poster

Gorily v mlze

 • český

  Gorily v mlze - Příběh Dian Fosseyové

 • USA

  Gorillas in the Mist: The Story of Dian Fossey

 • slovenský

  Gorily v hmle: Príbeh Dian Fosseyovej

Drama / Životopisný

USA, 1988, 125 min

Režie:

Michael Apted

Kamera:

John Seale

Hudba:

Maurice Jarre

Střih:

Stuart Baird

Scénografie:

John Graysmark
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rawen
  ****

  Možná herecký vrchol Sigourney Weaver + bezchybné začlenění zvířat do filmu již samo o sobě stačí na dobrý kousek. Mohl bych vytknout snad jen až přehnanou snahu legendarizovat Dian Fossey - to je ovšem ve srovnání se vším ostatním jen drobnost. Výborná práce, kde je na její výsledek radost pohledět. 8/10(3.1.2010)

 • molotov
  ****

  Sigourney rozhodně není gorila v mlze.(15.4.2004)

 • Radyo
  *****

  Opravdu vyvedený životopisný film. Sigourney Weaver je ve své roli dokonalá (stejně jako všechny gorily :) ). Lépe to ani natočit nešlo.(13.8.2002)

 • B!shop
  ****

  No co si budem povidat, typickej oskarovej kandidat. Mame tu pribeh podle skutecny udalosti, kde hlavni hrdinka na zaver zemre a mame tu zachranu ohrozenejch zvirat. Nicmene nastesti i tak se na to moc dobre koukat, i kdyz se dej prakticky nehne z jednoho mista, nicmene dokonala Weaver to svym vykonem celou dobu naprosto suverene tahne. Tohle je totiz opravdu one woman show, i kdyz samozrejme gorily ji jsou zdatnejma partnerama a navic jsou skvele udelany, takze i v tech zaberech, kde si clovek rika, ze to urcite nemohli hrat zivy gorily, stejne budete vahat. Navic konec filmu je opravdu silnej. Ale precejen me to zas nejak extra nestrhlo, Fossey je misty uz trochu moc blazniva ochranarka a proste dve hodinky jsou lehce prehnany a zacatek trochu roztahanej.(17.8.2010)

 • Terva
  *****

  Scénář : Anna Hamilton Phelan a Tab Murphy. Kamera : John Seale. Hudba : Maurice Jarre. Ocenění - 1989 - USA Academy Awards - nominace (Nejlepší originální hudba). .....1989 - USA Golden Globes - vítěz (Nejlepší originální hudba)(22.5.2011)

 • - Dian Fossey bola zavraždená 26.12.1985 vo svojom kempe pravdepodobne pytliakmi, na čo poukazuje fakt, že z jej stanu nezmizli žiadne cenné predmety a na jej vraždu bola použitá mačeta. Páchatelia tohto činu neboli nikdy nájdení. (JančiBači)

 • - Jessica Lange odmítla hlavní roli. (PußyMagnet)

 • - Sigourney Weaver byla první umělec v historii, která se stala po získání Zlatého glóbu za hlavní roli v dramatu držitelkou dvou Zlatých glóbů v jednom roce. Tou druhou byla cena pro nejlepší vedlejší herečku ve filmu Podnikavá dívka (1988). (Ruuzha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace