Černá hodina

Posledná hodina Zeme

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

USA, 2011, 86 min

• mzss1

Takže tohle má trochu připomenout Skyline ? Možná jen tak na jedno procento. Film nemá vůbec žádnou atmosféru, žádné napětí, nápady ovšemm docela slušné, ale naštvalo mě, že ke konci filmu nedošlo k žádnému vyvrcholení. Herci mě vůbec nezaujali, ze začátku filmu jsem se obával, že to bude pubertální komedie, naštěstí film drží diváka a ani nenudí. Akce tu nějaká je, celkem zajímavé nápady se najdou, průměrná hudba. Škoda, že se z filmu nevytěžilo víc. Váhám mezi první a druhou hvězdou. Ale nakonec to tak zlé nebylo, jsou horší filmy, tak hodnotím na 30% = **(9.11.2012)

• Jara.Cimrman.jr

"Naše plány na expanzi do Moskvy zahrnují opít se, zapíchat si a skončit v ruským vězení na jedno kliknutí." A místo toho si zašpásovali se světelkujícími mimozemšťany. Proti tomu nic nemám a dokonce mám rád akční výplachy, ale musí obsahovat dvě ingredience - hlášky a hrdinu, jehož obvod bicepsu je vyšší než obvod mého hrudníku. Černá hodina nic uvedeného nenabízí a tak pro mě bylo nadlidským úkolem fandit pozemšťanům. Je to prostě sci-fi, protože Putin by žádné mimozemšťany do Ruska nepustil a pokud ano, tak by z nich udělal pohon pro své elektrárny.(3.1.2017)

• Jordan

neoriginálne, bez humoru, stavilo to na 3D (inak úplne zbytočné) a na to, že točením v Rusku a s neznámymi hercami sa ušetrilo na pomerne kvalitné efekty v rámci Béčka.(15.1.2012)

• choze

VÁLKA SVĚTů na béčkovější a ruštější způsob.(30.5.2012)

• Djkoma

Způsob jak rozšířit Oficiální ruský fanklub Emila Hirsche nebo skutečná snaha o menší invazi v "už ne tak chladných komunistických kulisách" Moskvy? Hlavně to první, protože to druhé spíše otevírá hromadu otázek a pochyb, nad kterými snad ani autoři raději nepřemýšleli a pili dál svojí vodku. Ale díky krátké délce je to relativně příjemné, v pár scénách (ano, všechny jsou v traileru...) dokonce funkční a závěr? Ten může jen tiše závidět své americké hi-tech atraktivnější verzi, Skyline. Oddechovka příjemná, ale mám pocit, že tohle měla původně být průměrná akční střílečka na počítač:)). PS: od rusáků jsem čekal, že ty emzáky polejou svojí svěcenou vod(k)ou a budou slavit ještě rok, že zachránili všechny včetně amíků...škoda, že celý film nebyl v rukou rusáků, ti mohli mít velmi "stylovou" odpověď na Den nezávislosti;-)(9.4.2012)

• - Ve scéně, kdy se skupina vydá najít ponorku, nese na zádech jeden z Rusů rakety do RPG. Při vstupu do metra nese 3, v dalším záběru má však na zádech už jen 2. (VooDoo:*)

• - Drobného technického zaváhání si lze všimnout v okamžiku, kdy se chlapecká dvojice ukrývá před mimozemským vetřelcem pod policejním automobilem a zanechává za sebou zaklapnutý kufr, který je během jejich útěku o několik okamžiků poté opětovně otevřený. (Conspi)

• - Natáčanie muselo byť pozastavené na dva týždne z dôvodu mimoriadneho znečistenia prostredia a ťažkého dymu z požiarov v okolí Moskvy, ale aj potom robilo značné problémy, a to až do tej miery, že zábery museli byť v postprodukcii upravené digitálne. (Raccoon.city)