poster

Černobílý svět

 • USA

  Help, The

 • Slovensko

  Farba citov

 • Slovensko

  Čiernobiely svet

Drama

USA / Indie / Spojené arabské emiráty, 2011, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faidra
  **

  To je zajímavý - někdy jsou české verze názvů filmů důvodem pro masivní headwall, někdy se distributorům podaří, zřejmě nechtěně, udeřit hlavičkou o hřebíček. Při pohledu na letošní nominační listinu bych se ale s dovolením filmem inspirovala ve vzkazu pánům akademikům: čím víc se s hovnem mažeš, tím víc smrdí...(22.3.2012)

 • Jamal
  ****

  Zpočátku pomalejší a méně emotivní začátek se pomaličku rozbíhá ve velkou podívanou se skvěle hrajícími herci a čím dál tím více emotivnějším příběhem. Emma Stone, Bryce Dallas Howard, Jessica Chastain, Viola Davis a okatá Octavia Spencer.(18.12.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $169,708,112Tržby Celosvetovo $216,639,112Tržby za predaj Blu-ray v USA $30,414,990 //počet predaných kusov 1,086,638Tržby za predaj DVD v USA $92,549,370 //počet predaných kusov 4,885,153║ Milé prekvapenie, po dlhšej dobe zas prišlo na dosť vďačnú tému o využívaní černochov v USA, silný námet, ktorý si tento krát nezakladá na sondovaní tejto problematiky z tej drsnejšej stránky, keď prichádzalo na otrasnú likvidáciu od KKK tejto komunity ale skôr na komornejšie udalosti pri opatrovaní detí belochov. Príbeh ponúkne pohľad na niekoľko súbežne prebiehajúcich udalostí v rôznych rodinách, najviac zaujme tá kde vládne despotická Hilly(ako vždy skvelá Bryce Dallas Howard), taktiež ostatné herecké obsadenie moc poteší, príbeh ponúkne hneď niekoľko silných scén, ktoré dosť emociálne otrasú, dokonca príde aj na nejaké tie zábavnejšie, je to dosť vyvážené. /80%/(29.1.2012)

 • novoten
  ****

  Přestože příběh Skeeter útočí nepokrytě na city příběhem, soundtrackem i postupně dávkovanými malými pointami, překvapuje mě, jak je vlastně přímočarý. Žádné schovávání hlavního tématu do roztodivných vedlejších kudrlinek, žádné přešlapování na místě. Od první větší scény zařadí jasné poselství vyšší rychlost a přes dvě hodinky v ní bez problémů vydrží. Díky tomu tak trojitá katarze působí o to důrazněji. Snad jen kdyby v závěru přišla nějaká ještě definitivnější, o něco málo osudovější, byl bych spokojený maximálně. Takhle mi při titulcích přišlo, že bych ještě pět dodatečných minut s voiceoverem do nepatrně vzdálenější budoucnosti určitě snesl. I tak si mě ale The Help získal nejen silou vyprávění, ale také dokonalým castingem i v těch nejmenších rolích.(20.1.2012)

 • Phobia
  ****

  60. léta, Mississippi, to byly časy: Afroameričané ještě byli negři, od otroků to dotáhli na služebnictvo a bílí zaměstnavatelé oplývali takovou laskavostí, že pro své služky a zahradníky nechávali stavět dokonce i speciální barevné záchody! V této osvícené době popisuje chůva a služka Aibileen životní příběh svůj i několika dalších žen. Ano, žen - homo sapiens s bimbasem totiž hrají v "The Help" zcela zanedbatelnou roli. Před lety jsem bývala velmi citlivé dítě, později slečna s vyvinutým sociálním cítěním: u každého filmu, ve kterém se ubližovalo minoritám, jsem se spravedlivě rozhořčila a bylo mi stydno za mou pleť pracovnice z vápenky. Ovšem osobně zažívaná česká multikultura v praxi postupně změnila můj postoj a momentálně je dost těžké dojmout mě osudy ubohých diskriminovaných menšin. Obvykle tato snaha o citové vydírání nejen vyjde naprázdno, ale rovnou drtivě narazí na zeď zvanou "nesnáším asociály a parazity!" Jsem teda docela překvapená, že "Černobílý svět" vytloukl z antipakážové mentální bariéry pár cihel a dokázal mé smýšlení udržet ve správné, politicky korektní rovině, tedy stranit ponižovaným černoškám a pro bělošky mít převážně pohrdání a odpor. Čekala jsem drtivější finále, méně cukrkandlové, více tragické, a místy by neškodilo zabrousit hlouběji pod povrch, také přiznat nějaká negativa nejen bělochům... přesto mi tenhle film udělal radost, koukalo se na něj vyloženě příjemně. "Eat - my - SHIT!" 75%(20.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace