Nemám rád Květu Fialovou jako komediální femme fatale. V žádném filmu mi nepřipadala sebeméně vtipná, jen trapná. Podobně nemám rád Waldemara Matušku, neuměl ani zpívat, ani hrát, měl jen vousy. No, co už nadělám. --- Jinak je to vynikající parodie a řada skvělých herců se objevila v jedné ze svých posledních rolí. Někteří kritizují lacinou výpravu, ale myslím, že papundeklové kulisy v takovém případě docela patří k věci.(26.9.2010)

Výborně obsazená a vtipná parodie, jen škoda toho waldy, dokonce jeho zpívání zapletli do příběhu, mohlo to být za 5, ale tenkrát prostě letěl, tak ho tam šoupli jako dnes kokotka ...(13.12.2007)

Vít Olmer byl kdysi Jude Law! Za Waldu musim ubrat, tohle se nedělá.(13.8.2012)

Oldřich Nový v poslední sólo (dvoj)roli a v žánru, kde se po válce cítil nejlépe: parodii. Anglický styl humoru, silná nadsázka, gentlemani, krásné dámy a chladní ničemové, tajuplný hradní komplex, neomylný Scotland Yard. Vše je na svém místě. "Proč jste po něm nevystřelil? - Vzpříčil se mi náboj v pistoli a pak . . . co kdyby to byla dáma?"(9.11.2008)

Jako dítě jsem film miloval, ale teď už mne nějak moc nebere, ačkoli jinak parodiím dost fandím. Mám pocit, že to ty herce asi taky moc nebavilo a je to vidět...70%(16.6.2014)

• - Sídlo sira Hannibala Morrise představuje Hrádek u Nechanic, který se mimo jiné objevil i ve filmu Atentát (1964). (Robbi)

• - Kniha, kterou čte v ději hudebník, má titul Fantom Morrisswillu (liší se od názvu filmu). Zdroj: Český hraný film 1961-1970, NFA 2004. (NFA.cz)

• - Kniha, kterou čte v ději hudebník, má titul "Fantom Morrisswillu" a liší se tak od názvu filmu. (lausik)