V utajení

• USA Covert Affairs (více)
USA, (2010–2014), 52 h 51 min (Minutáž: 41–65 min)

Piper Perabo, Christopher Gorham, Kari Matchett, Peter Gallagher, Hill Harper, Anne Dudek, Sendhil Ramamurthy, Nic Bishop, Dylan Taylor, Gregory Itzin (více)

Série(5) / Epizody(75)

Mladá a šikovná Annie Walkerová (Piper Perabová), ktorá precestovala celý svet, ovláda šesť jazykov a túži po dobrodružstve, sa sa stane tajnou agentkou CIA. Do prvej akcie ju vyšlu dokonca ešte pred dokončením výcviku. No ako je známe, k úspechu nestačia len lingvistické znalosti a dokonalý vzhľad. V nefalšovaných špionážnych hrách sa však Annie dokonale osvedčí. Walkerovej šéfuje chladná a cynická Joan Campbellová, manželka riaditeľa tajných operácií CIA Arthura Cambella. Jej jediným priateľom a dôverníkom sa stane operačný technik Auggie Anderson z ústredia agentúry, ktorý pri výkone služby prišiel o zrak. (TV JOJ)

Gemini

Ahoj, Piper, řekni mi, je tenhle seriál něco víc než tvoje show, která se snaží hrát umírněnější, serióznější a/nebo tradičnější verzi Alias? Ne, viď? Já si to myslel... a pak jsem se na pár dílů podíval, a věděl jsem to jistě:) Covert Affairs nejsou špatné, jen je to prostě takový ne moc výrazný nadprůměr, který nepřináší nic nového a jeho styl je podle mě v daném žánru nevhodně zvolený - rozhodně potom, co tu bylo Alias. Srovnání s ním se prostě nemůže V Utajení vyhnout, a nevychází z něj nejlíp, i když si vzpomenete na šílené vychytávky, absurdní bitky a všemocného Rambaldiho - to všechno totiž k Alias patřilo a byla to zábava. Covert Affairs neskýtají nic moc k zapamatování, alespoň pokud nemáte extrémní zálibu v hercích známých jen víceméně hardcore seriálovým fandům. 60% ()

Djkoma

Ani ne (light edition) Alias jako spíš spojení některých špionážních prvků s méně odlehčenou verzí Chucka (viz. titulková sekvence:)). Nebudeme si tady nic nalhávat, vše tu stojí a padá s Piper Perabo a jejím vzhledem, komu se nelíbí, tomu se určitě nebude líbit seriál (ale ty její podpatky... a úsměv:)). Covert Affairs jinak nepředstavují žádnou revoluci ani velkou změnu, jen využívají klasická klišé a budeme muset čekat, co tvůrci hodlají provést s Annie a jejím "milence" v pozadí. Šance tu jsou, i když ne příliš veliké. Díly jsou totiž dost obyčejné, docela pomalé a čekání na něco originálního se smutně protahuje. Druhá sezona pokračuje ve všem nastoleném a prohlubuje některé postavy. Od dechovka na léto. Druhá sezona zatím příjemná, škoda velmi pomalého rozvoje vedlejších postav jako je Jay. Ovšem 10. díl precizní včetně "mafiánské" procházky kuchyní na jeden záběr. Tak finále druhé řady dobré, ale celá sezona bez hlavního tématu (nepočítejme "ztrátu osobních vztahů agentů") prostě těžko výrazně zaujme. Ovšem práce s charaktery čím dál lepší, snad tvůrci budou trochu gradovat děj... ()

