poster

Chrabří bojovníci (festivalový název)

 • Hong Kong

  Da lui toi

 • anglický

  Gallants

Akční / Komedie / Drama

Hong Kong, 2010, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $588,151(30.1.2011)

 • Malarkey
  ***

  Kung-fu filmy jsem nikdy nehýřil. Nikdy mě to nijak závratně nelákalo a při jakékoliv scéně, kde jeden na druhýho ječí tak, že mi z toho praská guma od spoďárů jsem pochopil, že pro mě ty filmy nikdy nebudou. Jenže tenhle film si z toho chtěl udělat prdel. Naložil tak pár starejm dědkům poslední kung-fu štaci a ti nám ve svých šedesáti letech ukážou, že bojové umění se nezapomíná. K ním se naláduje pár naprostejch nul a máte okamžitě o hlavní hrdiny postaráno. Škoda jenom, že mě to nebavilo víc. Nápad to určitě špatný nebyl, ale nesedl mi tolik, jak si tvůrci představovali.(5.10.2010)

 • Shit
  ****

  Ach ach, ta stará atmosféra do který je film situovanej, i když je v podstatě o současnoti, podporovaná skvělou audiovizuální stránkou, je prostě perfektní, do toho tam vložili legendy ze starých kung fu mlátiček a celý to zastřešili vtipným,ale zároven i vážně působícím příběhem o podstatě bojových umění. Navíc choreografie tradičně perfektní a vidět ty stárý páký, jak to tam po 30ti letech zase rozjížděj, to bylo prostě super.(6.9.2010)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Nebylo to špatný, bitky jsou super, ale ta přehnaná komediálnost kolem mi kazila zábavu. Mohla to být krásná, drsná martial arts řežba a vznikla z toho pouze zábavná pocta všech známějších a starších filmů. Nesedlo bohužel ani po formální stránce. 60%(1.10.2014)

 • JFL
  *****

  Famózní návrat old school akce v uhrančivé poctě starým hercům z bojových filmů vykazuje nápadné paralely s "Rockym Balboou" (Rocky je ve filmu dokonce doslovně citován). Snímek současně není jen o tom, "kolik ran člověk snese a stále zůstane stát na nohou", ale v základu představuje i bojový film klasického stylu, kde hrdinové poznávají pravou podstatu bojových umění. Vyprávění proložené velkou mírou nadsázky i bláznivého humoru pečlivě vyvažuje patos tak, aby nikdy nedosáhl rozměru laciného hraní na city a přináší uctivý, ale současně nikdy namyšlený či přehnaně heroický pomník starým bojovým snímkům a jejich představitelům. Coby nízkorozpočtový film bez speciálních efektů (žádné počítače a žádné dráty) jsou "Gallants" nejen připomenutím bohaté produkce 70. let, ale také dokladem, že pro vytvoření dech beroucího bojového snímku stačí pouze dobrý scénář, promyšlená choreografie a tvůrčí nasazení. V tomto ohledu je malé dílko dvou mladých režisérů mnohem sympatičtější než veškeré ostatní příspěvky žánru vzešlé z Hongkongu v posledních letech.(28.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace