I po tolika letech vypadají Zoolander s Jeníčkem stále stejně. Fandové jedničky museli čekat neskutečných 15 let, ale modelové opět září na molech a na stříbrných plátnech a neskutečně si to užívají. Vlastně se jedná o obrovskou směsici neskutečně přepálených gagů zásadně cílených na americkou popkulturu s haldou více či méně povedených cameí známých celebrit. A že je jich opravdu hodně. Pokud má člověk náladu vypnout mozek a nejlépe i určitý vztah k prvnímu dílu, bude spokojen, jelikož se tradičně jedná o více téhož s příměsí gadgetů moderní doby (rozumějte facebooky a smartphony). Otázka zní, jestli Ben Stiller tak trošku nezmrzl na začátku tisíciletí a má šanci oslovit i novou generaci. První tržby ukazují, že nikoliv. Běžte tedy do kina, minimálně v příštích deseti letech uvidíte blue steel-duckface naposledy...8/10(14.2.2016)

• Xmilden

Jeden z nejhorších producentských nápadů za poslední léta byl natočit pokračování kdysi mírně zajímavého Zoolandera. Samozřejmě ani první díl není dneska v mých očích kdovíjaký skvost. Jedná se o ten typ filmu, který přestože se mě vcelku líbil před více než 10 lety, to kouzlo už v podstatě ztratil. Takže nyní dostáváme druhý díl a narovinu musím prozradit že je to těžký průser. Ve filmu komediální stránka vůbec nefunguje. Postavy jsou už tak neskutečně blbé, až to ruší. Jedinou trošku solidní scénou je Mugatův útěk z vězení, ale na tenhle záblesk vůbec nic nenavazuje. A to jako že opravdu NIC. Stillerovy poslední filmy byly fajn zábava a jeho Walter Mitty dosáhl na hodně vysoké hodnocení zcela poprávu. Jenže na Zoolanderovi se to vůbec neodrazilo. Nechci už nikdy znovu koukat. 15%(19.5.2016)

Uf. Zoolander 2 byl jeden z mála filmů, na které jsem se těšil. Nečekal jsem, že to bude takový nářez jako jednička ale... Ale nemůžu se zbavit jakési nechuti. Náběh na opulentní dobrodružně bondovsko-mysteriozněbrownovskou vlnu mě docela mrzel a znechucoval. Samotný Zoolander se stal asi nejhorší postavou filmu. Suchý, nudný, nezáživný. To i ten Jeníček ještě dokázal pobavit (vždycky jsem ho ale měl radši než Dereka). Spousta vtipů mi přišla tlačených na sílu a moc prvoplánovitých, až se měnili v trapnost. Naštěstí to zachraňují vedlejší postavy. Mugatu Willa Ferrella je pořád super, možná ještě lepší, než v jedničce. Až při jeho návratu mi srdce zaplesalo. Naprosto mě rozsekal Kiefer Sutherland, z něj jsem fakt chcal smíchy. Ano, nečekal jsem úžas jedničky, ale takový pád taky ne. 2.5*(19.5.2016)

Občas o něco řidší než jednička, místy naopak našlapanější ve smyslu "více téhož" a ve výsledku nehorázná zábava jako kráva, pokud vám tedy Zoolanderův velmi specifický styl humoru kombinující praštěnost, sofistikovanost, bizarní ujetost a absurdnost sedne. Každopádně trefa do černého pro ty diváky, kterým se líbil první Zoolander, jeho pokračování je totiž něco velmi podobného - totální zhovadilost natočená lidmi, kteří mají nezanedbatelné filmařské schopnosti, nejsou hloupí, mají cit pro komediální timing a pro nejrůznější styly humoru od komiky s vážnou tváří přes maniakální pitvoření až po všechny možné podtypy satiry a parodie. Film má pomalejší rozjezd, pár hluchých míst se najde a ne všechny vtipy fungují, ale třeba posledních dvacet minut jsem se smál už téměř nepřetržitě. Delší recenze ZDE.(15.2.2016)

2 hvězdičky za film, 5 hvězdiček za zabití Justina biebra.(26.6.2016)

• Ben Stiller