Výborná válečná rekonstrukce zlomové události druhé světové války má nespornou hodnotu faktickou i filmovou. Po Bitvě o Británii asi druhý nejlepší válečný film dokumentárního ražení...Tygr! Tygr! Tygr!(20.10.2007)

Strhujici letecke bitvy, ovsem samotny dej zlouhavy a nudny. Docela dobry prumer.(7.9.2003)

V hodnocení filmu Tora! Tora! Tora! budou diváci nutně vždycky znova rozdělení na dvě dosti jasně vymezené skupiny. Milovníci historie, znalci vojenské techniky a přemýšliví lidé obecně, budou nadšeni z jeho dokumentární přesnosti a hodnověrnosti, z přesné rekonstrukce událostí, ze snahy ptát se po důvodech a souvislostech, milovníci konstruovaných příběhů s přesně dávkovanými pointami a vemlouvavě servírovaných emocí, budou nutně přesně to samé odsuzovat. Každopádně jde o film bez happy endu, což je mi samo o sobě velmi sympatické. Pozoruhodné, i když pochopitelně také dobově příznačné, je zdůrazňování japonského váhání nad útokem. Samozřejmě se nabízí otázka, není-li tento rys v rozporu s historickou skutečností příliš zdůrazněn (neumím posoudit), ovšem vykreslení Japonců nikoli jako všeho špatného schopných zloduchů, ale jako myslících lidí s vlastními názory, ambicemi, a přesvědčením, je mi velmi sympatické. Ztvárnění amerických velitelů místy poměrně silně připomíná Hlavu XXII. To samozřejmě není nic proti filmu, spíš to dokládá genialitu a přesnost Hellerova nesmrtelného literárního díla. Že před tímhle tématem tvůrci neuhnuli, ale naopak na něm do značné míry celý děj vybudovali, je rozhodně nutné vysoce ocenit... Celkový dojem: 80% Zajímavé komentáře: sportovec, flanker.27, Marigold(30.10.2011)

Vyborna vojnova drama, ktora tazi predovsetkym z historickej vernosti a vybornych hereckych vykonov. Film sa vyhyba akemukolvek zbytocnemu patriotizmu a patetizmu a az dokumentaristicky sa zameriava na pripravu a samotny priebeh utoku na Pearl Harbour, pricom sa nadmerne nepriklana ani k jednej zo zainteresovanych stran. Skoda, ze sa Jerrymu Goldsmithovi nepodaril zlozit lepsi hudobny doprovod a ze scenaristi nepriniesli do uvodnej hodiny vacsie osvetlenie samotnych vystupujich postav. Inak by bol bezpochyb plny pocet - 4,5/5*.(8.1.2007)

70%. 07.12.1941 zautocili japonske lietadla na Pearl Harbor, cim sa USA zapojilo do 2 svetovej vojny. Zaujimavy film hlavne z pohladu vojenskych rozhodnuti roznych plukovnikov alebo velitelov a nezhodach z japonskej strany o tom, ci je rozumne zautocit na USA, teda na Pearl Harbor alebo podpisovat s Hitlerom akusi dohodu o spojenectve. Taktiez zacat rokovanie s Japonskom vo chvili, ked uz bolo neskoro, pretoze japonske lode uz boli blizko. Film ma jeden velky problem. Pre divakov, ktori moc nie su zasväteni do vtedajsej politiky sa moze dej filmu zdat prilis nudny, pretoze prvych 100 minut je plny dialogov ale za to ti, ktori sa tesia hlavne na sledovanie utokov a vybuchov si to mozu vychutnat poslednych asi 40 minut a to nie je malo. Na rok 1970 by sa kvalitou natocenia akcnych vizualnych efektov mohli kludne prirovnat k Bayovmu PEARL HARBORU (2001) za ktoru si Tora! Tora! Tora! zasluzila jedneho Oscara za spominane specialne vizualne efekty... 20.06.2010 ________ Martin Balsam - (Admiral Husband E. Kimmel) +++ So Yamamura - (Admiral Isoroku Yamamoto) +++ Joseph Cotten - (Vojenský minister Henry L. Stimson) +++ Tatsuya Mihashi - (Veliteľ Minoru Genda) +++ E. G. Marshall - (Plukovník Rufus S. Bratton) +++ James Whitmore - (Vice admirál William F. Halsey Jr.) +++ Takahiro Tamura - (Plukovník Mitsuo Fuchida) +++ Jason Robards - (Generál Walter C. Short) +++ Produkcia: Richard Fleischer +++ Hudba: Jerry Goldsmith +++(20.6.2010)