poster

Gorily v mlze

 • český

  Gorily v mlze - Příběh Dian Fosseyové

 • USA

  Gorillas in the Mist: The Story of Dian Fossey

 • slovenský

  Gorily v hmle: Príbeh Dian Fosseyovej

Drama / Životopisný

USA, 1988, 125 min

Režie:

Michael Apted

Kamera:

John Seale

Hudba:

Maurice Jarre

Střih:

Stuart Baird
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Dost dobře nechápu, proč prostě Sigourney nevzala samopal a všechny pašeráky nepostřílela. No co... i tak to ušlo...(10.12.2010)

 • Molly
  *****

  Tolik krásy a smutku v jediném filmu! Snímek vás pocitově dostane... prostě musíte plakat nad tím, jak jsou někteří lidé krutí ke zvířatům a jak na tom ještě vydělávají! A Sigourney je v roli Dian bezchybná.(28.9.2003)

 • Kaka
  ***

  Opět jeden ze snímků, kde hlavní poselství/myšlenka zastiňuje skutečnou kvalitu filmu. Jednoduchoučký scénář by se dal šmahem napsat během chvilky a všechno tak vytahuje především nádherná příroda, skvělá Sigourney Weaver, která je ve své roli překvapivě velice uvěřitelná a věrohodná a lidskost, které je tu skutečně hodně, avšak nikdy nesklouzává k sentimentalitě. Scény s gorilami jsou natočeny poměrně působivě a patří k tomu nejlepšímu, co lze v tomto snímku spatřit. Jakožto životopisný film to není špatné a Dian Fossey toto dílko rozhodně ostudu neudělá. Přesto se však jedná spíše o průměrný a na můj vkus relativně nevýrazný pokus. Pro milovníky přírody, potažmo goril, to musí být minimálně o hvězdičku více.(6.5.2006)

 • Stanislaus
  ****

  Dian Fossey byla opravdu svérázná a silná žena, které za všech okolností chtěla zachránit gorily ... a Sigourney Weaver jako by ji z oka vypadla - do své role se neuvěřitelně vžila a předvedla co umí (Oscar by jí slušel). Snímek se mi moc líbil a to hlavně díky krásné a divoké africké fauně a flóře a také kvůli realistickému vyobrazení tehdejších nelehkých poměrů.(19.12.2009)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(11.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace