Gorily v mlze

Maurice Jarre

Stuart Baird

Scénografie:

John Graysmark

Sigourney Weaver pro mě navždy zůstane Ellen Ripleyovou ale i tak musím uznat, že i jako Dian Fosseyová byla vynikající a zároveň tím nejlepším co tento jinak jen lehce nadprůměrně zpracovaný film nabízí. Rozhodně se nejedná o špatný film a mé 3* jsou hodně silné ale vím, že mě film i přes silné téma tolik nechytl a určitě ho nepotřebuji vidět znovu.(5.3.2011)

Dian Fossey byla opravdu svérázná a silná žena, které za všech okolností chtěla zachránit gorily ... a Sigourney Weaver jako by ji z oka vypadla - do své role se neuvěřitelně vžila a předvedla co umí (Oscar by jí slušel). Snímek se mi moc líbil a to hlavně díky krásné a divoké africké fauně a flóře a také kvůli realistickému vyobrazení tehdejších nelehkých poměrů.(19.12.2009)

Film pojednávající o Dianě Fossey, zooložce a odbornici na život goril, které celý život zkoumala. Jakpak se asi cítila Sigourney Weaver, když musela točit se skutečnými gorilami? Jo, jo, herec tvrdý chleba má.(4.7.2002)

Oscar 5 nominací: Herečka HR - Sigourney Weaver, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář - A(5.4.2004)

Film záslužný a pěkný... "Milovat musíme vše živé okolo."(20.12.2009)