Jsem číslo čtyři

Som číslo štyri

• Austrálie

Sci-Fi / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 2011, 105 min

Unylost hlavního představitele vyrovnává sympatický Timothy Olyphant, kterého mám čím dál tím radši a na Diannu se dobře kouká. Tvůrci se očividně zabývali myšlenkou na stvoření nové "teen-fantasy" série, ale podle tržeb se jí takřka určitě nedočkáme. A vlastně ani žádná škoda. Nicméně jako oddychová jednohubka nepůsobí "čtyřka" špatně...(17.6.2011)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $55,100,437Tržby Celosvetovo $149,878,437Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,126,349 //počet predaných kusov 217,824Tržby za predaj DVD v USA $14,878,200 //počet predaných kusov 688,395║ V celku neškodná oddychovka, ktorá sa nesie v trende mládežníckeho Twilight-u(Súmrak) ale tu to našťastie nepôsobí tak otravne. D.J. Caruso rutinérsky ale za to svižne zvláda réžiu, akcia a triky újdu, takže slušný priemer. /60%/(26.6.2011)

Ale docela dobrý to bylo. Strašně předvídatelné, pitomé a naivní, ale docela zábavné. A Teresa Palmer!(6.7.2011)

• Payushka

Když dá někdo na konec filmu odjezd na motorce do zapadajícího slunce, nejeden rozumný divák si ublinkne.(9.11.2011)

Filmový ekvivalent karnitinu. Ačkoli je známo, že je to podvod nablýskaný reklamou, stejně se najde dost lidí, kteří naletí. Tentokrát včetně mě, aniž by mi byla zcela jasná ona příčina, proč se mi zrovna hloupoučké číslo čtyři, aka céčkoví Transformeři s béčkovým obsazením, coby GP tolik zamlouvá. Rizikové faktory jsem vyloučila, zbývá tedy zcela banální poznatek, že někdy je člověk sám sobě největším překvapením. P.S. Setkání onoho chlapce s jeho blond chimérou mi připomnělo onu klasickou historku. Věříte na lásku na první pohled? Že ne? Tak to jste mě ještě nepotkali. :)(12.4.2011)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který je první knihou ze série "Lorien Legacies series" od Jamese Freye a Jobieho Hughese. Knižní titul se držel po dobu sedmi týdnů v žebříčku The New York Times coby bestseller v kategorii dětský román. Studia Touchstone a Dreamworks zakoupila práva k celé knižní sérii. (Terva)

• - Do role Henriho byl obsazen Sharlto Copley. Nakonec ale z natáčení odstoupil a byl nahrazen Timothym Olyphantem. (darek kartac)

• - Kedže všetci z rasy Mogadorianov merajú 210 cm, herci mali obuté špeciálne topánky Kangool, ktoré ich zvýšili o 18 cm a dodali im osobité držanie tela. (Very_kuul)