30 minut nebo méně

Jess Hall

Alan Baumgarten

Scénografie:

Maher Ahmad

Správně zvolená stopáž. Díky ní to utíkalo celkem rychle, i když je film naprosto o ničem a nenajde se v něm snad jediná vtipná scénka. Inspirované skutečnou událostí, kdy zloděj při přepadení banky tvrdil, že má na sobě připásanou výbušninu a musí vykrást banku. Ten ale žádný perfektní únikový plán nevymyslel, navíc to byl komplic, co se chytil do vlastní pasti a už se z ní nedostal. Vtipnější příběh, než nabídne celý tenhle film. 60%(8.1.2012)

• Malarkey

Když je ve filmu Danny R. McBride, tak se bavím jako málokdy. Když ve filmu není, tak mě film šíleně nudí. 80 minut je každopádně pořád docela dobrý čas a určitě se to dá pohodově přežít. Každopádně hrát humor jenom na Dannyho taky nejde a tenhle film to suprově dokazuje.(7.8.2012)

Krátka nadupaná jazda so skvelými hercami, skvelým námetom, niekoľkými až explozívne vtipnými scénami (bohužiaľ väčšina je už v trailere) a hrubozrnnými fuckovacími dialógmi á la Eastbound and Down. Whoa!(1.1.2012)

• BigDeal

Mám veľmi rád režiséra i hlavnú dvojku a o to viac ma mrzí, že bol pre mňa film tak veľkým sklamaním. Čo sa vlastne stalo? V prvom rade je to nevyužitý potenciál; dej sa ťahá presne tými cestičkami, ktorými by ste predpokladali, že sa bude ťahať. Žiadne prekvapenie, žiadne odbočenie, žiadna hravosť. Len povinná jazda a samé klišé. V druhom rade to vidím na nezaujímavé postavy. Áno, aj v 21 Jump Street boli postavy navrhnuté podľa rokmi overeného receptu, ale tvorcovia sa s týmto faktom dôkladne pohrali a zo všetkého klišé si úspešne uťahovali. 30 Minutes or Less však túto sebareflexiu nemá a postavy berie vážne. Čo je ešte horšie, nielenže sú postavičky nezaujímavé, navyše sú zle obsadené (Jesse Eisenberg sa jednoducho na postavu cool pohoďáka nehodí), alebo neskutočne hlúpe a otravné (hlavní záporáci). V poslednom rade bude podľa mňa chybou scenár. Tento aj keď ponúka množstvo vtipných situácií a hlášok, nikdy nie sú podané spôsobom, ktorý by bol aj naozaj vtipný. Vždy som vedel, že postava povedala niečo vtipné, aj som vedel, že by som sa mal zasmiať, ale nešlo to. Celé to bolo nejaké umelé a neúprimné a to nielen v oblasti humoru, ale aj v romantickej a bromantickej línii. Mrzí ma to.(3.7.2012)

• tron

Miestami je to (predovšetkým vďaka brutálnej dvojke Danny McBride a Nick Swardson) také vulgárne, až sa proste nemôžete nesmiať, ale inak je to dosť veľká nuda, ktorej nepomáha ani nesympatický kasting - nemám an mysli pánov v zátvorke, tí sú pomerne super, ale Eisenberg a Ansari nie sú zrovna sympaťáci roka (čo je u hlavných postáv v komédii problém, nie?). Celá snímka na mňa pôsobila značne odfláknuto a skratkovito, ako keby to nikoho moc nebavilo a tak sa namiesto dvojmesčaného nakrúcania rozhodli stráviť na pľaci o mesiac menej, len aby to mali čo najrýchlejšie za sebou, mohli ísť domov a už na to nemyslieť.(12.1.2017)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Michigan. (Terva)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 218krát, což je 2,17krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)