ruském nákupním centru ГУМ (Главный универсальный магазин - Hlavní obchodní dům). (Dlee)

• - Ve scéně, kdy se skupina vydá najít ponorku, nese na zádech jeden z Rusů rakety do RPG. Při vstupu do metra nese 3, v dalším záběru má však na zádech už jen 2. (VooDoo:*)

• - Ačkoliv byla skupina přeživších nucena přečkat celých pět dní zavřená ve skladišti a živořit ve skrovných podmínkách s nedostačující hygienou, na jejich vzhledu se to nijak nepodepsalo. Svědčí o tom stále stejně elegantní účesy s oděvy bez sebemenších známek sešlosti a opotřebení. (Conspi)