Sestřih Zlatých šedesátých doplněný tím, co ambicióznímu televiznímu projektu chybělo – komentáři odborníků (povětšinou se specializujících právě na novou vlnu), kteří vybrané filmy zasazují do širšího kontextu a nabízejí analytičtější pohled (tzn. s odstupem). Již odvysílané výpovědi filmařů přesto jasně převažují a s nimi i pocit déjà vu. 65%(11.3.2011)

(Podstatně obsáhlejší „Zlatá šedesátá“ jsem zatím neviděl) Přínosný a podnětný cyklus výpovědí historiků/tvůrců a ukázek filmů Nové vlny, jenž mi přišel co do zvolených osobností vyvážený a i vybrané scény ze snímků (tedy alespoň těch, které jsem měl doposud možnost vidět) myslím docela dobře vystihovaly daná díla. Vlastní sym(anti)patie k daným filmařům a jejich tvorbě nezohledňuju. Obě 2 části jako celek hodnotím slušnými 4*.(8.4.2014)

Chvályhodný projekt, zpracováním však úspěšně klouzající po poprvchu. Věřím, že většina respondentů mluvila i o mnohem zajímavějších věcech, než které jsou vybrány do výsledného dokumentu (to bohužel platí i o většině samostatných dílů cyklu Zlatá šedesátá). Pokud ne, tak byla chyba už v přípavě otázek - částečně to může doplnit kniha "Sametová kocovina" Roberta Buchara, která se sice zaměřuje především na léta devadesátá, i tak z ní ale prosakuje mnoho zajímavostí (zajímavějších zajímavostí, che) z let šedesátých, než v tomto dokumentu. Nutno také podotknout, že mi zde chyběly informace například o úspěchu/návštěvnosti vybraných filmů a možná i mírný přesah do let sedmdesátých a osmdesátých. Ne každý "náhodný" divák ví, jak to pak bylo s Juráčkem, Chytilovou, Vláčilem, Helgem a dalšími.. Stejně tak se na začátku mohlo dát více prostoru letům poválečným a padesátým (Krejčíkovo Svědomí, Radokova Daleká cesta, filmy Jiřího Weisse, aj.). A nelze prominout, že se zde ani nezmíní několik důležitých režisérů a jejich filmů (Vladimír Bahna, televizní Jiří Bělka, Stanislav Barabáš, Zbyněk Brynych, František Filip, Václav Gajer, Martin Hollý, Andrej Lettrich, Oldřich Lipský, Antonín Máša, Antonín Moskalyk, Vít Olmer, Jindřich Polák, Ivan Renč, Eva Sadková, Peter Solan, Jan Švankmajer, Jiří Weiss, Josef Zachar a další), neboť i to byly šedesátá léta.(30.11.2012)

Předpokládám, že jednotlivé díly z původního cyklu budou mnohem informačně hutnější a zaslouží si mnohem vyšší hodnocení. Ne tak tato zkrácená verze. Sestříhat desítky hodin materiálu do relativně krátkého dokumentu mi připadá zbytečné, nemluvě o tom, že připojená vyjádření odborníků byla poněkud slabá a neužitečná a co mě jako neodborníka překvapovalo, mnohdy i lehce nepřesná či nakousnutá tak podivně, že mohou nepřesně působit. Navíc by z nich neznalý divák mohl seznat, že v 50.letech se točil pouze naprostý odpad, který nemá cenu ani slovem zmiňovat, přitom i v těchto letech se točilo množství množství kvalitních filmů, pohříchu více než dnes. Plusové body za jazzové skladby skvělého Luďka Hulana!(24.3.2014)

Jako rychlokurz o jedné kapitole české filmové historie důležitý materiál. Nicméně jakoukoli ochotu k byť jenom trochu kritickému úhlu pohledu postrádám (palčivě především u pánů Vávry a Menzela).(15.5.2010)

...I když pro toho, kdo viděl celý cyklus "Zlatá šedesátá", je to poněkud méně přínosné.(3.5.2010)

• hollci

Slnko v sieti 2012 - 1 ocenenie: Najlepší dokumentárny film + 1 nominácia: Najlepší filmový strih(15.9.2013)

Zvažoval jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Ke třem by mě asi vedl pocit neúplnosti, který musíte mít, když před filmem zhlédnete celý cyklus Zlatých šedesátých. Nicméně čtyři hvězdičky jsou za výcuc toho nejdůležítějšího o filmech a tvůrcích Nové vlny spravedlivější.(2.8.2010)

Odo mňa 3,5*, hlavne asi z toho dôvodu, že druhý diel mi prišiel tak trochu "mimo (novovlnovú) mísu" a menej k veci. Ako celok mi to ale dalo veľa, som tomu rada a najradšej by som sa k nemu vrátila ešte pár krát. Konečne mám (v spolupráci s inými zdrojmi a filmami, samozrejme) vystavanú mozaiku o tom, čo novovlnizmus vlastne obnáša.(17.5.2012)