poster

Chrabří bojovníci (festivalový název)

 • Hong Kong

  Da lui toi

 • anglický

  Gallants

Akční / Komedie / Drama

Hong Kong, 2010, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hellboy
  ****

  Hongkongská komedie s několika málo bojovými/tréninkovými scénami, přičemž právě na komickou stránku je zde kladen poněkud překvapivě větší důraz, než na samotné kung-fu. Ústřední postava, mladík Cheung, s typicky čínským účesem, je dost upozaděn, takže se o něm nedá tak docela mluvit jako o hlavním hrdinovi. Postav tu vystupuje poměrně velké množství, každá je uvedena jmenným titulkem. Mnoho z nich umí bojová umění, ale málokdo pořádně. Buď jsou postavy slabé na duchu (třicetiletá anamnéza), nebo na těle (nevyléčitelné zlomeniny ruky a nohy). To je výborná příležitost obsadit do filmu slavné herce z bijáků ze 70. let, na které je doslova odkazováno - plakát s Brucem Lee atd. Film hodně staví na konfrontaci starého/nového, přičemž ti staří, jsou ti moudří, mladíci jsou nerozvážní, ale o to odhodlanější.(12.9.2010)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Nebylo to špatný, bitky jsou super, ale ta přehnaná komediálnost kolem mi kazila zábavu. Mohla to být krásná, drsná martial arts řežba a vznikla z toho pouze zábavná pocta všech známějších a starších filmů. Nesedlo bohužel ani po formální stránce. 60%(1.10.2014)

 • DaViD´82
  ****

  Jedna velká pocta kung-fu žánru, kde nostalgická stylizace je přesná (ty střihy, ty pazvuky, ta hudba!), choreografie nápaditá a navíc (respektive především) je to zdařilá komedie. I "bez nakoukání", byť s ním zábava úměrně roste. K naprosté dokonalosti schází již jen camea legend kung-fu filmů desetiletí (ne)dávno minulých a udržení ultimátnosti první poloviny i v horší (pohříchu vážnější, méně nadsázkové i kontaktní) polovině druhé.(22.8.2010)

 • Adrian
  *****

  Neskutocne drava, vtipna a svizna kombinacia "old school" v sucasnom baleni. V zavere nielen parafrazovanim Rockyho a vybornej hudby Teddy Robin Kwana (vo filme si zahral ulohu majstra skoly "Teahouse" :) ) navyse s presahom, zanechavajucim velmi hrejivy pocit usmevu na tvari. A choreografia nema chybu. Rezijny debut par excellence.(28.4.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $588,151(30.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace