poster

Gorily v mlze

 • český

  Gorily v mlze - Příběh Dian Fosseyové

 • USA

  Gorillas in the Mist: The Story of Dian Fossey

 • slovenský

  Gorily v hmle: Príbeh Dian Fosseyovej

Drama / Životopisný

USA, 1988, 125 min

Režie:

Michael Apted

Kamera:

John Seale

Hudba:

Maurice Jarre

Střih:

Stuart Baird

Scénografie:

John Graysmark
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  ****

  Sigourney Weaver bola za tuto ulohu nominovana na Oscara za najlepsiu herecku v hlavnej ulohe, avsak zvitazila Jodie Foster za dramu ZNASILNENIE (1988) od Jonathana Kaplana. __________ Sigourney Weaver - (Dian Fossey) +++ Bryan Brown - (Bob Campbell) +++ Julie Harris - (Roz Carr) +++ John Omirah Miluwi - (Sembagare) +++ Iain Cuthbertson - (Dr. Louis Leakey) +++ Iain Glen - (Brendan) +++ David Lansbury - (Larry) +++ Maggie O'Neill - (Kim) +++ Produkcia: Rick Baker, Arne Glimcher +++(10.4.2013)

 • jhrasko
  ****

  * * * * Najlepší film propagátora všetkého veľkého a šľachetného, pána Apteda. Sigourney WE opäť dokázalo že (a ako) VIE..* * * *(20.12.2009)

 • nash.
  ****

  Skvělá Sigourney, které věříte lásku i tvrdost se kterou se pokoušela bojovat proti vraždění opic.(20.7.2004)

 • Tommassi3
  ***

  "Snaž se chovat co nejvíc pokorně !!" - "Nikdy v životě jsem nebyl pokornější.." ;)(1.9.2015)

 • tahit
  *****

  Herečka Sigourney Weaver a její její herecký výkon povyšuje film nad průměr. Protože to zahrála opravdu krásně a perfektně se ztotožnila s postavou. Malinko odbočím od filmu. Dian Fosseyová správně pochopila jak je křehký svět horských goril a jestli s tím nikdo nic neudělá tak za pár let by tady pravděpodobně žádný nebyl. Je to smutné, ale je to tak. Díky, že se najdou vždycky lidé, kteří vzácné druhy zvířat chrání, aby úplně nezmizely. Touhu mít vzácný kožich nebo vycpanou opici nemůže mít civilizovaný člověk. Snad si ani neuvědomuje, co to pro zvíře obnáší. V každém případě fakt, že zachránila spousty horských goril, je obdivuhodný. Co na tom, že byla výrazně excentrická a trochu podivínská osobnost. Důležité je, že vůbec byla Dian Fosseyová. Její příběh na mě zapůsobil plnou silou.(2.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace