poster

Občan Kopas (studentský film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 25 min

Scénář:

Vojtěch Moravec

Střih:

Tomáš Klímek
(další profese)
 • frashmaker
  *****

  Neskutečný dokument o jednom skutečném klukovi, který místo toho aby bojoval se svým handicapem, bojuje s handicapem celé společnosti. Místy úsměvné, místy smutné trošku víc, než by si člověk přál, ale celkově vzato až nečekaně dobré a až nepřiměřeně hodně na city hrající. Skvělý snímek o světě dokonale dokonalého, neobyčejně neobyčejného kluka a jeho kritice naší politiky. Bravo! Někdy bych si s ním rád popovídal ...(23.4.2010)

 • Politik
  ****

  Krásný klenot, mimochodem ke shlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/21056226688-obcan-kopas/ - Takže na televizi se vůbec nedívám, na českou filmovou tvorbu už vůbec ne, ale toto velmi optimistický film do první poloviny a od druhé velmi dramatický, vzhledem k tomu, že se jedná o studentskou tvorbu a hlavním hrdinou je skutečný příběh 12-ti letého chlapce Mikiho, tak prostě opravdu uvažuji i o páté hvězdičce, ale vzhledem k tomu, že se jednalo jen o 25-ti minutovou "polévku pro duši", tak dávám hvězdičky 4. Moc hezké Miki.(13.10.2010)

 • Klobouček
  **

  Mít k dispozici takto zajímavou osobnost, hrdého, morálního a zároveň křehkého hrdinu a natočit o něm reportáž s několika gagy? To je podle mě nevyužitý potenciál. Ale Miki sám o sobě je úžasný. Ten si zaslouží ***** a autoři mají pochvalu za to, že jej objevili.(20.10.2010)

 • Skejpr
  *****

  V hrané tvorbě se Moravec zatím stále hledá, už u Turbodieselu ale ukázal, že dokument (byť fikční) mu jde. Občan Kopas na tom možná není nejlépe po technické stránce, to je ale jen drobná vadička na jinak upřímném, vtipném, ale i dojemném dokumentu. Moravec dokázal vykřesat neuvěřitelné množství emocí a napravuje si tak reputaci po Battleu, který právě na nich selhával...(4.10.2010)

 • A_FISH
  ***

  Politik by měl mít alespoň jednu košili a sako ... jako dokument průměr, ale chce to trochu perverzního ducha - vo ti de Větvičko?(14.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace