• Kaluž

Jedna z nejočekávanějších pitomin roku… a taková pitomina. Oproti originálu to ztrácí glanc spontánního humoru, který mi dokázal rozechvět bránici i po letech. Derek je pořád ten starý dobrý retard a je radost sledovat jeho reakce na prakticky cokoliv (mentální souboj ve věznici je top), ale ten zbytek smrdí zatuchlou rybinou. A to akční finále plné našpulených rtíků bylo už vážně za hranou únosnosti. Komedie, která postrádá svižné tempo a je postavena na víceméně trapném situačním gagu si nezaslouží ani lajk, natož titulku módního magazínu. Škoda, mohl to být důstojný návrat. Druhý Zoolander ovšem nejspíš nepotěší ani ty nejzarytější fandy Modré oceli.(26.2.2016)

2 hvězdičky za film, 5 hvězdiček za zabití Justina biebra.(26.6.2016)

• Xmilden

Jeden z nejhorších producentských nápadů za poslední léta byl natočit pokračování kdysi mírně zajímavého Zoolandera. Samozřejmě ani první díl není dneska v mých očích kdovíjaký skvost. Jedná se o ten typ filmu, který přestože se mě vcelku líbil před více než 10 lety, to kouzlo už v podstatě ztratil. Takže nyní dostáváme druhý díl a narovinu musím prozradit že je to těžký průser. Ve filmu komediální stránka vůbec nefunguje. Postavy jsou už tak neskutečně blbé, až to ruší. Jedinou trošku solidní scénou je Mugatův útěk z vězení, ale na tenhle záblesk vůbec nic nenavazuje. A to jako že opravdu NIC. Stillerovy poslední filmy byly fajn zábava a jeho Walter Mitty dosáhl na hodně vysoké hodnocení zcela poprávu. Jenže na Zoolanderovi se to vůbec neodrazilo. Nechci už nikdy znovu koukat. 15%(19.5.2016)

Osobně nevím jakému publiku se tenhle film chce zavděčit. Největším jeho problémem je ten, že byl změněn styl humoru, nebo spíše vyhoupnut na úroveň dnešní mládeže. Tudíž je to rychlejší, ujetější, zbytečně překombené a nějaký příběh bych se v tom neodvážil hledat. Přijde mi jako by autoři dostali velký rozpočet a hráli si jako děti na písečku. Film začne asi pětiminutovým vysvětlováním co se za tu hromadu let stalo. Tahle rekapitulace nás má dostat tam kde ony charaktery nyní jsou. Už při tomhle jsem si říkal, jestli je to celé vůbec zapotřebí, takhle násilně překopat to, kam předešlí film ony charaktery dostal. Připomnělo mi to začátek Aliena 3, který prakticky též zbortí vše co hlavní charakter v předešlém díle vybudoval. No potom prvních asi 30 minut se v tom divák motá a připadá si jako samotný Derek, který netuší která bije, pak to začne dostávat jakousi hlavní křečovitou hodně ujetou zápletku která je pak ke konci prakticky popřena. Film má navíc hromadu odkazů na ten předešlé, plus nadstavbu na ony vtipy které se tam předtím objevili. Lidé neznalí prvního filmu se na to moc chytat nebudou a člověku který první film zase zná nemusí sedět ujetější styl humoru. A to jsem ještě nezačal mluvit o tom že mi to občas připadalo jako jedna velká přehlídka celebrit které hrály samy sebe... Nechci zase tvrdit že je to naprostý propadák to rozhodně ne, občas to má i své světlé chvilky. Pokud na to všechno přistoupíte a nebudete to srovnávat s prvním dílem, tak se i bavit budete. Na večery s alkoholem film jako stvořený, ale na jedničku to nemá ani omylem.(17.3.2016)

Obmedzenosť a uletenosť z jednotky síce ostala, ale už nie v takej miere, aby to bolo považované za výborné. Samozrejme, pár scénok ma svojou hlúposťou pobavilo, no žiadalo sa mi ich podstatne viac, pričom film neprišiel ani s ničím novým, len staré známe gagy. Výsledný dojem je preto iba priemerný. Dvojka výrazne zaostala za očakávaniami. 60/100(21.5.2016)

• Ben Stiller