poster

Černobílý svět

 • USA

  The Help

 • Slovensko

  Farba citov

 • Slovensko

  Čiernobiely svet

 • Velká Británie

  The Help

Drama

USA / Indie / Spojené arabské emiráty, 2011, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Amerika zpytuje svědomí a... natočila o tom hezký film. Všechno je stoprocentně profesionální, diváka zahlcují dobově stylizované obrázky, krásné kostýmy, příjemná výprava - ach ty šedesátky, paráda v každém záběru. Největší bingo obstarávají herci, kteří jsou sice fantastičtí všichni, ale nejvíc mě těšila Bryce Dallas Howard, která si svou zákeřnou hysterickou svini vyloženě užívá. A tím bych asi skončil, protože instantní emoce s uhlazenou korektností z tématu nevyždímaly zdaleka tolik, kolik jistě mohly. Jednotlivé scény jsou bezpečně předvídatelné, nekonfliktní a snaží se diváka pokud možno nerozrušit, zatímco všem svým postavám zajišťují patřičnou odměnu/trest/morální vítězství. Což je dostatečně definující - Černobílý svět je film, který hezky vypadá a příjemně se na něj kouká, ale nenabízí nic moc navíc.(29.1.2015)

 • Botič
  *****

  Silný příběh v neskutečně lehkém a nadýchaném hávu, který dokáže dojmout, ale i rozesmát. Líbivý vizuál falešně zakrývá fakt, že pod povrchem to proklatě bublá a místy se zdá, že se na place poflakoval i Sam Mendes, který Taylorovi přinejmenším našeptával, kde zatlačit na pilu a kde naopak ubrat plyn. Skutečné "Stepfordské paničky" žijí ve městě Jackson - Mississippi.(18.1.2012)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Potřebuje svět další z nekonečné řady kritických snímků o zoufalé situaci na rasistickém jihu USA? Nemám plnou moc za svět na tuto otázku odpovídat, ale za sebe v klidu označím tento film za zbytečný, i když základní konflikt se samostatným WC pro služku je tím "opravdovým traumatem". Alespoň mne pobavila "statečnost" bílých mužů při prchání před problémy, ale zobrazení všech černošských služek jako moudrých, chápavých a laskavých stvoření se mi, v kontextu se stádem bílých namyšlených krav, jevilo poněkud schématické. Navíc jsem nezaznamenal jediný opravdu zábavný okamžik, ale dvě a půl hodiny jsou asi málo na to, aby se pro něj našlo nějaké vhodné místečko.(1.1.2012)

 • B!shop
  ***

  Nemuzu si pomoct, ale tenhle film je fakt pekelne nadhodnocenej. Je mi jasny, ze to je kuli tematu, staci nekam narvat rasismus a minimalne nominace na oscara a vychvalovani je jista, jenze ja uz filmu na podobny tema videl nekolik a vetsina z nich byla daleko pusobivejsich. Obcas se tu sice silna scena najde, obcas bohuzel i nejaka vtipna, ktera sem moc nesedne, ale vetsinou to pusobi jako trochu serioznejsi telenovela o zlejch beloskach, ktery jednaj se svejma sluzkama jako se spinou a ty je za to pomlouvaj. Navic ma film naprosto silenejch 140 minut. Jediny stesti je, ze je film docela solidne natocenej a hlavne perfektne obsazenej. Akorat teda Stone me vcelku zklamala, furt ma ten svuj roztomilokyselej xichtik a navic musi nosit fakt sileny ucesy. Proste trochu lepsi drama, ktery vypravi o vaznejch vecech, ale boji se jit vic do hloubky a tak neni ve vysledku skoro vubec pusobivy.(21.2.2012)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 2,534 // Otvárací Víkend USA: $26,044,590 // Približne takto si predstavujem herecké predstavenie v ktorom hlavné , vedľajšie, úplne nepodstatné, záporné a kladné role sú hrané tak ,že ani neveríte, že sú hrané. Plus dej tak silný, dojímavý, zábavný a pravdivý zároveň? jedine 100% . The Help mal byť ocenený oscarom za najlepší film roku.....(4.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace