Tvůj bin Ládin (festivalový název)

• Indie

Tere Bin Laden

Komedie

Indie, 2010, 95 min

Abhishek Sharma

Jedna z najlepších indických komédií. Prekvapilo ma, ako veľmi som sa bavila - väčšinou sa mi ich štýl humoru nepáči. Ale ... ale ... toľko úžasných vedľajších charakterov! Od maskérky až po amerického agenta, všetci boli bezchybní. Ak ste sa niekedy čudovali, ako asi vyzerá Usama bez brady, pozrite si Tere Bin Laden. PS: Bez brady je nebezpečne zlatý :D(18.4.2011)

• Oskar

V obou smyslech laciná komedie o jednom vtipu. Námět krouží jako kyvadlo kolem mnoha ožehavých témat, ale z opatrnosti o žádné nezavadí tak, aby to někoho opravdu namíchlo. Pokud si přečtete, že hrdina filmu objeví dvojníka Usámy Bin Ládina a video s ním draze prodá televizi, je zkrátka zklamáním, že filmu trvá polovinu stopáže, než toto avízo vůbec naplní. Tak to chodí, když někdo dostane výborný základní nápad, ale neví, kam ho rozvinout a co chce jeho prostřednictvím sdělit. V druhé polovině filmu, kdy dojde na americké reakce na video, film sice několikrát zakopne o zlatý důl, ale vždycky se opráší a spokojeně kráčí dál bezpečnou cestou "veselých" grimas a hlasitého povykování. Komedie, která teoreticky mohla soutěžit v kontroverzi s Amerikou v ohrožení, je strašlivě bezpečná a neškodná. To je asi to nejsmutnější, co se dá o satiře říct. 40%(1.2.2011)

• Fr

Film je satirou na těžké časy ve kterých žijem .... Alimu se americký sen rozplyne už v letadle, když zvedne z podlahy příborový nůž. Tím taky na dlouho končí veškerá legrace. Satiricky se dá reagovat na cokoliv. Jen každej máme jinak nastavenej práh humoru. Tady se mi líbí, jak všichni ví, že točí kravinu a taky se podle toho chovají. Užívají si to a ten jejich spokojenej výraz se často přenáší i na mě. Jinak až na gag s granátem není na co vzpomínat. Komedie zřejmě osloví ty mladší, mě to zase tolik nebralo. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět nahrávku, kterou se dá rozpoutat válka. 2.) Zajímá mě, jakou nahrávkou se dá zase válka zastavit. 3.) Miluju soutěže v kokrhání (kohoutů). 4.) Snažím se vychovat kohouta hrdinu. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(1.2.2011)

• cunicekb

Myslela jsem, že Don je trapnej, ale oproti tomuto je Don film nejlepší kvality! Nemohla jsem to ani dokoukat. Jednu hvězdu za "policejní tanec" v úvodních titulkách....(11.6.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,400,000(4.2.2011)