Nebe, Peklo

David Čálek

Petr Weiss

Pepe Rafaj

Jan Daňhel

Tohle nebylo ani tak o BDSM jako spíš o lidech z tohoto světa a za sebe musím říct, že to je jen dobře, protože mnoho diváků uvidí, že to jsou zcela normální lidi v mnoha případech si dokonce myslím že jsou víc normálěnjší než my, co si kolikrát sami sobě svou normálnost pouze nalháváme. Co mě pobavilo, byl ten kluk - kůň Altair, takhle sprostýho koně jsem teda ještě fakt neviděl. Při jeho reakci, když to napálil v tom koňským do odpadkových košů jsem bouchnul smíchy. Zajímalo by mě kde sehnal tu koňskou hlavu, ta byla bombácká. Velmi oceňuju upřimnost těch lidí kteří v dokumentu vystupovali i otevřenost kterou do dokumentu dali, protože co si budeme nalhávat, česká společnost je stále ještě zaprděná od různých pokryteckejch mravokárců.(3.9.2010)

• Mertax

Já chci bič. :/(23.5.2011)

Civilní portrét několika lidí z minoritní sexuální skupiny se je nesnaží nijak bulvarizovat, ale ukazuje je jako celkem obyčejné lidi (pouze s výjimkou jejich sexuálních aktivit). Není zbytečně explicitní v zobrazování násilí, ale přitom zůstává nad očekávání otevřený. Je v něm méně mluvících hlav, než jsem čekal, a autor se nebojí ani nalézat v tématu humorné stránky. A věřte, že tu jsou. Máte rádi Dicka Francise? Tak pozor! :-) Ale celkově to není zas tak super (70%).(11.10.2010)

Mám dojem, že Čálek si zvolil kontroverzní téma, aby pak celý dokument založil na dost pochybné premise: dokázat, že vyznavači BDSM jsou "normální lidé". Co ale z toho? Netušil jsem, že je něco takového třeba dokazovat. Stejné výtky bych měl asi třeba k dokumentu, který by se snažil podobně prezentovat třeba homosexuální komunitu nebo hráče larp či filatelisty. Podívejte se na to: oni si normálně celé dopoledne lepí dopisní známky do nějakých podivných alb - ciborií poštovních svátostí - a pak si třeba mažou housku, koukají na telku nebo přebalují děcko! To už bych považoval za smysluplnější dokázat že jsou "normální" třeba čeští myslivci. Hlubší pohled nebo komplexnější obraz chybí, nebo je redukován na výroky typu: "Už jako malá jsem si představovala, že dostávám na zadek," nebo "za to, jaká jsem se nestydím."(6.6.2011)

• MoRTy

málo o BDSM a hodně o celkem nezajímavejch lidech co BDSM provozujou. čekal sem to teda o dost drsnější a největší úchylka co tam je, tak je hnusnej tlustej upocenej nerd v latexovym koňo-oblečku, kterej skáče přes překážky. kde je nějaký drcení kulí kladivem? nuda, mohlo to bejt o dost lepší(16.8.2010)