novoten

1. série - 60% - Nový přírůstek do špionské seriálové rodiny je jedinečný minimálně jednou věcí. Asi nikdy se mi nestalo, že by pilotní epizoda byla zároveň tou nejlepší. První díl přinesl krásnou hlavní hrdinku, mosty do minulosti, charismatického šéfa nebo velesympatického parťáka, všechny doplnil svižnou akcí a poutavou atmosférou, aby pak každý další díl lehce zklamal a nakonec přišlo přišlo i neodvratné poznání, že potenciál Covert Affairs asi nebude tak velký, jak se původně zdálo. Annie s Auggiem sice fungují výborně, ale když mě mnohem víc než rutinní epizodní zápletky zajímá Ben Mercer, neklape očividně všechno tak, jak by mělo. Když už se zdá, že seriál zabředne do průměru úplně, přijde dech beroucí finále s pořádnou dávkou akce, na kterou se také začalo zapomínat, ale s těšením se na druhou sérii jsem zůstal silně obezřetný. Koncept se občas sypal už na ploše jedenácti epizod a nutnost spásného nápadu byla téměř palčivá. 2. série - 50% - Tváří v tvář povedenému finále se hodnocení dere nad průměr, ale jednotvárnost září z celé série až příliš. Auggie je pořád s přehledem nejlepší a ani Jaiova linka nevede jen k prázdným řečem, ale absence něčeho hmatatelně vztahového na straně Annie je (vzhledem k nejrůznějším tvrďákům v jejím blízkém okolí) už poněkud nemožná. Na odstřel je i Danielle, jejíž každá replika mě přivádí k šílenství a zápletky vystavěné kolem ní nutí přemýšlet, proč se vlastně scénáře nevrhnou naplno do špionského prostředí a neustále se pokouší ladit rodinnou atmosféru. Tak jako tak jsou teď karty trochu nečekaně rozdány zcela jasně. Ale pokud se tvůrci neodváží s nimi provést něco rafinovanějšího, klesnou aférky do nelichotivých hodnotících rovin. 3. série - 80% - Poslední záchranné lano úspěšně přistálo ve správných tvůrčích rukách a parta ze CIA díky tomu předvedla výkon doslova neuvěřitelný. Uzívané mise prvních dvou sezón jsou zapomenuty díky dokonalým vedlejším postavám v podání Sarah Clarke a Richarda Coyleho a v první řadě - konečně i na horké ploše delšího příběhu plného dech beroucích zvratů a bolestivě otevřených konců. Oněch deset epizod bylo natolik strhujícím zážitkem, že mi bylo upřímně líto, že se k němu většina diváků skrze těžké začátky nemá šanci prokousat. Druhý hlavní story arc s Eyalem, Khalidem a hrátkami s Mossadem sice v tempu znatelně polevil, ale díky tomu, že "emoce" už pro agenty není cizí slovo, budu na další špionážní taktiku poprvé čekat s úsměvem. 4. série - 70% - Očividná snaha o zopakování konceptu z předchozí sezóny sice potěší, ale tvůrcům tentokrát úspěch trochu nešťastně protéká mezi prsty. První desítka epizod výtečně napíná, motivuje, vyvolává plno otazníků a uspokojivě na ně odpovídá - aby ta druhá stejně jako loni jen paběrkovala a byla spíše nutným dovyprávěním. Co překvapí nejvíc, je špionážní rovina fungující mnohem lépe než ta vztahová. Obzvlášť ke konci totiž napětí Annie-Auggie působí, jako kdyby bylo ve scénáři odškrtnuté jen z povinnosti vůči věrným fanouškům. Nečekaným vítězem se tak díky tomu stává čmuchající nezmar Calder, jehož buldočí povaha, ze které neustoupí ani za zlatého Wilcoxe, z něj dělá překvapivě fungující kus skládačky. V létě se proto do CIA rád zase podívám, ale ten pocit, že by Corman s Ordem měli pomalu přemýšlet nad zakončením se vší parádou, se mě ne a ne pustit. 5. série - 50% - Místo příjemné labutí písně zbytečně hořký finiš. Co se mohlo zhoršit, to se také zhoršilo, takže Annie s Auggiem se k sobě tváří jako cizí, Arthur zůstává na vedlejší koleji a Calder má místo osvědčeného vzteku tentokrát v popisu práci házet smutné oči po prodejné holce. O to větší štěstí je pak (opět) sázka na úplného nováčka. Je jím Ryan McQuaid s charismatickou tváří Nica Bishopa. Tenhle blonďatý drsňák totiž suverénně přišel a ukradl si všechny dobré momenty pro sebe. Bez něj by hledání dalšího anonymního zloducha, jemuž roztažení na celou sérii tentokrát výrazně škodí, bylo nedůstojným utrpením, takhle se z pátého roku podařilo vytáhnout alespoň unavený podprůměr - byť bez jediného příjemně překvapivého nápadu. Za zrušení jsem tak ve výsledku rád, protože po tomhle šlápnutí vedle už bych se k případné šesté sezóně i přes veškeré zásady ohledně dokončování seriálů nejspíš nevrátil. Tvůrčí dvojka Matt Corman a Chris Ord sice do světa sebevědomě hlásila, že měli nápadů ještě spoustu, ale i vzhledem k pocitu uzavřenosti z poslední desetiminutovky tomu snad nevěřili ani oni sami. Got it. () (méně) (více)

M.a.t.t.

