poster

Barbarella

 • Francie

  Barbarella

 • slovenský

  Barbarella

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Francie / Itálie, 1968, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  **

  Kdokoli, kdo se jen trochu víc zajímá o postavu Rogera Vadima, musí kategoricky odmítnout představu, že by v případě Barbarelly šlo o záměrnou parodii žánru nebo naopak o vážně míněný film, který se tvůrcům vymkl z rukou. Vadim jednoduše chtěl natočit odlehčený softerotický snímek v kulisách komiksového scifi světa. A to se mu s pomocí mladistvých vnad Jane Fondové taky podařilo. Není to dobrý film, ale má tak zábavně pokleslou až brakovou formu, že leckoho může přitahovat. Na scifistickém žánru skutečně pouze parazituje. Fondová účinkování v Barbarelle považovala za větší chybu než všechny své rozvody a milostné avantýry dohromady a vzhledem ke své feministické orientaci měla vlastně recht. Film je jedním z komerčních důsledků krize filmového průmyslu 60. let, kdy se hledaly nové formy vyjádření a taky meze možného. Erotika ve filmu obsažená dnes působí beznadějně směšně a naivně, ale jen o několik let dřív by se takový film vůbec nedostal do distribuce. Celkový dojem 30 %.(11.1.2008)

 • Radyo
  **

  Kromě vnad Jane Fondové tenhle film nabízí jen stupidní příběh, zoufalé triky a nudné dialogy. Ale ty vnady samy o sobě stojí za to.(29.12.2002)

 • Jeanne
  ****

  ...jinou jeho krásu, než tu plynoucí z mého prostého obdivu a už asi nadměrného respektu k filmovým 60. létům nemohu najít ať dělám co dělám. Nebo možná přeci jen něco na něm je - je to vtipná reklama na igelit a další plastové produkty, ať žije doba plastu! :)(22.10.2003)

 • Shadwell
  **

  Barbarella od začátku do konce odpovídá sloganu „anything goes". To jest slavnému principu, který zní: „cokoli jde". Jinak řečeno: ve vědecké praxi může být, z dobrých důvodů, kdykoli překročeno každé metodologické pravidlo - což je názor, který propagoval již Einstein a jiní vědci, např. Feyerabend. Anarchismus podle nich napomáhá dosažení pokroku a věda založená na zákonech a pořádku uspěje pouze tehdy, když jsou v ní příležitostně dovoleny anarchistické tahy. V kinematografii platí totéž, ovšem Barbarella překračuje metodologická pravidla až tak, že vystupuje z ohraničené oblasti regulérního filmu kamsi do pásma nefilmového fantasy braku Planeta Krull, jehož je Barbarella sci-fi ekvivalentem. Nejvíc ze všeho mě pobavilo, kterak se neherečka Jane Fonda neustále producírovala před kamerou a odmítala sic jen na moment odpochodovat pryč. Osobně si myslím, že scénář i režisér s jejím lopaťáckým herectvím počítal. Že si z ní režisér Roger Vadim vystřelil a ona to chudinka ani nezjistila. A nebo to celé byla součást hry i z její strany, to je taky možný.(2.12.2008)

 • Brouk
  **

  Barbarella za dvě*. Fondová je tam móóóóc pěkná, ale to je až na vyjímku vše... A ta vyjímka? Zlý doktor Duran Duran... tomu by čklověk i fandil...(17.10.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace