poster

Černobílý svět

 • USA

  The Help

 • Slovensko

  Farba citov

 • Slovensko

  Čiernobiely svet

 • Velká Británie

  The Help

Drama

USA / Indie / Spojené arabské emiráty, 2011, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • larelay
  *****

  tazko nieco vytknut tomuto filmu. Musela by som velmi dlho patrat a mozno by som sa ani nedopatrala. Ale ved ono to urcite za mna urobia tunajsi fundovani kritici :) Cesky nazov je naozaj vystihujuci, pretoze v tej dobe bolo na juhu USA naozaj vsetko cierno-biele. A bohuzial, obcas mam pocit, ze sa to nezmenilo ani doteraz, ale to je vedlajsie. Ked uz vas neuchvati tematika, tak brilantne herecke vykony su rozhodne nieco, kvoli comu sa film oplati vidiet. A moj osobny tip je, ze jedna z hlavnych osob bude nominovana na cenu akademie a mozno ju aj ziska...(17.11.2011)

 • ajuska
  *****

  Oproti knize poněkud zkratkovité (ale takový pocit má člověk pokaždé, když si nejdřív přečte předlohu a pak až kouká na film), přesto výborné. Příběh svižně odsýpá, téma je silné, ale zase ne přehnané, aby otravovalo, dobré herečky a všemu samozřejmě dominuje scénka s koláčem(1.1.2012)

 • BadoXXII
  ****

  Okúzľujúci film s veľmi silnou témou.(18.2.2012)

 • arachneuss
  ****

  Dobře natočený film o všem a o ničem.(17.1.2012)

 • Phobia
  ****

  60. léta, Mississippi, to byly časy: Afroameričané ještě byli negři, od otroků to dotáhli na služebnictvo a bílí zaměstnavatelé oplývali takovou laskavostí, že pro své služky a zahradníky nechávali stavět dokonce i speciální barevné záchody! V této osvícené době popisuje chůva a služka Aibileen životní příběh svůj i několika dalších žen. Ano, žen - homo sapiens s bimbasem totiž hrají v "The Help" zcela zanedbatelnou roli. Před lety jsem bývala velmi citlivé dítě, později slečna s vyvinutým sociálním cítěním: u každého filmu, ve kterém se ubližovalo minoritám, jsem se spravedlivě rozhořčila a bylo mi stydno za mou pleť pracovnice z vápenky. Ovšem osobně zažívaná česká multikultura v praxi postupně změnila můj postoj a momentálně je dost těžké dojmout mě osudy ubohých diskriminovaných menšin. Obvykle tato snaha o citové vydírání nejen vyjde naprázdno, ale rovnou drtivě narazí na zeď zvanou "nesnáším asociály a parazity!" Jsem teda docela překvapená, že "Černobílý svět" vytloukl z antipakážové mentální bariéry pár cihel a dokázal mé smýšlení udržet ve správné, politicky korektní rovině, tedy stranit ponižovaným černoškám a pro bělošky mít převážně pohrdání a odpor. Čekala jsem drtivější finále, méně cukrkandlové, více tragické, a místy by neškodilo zabrousit hlouběji pod povrch, také přiznat nějaká negativa nejen bělochům... přesto mi tenhle film udělal radost, koukalo se na něj vyloženě příjemně. "Eat - my - SHIT!" 75%(20.3.2012)

 • - Kniha Kathryn Stockett, na níž je film založen, byla před vydáním celkem 60krát odmítnuta. (HellFire)

 • - Film se odehrává v roce 1963, v několika scénách je však možné zahlédnout automobily až z roku 1964. (Pavlínka9)

 • - Mae Mobley hrály ve skutečnosti 2 holčičky, a to sestry Emma a Eleanor Henry. (Madluska)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace