Jeden den

One Day

Jeden deň

Romantický / Drama

USA, 2011, 107 min

Čekal jsem sice trošku něco jiného, ale vůbec nevadí. Oba herci předvádějí velice slušné výkony, hlavně tedy Anne roste do první ligy neskutečným tempem. Konec je trošku přeslazený a přeslzený, ale odpouštím. Film se pomalu a nenápadně rozběhne v docela slušné drama. O komedii se rozhodně nejedná, jak je zde mylně uvedeno. 70%(1.12.2011)

Půl filmu jsem moc neregistroval, pak přišlo trošku toho hollywoodského romantického klišé, ale to já někdy rád. Čtvrtou hvězdu za Anne Hathaway, na kterou se mi tak krásně dívá.(18.12.2011)

I love you so much, I just don't like you anymore.. Hodně originální snímek, co se zpracování týče. Můžeme vždycky nahlédnout jen do patnáctého července každého roku, zbytek je pro nás záhadou. Toho patnáctého se obvykle Emma s Dexem sejdou, ať už v příjemném duchu, naštvaní, anebo prostě jen s cílem se tomu druhému svěřit. Pěkně to mezi nimi po celou dobu jiskřilo a film měl slušně naběhnuto na plný počet, jenomže když se ti dva dali dohromady, začala to být nuda (tak už to ale ve vztazích bývá,ne?:) ). Napětí bylo fuč, vtipy se vytratily a začalo jít do tuhého. Nemluvě o úplném konci, který mě docela vytočil. Ale jinak se mi One Day přesně trefil do nálady, takovou romantiku jsem už dlouho chtěla vidět. A Anne sice moc nemusím, ale tady byla snesitelná a se svými sarkastickými poznámkami i vtipná.(8.9.2012)

Jak bych vám to vysvětlil... Lone Scherfig zkrátka dokonale odhalil mou slabost a udeřil s dokonalým načasováním. Rozhodl jsem se zůstat u okamžitého pocitu při výhodu ze sálu, i když postupem času budu hvězdy patrně ubírat. Ona je to záplava klišé, průhledné a přeslazené romantiky, citového vyděračství, podbízivé hudby (Rachel, miluju tě!), očekávaných očekávání. Ale! Když já mám v sobě stejnou lásku, jakou měl Dexter. A varovný prst, který mi projel až do středu srdce, nemohl a nechtěl být ignorován.(27.10.2011)

Má knižní očekávání byla částečně naplněna.(2.1.2012)