Občan Kopas (studentský film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 25 min

Vojtěch Moravec

Tomáš Klímek
  • Klobouček

Mít k dispozici takto zajímavou osobnost, hrdého, morálního a zároveň křehkého hrdinu a natočit o něm reportáž s několika gagy? To je podle mě nevyužitý potenciál. Ale Miki sám o sobě je úžasný. Ten si zaslouží ***** a autoři mají pochvalu za to, že jej objevili.(20.10.2010)

Netroufám si film hodnotit podle dokumentaristické kvality. Sám nejsem dokumentarista a tolik danému žánru nerozumím, ale co musím pochválit, je téma, které si tvůrci vybrali. Díky tomu jsem sledoval dokument o jednom vyjímečném chlapci s napětím až dokonce. Díky tomuto dokumentu bych občana Kopase klidně volil, kdyby byl v mém rajónu. Jsem zvědavý na další počin těchto tvůrců.(14.6.2011)

Zajímavá osoba, zajímavé téma, ale pořád mi nedochází, co nám film chce vlastně říct. Mě osobně by třeba zajímalo, jestli hlavní hrdina o těchto tématech opravdu přemýšlí, nebo jen opakuje a dává dohromady věci naposlouchané z televize, načtené z novin atd. To jsem se ale bohužel nedozvěděla.(12.10.2010)

Politik by měl mít alespoň jednu košili a sako ... jako dokument průměr, ale chce to trochu perverzního ducha - vo ti de Větvičko?(14.10.2010)

V hrané tvorbě se Moravec zatím stále hledá, už u Turbodieselu ale ukázal, že dokument (byť fikční) mu jde. Občan Kopas na tom možná není nejlépe po technické stránce, to je ale jen drobná vadička na jinak upřímném, vtipném, ale i dojemném dokumentu. Moravec dokázal vykřesat neuvěřitelné množství emocí a napravuje si tak reputaci po Battleu, který právě na nich selhával...(4.10.2010)