Aréna

Arena

Aréna smrti

Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

Čekal jsem to mnohem horší, ale ono to nebylo nakonec až zase tak špatné. Proti klasickým arénovkám do toho bylo v míseno pár dalších zápletek, které z toho udělaly docela zajímavý mix. Zatím je zde průměr hodnocení výrazně odlišný a horší od IMDB, což se moc často nestává, takže mi přijde že zde je to zatím silně podhodnocené a taky to vidělo málo lidí. Stárnoucí Samuel L. Jackson tomu dodal hvězdné jméno jako lákadlo, přesto to asi moc netáhne. Nina Dobrev má ve filmu spíše kameo roli, než něco většího, na ni jsem se i těšil, ale zatím se nějak neprosazuje pro role s větším prostorem. Vanessa Branch mi dost připomínala Kate Beckinsale. No snad si v aknějších filmech střihne i více své akčnosti a nejen to co zde, kde působila jako ženský prvek a dávala na odiv svůj půvab i nahotu. No a Kellan Lutz nepůsobil až tak zle, sice byl dost naboostovaný, tedy jeho postava, ale nebylo to špatné. Chtěl byc ho vidět i v něčem vážnějším. Jinak finální rozuzlování bylo docela efektivní, jenže zkušenější diváci něco v tomto směru očekávají od prvních indícií které ve filmu padnou. No a když pomineme tu osekanost, strohost, která je účelová a zároveň nesmyslná, jako mnoho věcí v tomto příběhu, tak je to pořád dosti zábavné i zvrhlé. 6/10(30.1.2012)

• Lama.Lama

Řekla jsem si, že se mrknu na Ninu a ona mi hned na začátku umře. A co mi zbylo? "Akční" kravina. A to mám akčňáky ráda, ale co je moc, to je moc. Teda v tomhle případě nedostatek. Co to sakra bylo za bitky? LAME.(19.5.2012)

• Ilicka

Tragické nepřehledné soubojové céčko se sebedegradujícím se Samuelem L. Jacksonem a pár neherci. Kocovinu z těla vyhání spolehlivě.(1.1.2012)

• Lateef

Víte, za co dávám tu jednu hvězdičku?? Ještě se mi totiž nestalo, aby jedna z hlavních postav filmu vyslovila větu, kterou jsem měl v tu chvíli na jazyku. Konkrétně se jedná o záběr, kdy Samuel L. Jackson schová hlavu do dlaní a řekne: "Stáhněte hudbu... titulky... a končíme..." Fakt, tohle jsem si přeříkával v hlavě od nějaký dvacátý minuty. Netušil jsem, jak moc se dá v dnešní době zprasit arénovka. A ještě si to ti blbečci dají do názvu. Pane Arnolde Chone, stuntmana si klidně dělejte dál, ale už nikdy proboha nelezte do židle s nápisem ´fight coordinator´. Co to mělo jako bejt?? V dnešní době toto?? Viděl jste poslední dobou nějaká videa na youtubu?? Ne?? Tak si tam zadejte třeba Cyril Raffaelli, Damien Walters nebo Scott Adkins a jestli se z toho ihned neposerete, tak vězte, že tohle chtějí dnes akční fandové vidět. Ne nějaké ušmudlané rány pěstí, které zaprvé nedopadají a zadruhé se jako smyčka stále opakují. Příběhy arénovek jsou téměř vždy dost jednoduché, ale tohle bylo snad napsané za jednu kouřovou popolední pauzu. Tohle mě fakt nebaví a skoro bych řekl, že až uráží. Už aby se dal sehnat ten The Raid...(22.11.2011)

Masox v aréně. A tvůrčí trio zastoupené producentem Krevoyem, scénáristou Giglioem a debutujícím režisérem Loopem ho do té pikantní polévky nadrobilo pořádné množství. S divákem po požití tohoto pokrmu smýkalo a vymetlo s ním všechny rohy. Tenhle film má koule. A není úplně originální. Ale srát na to. Máme zde zase jednou ujetého šílence, který provozuje nelegální web, na němž pořádá souboje jeden na jednoho, při kterých protivníci v různých virtuálních prostředích a úrovních skutečně umírají a jsou na ně uzavírány sázky. Sledovanost Smrtelných her jde prudce nahoru s příchodem nováčka, který je ideálním materiálem pro vymytí mozku, neb venku ztratil všechno, pro co žil. Stejně jako ostatní, i on sem byl unesen. Hasič David Lord si brzy vydobude slávu i respekt protivníků. Cesta k přislíbené svobodě vede přes deset vítězných soubojů. S přezdívkou Smrtonoš to (možná) půjde hladce. Někdo si řekne, že by to byl dobrý film, kdyby v něm ale nehrál herecky netvárný (o)pičák Kellan Lutz. Ano, Kellan Lutz nadále zůstává herecky netvárným (o)pičákem, ale já do tohoto filmu nikoho jiného nechtěl. Mně jeho šílený anti-herecký výkon do celého šíleného a v podstatě jednoduchého celku perfektně zapadl. Nebyl ani moc prostor nějak se herecky předvádět, film totiž jede na splašené vlně. Krvavé souboje se stříkající a prýštící krví jsou drsně vyvedené. Navrch je přihozena švédská sexice Katia Winter, která s nahotou nemá nejmenší problém. Hardcore souboje, nahota, agresivní pojetí, kvalitní vizuál na video film, dynamické tempo, pointa na závěr související s hlavním hrdinou. S filmem jsem neměl nejmenší problém. V nováčkovi na poli režie Jonah Loopovi je talent krvavě a explicitně rozpohybovat film, který diváka rozhodně nešetří. 100%(19.9.2015)

• - Muže z filmového štábu stojícího na žebříku si lze všimnout v závěrečné scéně, kdy se pronásledovaný Logan (Samuel L. Jackson) ve spěchu otáčí a ze zbraně pálí na Davida Lorda (Kellan Lutz). (Conspi)

• - Odlišných kosmetických aranžmá si je možno všimnout na poničeném, zjizveném a krví zbroceném těle Davida Lorda (Kellan Lutz) z jeho závěrečného souboje v aréně. Po něm se vydává po Loganových (Samuel L. Jackson) stopách a krev z jeho těla je rázem pryč - nejjasněji je to vidět, když prochází matně osvětlenou chodbou -, aby se na svém místě objevila až na samotném závěru filmu. (Conspi)

• - Po obsazení Samuela L. Jacksona do role Logana se kvůli jeho účasti původní název filmu Fury změnil kvůli jeho účasti ve filmu Nick Fury (2014) na Deathgames. I ten se však poté stal jen názvem pracovním. (Conspi)