Parodie, to je rodinné stříbro českého filmu, tedy toho předlistopadového. Míří přesně, trefuje vždy do černého, a kadence vtipů, gagů a hlášek bývá smrtící nejen pro bránici. Fantom je další dokonalou ukázkou. Zábavný, svižný, plný skvělých hlášek v provedení těch nejlepších. Ať už je to Nový, dvojka Olmer a Marvan nebo Fialová. Přestože při reprízách u sebe pozoruji určitou schovívavost projevující se přehlížením občasných technických i dějových nedostatků, stále se u nich bavím natolik dobře, že jsem k této své schovívavosti značně schovívavý.(10.6.2014)

• YURAyura

Pro me velke zklamani, byl jsem navnazen, ale ocekavani nebylo naplneno. Presto stoji za to videt - jista hodne vzdalena podobnost s Limonadovym Joem je nasnade ;](18.5.2006)

Skvělá parodie detektivních příběhů o šlechetných lordech a nebezpečných zločincích.(12.12.2006)

Oldřich Nový v poslední sólo (dvoj)roli a v žánru, kde se po válce cítil nejlépe: parodii. Anglický styl humoru, silná nadsázka, gentlemani, krásné dámy a chladní ničemové, tajuplný hradní komplex, neomylný Scotland Yard. Vše je na svém místě. "Proč jste po něm nevystřelil? - Vzpříčil se mi náboj v pistoli a pak . . . co kdyby to byla dáma?"(9.11.2008)

Strilejici banjo.(8.4.2011)