30 minut nebo méně

30 Minuten oder weniger

30 minút alebo menej

Akční / Komedie / Krimi

USA / Německo / Kanada, 2011, 83 min

Ze začátku jsem si říkal, že pujde o další pořádnou sračku...no, v podstatě o ni šlo celou dobu, ale místy to bylo zajímavé a vtipné. Hlavně od té doby, co se tam nachomýtl ten sombréro. Ale v reálu by něco podobného asi neprošlo, zhulit se a zhulit se a pak budou komedie tohoto typu dobré... 45%(1.5.2012)

Když si přečtu, co k filmu poznamenal Verbal, tak s ním částečně souhlasím, nicméně, tolik bych ten film nezatracoval. Nakonec se přeci jen vtipné momenty najdou a každý si přijde na své. Je ovšem opravdu znát, že by to šlo udělat mnohem lépe, spoustu věcí dotáhnout do konce, vymačkat toho humoru víc, vyměnit některé herce, protože McBride to prostě nemůže utáhnout sám a ten pandžábský princ už vůbec ne. Nakonec si ještě člověk postěžuje, že Peña je jen nějaká pitomá Deus ex Machina a přitom mohl celý příběh otevřít i zakončit tedy dát své postavě nějaký podstatný smysl. SPOILER - takhle mi jeho osud a pak i smrt byla úplně u zadku - KONEC SPOILERU. Já nevím, když se nad tím ještě jednou zamyslím, je tam materiálu, s kterým by se dalo ještě hodně co pracovat a překovat to na opravdu báječnou podívanou plné honiček, třeskutých gagů a nečekané pointy. Nicméně, večer to zachránilo, tak dávám lepší tři hvězdy.(23.3.2012)

• Malarkey

Když je ve filmu Danny R. McBride, tak se bavím jako málokdy. Když ve filmu není, tak mě film šíleně nudí. 80 minut je každopádně pořád docela dobrý čas a určitě se to dá pohodově přežít. Každopádně hrát humor jenom na Dannyho taky nejde a tenhle film to suprově dokazuje.(7.8.2012)

Od režiséra Zombielandu bych čekal mnohem víc. I tak se ale jedná o oddychovou komedii, která má několik kvalitních vtípků - je jich bohužel opravdu jen několik.(15.12.2011)

Pár skvělých scén je proložených strašnou vatou, ve které se (díky bohu) aspoň solidně hláškuje. Eisenberg je parádní, jeho indický kámoš ne. Danny McBride je parádní, jeho americký kámoš ne. Rád jsem tě viděl, tati. Hrozně moc tě miluju. Srát na toho kokota.(17.11.2011)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Michigan. (Terva)

• - Třetí film Jesseho Eisenberga v řadě, kde jeho postava má spojitost s Facebookem. (Kroup4)

• - Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)