Občan Kopas (studentský film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 25 min

Vojtěch Moravec

Tomáš Klímek
  • Klobouček

Mít k dispozici takto zajímavou osobnost, hrdého, morálního a zároveň křehkého hrdinu a natočit o něm reportáž s několika gagy? To je podle mě nevyužitý potenciál. Ale Miki sám o sobě je úžasný. Ten si zaslouží ***** a autoři mají pochvalu za to, že jej objevili.(20.10.2010)

Lidi, prosim vás hlavně, nebuďte tak debilní a přestaňte pít ten tvrdej alkohol a kouřit.(8.1.2011)

Neskutečný dokument o jednom skutečném klukovi, který místo toho aby bojoval se svým handicapem, bojuje s handicapem celé společnosti. Místy úsměvné, místy smutné trošku víc, než by si člověk přál, ale celkově vzato až nečekaně dobré a až nepřiměřeně hodně na city hrající. Skvělý snímek o světě dokonale dokonalého, neobyčejně neobyčejného kluka a jeho kritice naší politiky. Bravo! Někdy bych si s ním rád popovídal ...(23.4.2010)

Krásný klenot, mimochodem ke shlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/21056226688-obcan-kopas/ - Takže na televizi se vůbec nedívám, na českou filmovou tvorbu už vůbec ne, ale toto velmi optimistický film do první poloviny a od druhé velmi dramatický, vzhledem k tomu, že se jedná o studentskou tvorbu a hlavním hrdinou je skutečný příběh 12-ti letého chlapce Mikiho, tak prostě opravdu uvažuji i o páté hvězdičce, ale vzhledem k tomu, že se jednalo jen o 25-ti minutovou "polévku pro duši", tak dávám hvězdičky 4. Moc hezké Miki.(13.10.2010)

• LINKIN

Zeman vol. 2!(26.2.2011)