V utajení (TV seriál)

Covert Affairs

Agentka bez minulosti

Akční / Krimi / Drama

USA, 2010, 75x45 min

Piper Perabo, Christopher Gorham, Kari Matchett, Anne Dudek, Peter Gallagher, Sendhil Ramamurthy, Gregory Itzin, Sarah Clarke, Oded Fehr, Richard Coyle, Hill Harper, Michelle Ryan, Eion Bailey, Lana Parrilla, Zuleikha Robinson, Hubert Boorder, Anna Camp, Jamie Anne Allman, Daniella Alonso, Eric Lively, Devin Kelley, Benedict Wong, Noam Jenkins, Mousa Kraish, Ennis Esmer, Rena Sofer, Daniel Matmor, Travis Hedland, Ruth Kearney, Sergio Di Zio, Eriq La Salle, Tim Progosh, Kate Trotter, Dan Lett, Navid Negahban, Barbara Kaudelka, James McGowan, Matias Varela, Urs Remond, Jocko Sims, Nelson Lee, Vanessa Matsui, Nazneen Contractor, Simon Kassianides, Lara Kelly, Murathan Muslu, Pauline Wong, Natalie Krill, Ian Matthews, Lyndie Greenwood, Amy Jo Johnson, Perrey Reeves, Constance Wu, Kevin Jubinville, Dylan Taylor, Jeff Pangman, Duane Murray, Patrick Sabongui, Damon Runyan, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Helena Soubeyrand, Ben Lawson, Adoni Maropis, Amanda Brugel, Jim Annan, Kristian Bruun, Arnold Pinnock, Christian Lloyd, Demore Barnes, Ole Dupont, Richard Short, Julian Acosta, Gord Rand, Brad Borbridge, Jennifer Gibson, Shailene Garnett, Deborah Drakeford, John Watson, Fane Tse, Omid Abtahi, Joy Tanner, Jason Gosbee, Thomas Levin, Chris Anton, Joe Toedtling, Kate Drummond, Nic Bishop, Vladimir Jon Cubrt, Lisa Kimberley, Hamish McEwan, Joshua Peace, Gabe Grey, Gordon S. Miller, Miranda Edwards, Matthew Bennett, Allen Keng, David Huband, Lamont James, David O'Hara, Carl Ng, Tedd Dillon, George Tchortov, Seeta Indrani, Richard Waugh, Philip Akin, Bruno Verdoni, Tommy Chang, Billy MacLellan, John MacDonald, Martin Roach, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Geoffrey Pounsett, Nathan Mitchell, Alex Poch-Goldin, Shiva Negar, Brendan Gall

Ahoj, Piper, řekni mi, je tenhle seriál něco víc než tvoje show, která se snaží hrát umírněnější, serióznější a/nebo tradičnější verzi Alias? Ne, viď? Já si to myslel... a pak jsem se na pár dílů podíval, a věděl jsem to jistě:) Covert Affairs nejsou špatné, jen je to prostě takový ne moc výrazný nadprůměr, který nepřináší nic nového a jeho styl je podle mě v daném žánru nevhodně zvolený - rozhodně potom, co tu bylo Alias. Srovnání s ním se prostě nemůže V Utajení vyhnout, a nevychází z něj nejlíp, i když si vzpomenete na šílené vychytávky, absurdní bitky a všemocného Rambaldiho - to všechno totiž k Alias patřilo a byla to zábava. Covert Affairs neskýtají nic moc k zapamatování, alespoň pokud nemáte extrémní zálibu v hercích známých jen víceméně hardcore seriálovým fandům. 60%(7.12.2012)

• Crocuta

Piper Perabo mám rád, ale to je asi tak všechno (ač to není zrovna málo), co stojí v tomhle seriálu plném klišé, stereotypů a občas i vyložených stupidit za vidění.(23.9.2012)

• Segrestor

Viděl jsem kousek prvního dílu. Do sledovačky nasadili agentku a agenta. Probíhá klasické sledování podezřelé osoby. Řekli byste, že se jedná o normální téma seriálu o práci agentů. Ale já vám teď prozradím důvod, proč na seriál zásadně nekoukat, nebo právě koukat. Jedná se o dvě zásadní chyby, kterých se tvůrci dopustili. Za prvé, agentka, která má nenápadně provádět sledování, je vskutku atraktivní ženou, po které se každý otočí. Ale dobrá, to by se ještě dalo překousnout, je to prostě film a to nemusí jít přesně podle reality, kdy by agent neměl nijak na sebe upozorňovat svým atraktivním vzhledem v ulici plné "obyčejných" lidí. Horší je to s druhým agentem nasazeným na sledování podezřelého. A teď se držte - tím druhým agentem je SLEPEC! Ty vole, člověk by nevymyslel, co ty magory ještě napadne, ale nasadit slepýho do tajný FBI sledovačky... to je prostě moc. No nic, po pár dalších minutách jsem zjistil, že se nejedná o komedii, že to ti magoři myslí vážně a ne, děkuji, na to jim kašlu. Co tam mají asi dál? Na odposlechu jim tam sedí hluchý, ne? Honičky v ulicích jim obstarávají beznohý herci? No to teda.(5.11.2016)

• McClane

nemůžu hodnotit, protože jsem nebyl schopen dokoukat pilot. Nesympatická hlavní hrdinka s obrovskou hubou, že by do ní narvala i baskeťák a slepec, to je opravdu hodně mimo...(27.9.2010)

Zatial do 3x16: Baví, obľúbila som si. // S1: Nenarocne, velmi prijemne a nenudilo ani ako maraton. Najslabsim clankom je pre mna byvaly milenec, ostatne postavy su fajn a Perabo je spravne roztomila. No a co ze nedostane Emmy? :)(17.9.2010)

• - Vyjma pilotního dílu jsou všechny názvy epizod první série shodné s tituly skladeb skupiny Led Zeppelin. Všechny epizody druhé série pak mají názvy shodující se s pojmenováním písní skupiny R.E.M. (prokda)

• - V roce 2010 byla Piper Perabo nominována na Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon v televizním seriálu v kategorii drama. (prokda)

• - Piper Perabo se na svou roli Annie Walker připravovala přímo v sídle CIA v Langley. (prokda)