Aréna

Aréna smrti

Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

• schizmo

Občas přemýšlím nad tím, proč tak charismatickej herec jako je S.L. Jackson bere každej brak, co se mu postaví do cesty. Aréna je klasickej případ škatulky "video film" - tj. snímek, který se nedostal do kin a zřejmě ani do televize a je naštěstí k dostání jako výprodejové DVD v pošetce v každé dobré trafice :D. Aréna je ale také zároveň ten typ filmu, který je sice mizerný, ale ani se mu nemůžete zasmát - vratký příběh, no name herci, spousta pofidérních efektů, ale hlavně že krve je všude pokokot :D.(14.1.2014)

Tento film je podobný arénovkám 90. let. Hlavní hrdina David Lord má havárii autem, při které umírá jeho těhotná přítelkyně a on smutek neunese. Ve všemožných barech se opíjí a vyhledává bitky. Zde si ho vytipuje organizace, která pořádá ilegální zápasy na život a na smrt, unese ho, nadopuje svinstvem, aby byl abresivnější a pošle ho do arény, ze které přenáší placený přenos do celého světa. Davit zabíjet nechce a prvního protivníka sejme v sebeobraně. Poté už mu za příslibu svobody nezbívá, než vyhrát sérii devíti zápasů (ve svobodu však stejně moc nevěří). Filmek je plný brutálních soubojů plných krve a usekaných hlav, ale neobsahuje nic, co by už nebylo v jiných filmech. Ale všechno pěkně funguje a mě se to líbilo. Za mě 70% :)(12.5.2012)

Je to úplne priemerný akčný film. Má celkom dobrý príbeh o požiarnikovi, ktorý príde pri nehode o ženu, čo ho zničí a navyše si ho vyhliadne zločinecká organizácia, ktorá ho unesie a prinúti bojovať v nelegálnych zápasoch vysielaných cez internet na život a na smrť. A tak ak chce požiarnik prežiť, musí vyhrať určený počet zápasov, ale vie, že nemôže veriť nikomu. Spracovanie nie je zlé, o originalite sa tu samozrejme hovoriť nedá, všetko tu už mnoho krát bolo, ale to nevadí, hlavne, že sa na to po väčšinu času dá bez problémov pozerať, nudných scén tu až tak moc nie je, aj keď nejaké sa predsa len nájdu a poteší aj celkom dobre vymyslený záver, nie, že by bol nejaký šokujúci, ale nečakal som ho a zaujal ma. Spracovaniu môžem výrazne vytknúť jedine miestami až otravné scény na internetových divákov, obzvlášť skupina teenagerov s ich trápnymi rečami mi dosť prekáža. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale moc ma nezaujala. Akcie mimo arény je tu len absolútne minimum, takže to ani nestojí za reč a samotné súboje sú síce prehľadné a zaujali ma aj zaujímavé digitálne kulisy, ktoré mali predstavovať napríklad súboj samurajov, vojakov z prvej svetovej vojny a podobne, len škoda, že to nebolo lepšie využité, ale majú úplne nezaujímavú choreografiu, jednoducho obyčajní americkí muži, ktorí majú len silu, takže o nejakých chvatoch sa tu hovoriť nedá, sú plné nezaujímavých spomaľovačiek a sklamala ma aj ich drsnosť, síce krv v nich je a občas sa nájde aj nejaká useknutá hlava, ale všetko je to tak viditeľne animované a navyše nudne podané, že ma to ani trochu nezaujalo. A toto je rozhodne veľkou slabinou filmu, keď na arénovke sú najmenej zaujímavé práve súboje. Herecké obsadenie je iba priemerné, poteší Samuel L. Jackson ako organizátor súbojov a dobrá je aj Katia Winter, ale veľkým sklamaním je práve hlavný hrdina, ktorý ma ani trochu nebavil a tak som mu ani nedokázal fandiť, skôr by som ocenil, keby si vymenil úlohu s hlavným záporákom, Johny Messner by sa na to hodil viac. Réžia a technická stránka sú v rámci produkcie celkom slušné, medzi videofilmami výrazný nadpriemer. Aréna nie je zlý film, na ten priemer stačí, ale zlyháva v dvoch pre svoj typ veľmi zásadných veciach, čo je samozrejme nudný hlavný hrdina a nezaujímavé súboje. A tak vlastne výrazne neuspokojí nikoho, bežného diváka tento typ filmu moc nebaví a fanúšik zase určite skôr siahne po kvalitnejšej konkurencii ako Neporaziteľný s Adkinsom. To jedno pozretie neľutujem, ale znovu si ho už nepozriem. 54%(30.1.2012)

• Dubro

Nazvať túto zlátaninu akčným B-čkom je prečinom proti súdnosti. Jonah Loop môže byť majstrom vizuálnych efektov, poprípade režisérov pricmrndávač, no jeho samostatný počin v podobe Arény je ťažko dopozerateľné C-čko. Úbohé dialógy, úbohý dej, úbohý Samuel a samozrejme úbohý divák.(10.10.2011)

• Beky

Těžko si vysvětlit účinkování S.L.J. .... fakt smutný!! Verdikt: Jen 0%, protože nejde jít do mínusu.(16.2.2012)

• - Natáčení probíhalo ve městě Baton Rouge, hlavním městě amerického státu Louisiana. (Terva)

• - Po obsazení Samuela L. Jacksona do role Logana se kvůli jeho účasti původní název filmu Fury změnil kvůli jeho účasti ve filmu Nick Fury (2014) na Deathgames. I ten se však poté stal jen názvem pracovním. (Conspi)

• - Odlišných kosmetických aranžmá si je možno všimnout na poničeném, zjizveném a krví zbroceném těle Davida Lorda (Kellan Lutz) z jeho závěrečného souboje v aréně. Po něm se vydává po Loganových (Samuel L. Jackson) stopách a krev z jeho těla je rázem pryč - nejjasněji je to vidět, když prochází matně osvětlenou chodbou -, aby se na svém místě objevila až na samotném závěru filmu. (Conspi)