Gorily v mlze

Maurice Jarre

Stuart Baird

Scénografie:

John Graysmark

Sigourney Weaver pro mě navždy zůstane Ellen Ripleyovou ale i tak musím uznat, že i jako Dian Fosseyová byla vynikající a zároveň tím nejlepším co tento jinak jen lehce nadprůměrně zpracovaný film nabízí. Rozhodně se nejedná o špatný film a mé 3* jsou hodně silné ale vím, že mě film i přes silné téma tolik nechytl a určitě ho nepotřebuji vidět znovu.(5.3.2011)

Občas jsem měl pocit, že Dian Foessey z těch goril trošku šibalo, ale ono se není čemu divit, mě třeba šibe hodně a nemusím na to mít ani gorily. Rozhodně se, ale nechci Dian Foessey nějak posmívat, naopak, kdybych pro záchranu zvířat dokázal alespoň 10% toho, co ona, možná bych pak měl, alespoň malý právo něco říkat, takhle nezbývá, než držet hubu a podobný lidi jen tiše obdivovat. Držet hubu však rozhodně nemusím při zdejším hodnocení filmů / i když by se to některým kritikům mých komentářů asi líbilo, vid skautíku a další ,ale smolíček / a tak s radostí v duši, s panákem na stole a s nadšením sobě vlastním píšu, že mám chuť si jít sednout někam do mlhy v Africe a tiše doufat, že si mě jednoho dne najde krásná a nesmírně talentovaná herečka jménem Sigourney Weaver a bude mě považovat za gorilu a když se to nepovede, tak se seberu, odletím zpátky a budu se snažit, abych měl stejně tak čistou a nezkaženou duši jako tyhle užásný a vznešený zvířata. Smutná krása na kterou nikdy nezapomenu.(24.3.2009)

Tento filmek má pěkný příběh a odehrává se v nádherném prostředí. Herecký výkon Sigourney taky pěkný. Za mě 70% :)(5.12.2012)

No bylo to dojemné a dobře se na film dívalo . Sigourney Weaver není jen alien ale i ramantická herečka .gooood(24.2.2006)

Životopisný příběh silné, pragmatické ženy a její posedlosti záchranou jednoho živočišného druhu.. Kamera užívající si rwandské exteriéry, zábavná korespondence s doktorem Leakeym, přesná S.Weaver a Jarreho hudba tlačící na emotivnost. Nutno ocenit natáčení v náročných podmínkách i poselství, že za některé věci stojí za to bojovat. Že byla Dian Fossey rasistická alkoholička, co dávala přednost gorilám před lidmi kolem sebe? Vzhledem k jejím zkušenostem se jí ani nedivím..(8.7.2016)

• - Jessica Lange odmítla hlavní roli. (PußyMagnet)

• - Dian Fosseyová shrnula své poznatky z patnáctiletého výzkumu goril horských ve stejnojmenné knize, která byla vydána dva roky před její smrtí. (nezavisla)

• - Dian Fossey bola zavraždená 26.12.1985 vo svojom kempe pravdepodobne pytliakmi, na čo poukazuje fakt, že z jej stanu nezmizli žiadne cenné predmety a na jej vraždu bola použitá mačeta. Páchatelia tohto činu neboli nikdy nájdení. (JančiBači)