Nebe, Peklo

David Čálek

David Čálek

Pepe Rafaj

Jan Daňhel

Civilní portrét několika lidí z minoritní sexuální skupiny se je nesnaží nijak bulvarizovat, ale ukazuje je jako celkem obyčejné lidi (pouze s výjimkou jejich sexuálních aktivit). Není zbytečně explicitní v zobrazování násilí, ale přitom zůstává nad očekávání otevřený. Je v něm méně mluvících hlav, než jsem čekal, a autor se nebojí ani nalézat v tématu humorné stránky. A věřte, že tu jsou. Máte rádi Dicka Francise? Tak pozor! :-) Ale celkově to není zas tak super (70%).(11.10.2010)

Tohle nebylo ani tak o BDSM jako spíš o lidech z tohoto světa a za sebe musím říct, že to je jen dobře, protože mnoho diváků uvidí, že to jsou zcela normální lidi v mnoha případech si dokonce myslím že jsou víc normálěnjší než my, co si kolikrát sami sobě svou normálnost pouze nalháváme. Co mě pobavilo, byl ten kluk - kůň Altair, takhle sprostýho koně jsem teda ještě fakt neviděl. Při jeho reakci, když to napálil v tom koňským do odpadkových košů jsem bouchnul smíchy. Zajímalo by mě kde sehnal tu koňskou hlavu, ta byla bombácká. Velmi oceňuju upřimnost těch lidí kteří v dokumentu vystupovali i otevřenost kterou do dokumentu dali, protože co si budeme nalhávat, česká společnost je stále ještě zaprděná od různých pokryteckejch mravokárců.(3.9.2010)

Velmi, VELMI povrchní. Je hodně milé že se tématu někdo věnoval, natočil to vcelku zábavnou formou a ještě to celé protlačil do kin... ale k čemu to je, když se o BDSM stejně nedozvíme prakticky nic. Snad to jediné co z dokumentu každému dojde že lidé jsou holt různí, v posteli je baví různé věci, a není vhodné je celkově soudit na první pohled a podle dogmaticky tupých názorů na to co je "normální" - a tedy že i člověk co se převléká jako kůň může být nesmírně sympatický (a je btw sympatický i naživo, nejen ve filmu), a naopak že i poslankyně za Zelené může být nehorázná kráva (tentokrát bez převleku za krávu živou - bohužel jen v té psychologické rovině). Pár záběrů z Hell-party není osvětleno vůbec, BDSM komunita nikoho nezajímá, konkrétní praktiky také nikdo nezmíní... natož pak existenci nějakých pravidel a reálné praxe, takže si lidé i nadále budou myslet že BDSM je o drcení koulí kladivem. Docela jsem se bavil, ale je to promarněná šance. 7/10(4.1.2011)

• bassator

45th KVIFF 2010 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - Mimo soutěž (Nebe, peklo / HEAVEN, HELL / Nebe, peklo)(24.8.2011)

• MoRTy

málo o BDSM a hodně o celkem nezajímavejch lidech co BDSM provozujou. čekal sem to teda o dost drsnější a největší úchylka co tam je, tak je hnusnej tlustej upocenej nerd v latexovym koňo-oblečku, kterej skáče přes překážky. kde je nějaký drcení kulí kladivem? nuda, mohlo to bejt o dost lepší(16.8.2010)

• - Hlavní protagonistka Terezie Kubíčková Krejbychová přišla nedlouho po uvedení filmu o zaměstnání na Státním fondu životního prostředí České republiky. (JoranProvenzano)

• - Film se na přelomu září a října roku 2012 objevil na YouTube v neautorisovaném sestřihu s přimíchanými záběry, na nichž ve společnosti hlavní protagonistky Terezie Kubíčkové Krejbychové vystupuje politik a kandidát do Senátu České republiky a zastupitelstva Ústecké kraje Přemysl Rabas. Zřejmě se jednalo o součást předvolebního boje. (JoranProvenzano)