Jsem číslo čtyři

I Am Number Four

Som číslo štyri

Sci-Fi / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 2011, 105 min

Opät je tu jedna z teenagerskych jednohubiek, ktoru by asi mnohi z vas najradsej niekam zakopali pod zem, ale ja som bol spokojny. Scenar je jednoduchy = neoriginalny, za to ale dej bol svizny, triky v pohode, zaporaci odporni a posledna finalna polhodinka dokazala u mna dvihnut hodnotenie na 4 hviezdicky, aj ked som uz podobne veci videl v x inych filmoch a zrejme aj tento film mi rychlo vysumi z hlavy. Co ma prekvapilo, v zaverecnych titulkoch som zbadal meno producenta Michaela Baya. Reziser D.J. Caruso a jeho 2 posledne filmy DISTURBIA (2007) a OKO DRAVCA (2008) ma celkom slusne bavili a tak som vedel, co asi mozem ocakavat aj od tohto filmu. Tvorcovia si pre pripad ziskov z filmu nechali pootvorene dvierka na pokracovanie, kedze ich je 9 a on je cislo 4. _________ Alex Pettyfer - (John Smith) +++ Timothy Olyphant - (Henri) +++ Teresa Palmer - (Číslo 6) +++ Dianna Agron - (Sarah) +++ Callan McAuliffe - (Sam) +++ Kevin Durand - (Mogadorian) +++ Jake Abel - (Mark) +++ Jeff Hochendoner - (Šerif James) +++ Patrick Sebes - (Kevin) +++ Produkcia: Michael Bay, Chris Bender +++ (Videl v kine 29.03.2011)(30.3.2011)

Popcorn, kolu, pohodlný křeslo a jde se na věc. Jsem číslo čtyři si to zaslouží. Jedná se totiž o popkorn zábavu nejtěžšího ražení. Mladí studenti, outsideři, člověk si zvyká na to, aby si je oblíbil a nakonec vcelku solidní finále, které nezklame svojí tradičností pro Hollywood. Víc jsem ani nechtěl, naopak, přesně to jsem potřeboval a díky za to D. J. Carusovi, který s tímhle nápadem přispěchal a udělal z něj fajn odpočinkovou zábavu, u které si člověk moc dobře odpočine. Stačí jenom odpadnout, vypnout a vnímat obrázky. Ne každý to zde patrně podle hodnocení dokáže. Zřejmě si neuvědomují, že film byl vždycky považován především jako zábavný prostředek a ne věc, která do hlavy přenese miliardu otázek bez odpovědi.(12.9.2011)

• johnn333

Spin-off Twilightu. Možná ne tak sebestředný, nesmyslně osudový a trapně patetický, ale úplně stejně otravný a nudný. Caruso vyměkl. 35%(20.5.2011)

Příjemná teenage jednohubka, tak jako před dvěma lety Push.(9.5.2011)

• choze

Twilightovský příživník, který je o něco koukatelnější než jeho předobraz. Mdlá teen vztahovka s megaarchetypálními postavami a tmavými nočními akčními scénami a digitálními monstry. Ústřední pár nudný, ale jejich přihrávači jako sucharský mentor Timothy Olyphant, šikanovaný nerd nebo sexy drsňačka číslo 6 (klon Kristen Stewart jménem Teresa Palmer) byli fajn. Marná sláva, mimozemšťani nejsou tak sexy jako upíři, o světelných dýkách a paprskometech nemluvě.(29.1.2012)