Jeden den

Jeden deň

Romantický / Drama

USA, 2011, 107 min

• cheyene

Čekal jsem daleko víc.. Chyběl tomu nějaký náboj, větší atmosféra nebo svižnější tempo vyprávění. Těžko říct, ale každopádně tomuto filmu něco schází. Potěší sice herecké výkony, prostředí a scény ke konci filmu, ale to je pro mě docela málo.(11.8.2013)

Netušila jsem, že se z toho na konci vyklube drama, takže jsem čekala trochu jiný závěr. Byla to strašně přeslazená romantika, ale mě se to teda hrozně líbilo, jen bych vytkla, že tam některé roky ani nemuseli být, přišli mi to zbytečné scény, když se tam nestalo nic podstatného, ale netušila jsem, že je to natočené podle knížky. Na konci jsem skutečně brečela jako želva, i když to bylo trochu klišovité. A Anně s Jimem to spolu vyloženě slušelo. 5*(13.4.2012)

Jak bych vám to vysvětlil... Lone Scherfig zkrátka dokonale odhalil mou slabost a udeřil s dokonalým načasováním. Rozhodl jsem se zůstat u okamžitého pocitu při výhodu ze sálu, i když postupem času budu hvězdy patrně ubírat. Ona je to záplava klišé, průhledné a přeslazené romantiky, citového vyděračství, podbízivé hudby (Rachel, miluju tě!), očekávaných očekávání. Ale! Když já mám v sobě stejnou lásku, jakou měl Dexter. A varovný prst, který mi projel až do středu srdce, nemohl a nechtěl být ignorován.(27.10.2011)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $13,843,771Tržby Celosvetovo $56,706,628▐ čudný film, v ktorom hľadať nejakú hlbšiu zmyselnosť je asi ťažké, nemá to ten správny náboj, aspoň herci to ako tak vykrívajú /40%/(15.8.2012)

Oproti knížce to nutně klouže po povrchu, co se týče charakterového prokreslení postav (introvertní idealistická romantička/extrovertní hajzlík-sukničkář) a člověk se za ně tolik nebije hlavou do zdi za to, jaké třeba v knize dělají oba boty. V tomto duchu šla dál Linklaterova trilogie Before, která funguje na podobném konceptu a vztahu mezi protagonisty (akorát, že Richard to směřoval do opačného vyústění), kteří jsou mnohem barvitěji vykresleni - neurotička/snílek. Ale jo, je to pěkná romantika na slzičku v oku :)(18.6.2014)