Občan Kopas (studentský film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 25 min

Vojtěch Moravec

Neskutečný dokument o jednom skutečném klukovi, který místo toho aby bojoval se svým handicapem, bojuje s handicapem celé společnosti. Místy úsměvné, místy smutné trošku víc, než by si člověk přál, ale celkově vzato až nečekaně dobré a až nepřiměřeně hodně na city hrající. Skvělý snímek o světě dokonale dokonalého, neobyčejně neobyčejného kluka a jeho kritice naší politiky. Bravo! Někdy bych si s ním rád popovídal ...(23.4.2010)

Netroufám si film hodnotit podle dokumentaristické kvality. Sám nejsem dokumentarista a tolik danému žánru nerozumím, ale co musím pochválit, je téma, které si tvůrci vybrali. Díky tomu jsem sledoval dokument o jednom vyjímečném chlapci s napětím až dokonce. Díky tomuto dokumentu bych občana Kopase klidně volil, kdyby byl v mém rajónu. Jsem zvědavý na další počin těchto tvůrců.(14.6.2011)

Politik by měl mít alespoň jednu košili a sako ... jako dokument průměr, ale chce to trochu perverzního ducha - vo ti de Větvičko?(14.10.2010)

• Klobouček

Mít k dispozici takto zajímavou osobnost, hrdého, morálního a zároveň křehkého hrdinu a natočit o něm reportáž s několika gagy? To je podle mě nevyužitý potenciál. Ale Miki sám o sobě je úžasný. Ten si zaslouží ***** a autoři mají pochvalu za to, že jej objevili.(20.10.2010)

Krásný klenot, mimochodem ke shlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/21056226688-obcan-kopas/ - Takže na televizi se vůbec nedívám, na českou filmovou tvorbu už vůbec ne, ale toto velmi optimistický film do první poloviny a od druhé velmi dramatický, vzhledem k tomu, že se jedná o studentskou tvorbu a hlavním hrdinou je skutečný příběh 12-ti letého chlapce Mikiho, tak prostě opravdu uvažuji i o páté hvězdičce, ale vzhledem k tomu, že se jednalo jen o 25-ti minutovou "polévku pro duši", tak dávám hvězdičky 4. Moc hezké Miki.(13.10.2010)