30 minut nebo méně

30 minút alebo menej

Akční / Komedie / Krimi

USA / Německo / Kanada, 2011, 83 min

• BigDeal

Mám veľmi rád režiséra i hlavnú dvojku a o to viac ma mrzí, že bol pre mňa film tak veľkým sklamaním. Čo sa vlastne stalo? V prvom rade je to nevyužitý potenciál; dej sa ťahá presne tými cestičkami, ktorými by ste predpokladali, že sa bude ťahať. Žiadne prekvapenie, žiadne odbočenie, žiadna hravosť. Len povinná jazda a samé klišé. V druhom rade to vidím na nezaujímavé postavy. Áno, aj v 21 Jump Street boli postavy navrhnuté podľa rokmi overeného receptu, ale tvorcovia sa s týmto faktom dôkladne pohrali a zo všetkého klišé si úspešne uťahovali. 30 Minutes or Less však túto sebareflexiu nemá a postavy berie vážne. Čo je ešte horšie, nielenže sú postavičky nezaujímavé, navyše sú zle obsadené (Jesse Eisenberg sa jednoducho na postavu cool pohoďáka nehodí), alebo neskutočne hlúpe a otravné (hlavní záporáci). V poslednom rade bude podľa mňa chybou scenár. Tento aj keď ponúka množstvo vtipných situácií a hlášok, nikdy nie sú podané spôsobom, ktorý by bol aj naozaj vtipný. Vždy som vedel, že postava povedala niečo vtipné, aj som vedel, že by som sa mal zasmiať, ale nešlo to. Celé to bolo nejaké umelé a neúprimné a to nielen v oblasti humoru, ale aj v romantickej a bromantickej línii. Mrzí ma to.(3.7.2012)

Po jméně Danny R. McBride já přesně tohle čekal, přesně tenhle styl srágory, která v sobě pojí tady těch 30 min, neboli 24 hod na vykonání svých potřeb. Nevím, jestli jsem byl tak opilý nebo unavený, noóo v rámci žánru 5/10. PS: Jen stěží vzpomínám na dané úseky, takže nejspíš opilý, ehm.(29.11.2011)

• moviesfan

Vesměs prázdnota s bezvýslednou snahou o humor a akci. Nějak to celé kolem mě proplulo a zároveň vyšumělo.(24.11.2011)

Prostě průměr.(17.9.2012)

• Flego

Slaboduchý postpubertálny pokus o humor obalený v akčnom štýle. Slabé dve hviezdičky.(16.11.2011)