Jsem číslo čtyři

I Am Number Four

Som číslo štyri

Sci-Fi / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 2011, 105 min

O filmu jsem předem nevěděla nic, ale během sledování to víc a víc vypadalo na nejmíň pětidílnou fantasy ságu jako předlohu. Jestli je to podle knihy nevím, ale filmy tohoto typu nejsou mým šálkem kávy. Tohoto typu myslím rádoby cool fantasy, co je jen dobře zabalená extrémně tupá teenagerská romance. Bavil mě jen Timothy Olyphant, zbytek jsou nezajímavý náctiletý, co mlátí furt tu stejnou prázdnou slámu - nováček na škole se superschopnostma, nádherná holka co se do ní hned zabouchne, šikanovanej šprt, křupan co ho terorizuje, to úplně volá: nůůůůdááááááá.... Aspoň že tam byly nějaký ty příšerky, to mě přece jen trochu vytrhlo. Případným pokračováním bych se bránila - a jak moc - ale bylo by mi to houby platný. 50%(19.6.2014)

• Hrabka

Romantická báchorka pro teenagery se sci-fi nádechem, který vůbec nefunguje. Ono by to možná fungovalo, kdyby se nad tím dějem tvůrci alespoň trochu zamysleli a dali si trochu práci s dialogy a určitými scénami. Ten příběh je prostě hrozně povrchní a chvílemi hloupý. Akční scény byly někdy až moc ujeté. 50%(22.5.2011)

D.J Caruso nesklamal ani tento raz. Musím povedať, že pre mňa mu Im Number For vyšiel úplne najlepšie ako to len ide. Pri vizuálnych efektoch, ktoré nám ponúkol som nenašiel ani najmenší kúsok, o ktorom by som mohol pochybovať. Je pravda, že dej je troška pre teenegerov, ale mne osobne to vôbec neprekážalo. Skôr ma mrzí, že dej išiel tak rýchlim tempom, ale v konečnom dôsledku som naozaj veľmi spokojný. Videné v kine 90% .... Soundtrack Trevor Rabin:1. Welcome to the Jungle [1:56] ,2. #3 Ashed [0:50] ,3. Who We Are [3:03] ,4. Water Vision [0:59] ,5. Getting to Know Sarah [3:28] ,6. OK, We'll Stay [3:05] ,7. Finding Henry [2:31] ,8. VI to the Rescue [3:42] ,9. IV and Sarah Escape [1:50] ,10. Pack Your Things [1:37] ,11. Mog Shop and Feed [1:00] ,12. Henry Dies [1:25] ,13. Hit Me With Your Lumen [2:49] ,14. Forest Fight [2:28] ,15. Going to a Party [1:29] ,16. Darkroom Lumenary [1:06] ,17. Rising from the Ashes [1:00] ,18. Warehouse Search [3:14] ,19. Commander Mog Explodes [2:29] ,20. Quarterback Intuition [1:07] ,21. We Know Where to Go [3:06],(10.4.2011)

• - Na soundtracku se podíleli známí interpreti jako například kapely Kings Of Leon nebo zpěvačka Adele, ale i méně známí Jimmy Eat World nebo The Temper Trap. (toy79)

• - Snímek byl natočen s účelem přilákat dospívající fanoušky ságy Stmívání. (Kuzmik)

• - V úvodu filmu, kdy se kluci prohánějí na vodních skůtrech, je záběr na medailonek, který má na krku hlavní hrdina. Tento medailonek ale v následujících záběrech střídavě mizí a zase se objevuje. (Fevas)