Stations of the Elevated

Karlos80

Oslava ryze městského umění v plné kráse (Bronx, Manhattan a Brooklyn etc). Pro příznivce graffiti naprostá povinnost, pro všechny ostatní velmi dobrý tip jak zabít 46. minut svého života. Film skvěle funguje i jako perfektní (nostalgická) časová kapsle a portrét k nezaplacení z dávné éry New-Yorské kultury z konce 70 a začátku 80 let, film po celé dlouhé roky, je všemi cinefily a hip-hopery považován jako obskurní kultovní mistrovské dílo, protože měl premiéru na New-York Film Festival v roce 1981. Třešniškou na dortu je pak skvělý Mingusův jazzový soundtrack, který se tady vskusně prolíná se všemi těmi okolními městskými zvuky. Za mě jednoznačně 5*, tento klenot (jeden z nejlepších filmů ve svém žánru!) si totiž žádnou jinou známku než tu nejvyšší nezaslouží. ()

cunesk8

K perfektnímu komentu od Karlose bych dodal jen to, že na netu byla dlouho k sehnání (možná ještě je) jen osekaná cca 20 minutová verze a až po čase se objevila kompletní verze z VHS. Obě verze stojí za to. Toto bych pouštěl lidem místo Mrazíka na štědrý den. 100% ()