Covert Affairs je ako chameleón. V okamihu keď si myslíte, že máte presnú predstavu ako vyzerá, náhle zmení tvár a hoci je to v jadre stále Covert Affairs, len ťažko ho v prvej chvili spoznať. Spočiatku len jemne nadpriemerná oddychovka s výborne obsadeným ústredným duom, aj neskôr len oddychovka bez vyšších ambící ale pod maskou skrýva predsa len viac. Piper Perabo a Christopher Gorham sa v rolách napísaných na telo cítia ako doma, ničím výnimočné a stokrát videné zápletky postupom času dostávajú omnoho väčšie grády a seriál naplno odhaľuje svoje tromfy. Iste, stále je to len väčšinu času neškodná televízna zábava ale niekedy je to viac, akoby sa mohlo zdať. Aj záver nakoniec prišiel v tej najvhodnejšej chvíli. Hoci bol neplánovaný, nakoniec bez problémov funguje ako uzavretie päťročného snaženia scenáristov. Ten pocit, keď si na konci uvedomíte, že to aj napriek nedostatkom za to stálo, je k nezaplateniu. ()

Segrestor odpad!

Viděl jsem kousek prvního dílu. Do sledovačky nasadili agentku a agenta. Probíhá klasické sledování podezřelé osoby. Řekli byste, že se jedná o normální téma seriálu o práci agentů. Ale já vám teď prozradím důvod, proč na seriál zásadně nekoukat, nebo právě koukat. Jedná se o dvě zásadní chyby, kterých se tvůrci dopustili. Za prvé, agentka, která má nenápadně provádět sledování, je vskutku atraktivní ženou, po které se každý otočí. Ale dobrá, to by se ještě dalo překousnout, je to prostě film a to nemusí jít přesně podle reality, kdy by agent neměl nijak na sebe upozorňovat svým atraktivním vzhledem v ulici plné "obyčejných" lidí. Horší je to s druhým agentem nasazeným na sledování podezřelého. A teď se držte - tím druhým agentem je SLEPEC! Ty vole, člověk by nevymyslel, co ty magory ještě napadne, ale nasadit slepýho do tajný FBI sledovačky... to je prostě moc. No nic, po pár dalších minutách jsem zjistil, že se nejedná o komedii, že to ti magoři myslí vážně a ne, děkuji, na to jim kašlu. Co tam mají asi dál? Na odposlechu jim tam sedí hluchý, ne? Honičky v ulicích jim obstarávají beznohý herci? No to teda. ()

Phobia

Asi je poněkud unáhlené hodnotit seriál po úvodním dílu, ale stejně to udělám, protože pravděpodobnost dalšího sledování je nízká jak liliputí prostitutka. Důvodem je v první řadě nefunkční chemie mezi mnou a hlavními hrdiny série. Tedy čerstvou agentkou CIA, jejíž barbínoidní vzhled a motivace jednání (byla opuštěna po krátkodobém vztahu, hrůůůza!) jsou mi blízké asi jako Voyager 1. Kecám, Voyager 1 je mi podstatně bližší. Další důležitou postavou je slepý agent Auggie, co má být zřejmě roztomile šarmantní, leč mne jeho skřítkovská image jaksi neoslovuje. Zápletka 1. dílu mě taky nezaujala, takže co? Takže na tenhle všední seriál bez lítosti flatuluji. ()

