• JohnnyD

Jedno nemožno uprieť: Zoolander 2 je fascinujúci film, že ani neviem, kde začať. Po sérii troch skoro dokonalých filmov (a i Cable Guy bol nadpriemerne zaujímavý) Ben Stiller servíruje nepochopiteľný unikátne zlý guľáš, ktorý je nemotorne nakrútený a úplne diletantsky napísaný. V jednom momente (v tom dementnom prekombinovanom a nezmyselnom príbehu) Zoolander i Hansel riešia dilemu, že nie sú relevantní v dnešnej dobe. To je presne Zoolander 2. Jednotka dokonalo vystihuje dobu, v ktorej vznikala a berie si na paškál modeling a kultúru celebrít, dvojka je naopak vyumelkovaná, technologické vtipy vyzerajú, ako keby ich písal dôchodca a modelingu sa viac podlizuje, akoby ho kritizoval. Sú tam hipsteri, sú tam selfies, dubstep, či Facebook a neviem čo ešte, ale všetko to je také samoúčelné a viditeľne nepochopené Stillerom a spol., že je to až utrpenie pozerať. Za všetko hovorí aj tá domotaná dejová línia, ktorá jasne čerpá z mánie Dana Browna, ktorá ale bola aktuálna pred desiatimi rokmi. Navyše aj to kvantum cameo rolí je na rozdiel od jednotky samoúčelné (azda s výnimkou Stinga). A to je len niekoľko z toho množstva absurdne až katastrálne tragických momentov filmu. Strašná škoda, keďže jednotka bola v podstate dokonalá a navyše táto téma má aj dnes čo povedať (kult internetových celebrít, módna anti-móda okolo hipsterov, nárast narcisizmu, politickej korektnosti či "social justice warriors" apod.). Napriek tomu sa určite Zoolander 2 oplatí vidieť, lebo takýto kolosálny a drahý miš-maš v kinách často nevidieť. Stillerov prvý senilný film.(12.3.2016)

• SeBig

Hodně špatnej pokus o vtip.. fakt jenom minimum vtipných situací, který ovšem byli hned zapomenutý. Spíš sem celý film kroutil hlavou, jak někdo může takovou sračku vymyslet. Opakovaný vtip neni vtipem.. tentokrát to ani Ferrel nezachránil a to jsem mu věril. Katastrofa. Jedna hvězda za tak cca dvě vtipný scény.(23.5.2016)

• JJ.Gibson

Ačkoli s těžkým srdcem, tak nemohu jinak a dávám odpad. Tohle se vážně nedalo!!!! A to víc mě to mrzí, protože mám první díl opravdu rád! První Zoolander byl bláznivý, ztřeštěný a bizarní, ale dokázal to ukočírovat, film se pohyboval z bodu A do bodu B a všechno jelo jako na drátkách. Tohle druhý díl absolutně postrádá, není zde žádná kostra příběhu, prostě nic o co by se film mohl opřít. Stiller s Therouxem se nechali unést na vlně Relaxu s tunou hašiše a tohle z nich vypadlo. Naprostá slátanina bez špetky sebereflexe. A víte co, ono to nefunguje, i sebe blbější krávinu musíte poskládat tak, aby to mělo hlavu i patu. Navíc jednotlivé charaktery moc nedrží své role z minula, což je taktéž velká škoda. Kdyby byl nový Zoolander o tom, jak se se dva vyhaslí, bývalí modelové snaží dostat zpátky do vrchol, bylo by to mnohem zábavnější, než objevování syna a "Fontány mládí" blbost!!!!!! Opět jsem se nechal nalákat slibně vypadajícím trailerem, takže všechna čest páni střihači, dostali jste mě jako u Země zítřka...(22.2.2016)

Haprovalo mi to sem tam mezi dvěma a třema hvězdama, jenže ač uznávám, že oproti prvnímu dílu jde o level down narvanej vším možným i nemožným, i tak jsem se celkem bavila. Navíc nemůžu hejtovat film, kterej je o lidech tak krásných, že bych mezi ně sama zapadla. Možná bych je i přebila, mám rozjetejch několik slušnejch výrazů. A když už mi to málem na ty dvě i tak uklouzlo, přišla Mila. A ta to se mnou dycky uměla. Rozcupovala mou tělesnou schránku rychleji, než Biebera zásobník. Zoolander není intelektuální art kousek, tak ode mě nečekejte intelektuální hodnocení, natož koment, tady si hodnocení berou na starost nejnižší lidský pudy a vypláchnutej mozek. Relax!(26.5.2016)

Osobně nevím jakému publiku se tenhle film chce zavděčit. Největším jeho problémem je ten, že byl změněn styl humoru, nebo spíše vyhoupnut na úroveň dnešní mládeže. Tudíž je to rychlejší, ujetější, zbytečně překombené a nějaký příběh bych se v tom neodvážil hledat. Přijde mi jako by autoři dostali velký rozpočet a hráli si jako děti na písečku. Film začne asi pětiminutovým vysvětlováním co se za tu hromadu let stalo. Tahle rekapitulace nás má dostat tam kde ony charaktery nyní jsou. Už při tomhle jsem si říkal, jestli je to celé vůbec zapotřebí, takhle násilně překopat to, kam předešlí film ony charaktery dostal. Připomnělo mi to začátek Aliena 3, který prakticky též zbortí vše co hlavní charakter v předešlém díle vybudoval. No potom prvních asi 30 minut se v tom divák motá a připadá si jako samotný Derek, který netuší která bije, pak to začne dostávat jakousi hlavní křečovitou hodně ujetou zápletku která je pak ke konci prakticky popřena. Film má navíc hromadu odkazů na ten předešlé, plus nadstavbu na ony vtipy které se tam předtím objevili. Lidé neznalí prvního filmu se na to moc chytat nebudou a člověku který první film zase zná nemusí sedět ujetější styl humoru. A to jsem ještě nezačal mluvit o tom že mi to občas připadalo jako jedna velká přehlídka celebrit které hrály samy sebe... Nechci zase tvrdit že je to naprostý propadák to rozhodně ne, občas to má i své světlé chvilky. Pokud na to všechno přistoupíte a nebudete to srovnávat s prvním dílem, tak se i bavit budete. Na večery s alkoholem film jako stvořený, ale na jedničku to nemá ani omylem.(17.3.2016)

• Ben Stiller