poster

Barbarella

 • Francie

  Barbarella

 • slovenský

  Barbarella

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Francie / Itálie, 1968, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.9.2012)

 • zelvopyr
  ***

  Nevylučuji, že by tenhle mimózní film teoreticky bylo možné natočit i v jiném roce -- ale nikoli takto bezelstně a nevinně...(1.11.2012)

 • Shadwell
  **

  Barbarella od začátku do konce odpovídá sloganu „anything goes". To jest slavnému principu, který zní: „cokoli jde". Jinak řečeno: ve vědecké praxi může být, z dobrých důvodů, kdykoli překročeno každé metodologické pravidlo - což je názor, který propagoval již Einstein a jiní vědci, např. Feyerabend. Anarchismus podle nich napomáhá dosažení pokroku a věda založená na zákonech a pořádku uspěje pouze tehdy, když jsou v ní příležitostně dovoleny anarchistické tahy. V kinematografii platí totéž, ovšem Barbarella překračuje metodologická pravidla až tak, že vystupuje z ohraničené oblasti regulérního filmu kamsi do pásma nefilmového fantasy braku Planeta Krull, jehož je Barbarella sci-fi ekvivalentem. Nejvíc ze všeho mě pobavilo, kterak se neherečka Jane Fonda neustále producírovala před kamerou a odmítala sic jen na moment odpochodovat pryč. Osobně si myslím, že scénář i režisér s jejím lopaťáckým herectvím počítal. Že si z ní režisér Roger Vadim vystřelil a ona to chudinka ani nezjistila. A nebo to celé byla součást hry i z její strany, to je taky možný.(2.12.2008)

 • Radko
  *

  Otvárací striptíz v štýle koláží Karola Barona bol skvostný. Rovnako tak hryzajúce bábiky. Zvyšok bol vizuálnou prezentáciou akejsi vesmírnej Angeliky, ktorá kam príde, tam sa z vďaky rozdá. Kostýmy, dekorácie i dej neskutočne ohavné a stupídne. Až tak, že každému súdnemu mimozemšťanovi i pozemšťanovi by sa libido pri pohľade na takéto čosi dávno vytratilo.(15.10.2012)

 • Tom_Lachtan
  ****

  neskutečně zábavná béčková záležitost s nejerektivnější scifi hrdinkou všehomíra, kde nemá cenu zlobit se nad blbostí scénáře, nebo blbostí celkovou, ale jen si sednout a pobavit se, protože tohle je film s neuvěřitelnym počtem zábavných, ulítlích a legendárních scén. Film navíc ani není o moc horší, než-li jeho dobový soukmenovci, spíše naopak(2.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace