Aréna

Arena

Aréna smrti

Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

No čosi nám tu chýbalo. Dej mi je u riti. Ten hodnotiť nebudem, lebo v rámci žánru je to zbytočné. Čo tu robí Jackson neviem, ale jeho prítomnosť poteší viac, ako nejaký rumunský alebo sovietsky neherec s hrozným prízvukom. Vizuál, efekty sú super, bojovníci drsní, krvou sa nešetrí. V čom je teda problém? Loop strašne odflákol súboje v aréne. Choreografia 0. Nejaká dramatickosť 0. Celkom mi vadil aj kukuč hlavného hrdinu. Na drsňáka pôsobil príliš teen a príliš twilight. Škoda. 50%.(10.10.2011)

,,TVÝ JMÉNO JE SMRTONOSIČ. BYL JSI VYCHOVÁN K BOJI, K ZABÍJENÍ A SMRTI“....... /// Na internetu se dá čumět na cokoliv. Stačí nápad, IT partičku a přesvědčit ochotníky, že lidi neunášej jen ufoni. Hovno každýmu potom, že to bude organizace pochybná, plná nahých holek, schopných udělat cokoliv (za prachy – FUJ!!), kde chlapce (bojovníky) nepřesvědčujou dobrým slovem, ale waterboardingem. DEATH GAMES – ultimativní zápasy bez pravidel, geniální show se smyslem pro dobrodružství. Akční BÉČKO jak vyšitý, s náplní soubojů novodobých gladiátorů. Je jedno, co se kdy a jak stane, jestli někdo vzplane láskou a někdo vyřeší citový dilema. (prostě píchání mečem i ,,/ . - - . /yjem“.) Nečekejte nepočítaně soubojů – ono by to totiž omrzelo, ale solidně sestříhanou ,,ruční“ práci, omotanou ne až tak debilním dějem o hasičovi s bojovým duchem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Necejtím se divně, když čtvrtěj (půlej) člověka. 2.) Rád mrknu na souboj ninji se samurajem. 3.) Rád poslechnu nový hudební směry. 4.) Thx za titule ,,Stuďo“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(15.10.2011)

• Wayne

Samuela L. Jacksona poslední dobou nudí dobré filmy, tak si potřebuje asi občas odskočit k bezmyšlenkovité kokotině. Proto se ujal role záporáka (jméno postavy je tak podstatné až si ho nepamatuju), který nechává lidi navzájem se vraždit v aréně. Zřejmě protože chodil se svým otcem na meetingy klubu rváčů podle jeho vyprávění z dětství (ano s vymýšlením příběhu si fakt moc práce nedali). No každopádně to posral, protože si dotáhl do arény Kellana Lutze, který se sice tváří jako obyčejný smrtelník, ale mi udělaní do Twilight ságy víme, že je to pořád upír. Takže je od začátku jasné, že jim všem nakope prdel a s pomocí jisté dívky, která nemá důvod mu pomáhat a je tam jenom aby dokázala, že film bez ženské a sexu stojí za prd, se dostane ven. Jo, já vlastně měl napsat spoiler, ale ten konec je předvídatelný už od ukázek hodinu před filmem. Snímek rozhodně donutí člověka k zamyšlení, jako třeba: Proč já v půlce filmu zavřel ten 9gag? nebo Nemám si zas pořídit HBO ať je na co v noci čumět? Hvězdička za trošku překvapivé rozuzlení.(30.9.2014)

• Terva

CITÁT - Co máme všichni společného je Smrt......... Úvodní souboj byl choreograficky velice nepovedenej. Bylo například velice očividné jak soupeř se sekyrou vede úder až moc vysoko, aby náhodou protivníka netrefil a při tom dělal, že se strašně moc chce trefit. Autonehoda je jak vystřižená z telenovely. Přidám absolutně nevyrovnanou hudbu, podivnej scénář a dialog a dokoukám to jen z velkou námahou. Samuel L. Jackson mě tímto snímkem docela zklamal. Snímek o kterém jsem už od začátku tušil jak dopadne.(23.4.2012)

• Testament

Arena. Stručný, jasný, všeříkající pojem, který by měl být zosobněním toho, co představoval v 80.-tých létech. Já nechci vidět "osmdesátky", ale aby to celé bylo přetaveno do moderního hávu (viz.: Neporazitelný 2 a 3). Ale ono ne. Arena vypadájako něco mezi "Zabij, nebobudeš zabit" a "Rally smrti 2". Režisér neumí natočit efektní souboj. Ano, krve je dost, ale nevychutnal jsem si ani jeden úder/kop. Souboj s mečema-to tam mohli dát rovnou Seagala a za kameru Hickoxe. Shit, shit, shit. Děj je furt stejný. Hrdina je zajat, je nucen bojovat v areně s tím, že pokud 10x vyhraje, dočká se vítězství...On už tenúvodní zápas se sekerama dával leccos tušit... Zpomalené záběry na protivníky jsou efektní, ale pak to zprasí střihač a je z toho další "vandammovka" posledních let. Takže, kdo další prosím?(23.12.2011)