30 minut nebo méně

Jess Hall

Alan Baumgarten

Scénografie:

Maher Ahmad

Od režiséra filmu Zombieland? To by som teda neuhádol. Kým mal Zombieland množstvo nápadov (čo bolo dosť prekvapivé, že sa dá prísť stále s niečim novým v zombie hororoch) a bol aj veľmi vtipný a štýlový, tak 30 Minutes or Less tých nápadov na rozdávanie určite nemá, štýlové to je minimálne a vtipnosť je značne nevyrovnaná. Určite som očakával od tejto komédie viac. Najlepší na filme sú Aziz Ansari a Michael Peña. Naopak ufňukaný Eisenberg ide značne na nervy a Nick Swardson je nevýrazný . Takto je to aj s humorom, niekedy sa človek tomu zasmeje a inokedy zasa vyšumí úplne do prázdna. Na jedno pozretie sa však táto komédia hodí a dokáže aj zabaviť, len jednoducho upadne veľmi rýchlo do zabudnutia a už vôbec nemá šancu stať sa nejakou tou klasikou.(30.10.2011)

Když si přečtu, co k filmu poznamenal Verbal, tak s ním částečně souhlasím, nicméně, tolik bych ten film nezatracoval. Nakonec se přeci jen vtipné momenty najdou a každý si přijde na své. Je ovšem opravdu znát, že by to šlo udělat mnohem lépe, spoustu věcí dotáhnout do konce, vymačkat toho humoru víc, vyměnit některé herce, protože McBride to prostě nemůže utáhnout sám a ten pandžábský princ už vůbec ne. Nakonec si ještě člověk postěžuje, že Peña je jen nějaká pitomá Deus ex Machina a přitom mohl celý příběh otevřít i zakončit tedy dát své postavě nějaký podstatný smysl. SPOILER - takhle mi jeho osud a pak i smrt byla úplně u zadku - KONEC SPOILERU. Já nevím, když se nad tím ještě jednou zamyslím, je tam materiálu, s kterým by se dalo ještě hodně co pracovat a překovat to na opravdu báječnou podívanou plné honiček, třeskutých gagů a nečekané pointy. Nicméně, večer to zachránilo, tak dávám lepší tři hvězdy.(23.3.2012)

• ConanVJ

Tento filmek mě osobně teda moc nenadchnul. Čekal jsem v tom víc humoru, místo toho jsou tam jen trapný kydy o ničem. Od McBridea jsem čekal víc no. Za mě asi tak 35%. :)(1.4.2012)

Stylem je to typická "nezávislá" komedie o looserech, kteří looserovsky řeší své problémy. Zde přepadením banky nastrčením vydíraného rukojmí. Nápad je zábavný, herecké výkony ujdou, zpracování průměrné. Zážitek z filmu vyprchá jak odér zvětralého piva.(3.3.2016)

• Flego

Slaboduchý postpubertálny pokus o humor obalený v akčnom štýle. Slabé dve hviezdičky.(16.11.2011)