• maddy

V prvom rade podotknem, že mi nie je úplne jasné kedy (ehm, a prečo) sa vlastne stal prvý Zoolander „kultom“? V dobe jeho premiéry som už filmy ako tak vnímal, no nepamätám si, žeby sa jednalo o akokoľvek zásadnú komédiu a ani to prijatie nebolo jednoznačne pozitívne. O takzvanom „kulte“ sa začalo hovoriť až pri prípravách dvojky, kde sa po nijako oslnivej premiére ukázalo, že to asi až taký „kult“ nebude, keďže pokračovanie takmer nikoho nezaujímalo. Každopádne tu je a ja sa iba divím ako mohol Ben Stiller natočiť pred tromi rokmi Waltera Mittyho a teraz prísť s niečím takýmto nevkusným. Pretože toto je vážne pokles režisérskych schopností úplne na dno. Uznávam, že prvý film (aj keď pre mňa nie veľmi úspešne) si robil srandu z modelingu, kultu celebrít a podobne, druhý by sa asi chcel pokúšať o to isté, akurát tentoraz to z čoho si vlastne uťahuje aj sám tvorí a tak celá tá kritika snáď ani nie je na mieste. Ústredná zápletka rieši to ako starší modeli už nie sú pre dnešný svet relevantní, pritom samotný Zoolander 2 už nie je relevantný pre dnešnú dobu a pôsobí ako niečo čo by som nechcel v kine vidieť ani pred pätnástimi rokmi, nieto ešte dnes. To by bolo možno jedno kedy tu fungoval humor, ale nie je tu nič. Iba sa neskutočne zúfalo varí z vody (niekedy ani to nie), celé to je prepálené do takej miery, že to účinkovanie hercov pôsobí maximálne trápne a niekedy som sa až vyslovene pri sledovaní hanbil za to čo tu stvára ten ktorý herec (Benedict Cumberbatch v úlohe transky je asi vrchol nevkusu). Komu stačí to, že sa tu v každej desiatej minúte objaví niekto slávny v cameo úlohe, často aj úplne nezmyselnej, nech sa páči - od Justina Biebera, cez Katy Perry až po Demi Lovato, ehm už len ich vymenovanie vystihuje ako bude celý film asi vyzerať. Ostatní si tu asi na svoje neprídu, pretože celá tá zápletka a dianie je tak vrcholne cez čiaru (ale nie v tom dobrom slova zmysle), že ustáť to celú hodinu a pol je priam neznesiteľné. U mňa to skutočne nemá ďaleko od absolútneho odpadu a snáď iba kvôli tým pár hercom, ktorí sa tu vyskytnú to tam nehádžem. Inak mi vôbec nepríde vtipná komédia, v ktorej je vrcholom vtipu to, že sa model opýta koho urobil tehotným a všetci vrátane mužov ukážu tehotenský test. Aj keď ako to tak čítam napísané, tak to znie aspoň trochu vtipne, vo filme to však nijako nefunguje a to je ešte jeden z tých „normálnejších“ a „najvtipnejších“ momentov, ktoré sa tu vyskytnú. CELKOVO: 0,5* (1/10)(20.5.2016)

• Xmilden

Jeden z nejhorších producentských nápadů za poslední léta byl natočit pokračování kdysi mírně zajímavého Zoolandera. Samozřejmě ani první díl není dneska v mých očích kdovíjaký skvost. Jedná se o ten typ filmu, který přestože se mě vcelku líbil před více než 10 lety, to kouzlo už v podstatě ztratil. Takže nyní dostáváme druhý díl a narovinu musím prozradit že je to těžký průser. Ve filmu komediální stránka vůbec nefunguje. Postavy jsou už tak neskutečně blbé, až to ruší. Jedinou trošku solidní scénou je Mugatův útěk z vězení, ale na tenhle záblesk vůbec nic nenavazuje. A to jako že opravdu NIC. Stillerovy poslední filmy byly fajn zábava a jeho Walter Mitty dosáhl na hodně vysoké hodnocení zcela poprávu. Jenže na Zoolanderovi se to vůbec neodrazilo. Nechci už nikdy znovu koukat. 15%(19.5.2016)

Ono je to hrozně debilní a málo vtipný. Ale naschvál a s domyšlenou nadsázkou a jakousi reflexí aktuálních hodnot: "Můj syn je zlej člověk! Proč? Protože je tlustej!". Každopádně za zabití Justina Biebra získal Zoolander spoustu plusovejch bodů.(29.2.2016)

• Revanx

Jednotka stále za 5. Toto je tragédia.(14.5.2016)

Tak sprosté až je to dobré. Presne ako prvý Zoolander. Biblický kontext, fashion kontext a absurdný kontext v jednom celku. Billy Zane? Ahoj Derek priniesol som ti netflix a toto!! Vtipy majú ďaleko do sofistikovanosti, ale už dlho som nevidel frat packovskú vec ktorá by pripomínala staré dobré časy. Cameo úlohy potešia. Každá jedna z nich - hlavne Kiefer Sutherland. Ťažko povedať či odporučiť. Je to zložené z množstva popkultúrnych odkazov a z faktu že Derek je úplný idiot. Jeho reklama kde je kentaurokrava je dokonalá. Pre mňa chuťovka. Pre niekoho iného to môže znamenať hotovú katastrofu nevkusu.(5.5.2016)

• Ben Stiller

• - Natáčení probíhalo během čtyř jarních měsíců roku 2015 v Římě a v seznamu lokací nechybí historicky nejvýznamnější místa: Fórum, Pantheon, Caracallovy lázně, palác Venezia, Muzeum současného umění, řeka Tibera, palác dei Congressi a legendární studia Cinecitta. (Zdroj: CinemArt)

• - Ako súčasť reklamnej kampane strávili Ben Stiller a Owen Wilson nedeľňajšie doobedie vo výklade módneho obchodu Valentino v Ríme, ako živé figuríny. (figliar)

• - Eddie Murphy vyjádřil velký zájem zahrát si v Zoolander 2, ale nakonec z toho nic nebylo. Jonah Hill si měl ve filmu zahrát, ale nakonec odstoupil. (BloodMax)