poster

Černobílý svět

 • USA

  Help, The

 • Slovensko

  Farba citov

 • Slovensko

  Čiernobiely svet

Drama

USA / Indie / Spojené arabské emiráty, 2011, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  *****

  Ženské drama, to je zásadní klíč pro pochopení tohoto vynikajícího filmu. Filmová adaptace slavného románu Černobílý svět, který napsala americká spisovatelka Kathryn Stockett a který se, stejně jako film, celý odehrává ve výsostném světě žen, kudy manželé jen procházejí nebo do něj jen letmo nahlížejí (ve filmu jsou vlastně jen dvě okrajové mužské postavy, které tu mají víc než jen ,,štěk"), ve světě kuchyní a salónků, v dopoledních a brzkých odpoledních hodinách, kdy muži jsou mimo dům v práci, v uvnitř ,,hořícím Mississippi" a doutnajících 60. letech. Tak krásný film o tak strašných věcech. Není divu, že do tohoto světa nedoléhají mužská řešení ,,problémů" (a když už ano, tak jen v ozvěnách), tady se bojuje ženskými prostředky, Ku-klux-klan tu opravdu nehledejte. A tento ženský rastr ovlivnil i žánrové vymezení, vždyť film je víc než čistokrevné drama dobře maskované melodrama (které funguje především emočně), příběh s přemírou patosu, zvláště spjatý se silou psaného (a svobodně šířeného) slova, díky němuž vítězí dobro nad zlem, hlavními hrdiny (spíše tedy hrdinkami) jsou ryze černobílé postavy, což se ostatně ozývá i v českém distribučním názvu knihy i filmu. Dojemný děj pak ale rozhodně není laciný, stejně jako lacině nevyznívá celý snímek, i když samozřejmě z jiného (mužského?) úhlu pohledu se může jevit, že boj za lidská práva měl v USA trochu jiný průběh a nebyl zase až taková selanka, jak se může dle knihy a filmu zdát. I když konec je trochu hollywoodsky plytký, stejně tu před divákem zůstává velmi působivý a procítěný příběh o silných ženách, které dovedou svým specifickým způsobem měnit chod dějin a dopomoci konci (nejen) rasové nerovnosti...(2.12.2011)

 • Xmilden
  ***

  S každým dnem, kdy se blíží Oscary začínám být čím dál větším skeptikem, že má šanci vyhrát dobrý film. Nevím na co koukali zdejší uživatelé, ale ke mě se dostalo obyčejné drama, které je zajímavé hereckými výkony i námětem a také scénami, které mají za cíl za každou cenu rozbrečet diváka. To se samozřejmě nedaří, uznejte sami nikdo zde neumřel, nikomu nebylo fyzicky ublíženo. Jen jedna služebná přišla o práci. Omlouvám se dvě. Whau. Jestli tohle má být důvod abych začal žmoulat kapesník, tak jsem asi rozený necita. Nepopírám fakt že hlavně Chastain s Howardovou hrají výborně. Ale aby měl film v hodnocení 88%?!? Minulý režirérův počin má 15%. To se teda Tate Taylor sakra zlepšil. Kdepak The Help není špatný film, ale nadsazený zcela určitě.(6.2.2012)

 • brit84
  ****

  Konečně zase film, který jsem sledoval opravdu se zájmem. Co mě vyloženě šokovalo je fakt, že tohle není doba dávno minulá, ale poválečná Amerika. Asi jsem debil, protože jsem měl vžitý, že tohle se dělo naposledy někdy v 19. století.(20.1.2012)

 • BadoXXII
  ****

  Okúzľujúci film s veľmi silnou témou.(18.2.2012)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 2,534 // Otvárací Víkend USA: $26,044,590 // Približne takto si predstavujem herecké predstavenie v ktorom hlavné , vedľajšie, úplne nepodstatné, záporné a kladné role sú hrané tak ,že ani neveríte, že sú hrané. Plus dej tak silný, dojímavý, zábavný a pravdivý zároveň? jedine 100% . The Help mal byť ocenený oscarom za najlepší film roku.....(4.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace