Jeden den

Jeden deň

Romantický / Drama

USA, 2011, 107 min

• BadoXXII

Mám rozpačité pocity. Na jednej strane sa filmu nedá uprieť atmosféra a príjemné herecké výkony. No na druhej strane je to príliš nevyvážené, nesúrodé, naťahované, nudné a emócie poriadne nefungujú. Film, na ktorý pravdepodobne veľmi rýchlo zabudnem.(5.3.2012)

Oproti knížce to nutně klouže po povrchu, co se týče charakterového prokreslení postav (introvertní idealistická romantička/extrovertní hajzlík-sukničkář) a člověk se za ně tolik nebije hlavou do zdi za to, jaké třeba v knize dělají oba boty. V tomto duchu šla dál Linklaterova trilogie Before, která funguje na podobném konceptu a vztahu mezi protagonisty (akorát, že Richard to směřoval do opačného vyústění), kteří jsou mnohem barvitěji vykresleni - neurotička/snílek. Ale jo, je to pěkná romantika na slzičku v oku :)(18.6.2014)

cim vsetkym vas dokaze tento film zaujat? no rozhodne vtipnostou, charizmatickostou hlavnych postav, romantickou nadielkou, nostalgickym prierezom rokov 80., 90. a vsetkym po roku 2000, a to nie len z pohladu mody, ale hlavne hudby! No a co mna velmi prekvapilo, bol ten necakany zaver... Pre niekoho mozno nie, ale ja som o filme nic nevedela, ani som nic nepocula, ani som nic necitala, takze ja som bola rozhodne prekvapena, hoci smutne. A este jedna pre mna velmi podstatna vec, konecne zacinam prichadzat na chut Anne. Ak s nou uvidim aj do tretice nejaky film, v ktorom mi bude sympaticka a nebude mi liezt na nervy, tak jej na tu chut asi aj pridem :)(7.12.2011)

• - V scéne, keď Emma (Anne Hathaway) vchádza so Jean-Pierrom do kaviarne, sú ceny na tabuli vo frankoch, v roku 2003 už však vo Francúzsku platilo euro. (skazinoska)

• - Fanoušci knihy si stěžovali, že Anne Hathaway, která ztvárnila Emmu Morley, je prý pro svou roli příliš krásná a okouzlující. Emma v kníze byla nejdříve především zvláštní a stydlivá přehlédnutelná servírka z pracující třídy v severní Anglii. (272827)

• - Natáčení probíhalo ve Skotsku, Anglii a Francii. (Nhungky)