30 minut nebo méně

30 Minuten oder weniger

30 minút alebo menej

Akční / Komedie / Krimi

USA / Německo / Kanada, 2011, 83 min

Od režiséra filmu Zombieland? To by som teda neuhádol. Kým mal Zombieland množstvo nápadov (čo bolo dosť prekvapivé, že sa dá prísť stále s niečim novým v zombie hororoch) a bol aj veľmi vtipný a štýlový, tak 30 Minutes or Less tých nápadov na rozdávanie určite nemá, štýlové to je minimálne a vtipnosť je značne nevyrovnaná. Určite som očakával od tejto komédie viac. Najlepší na filme sú Aziz Ansari a Michael Peña. Naopak ufňukaný Eisenberg ide značne na nervy a Nick Swardson je nevýrazný . Takto je to aj s humorom, niekedy sa človek tomu zasmeje a inokedy zasa vyšumí úplne do prázdna. Na jedno pozretie sa však táto komédia hodí a dokáže aj zabaviť, len jednoducho upadne veľmi rýchlo do zabudnutia a už vôbec nemá šancu stať sa nejakou tou klasikou.(30.10.2011)

Vysoké očakávania plodia často aj sklamania, ešte že som od "nástupcu Zombielandu" narozdiel od iných až tak veľa nečakal. Ktovie kde sa stala chyba, ale aj keď má 30 minutes or Less celkom atraktívny námet, adekvátne obsadenie a jedného pravdepodobne talentovaného režiséra za kamerou, aj napriek striedmej minutáži prakticky vôbec nestrhne. Pretože hoci je to film pomerne zábavný, len málokedy je skutočne vtipný a to sa pri komédii neodpúšťa.(14.11.2011)

• mcb

Retardovaná a hloupá komedie, která postrádá jakýkoliv promyšlenější vtip. Je to jako byste z Prince a pruďase vytáhli veškerý humor a zábavu a nechali jen samoúčelné f*ckování a Dannyho McBridea. Obojí stojí za nic. Že to je jako přes kopírák jako všechny novodobé komedie, nemusím ani zdůrazňovat. K nevydržení.(7.11.2011)

Tenhle druh komedií si pamatuji z dob pubertálních a bavili mě. Teď už jsou trochu pasé a když už nějaká je, tak je to jen průjem koz a vulgárních slov. Tohle mělo jistou úroveň a pobavilo. 80%(1.12.2011)

Prekavpivo svižné a vtipné. Jednoduchá zápletka (Na tele máš bombu, zožeň nám prachy a dáme ti ju dole.) dáva priestor na rozpútanie divokej jazdy. Je tu hneď niekoľko skvelých postavičiek a dokonca aj príjemná looserská romantika... Ak máte radi veci napr. od Rogena (ZELENÝ SRŠEŇ) alebo McBrida (NAHORU A DOLU), mali by ste sa baviť aj na tomto...(1.2.2013)

• - Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)

• - Třetí film Jesseho Eisenberga v řadě, kde jeho postava má spojitost s Facebookem. (Kroup4)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Michigan. (Terva)