DJ_bart

Moje milovaná guilty pleasure televizní slátanina z dětství... Z Piper Perabo byl na základce vlhkej každej – no a takový namakaný chlapáci z Walker Texas Ranger, Kobry 11 nebo Odpadlíka se můžou jít zahrabat UwU ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Prostředí 6/10/// +moje oblíbená Piper Perabo konečně v seriálu a navíc v hlavní roli, další známé tváře se tu sešli Christopher Gorham (Jake 2.0 a Ostrov smrti), Kari Matchett (24 hodin a Invaze), Sendhil Ramamurthy (Hrdinové), takže je na koho koukat -utahaný a slabý scénář, hlavní postava není natolik zajímavá, aby mě zajímala, málo akce i napětí, není to z obrazovky cítit, občas nudí/// V utajení mě svojí první epizodou velice oslovilo. Bohužel se děj v dalších částech hodně rozmělnil a stalo se mi víckrát, že jsem koukal na hodinky a vyhlížel konec. Dvojí život agentky je téma vždy zajímavé, ale zde ani prostředí rodiny (její sestry) není moc využité. Občas to je dokonce otravné. Navíc při akci má hlavní postava víc štěstí než by bylo zdrávo. Když to uzavřu: sejít se na place v takové sestavě by mi lichotilo, ale příště by to chtělo lepší scénář, aby z toho bylo něco víc než jen průměrný seriál./// Celkem 58%/// ()

IQ Tiqe

Vidím to tak na 70%, líbí se mi úvodní znělka, která je patrně z pera stejhného autora jako ta u Chucka. Časem dopíšu víc... ()

Eawy

Nezvykla som pozerať seriály podobného typu. Nie, že by boli zlé, ale veľmi ma to nebavilo. Prvá časť bola dobrá, bolo to niečo nové a pri originálnom znení som si pomyslela:,, Veľmi slušné," ako však ďalšie epizódy pokračovali, stratilo to počiatočný lesk, podkopalo sa to niekam nižšie. Čo ale drží tento seriál pohromade, okrem celkom príjemného obsadenia je podľa mňa vzťah Annie a Auggieho. To, že zostáva na čisto priateľskej úrovni, nezaraďuje tento seriál medzi ostatné seriály, kde sa hlavná postava vždy zapletie s kolegom. Dúfam, že v plánovanej druhej sérii, tento vzťah neporušia, a som zvedavá, čo scenáristi vymyslia. dala by som presných 50%.. 10% je naviac za tú prvú časť:D ()

Crocuta

Piper Perabo mám rád, ale to je asi tak všechno (ač to není zrovna málo), co stojí v tomhle seriálu plném klišé, stereotypů a občas i vyložených stupidit za vidění. ()

MoiJe

Zatial do 3x16: Baví, obľúbila som si. // S1: Nenarocne, velmi prijemne a nenudilo ani ako maraton. Najslabsim clankom je pre mna byvaly milenec, ostatne postavy su fajn a Perabo je spravne roztomila. No a co ze nedostane Emmy? :) ()

McClane

nemůžu hodnotit, protože jsem nebyl schopen dokoukat pilot. Nesympatická hlavní hrdinka s obrovskou hubou, že by do ní narvala i baskeťák a slepec, to je opravdu hodně mimo... ()

Patw

Je to pohodová podívaná a přesně to oceňuji. Herci jsou sympatičtí. Není to zrovna ten nejlepší seriál o agentech, ale baví mě. Piper Perabo role padne jako ulitá. Skvělá nenáročná podívaná = pro mě 4* ()

IceQueen

V prvom rade sa treba zmieriť s tým, že ide o detskú, naivnú, pocukrovanú verziu života CIA agentky a nie realistický pohľad na spomínanú agentúru. Agentka Walkerová je pripečené trdlo, ktoré elegantne (a bez zbrane!) vyrieši všetky prípady ohrozenia národnej bezpečnosti. Piper Perabo (Walkerová) je ako herečka dosť otravná, svoje výrazové prostriedky obmedzila čiste len na používanie obočia a to v rôznych výškach a uhloch (závisle od vyjadrovanej emócie). ()

Beagle

V zásadě jde o to, zda máte rádi Piper Perabo nebo/a seriály podobného ražení. Jestli jste si odpověděli ano, dejte tomuhle seriálu na nedělní odpoledne klidně šanci. ()

Chen

Zatím to vypadá na možná neorginální, ale vcelku dobře zahraný/obsazený špionážní seriál s příjemným humorem, neuhlazenými akčními scénami a pomalu se rozjíždějícími intrikami v pozadí dění. Dávám tomu velké naděje. ()

Attta

Musím přiznat, že jsem neviděl všechny epizody, ale viděl jsem dostatečné množství na to abych mohl tento seriál posoudit. V podstatě to není nic koukatelného, nic nového, nic zajimavého a spíš naopak je to nudná americká odrhovačka plná klišé. ()