Jsem číslo čtyři

Som číslo štyri

Sci-Fi / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 2011, 105 min

• Flipnic

"SVATÁ PROSTATO!!!!!" :-DDDD Takhle vykrádat bych chtěl taky, tomu říkám umění!!!! :-))) Věřím, že holkám u toho vlhnou oči a kalhotky, ale já zůstal fakt suchej ... :-DDD A ten otevřenej konec, bude jistě pokračování!!! :-))))(4.7.2011)

Člověk by neměl dávat na první dojem. Nevím, jestli chtěl Michael Bay vycucat nějaký ten dolar na aktuálně populární a výdělečné upíří sáze, vybělené hrdiny vyměnit za sice nepobledlé, ale taktéž schopnostmi obdařené mlaďase a pokusit se pobavit i dojmout, každopádně já spokojený byl. I Am Number Four je kombinací ne moc vymazlené sci-fi, akčního filmu s několika vrcholy i pády a poměrně fungující teenagerovské romantiky. Všechny ingredience mají dost nestálé tempo, neřeší moc logiku, některé scény vyšumí do prázdna a jednoduše neuspokojí, jak by mohly. Až jsem si říkal, že by se hodil méně líný a více snaživý režisér. Přesto všechno mě nový Carusův (jeho Disturbia taky víc bavila vztahy a situacemi na plátně, než děsivým tajemstvím souseda) snímek nezklamal, občas pobavil a uběhl jako voda. Veškerá ta mimozemská vata se totiž časem stočí do klasické středoškolské romance, která baví. Přikráčejí i zlí mimozemšťané, kteří vypadají docela stylově, náš hrdina se začne pomalu nasírat a holýma rukama odrážet policejní auta. Alex Pettyfer a Timothy Olyphant hrají v rámci možností slušně, Teresa Palmer a Dianna Agron navíc skvěle vypadají!! Připomínky jsou, to ostatně vždycky, tentokráte mi to ale vlastně ani moc nevadilo..(16.1.2012)

Tak jít na tenhle film do kina by mě vážně ani nenapadlo, kdyby v hlavní roli nebyl Alex Pettyfer a Dianna Agron. Čekala jsem něco trochu jiného než se mi nakonec dostalo, ale to neznamená, že by mě to zklamalo. Podle traileru jsem čekala něco jako Twilight (a ano, některý scény tak opravdu vypadaly, ale to nevadilo), ale dostalo se mi sci-fi filmu, kde bylo víc lekavých momentů než jsem čekala. A ta jízda na valníku, tam by mě teda nikdo nedostal, to bylo strašidelný už samo o sobě. A musím říct, že poslední akční scéna ve škole, mě opravdu dostala. Málokdy se mi stává abych u filmu v kině, nebo dokonce i doma, zírala na nějákou scénu s vykulenýma očima a pusou otevřenou dokořán, a teď to myslím doslova. Takže ta "závěrečná" scéna u mě hodnocení rozhodně zvedla o hvězdičku nahoru. No, vzhledem k otevřenému konci a několika nevysvětleným otázkám, očekávám v nejbližší době druhý díl. 4*(16.4.2011)

• petero

Sklamanie roka. Zaujímavý námet, no spracovanie je totálne nezáživné a efektnosť pár scénok sa míňa účinkom. Zlatý Jumper. A áno. Twilight nemal nikdy vzniknúť, lebo toto k jeho podaniu inklinuje viac ako je pekné. Kde bol sakra Kevin Durand?(5.6.2011)

• J*A*S*M

Jako kdyby dva nejzrůdnější trendy současného Hollywoodu - bezmyšlenkovitý trikový akčňák alá Bay a hloupá fantasy teenage romance alá Twilight - měly děťátko. Hlavní hrdina je přímo neuvěřitelně nesympatický, celý film se bohužel točí pouze kolem něj a svou vyprázdněností působí spíš jako pilot k delšímu televiznímu seriálu. D.J.Caruso je jako režisér celkem zručný, takže alespoň u závěrečné akční sekvence jsem vyloženě netrpěl. 35 %(5.5.2011)

• - Kedže všetci z rasy Mogadorianov merajú 210 cm, herci mali obuté špeciálne topánky Kangool, ktoré ich zvýšili o 18 cm a dodali im osobité držanie tela. (Very_kuul)

• - Spoiler: John (Alex Pettyfer) se v nové škole představí jako John Smith. Toto jméno je převzané ze seriálu Pán času (od r. 2005), kde se pod tím jménem občas představuje doktor. (Mandalorian)

• - Producent filmu Michael Bay dostal možnost snímek také režírovat, avšak dal přednost filmu Transformers 3 (2011). (movieband)