• Vodnářka
  ****

  Film končí rádoby pozitivně, hlavní hrdina vystudoval architekturu, stal se docentem... S krátkýma vlasama ve vojenské uniformě mu to slušelo, zazpíval si i ve svém starém klubu. Ale....ta ztráta iluzí, pro celé toto období tak typická, bere dech.(25.4.2010)

 • Karlos80
  **

  Nikolaevovi bylo v té době deset let, takže toho zas moc nezažil, ale i tak se jedná o docela povedený retrospektivní pohled, zachycující události krátce po Pražském jaru, násilnému vstupu armád Varšavské smlouvy a posléze tuhé Normalizaci, zde především bigbíťáckou undergroundovou scénu (spolek K.O.S.), která to neměla lehké, ale to asi nikdo v tý době. Rok 68' a dál, filmařsky často vyhledávané téma, no ještě že mají co točit a na co vzpomínat, vyrostl v tom každý, kdo se o tom dnes snaží něco točit, ano taková byla skutečně doba, tvrdé represe, tuhá cenzura, šťáry, vlasy dolů atd. Do roku 68' to byla v tom našem socialistickém státečku, pomalu balada, dle vzpomínek pamětníků a pak se rázem všechno změnilo. Takže žádný zbytečný kecy, jede se dál, konec byl stejně nejlepší. ps ; Palec dolů za nepříliš povedené exteriéry a jednání některých postav, jinak věřím že se tam někteří z nás především ve spojitosti ze spolkem SSM znovu jakoby viděli..:-) ddt ; V rámci tv tvorby, omezenou fin. prostředky, nedal se čekat jistě zázrak, film nebo jak vtipně poznamenal Mariogold, rumíček pro příliš neorientovanou mládež, mohl jen mile překvapit..(25.4.2010)

 • Skip
  ***

  Jen takový průměrný televizní film o životě během normalizace. Dá se na to koukat, ale žádný velký zážitek to není.(27.12.2010)

 • contrastic
  ***

  Lepší variantou na podobné téma od Nikolaeva je určitě film ...a bude hůř.(26.4.2010)

 • Tosim
  ***

  Téměř modelové situace příběhu z normalizace o lidech, kteří by protestovali snad i proti dopravním značkám. Vyvanulé a bez nějakého zvláštního účinku. Těch osmdesát a něco minut ale snadno vydržíte.(26.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace