poster

Bouřlivák

 • Finsko

  Myrsky

 • anglický

  Stormheart

Rodinný / Dobrodružný

Finsko, 2008, 97 min

 • Phobia
  **

  Rodinný příběh o tom, jak z roztomilého štěňátka "vychovat" rozmazlené, nezvladatelné hovado. Vydržela jsem zhruba 35 minut sledovat, jak je přísná matka (vyžadující alespoň trochu disciplíny) za piču, jak samolibě se tváří fotr a čeká pochvalu, když děcko donutil k činnosti úplatkem a nervy mi definitivně prdly v okamžiku, kdy psí psycholožka (!) vysvětlovala rodině jak pes vnímá hierarchii smečky a dočkala se od zabedněného fotra rozhořčeně nesouhlasné reakce: "Ale my věříme v rovnoprávnost!" V tu ránu jsem se vymrštila z gauče a vyplivla snídani, abych mohla zařvat: "Ty čuráku dementní! Ty bys neměl mít ani akvarijní rybky, natož psy a děti, mentále!" Vypnula jsem vztekle televizi, preventivně vynadala kočce a šla ven buzerovat mou psí puberťačku. Řemeslně ani herecky to nebyl vyloženě průser, hafan krásný, ale ten obsah mě krutě vytočil do vrtule a mám pochybnosti, že ve zbytku filmu konečně začal úřadovat rozum a zodpovědnost. 40%(13.5.2013)

 • Caym
  **

  Tak jo, dvě hvězdičky za výkon Ronji Arvilommi. Příběh je slabý a zamrzá někdy po první půl hodině. Chuť pozdvihnout film někam výš za pomoci dějepisné přednášky v podobě Berlínské zdi, o které děti nemají nejmenší potuchy, je mi neskutečně proti srsti a působí jako pěst na oko (Stalinův pes, Stalinův pes, no sakra kdyby se na plátně alespoň objevil Stalin, tak mě to vyhodilo z křesla metr dvacet). Jediné, co se počítá filmu k dobru, je ten dětský a ničím nezkalený pohled na věc, to byla skvěle podaná záležitost a nesporným faktem zůstává, že se toho měli filmaři držet a nesnažit se dostat film někam, kam od počátku neměl šanci vyšplhat... Bonusovou ranou pod ledviny byla dospívající slečna a její punkáč. Nemám nejmenší potuchy, kam na tyhle alternativní postavy scénáristi neustále chodí, ale ten sklad by patřilo vyhodit do vzduchu, abych už se nemusela dívat na ten zkreslený svět rockerů, punkerů a jiné havěti, okupující tak okatě svět těch "normálních" lidí. Pubertu je snad možné vykreslit dopodrobna i bez toho, aby se kolem ochomýtali drsňáci v křivácích, nebo ne? (mimochodem přístup rodičů ve filmu je vážně sladký - ty si začala kouřit? - střih - jedeme dál - horší problém je přece ten velikej pes - střih - nebo je horší problém dospívající dcera - střih - sakra, nevíme si rady s tím, co je větší problém - střih - takže za problém nebudeme považovat nic - střih - rodiče si vesele sedí na pohovce - konec)(24.4.2010)

 • MiaMoonlight
  ***

  Typický televizní film na dopoledne, kdy člověk ensnese nic tak složitého. Emoční napětí, pár fórků a máte film. Co se týká toho co tam vyprávěli o Stalinovi a druhé světové válce, Noviik by si měl asi pročíst třeba učebnici dějepisu...(24.4.2010)

 • Noviik
  **

  Základní linii to mělo, myšlenku taktéž. Příšernost však jak ze strany řešení toho, že psi byli za Stalina zabijáci a podobné přehánění (nechápu, i přes to, že je to pro děti asi poučné). Co měl ale oddělalo byl ten emo týpek alá pankáč, který každým druhým slovem dával najevo, že je pankáč a že takoví všichni pankáči jsou...(24.4.2010)

 • Malarkey
  **

  Chybí mi to klasický, Bouřliváku koho si zase vojel, Bouřliváku už nechlastej, začíná ti směna. Bouřliváku, kolik si toho vychlastal a tak dále. Ale to bude asi tím, že tenhle film je o psovi Bouřlivákovi z Finska a ten Bouřlivák, koho myslím já, je Španělský prase, který toho zase tak společnýho s tím psem nemá.(13.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace