Gorily v mlze

Maurice Jarre

Stuart Baird

Scénografie:

John Graysmark

Tolik krásy a smutku v jediném filmu! Snímek vás pocitově dostane... prostě musíte plakat nad tím, jak jsou někteří lidé krutí ke zvířatům a jak na tom ještě vydělávají! A Sigourney je v roli Dian bezchybná.(28.9.2003)

* * * * Najlepší film propagátora všetkého veľkého a šľachetného, pána Apteda. Sigourney WE opäť dokázalo že (a ako) VIE..* * * *(20.12.2009)

No co si budem povidat, typickej oskarovej kandidat. Mame tu pribeh podle skutecny udalosti, kde hlavni hrdinka na zaver zemre a mame tu zachranu ohrozenejch zvirat. Nicmene nastesti i tak se na to moc dobre koukat, i kdyz se dej prakticky nehne z jednoho mista, nicmene dokonala Weaver to svym vykonem celou dobu naprosto suverene tahne. Tohle je totiz opravdu one woman show, i kdyz samozrejme gorily ji jsou zdatnejma partnerama a navic jsou skvele udelany, takze i v tech zaberech, kde si clovek rika, ze to urcite nemohli hrat zivy gorily, stejne budete vahat. Navic konec filmu je opravdu silnej. Ale precejen me to zas nejak extra nestrhlo, Fossey je misty uz trochu moc blazniva ochranarka a proste dve hodinky jsou lehce prehnany a zacatek trochu roztahanej.(17.8.2010)

Antropoložka Sigourney Weaver podnikla náročnou výpravu do afrických hor, aby zde pomáhala přežít ohroženým gorilám. Dokázala si získat jejich důvěru, před krutostí lidí však nemohla zachránit je ani sebe. Poutavé drama o životě Diany Foessey natočil režisér Michael Apted a Sigourney Weaver v hlavní roli hraje vzorně, ale film i přes své silné momenty dost často nudí. Mé hodnocení: 60%(10.2.2009)

Sigourney Weaver pro mě navždy zůstane Ellen Ripleyovou ale i tak musím uznat, že i jako Dian Fosseyová byla vynikající a zároveň tím nejlepším co tento jinak jen lehce nadprůměrně zpracovaný film nabízí. Rozhodně se nejedná o špatný film a mé 3* jsou hodně silné ale vím, že mě film i přes silné téma tolik nechytl a určitě ho nepotřebuji vidět znovu.(5.3.2011)

• - Dian Fosseyová shrnula své poznatky z patnáctiletého výzkumu goril horských ve stejnojmenné knize, která byla vydána dva roky před její smrtí. (nezavisla)

• - Sigourney Weaver byla první umělec v historii, která se stala po získání Zlatého glóbu za hlavní roli v dramatu držitelkou dvou Zlatých glóbů v jednom roce. Tou druhou byla cena pro nejlepší vedlejší herečku ve filmu Podnikavá dívka (1988). (Ruuzha)

• - Dian Fossey bola zavraždená 26.12.1985 vo svojom kempe pravdepodobne pytliakmi, na čo poukazuje fakt, že z jej stanu nezmizli žiadne cenné predmety a na jej vraždu bola použitá mačeta. Páchatelia tohto činu neboli nikdy nájdení. (JančiBači)