• SaNcHeZ_cz

Zoolander No. 2 je ukázkovým příkladem k tomu, jak netočit pokrčování. Adaptace snad všech možných nešvarů, které v Hollywoodu adaptují sequely k úspěšným filmům dokázala z naivně oddechové podívané udělat umělou, přehnaně nucenou a nesmírně přepálenou podívanou i na poměry této série. Ben Stiller se sice i jako herec i jako režisér může snažit sebevíc, ty základní stavební kameny mu tam ale chybí a těch mnoho chyb v průběhu filmu nezachrání ani ty tři nebo čtyři vyložené dobré či humorné momenty. Tohle zkrátka nefunguje. Bohužel budu muset projekci tohoto filmu označit za jeden z nejhorších zážitků, které jsem v kině zažil. A to jsem prosím byl na skvostu jménem Sídliskový sen.(21.2.2016)

• TeeAge

Trailer ma navnadil na poriadny vtipný, nápaditý guláš. Nakoniec však čistokrvného humoru bolo pramálo, a väčšinou prevládala krčovitá snaha vytvárať niečo, čo mohlo fungovať pred 15 rokmi. Doba sa ale posunula, a tým pádom si v dobrom spomínam len na dve scény: 1) Rozstrielali ho! 2) Aqua Vitae s kentaurom - tak brutálne som sa už dávno nezasmial - za to silná hviezda. Ale inak...(29.6.2016)

• JohnnyD

Jedno nemožno uprieť: Zoolander 2 je fascinujúci film, že ani neviem, kde začať. Po sérii troch skoro dokonalých filmov (a i Cable Guy bol nadpriemerne zaujímavý) Ben Stiller servíruje nepochopiteľný unikátne zlý guľáš, ktorý je nemotorne nakrútený a úplne diletantsky napísaný. V jednom momente (v tom dementnom prekombinovanom a nezmyselnom príbehu) Zoolander i Hansel riešia dilemu, že nie sú relevantní v dnešnej dobe. To je presne Zoolander 2. Jednotka dokonalo vystihuje dobu, v ktorej vznikala a berie si na paškál modeling a kultúru celebrít, dvojka je naopak vyumelkovaná, technologické vtipy vyzerajú, ako keby ich písal dôchodca a modelingu sa viac podlizuje, akoby ho kritizoval. Sú tam hipsteri, sú tam selfies, dubstep, či Facebook a neviem čo ešte, ale všetko to je také samoúčelné a viditeľne nepochopené Stillerom a spol., že je to až utrpenie pozerať. Za všetko hovorí aj tá domotaná dejová línia, ktorá jasne čerpá z mánie Dana Browna, ktorá ale bola aktuálna pred desiatimi rokmi. Navyše aj to kvantum cameo rolí je na rozdiel od jednotky samoúčelné (azda s výnimkou Stinga). A to je len niekoľko z toho množstva absurdne až katastrálne tragických momentov filmu. Strašná škoda, keďže jednotka bola v podstate dokonalá a navyše táto téma má aj dnes čo povedať (kult internetových celebrít, módna anti-móda okolo hipsterov, nárast narcisizmu, politickej korektnosti či "social justice warriors" apod.). Napriek tomu sa určite Zoolander 2 oplatí vidieť, lebo takýto kolosálny a drahý miš-maš v kinách často nevidieť. Stillerov prvý senilný film.(12.3.2016)

Haprovalo mi to sem tam mezi dvěma a třema hvězdama, jenže ač uznávám, že oproti prvnímu dílu jde o level down narvanej vším možným i nemožným, i tak jsem se celkem bavila. Navíc nemůžu hejtovat film, kterej je o lidech tak krásných, že bych mezi ně sama zapadla. Možná bych je i přebila, mám rozjetejch několik slušnejch výrazů. A když už mi to málem na ty dvě i tak uklouzlo, přišla Mila. A ta to se mnou dycky uměla. Rozcupovala mou tělesnou schránku rychleji, než Biebera zásobník. Zoolander není intelektuální art kousek, tak ode mě nečekejte intelektuální hodnocení, natož koment, tady si hodnocení berou na starost nejnižší lidský pudy a vypláchnutej mozek. Relax!(26.5.2016)

Skoro srovnatelné s jedničkou. Stejně stupidní, stejně vtipné... Pobavilo :) 4*(15.1.2017)

• Ben Stiller

• - Valentina Valencia (Penélope Cruz) brázdí Řím na motocyklu MV Agusta F3 800. (TheDon)

• - Pracovný názov filmu bol Twolander. (figliar)

• - Během psaní scénáře měl Stiller pro roli inteligentní a supersexy vyšetřovatelky v hlavě jedinou herečku – jedinečnou Penélope Cruz. „Od začátku to byla jedině Penélope. Během psaní jsem si rád představoval, jak ty věty říká svým přízvukem. Byla jednou z prvních lidí, které jsem oslovil, a ona velmi rychle souhlasila. Byl jsem opravdu šťastný, protože jsem si nedokázal představit nikoho jiného, kdo by to mohl hrát." (Zdroj: CinemArt)