poster

Jeden den

 • USA

  One Day

 • Slovensko

  Jeden deň

Romantický / Drama

USA, 2011, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ****

  Rozhodně to bylo něco jiného než jsem čekal. Místo avizované romantické komedie, mě čekalo plnohodnotné vztahové drama o přátelství, lásce a životě. S výtečnými dialogy (zejména u Emmy platí, že co věta to perla), jedním šokujícím zvratem a trochu zbytečným závěrem, který však paradoxně obsahuje jeden z nejhezčích momentů celého filmu. Příběh inspiruje k řadě zamyšlení nad životem a Anne Hathaway je skvělá. Dokazuje, že je výbornou herečkou a také potvrzuje status současné jedničky pro romantické příběhy. Jen jsem stále nemohl přijít na to, co jako Emma na protivném hajzlíkovi Dexterovi vidí.(7.7.2012)

 • Boogeyman
  *****

  Překrásná romantika.(21.4.2012)

 • Sinecod
  ****

  Nevím. Nevím jak to popsat. Jedno slovo na to neexistuje. Mám pocit, ale je mlhavý, neuchopitelný, ale nádherný a hřejivý. Film, který přišel v pravý a zvláštní čas. Kdy na začátku filmu sdílím Emmy zoufalství, pocit beznaděje ze života, který nikam nesměřuje i Dexterovo utápění se v sebelítosti po životním zklamání a spadnutím na dno. Chci prožít takovou romanci jako oni. Chci milovat tak moc jako Emma a Dexter. Jak bych to jen řekla, abych se neutápěla v patosu? To raději filmově vystřízlivým. A je jedno, zda-li má tento film nějaké nedostatky. Stačí se podívat do očí Anne a odpustily byste mu všechno. Krásná hudba, krásný příběh, krásní herci. Knihu si přečtu. A chci plakát. Protože si nedokážu vzpomenout, jestli znám krásnější filmový plakát než je na One day. Už sem filmově vystřízlivěla. Bohužel, pět je moc. Náleží mu čtyři hvězdy.(24.11.2011)

 • swamp
  ****

  Tak Anne Hathaway snad definitivně potvrdila, že je výborná herečka a není třeba ji nadále škatulkovat do podřadných komediálně-romantických žánrů. Mezi ní a Sturgessem to funguje parádně, ale teda především právě Anne (Emma) exceluje - co věta, to zabiják. :D Svěže napsané, hezky odehrané, v závěru trochu smutné.(22.2.2012)

 • iamek
  ***

  Snímek začíná a téměř i končí jako každá hollywoodská přeslazená sračka, ale zhruba od 3/4 filmů jsem čekal, že se stane něco jiného než je obvyklé. A taky se stalo. Dvojici Hathaway - Sturgess to na plátně klapalo skvěle a moc pěkně celý, děj díky nim, utíkal. I přesto, že poslední dvacetiminutovka byla moc špatná snímek hodnotím spíše pozitivně.(10.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace