Jeden den

One Day

Jeden deň

Romantický / Drama

USA, 2011, 107 min

Četla jsem nejdřív knižní předlohu a ta je skvělá a film s ní zákonitě prohrává. Spousta věcí se do scénáře vůbec nevešla nebo je osekaná o zajímavé drobnosti a i ta nápaditá forma vyprávění skrz tentýž den v každém roce funguje na papíře mnohem líp. Když se ale oprostím od znalosti knihy, musím uznat, že film jako je jako romantické drama dobrý. Liší se od hromady jiných tuctových romantik, v lecčems je pořád originální a postava Emmy zůstala nesmírně sympatická.(1.1.2013)

Nevím. Nevím jak to popsat. Jedno slovo na to neexistuje. Mám pocit, ale je mlhavý, neuchopitelný, ale nádherný a hřejivý. Film, který přišel v pravý a zvláštní čas. Kdy na začátku filmu sdílím Emmy zoufalství, pocit beznaděje ze života, který nikam nesměřuje i Dexterovo utápění se v sebelítosti po životním zklamání a spadnutím na dno. Chci prožít takovou romanci jako oni. Chci milovat tak moc jako Emma a Dexter. Jak bych to jen řekla, abych se neutápěla v patosu? To raději filmově vystřízlivým. A je jedno, zda-li má tento film nějaké nedostatky. Stačí se podívat do očí Anne a odpustily byste mu všechno. Krásná hudba, krásný příběh, krásní herci. Knihu si přečtu. A chci plakát. Protože si nedokážu vzpomenout, jestli znám krásnější filmový plakát než je na One day. Už sem filmově vystřízlivěla. Bohužel, pět je moc. Náleží mu čtyři hvězdy.(24.11.2011)

O 30% více dramatu, než v Určitě, možná. Jeden by řekl, že to dokáže přidat na hodnocení...(25.3.2012)

• Chrustyn

Inteligentní ale nepříliš nápaditá a plytce natočená romance o tom, že z velkého přátelství, vždy vzejde velká láska, pokud to tak osud zamýšlí. Herci se snaží ale dokázal bych si představit desítky jiných představitelů, kteří by mi do rolí seděli více a scénář ani režie, toho také moc nenabídnou. Docela škoda.(25.2.2012)

Tohle vtipné, romantické, chytré drama jsem spolk i s chlupama. Dojemný, vynalézavý věčný příběh love story. Skvěle zahraný, vtipné dialogy, těžko očekávatelný závěr, nenacházím, co by tomuhle filmu chybělo.(22.4.2012)