• Francie

• slovenský

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Francie / Itálie, 1968, 98 min

• Dadel

Nemám nic proti úmyslu natočit velmi stupidní film (nebo eurotrash, chcete-li), ale i takový film se dá natočit tak, aby diváka bavil. Ale tohle byla přímo esence neftipnosti a nudnosti.(7.6.2004)

• Flipnic

Tohle je jpro mne paradoxně jeden z vůbec nejvíc nepochopitelných filmů, jaké jsem kdy v životě viděl ... Asi první půlhodinu jsem nevychytával a nechápal vůbec, pak se to docela rozjelo a už jsem se jakž takž "naladil" ... Ano, naladit se na tento film bylo pro mne právě to nejobtížnější a stejně nevím, jestli se mi to podařilo. Já prostě nevím, jestli to všechno bylo myšleno vážně něbo ne, herecké výkony ... jestli byly perfektní nebo tragické, comixovost filmu jestli byla náhodná nebo účelová atd. Film je to prostě podivný a i když jsem si říkal, že tohle a tamto je prostě perfektní, ve skutečnosti jsem se u toho šíleně nudil. Krásná Jane Fondová a její oblečky super. Výtvarná stránka taky super, barvičky ... hmm ... takový prostě LSD trip, krátký ... Ne, "Barbarella" je prostě film, který mne po 40ti letech naprosto odrovnal a vůbec nevím, co si o něm mám myslet. A to jedinné a hlavní se mi na něm právě tolik líbí!!(10.6.2008)

Nadherny artificialni eurotrash (opak evropskych art filmu), silne poznamenany dobou sveho vzniku, tj. sexualni revoluci. Snad jedine remake Flashe Gordona v sobe ma takovou miru zamerne umele hovadnosti.(18.2.2003)

Film, ve kterém hlavní hrdinka připraví o panictví slepého anděla a posléze je "mučena" na hrůzném přístroji zvaném "orgasmatron"!!!;) Jane Fondová je tu navíc opravdu šťavnatá a úvodní scéna se striptízem ve stavu bez tíže už pro mě asi navždy zůstane symbolem 60. let (minulého století). ***Věděli jse, že: Najít herečku, která by roli promiskuitní kosmonautky Barbarelly přijala, se ukázalo jako více než velký problém. Rachel Welchová ji odmítla rovnou a když se ji producent Dino de Laurentis pokusil vnutit vycházející hvězdičce Virně Lisiové, rozplakala se, zrušila svůj hollywoodský kontrakt a vrátila se zpět do Itálie.//Natáčení filmu připomínalo jeden veliký mejdan, který přilákal i spoustu tehdejších hvězd. Terryho Southerna přijel navštívit jeho kamarád John Lennon a vajíčka jim smažila Joan Bazeová. Černou královnu si zase zahrála Anita Pallenbergová, přítelkyně Keitha Richardse z Rolling Stones.// Role Barbarelly později ležela Fondové natolik v žaludku, že přiměla svého manžela - digitálního magnáta Teda Turnera - aby film koupil a strčil ho do archivu, kde vydržel až do roku 1991. Důvodem jeho znovuvytažení na svět byl rozpad jejich manželství. Pokaždé, když se dvojice pohádala, zavolal Turner do své televize Superstation WTBS a přikázal pouštět Barbarellu. Jednu dobu ji stanice dokonce vysílala 4x týdně.// Skupina Duran Duran získala své jméno právě podle hlavního záporáka z "Barbarelly". Jejich první singl se pak jmenoval "Eletric Barbarella".//Ve Vídni můžete vidět muzikál "Barbarella", k němuž složil hudbu Dawid Stewart z Eurythmics.***(29.3.2007)

,,Sexem za záchranu vesmíru" Barbarella je hóóódě ulítlý trash, který stojí na překrásné Jane Fonda. Ten její titulkový striptýzek? Mňam. Takhle by měl začínat každý film. Problém je v tom, že i přes krásnou hrdinku, pár hlášek, hezké kostýmy a pár dobrých nápadů (Stroj, který popravuje rozkoší) je to docela nuda. Velký podíl na tom má fakt, že samotná postava Barbarelly nemá žádné opodstatnění a není vůbec hybatelem příběhu. Věc se má asi tak, že Barbarella někam jde a propadne se někam, tam jí zachrání nějaký statný chlapík, který jí hned po záchraně přefikne a Barbarella jde zase dál a zase se někam propadne... Ale co. Všechno je to správně barevné, ulítlé a vezoucí se vlně sexuální revoluce, takže proč se na to zlobit. Kolem a kolem to vidím na 3*, kdyby to chvílemi nebyla velká nuda, tak mohla Barbarella pomýšlet na mnohem lepší hodnocení. Btw. hodně mi to připomínalo nedávno viděného Flashe Gordona ,,Nemůžeme to dělat postaru. Nechci porušovat tvoje tradice."(9.7.2008)