Jeden den

One Day

Jeden deň

Romantický / Drama

USA, 2011, 107 min

Asi starnem, ale mňa ten film celkom dostal:) Chémia medzi Anne Hathaway a Jimom Sturgessom funguje, najmä Hathaway mi svojim herectvom a prejavom výrazne asociovala božskú Audrey H. V mojich očiach kvalitná romantická dráma, ktorá znesie aj prísnejšie kritériá a nie je prehnane sentimentálna.(4.1.2012)

• Mia...

Ani jednou jsem se nezasmála a ani na chvíli mi nebylo smutno natož do pláče a to běžně brečím i u reklam .... jedna hvězdička za posledních patnáct minut, které trošku, ale opravdu jen trošku, zlepšily tu nudu.(31.8.2013)

• troufalka

Nevím, proč jsem se dala zase nachytat. Ano, paní režisérce se dva filmy hodně povedly. Italština pro zčátečníky byla zábavná a originální, je to jeden z mála tzv. "romantických filmů", které považuji za dobré. Doma je doma byla sonda do vztahů na malém městě a přpadá mi ještě lepší než známější Italština. Oba filmy nesly stejný rukopis a pro mne velice přijatelnou a sympatickou dánskou mentalitu. Wilbur se chce zabít už byl filmem britským ale byl stále ještě vkusný i když už zabíhal mírně do kýče. Ovšem Jeden den pro mne postrádá jakoukliv originalitu a humor, je to tisíckrát přežvýkané téma a najvíc je povrchně zpracované. Jako když se hladový člověk přejí sladkostí a je mu z toho špatně. Velmi smutné.(27.11.2014)

Čekal jsem sice trošku něco jiného, ale vůbec nevadí. Oba herci předvádějí velice slušné výkony, hlavně tedy Anne roste do první ligy neskutečným tempem. Konec je trošku přeslazený a přeslzený, ale odpouštím. Film se pomalu a nenápadně rozběhne v docela slušné drama. O komedii se rozhodně nejedná, jak je zde mylně uvedeno. 70%(1.12.2011)

Oproti knížce to nutně klouže po povrchu, co se týče charakterového prokreslení postav (introvertní idealistická romantička/extrovertní hajzlík-sukničkář) a člověk se za ně tolik nebije hlavou do zdi za to, jaké třeba v knize dělají oba boty. V tomto duchu šla dál Linklaterova trilogie Before, která funguje na podobném konceptu a vztahu mezi protagonisty (akorát, že Richard to směřoval do opačného vyústění), kteří jsou mnohem barvitěji vykresleni - neurotička/snílek. Ale jo, je to pěkná romantika na slzičku v oku :)(18.6.2014)