Gorily v mlze

Michael Apted

John Seale

Maurice Jarre

Stuart Baird

Dost dobře nechápu, proč prostě Sigourney nevzala samopal a všechny pašeráky nepostřílela. No co... i tak to ušlo...(10.12.2010)

Tolik krásy a smutku v jediném filmu! Snímek vás pocitově dostane... prostě musíte plakat nad tím, jak jsou někteří lidé krutí ke zvířatům a jak na tom ještě vydělávají! A Sigourney je v roli Dian bezchybná.(28.9.2003)

Opět jeden ze snímků, kde hlavní poselství/myšlenka zastiňuje skutečnou kvalitu filmu. Jednoduchoučký scénář by se dal šmahem napsat během chvilky a všechno tak vytahuje především nádherná příroda, skvělá Sigourney Weaver, která je ve své roli překvapivě velice uvěřitelná a věrohodná a lidskost, které je tu skutečně hodně, avšak nikdy nesklouzává k sentimentalitě. Scény s gorilami jsou natočeny poměrně působivě a patří k tomu nejlepšímu, co lze v tomto snímku spatřit. Jakožto životopisný film to není špatné a Dian Fossey toto dílko rozhodně ostudu neudělá. Přesto se však jedná spíše o průměrný a na můj vkus relativně nevýrazný pokus. Pro milovníky přírody, potažmo goril, to musí být minimálně o hvězdičku více.(6.5.2006)

Dian Fossey byla opravdu svérázná a silná žena, které za všech okolností chtěla zachránit gorily ... a Sigourney Weaver jako by ji z oka vypadla - do své role se neuvěřitelně vžila a předvedla co umí (Oscar by jí slušel). Snímek se mi moc líbil a to hlavně díky krásné a divoké africké fauně a flóře a také kvůli realistickému vyobrazení tehdejších nelehkých poměrů.(19.12.2009)

Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(11.4.2013)