Once Upon a Time in Norway

všechny plakáty
Dokumentární / Krimi / Hudební
Norsko, 2007, 60 min

POciSEM

Když si někdo hraje se sirkama, je jenom otázka času než mu to bouchne do xichtu.Euronymous i když uznávanej muzikant byl asi vážně totální lama a tim že si pustil k tělu nevycválaný střeva v čele s vymletym mozkem Vikernesem si prostě zpečetil svůj osud.Škoda že o Deadovi se tu mluví jen tak okrajově protože zrovna o něm sem se chtěl dozvědět trochu víc ale co už.Jinak je to moc zajímavý povídání o tom jak se formoval black metal v Norsku a jeho hlavní figurky. ()

jos_sep

Další z dokumentů o starém dobrém norském black metalu. Tento se však věnuje jen nejzásadnějším událostem a to ještě dost stručně. Nic moc nového, ale i tak celkem zajímavé. Viděl jsem s anglickými titulky, takže jsem rozumněl tak 2/3. ()

UnholyEvil

Velice zajímavé, možná pravdivé, avšak už stokrát opakované výpovědi některých pamětníků (ne, lepší výraz mě nenapadá). Chyběli mi Varg, Fenriz, zbytek Emperor... zkrátka nějaké další úhly pohledu. V žádném případě nečekejte dokument o hudbě, protože tohle je příběh o bandě zlometalových dorostenců, kteří si prostě neuměli hezky hrát... ()

Tomas_PO

Asi najslabší z dokumentov na tému Nórsky Black metal a jeho ranné obdobie (Mayhem, vražda, vypaľovanie kostolov). Za 60 minút sa dozvieme základnú chronológiu udalostí a to z pohľadu ostatných zúčastnených, no bez hlavných aktérov Varga Vikernesa a Øysteina Aarsetha/Euronymousa. Mihne sa tam len zopár dobových záberov a zopár nezaujímavých fotografií. Rozhovory sú takisto relatívne 'suché'. Určite odporúčam pozrieť Until the Light Takes Us a Lords of Chaos. ()