Nebe, Peklo

David Čálek

Pepe Rafaj

Jan Daňhel
  • bassator

45th KVIFF 2010 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - Mimo soutěž (Nebe, peklo / HEAVEN, HELL / Nebe, peklo)(24.8.2011)

U mě za plný počet! Dokument, který se nesnaží popsat všechny možné formy BDSM, ale snaží se pochopit na příkladu tří vyznavačů různých forem BDSM, co k tomu tyto lidi vede, co jim to dává a jak se jim daří skloubit to se svým civilním životem. A také dokument je to velmi civilní a především neuvěřítelně zábavný... Altaire je hláškař... 9/10 (45. MFF KV)(6.7.2010)

Elektrody na bradavkách, latexovej obleček, koňská hlava a sada chirurgickýho náčiní. Dost možná jiný sexuální propriety, než na který jste zvyklý. Zajímavý pohled do světa fetiše a BDSM, který se zaměřuje především na hlavní aktéry a jejich role v běžném životě. Strhl mě dokonalý hudební podkres od kapely The Tiger Lillies a dobře zpracované dokumentární pojetí.(14.9.2013)

• MoRTy

málo o BDSM a hodně o celkem nezajímavejch lidech co BDSM provozujou. čekal sem to teda o dost drsnější a největší úchylka co tam je, tak je hnusnej tlustej upocenej nerd v latexovym koňo-oblečku, kterej skáče přes překážky. kde je nějaký drcení kulí kladivem? nuda, mohlo to bejt o dost lepší(16.8.2010)

Čálkovi trochu chybí cit pro dávkování jednotlivých příběhů. Tématika (sic trochu prvoplánově šokující) supr, škoda jen, že jednotlivé střípky nejsou ideálně poskládané (alespoň mně to tak přišlo) a že se nám nedostalo trochu víc informací (občas tam bylo až moc zbytečného tlachání - viz především otrok, který nechtěl být ukázán). Ale jinak celkem svěží záležitost, kterých by mělo být více. Altair rulez!!! :D(3.5.2011)

• - Film se na přelomu září a října roku 2012 objevil na YouTube v neautorisovaném sestřihu s přimíchanými záběry, na nichž ve společnosti hlavní protagonistky Terezie Kubíčkové Krejbychové vystupuje politik a kandidát do Senátu České republiky a zastupitelstva Ústecké kraje Přemysl Rabas. Zřejmě se jednalo o součást předvolebního boje. (JoranProvenzano)

• - Hlavní protagonistka Terezie Kubíčková Krejbychová přišla nedlouho po uvedení filmu o zaměstnání na Státním fondu životního prostředí České republiky. (JoranProvenzano)