poster

Gorily v mlze

 • český

  Gorily v mlze - Příběh Dian Fosseyové

 • USA

  Gorillas in the Mist: The Story of Dian Fossey

 • slovenský

  Gorily v hmle: Príbeh Dian Fosseyovej

Drama / Životopisný

USA, 1988, 125 min

Režie:

Michael Apted

Kamera:

John Seale

Hudba:

Maurice Jarre

Střih:

Stuart Baird

Scénografie:

John Graysmark
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Molly
  *****

  Tolik krásy a smutku v jediném filmu! Snímek vás pocitově dostane... prostě musíte plakat nad tím, jak jsou někteří lidé krutí ke zvířatům a jak na tom ještě vydělávají! A Sigourney je v roli Dian bezchybná.(28.9.2003)

 • tahit
  *****

  Herečka Sigourney Weaver a její její herecký výkon povyšuje film nad průměr. Protože to zahrála opravdu krásně a perfektně se ztotožnila s postavou. Malinko odbočím od filmu. Dian Fosseyová správně pochopila jak je křehký svět horských goril a jestli s tím nikdo nic neudělá tak za pár let by tady pravděpodobně žádný nebyl. Je to smutné, ale je to tak. Díky, že se najdou vždycky lidé, kteří vzácné druhy zvířat chrání, aby úplně nezmizely. Touhu mít vzácný kožich nebo vycpanou opici nemůže mít civilizovaný člověk. Snad si ani neuvědomuje, co to pro zvíře obnáší. V každém případě fakt, že zachránila spousty horských goril, je obdivuhodný. Co na tom, že byla výrazně excentrická a trochu podivínská osobnost. Důležité je, že vůbec byla Dian Fosseyová. Její příběh na mě zapůsobil plnou silou.(2.1.2011)

 • triatlet
  *****

  Dojemný příběh Dian Fosseyové; úchvatná podívaná díky Sigourney Weaver a gorilí tlupě. Co dodat k všeříkajícímu komentáři Sportovce?(2.6.2009)

 • Faidra
  ****

  Výborně vykreslený příběh ženy, které byly gorily bližší než lidé. Ne že bych jí to zazlívala, uznávaný zoolog Bernhard Grzimek řekl, že lidské bytosti by byly podstatně snesitelnější, kdybychom byli bližší příbuzní goril (tvorů striktně vegetariánských a velmi mírných) než šimpanzů. Jako většina životopisných filmů je i tenhle dosti zhollywoodštěný a idealizovaný, ale ve snesitelné míře a formě.(5.7.2007)

 • Houdini
  ****

  Oscar 5 nominací: Herečka HR - Sigourney Weaver, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář - A(5.4.2004)

 • - Dian Fosseyová shrnula své poznatky z patnáctiletého výzkumu goril horských ve stejnojmenné knize, která byla vydána dva roky před její smrtí. (nezavisla)

 • - Když byla Dian Fosseyová, autorka literární předlohy, nalezena mrtvá, její poslední záznam v deníku zněl: „Když si uvědomíme cenu všeho živého, budeme méně lpět na minulosti a můžeme se tak více soustředit na záchranu budoucnosti.“ (nezavisla)

 • - Sigourney Weaver byla první umělec v historii, která se stala po získání Zlatého glóbu za hlavní roli v dramatu držitelkou dvou Zlatých glóbů v jednom roce. Tou druhou byla cena pro nejlepší vedlejší herečku ve filmu Podnikavá dívka (1988). (Ruuzha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace