Nebe, Peklo

David Čálek

David Čálek

Pepe Rafaj

Jan Daňhel

Pod povrch věcí se tenhle dokument moc nenoří a zábavnost mu na celou dobu stopáže taky nevydrží. Ale mohlo být hůř. LFŠ 2010(26.7.2010)

U mě za plný počet! Dokument, který se nesnaží popsat všechny možné formy BDSM, ale snaží se pochopit na příkladu tří vyznavačů různých forem BDSM, co k tomu tyto lidi vede, co jim to dává a jak se jim daří skloubit to se svým civilním životem. A také dokument je to velmi civilní a především neuvěřítelně zábavný... Altaire je hláškař... 9/10 (45. MFF KV)(6.7.2010)

Tohle nebylo ani tak o BDSM jako spíš o lidech z tohoto světa a za sebe musím říct, že to je jen dobře, protože mnoho diváků uvidí, že to jsou zcela normální lidi v mnoha případech si dokonce myslím že jsou víc normálěnjší než my, co si kolikrát sami sobě svou normálnost pouze nalháváme. Co mě pobavilo, byl ten kluk - kůň Altair, takhle sprostýho koně jsem teda ještě fakt neviděl. Při jeho reakci, když to napálil v tom koňským do odpadkových košů jsem bouchnul smíchy. Zajímalo by mě kde sehnal tu koňskou hlavu, ta byla bombácká. Velmi oceňuju upřimnost těch lidí kteří v dokumentu vystupovali i otevřenost kterou do dokumentu dali, protože co si budeme nalhávat, česká společnost je stále ještě zaprděná od různých pokryteckejch mravokárců.(3.9.2010)

• Mertax

Já chci bič. :/(23.5.2011)

Civilní portrét několika lidí z minoritní sexuální skupiny se je nesnaží nijak bulvarizovat, ale ukazuje je jako celkem obyčejné lidi (pouze s výjimkou jejich sexuálních aktivit). Není zbytečně explicitní v zobrazování násilí, ale přitom zůstává nad očekávání otevřený. Je v něm méně mluvících hlav, než jsem čekal, a autor se nebojí ani nalézat v tématu humorné stránky. A věřte, že tu jsou. Máte rádi Dicka Francise? Tak pozor! :-) Ale celkově to není zas tak super (70%).(11.10.2010)