poster

Tvůj bin Ládin (festivalový název)

 • Indie

  Tere Bin Laden

Komedie

Indie, 2010, 95 min

Režie:

Abhishek Sharma
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ThomasCrown
  ****

  Začiatok v lietadle je výborný a ukážkovo predhadzuje predsudky, ktoré svet má vočí východu a iným farbám pleti. Potom humor trošku klesá, ale to bude zrejme nedostatočným prekladom, samotný film sa však po celý čas drží nad priemerom. Amerika si zrejme nikdy nedá povedať a vždy sa bude tlačiť tam, kde nemá čo robiť, bude kradnúť a vraždiť nevinných a možno by nezaškodilo, keby niekto INÝ, než USA vyrobil video s podobným záverečným odkazom.(23.1.2011)

 • Niktorius
  ***

  Začátek je rozhodně výborný. S lehkostí, vtipem a rozkošnou nadsázkou si utahuje z etnických předsudků a pokřivené západní percepce muslimského terorismu i života v zemích jako je právě Pákistán - a narozdíl třeba od vážněji laděného, melodramatického My Name Is Khan to zvládá na mnohem menší ploše a bez uvzlykaného sentimentu. Pobaví třeba stvárnění pobočky teroristicko-imigrační organizace Laškar-e-Amríka, která se (krom značek indikujících, že přijmá mezinárodní platební karty) honosí nápisem "Invading USA since 2002"... Bohužel vše, co se točí kolem ústředního námětu, je již slabší - mnohé vtípky (především co se vykeslení amerických vyšetřovatelů týče) jsou svou kreativitou znepokojivě blízké výplodům tvůrců Epic Movie a simplističnost filmu často neslouží pro zdůraznění jeho poselství, ale spíš jeho berlička pro jeho autory. Tere Bin Laden se lehce dotýká zajímavého tématu morální / mediální paniky a říká nám, že lidé (a jejich vlády) se často slepě a bezohledně ženou za vlastními zájmy, než by se raději snažili upevňovat vztahy s ostatními - žel tohle se však tvůrcům přiliš rozvést a karikovat nepovedlo, takže nakonec musím zůstat u dobrých tří hvězd. ____ P.S: Indičtí diváci často chválí vtipnost původních dialogů, v nichž se mluví směší urdštiny, hindštiny a paňdžábštiny. O tohle jsme bohužel, my, co musíme vzít zavděk prostými anglickými titulky, ošizeni.(1.9.2010)

 • cunicekb
  *

  Myslela jsem, že Don je trapnej, ale oproti tomuto je Don film nejlepší kvality! Nemohla jsem to ani dokoukat. Jednu hvězdu za "policejní tanec" v úvodních titulkách....(11.6.2014)

 • Fr
  **

  Film je satirou na těžké časy ve kterých žijem .... Alimu se americký sen rozplyne už v letadle, když zvedne z podlahy příborový nůž. Tím taky na dlouho končí veškerá legrace. Satiricky se dá reagovat na cokoliv. Jen každej máme jinak nastavenej práh humoru. Tady se mi líbí, jak všichni ví, že točí kravinu a taky se podle toho chovají. Užívají si to a ten jejich spokojenej výraz se často přenáší i na mě. Jinak až na gag s granátem není na co vzpomínat. Komedie zřejmě osloví ty mladší, mě to zase tolik nebralo. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět nahrávku, kterou se dá rozpoutat válka. 2.) Zajímá mě, jakou nahrávkou se dá zase válka zastavit. 3.) Miluju soutěže v kokrhání (kohoutů). 4.) Snažím se vychovat kohouta hrdinu. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(1.2.2011)

 • Oskar
  **

  V obou smyslech laciná komedie o jednom vtipu. Námět krouží jako kyvadlo kolem mnoha ožehavých témat, ale z opatrnosti o žádné nezavadí tak, aby to někoho opravdu namíchlo. Pokud si přečtete, že hrdina filmu objeví dvojníka Usámy Bin Ládina a video s ním draze prodá televizi, je zkrátka zklamáním, že filmu trvá polovinu stopáže, než toto avízo vůbec naplní. Tak to chodí, když někdo dostane výborný základní nápad, ale neví, kam ho rozvinout a co chce jeho prostřednictvím sdělit. V druhé polovině filmu, kdy dojde na americké reakce na video, film sice několikrát zakopne o zlatý důl, ale vždycky se opráší a spokojeně kráčí dál bezpečnou cestou "veselých" grimas a hlasitého povykování. Komedie, která teoreticky mohla soutěžit v kontroverzi s Amerikou v ohrožení, je strašlivě bezpečná a neškodná. To je asi to nejsmutnější, co se dá o satiře říct. 40%(1.2.2011)

 • - Film byl zakázán v Pakistánu kvůli obavě, že by mohl být extrémisty využit jako záminka k zautočení. (Raztubyl)

 • - Produkční společnost dostala výhružné dopisy, ve kterých byla obviňována z podporování terorismu a Usámy Bin Ládina. (Raztubyl)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace