• Francie

• slovenský

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Francie / Itálie, 1968, 98 min

• GilEstel

Nahá Barbarella při rozhovoru s panem prezidentem: „Jenom na sebe něco hodím.“ „Nezdržuj se! Tohle je důležitější.“ Jedna z vtipných hlášek, které můžete hledat v podtextu. Takových lze najít víc. Pokud bychom film pojali trochu jinak, mohla to být docela slušná parodie na sci-fi. Takhle je to spíš blbost, která si hraje na něco, čím není. Filmové triky jak z 30. let. Nemožný scénář a dialogy. Vše je postaveno jen na sexualitě Jane Fondové. Docela se divím, že se do tohoto projektu pouštěla. Ačkoli nelze popřít, že nějakou popularitu jí to přineslo. :-) Docela mě pobavily herecké výkony herců ve vedlejších rolích. Hodně vtipný byl prkenný anděl Pygar, kterého musela Barbarella náležitě zprznit, aby znovu dostal chuť létat. Jeho robotické pohyby a mluva dávají tušit kyborga bez mozku, jako součást nezdařeného pokusu o přechod na vyšší stupeň antropogeneze. Doprovodná hudba úspěšně zesměšňuje už tak úděsnou vizuální stránku. Celou dobu film lavíruje na hraně erotické sci-fi parodie a fantasy pohádky pro děti předškolního věku. Sám sobě se divím, že jsem to vydržel sledovat až do konce. 15%(27.2.2011)

Nadherny artificialni eurotrash (opak evropskych art filmu), silne poznamenany dobou sveho vzniku, tj. sexualni revoluci. Snad jedine remake Flashe Gordona v sobe ma takovou miru zamerne umele hovadnosti.(18.2.2003)

Ať dám jakékoli hodnocení, žádné z nich nedokáže plně vyjádřit mé pocity z filmu. Od úchylné zábavy, kterou by si žádný sci-fi fanoušek neměl nechat ujít po okamžiky čirého filmového zoufalství. Film doslova uvězněný v době svého vzniku, nekoncepčnosti a hromadě plastiku, a který by bez Jane Fondové nejspíš skončil bůhví kde. A nezapomeňte, heslo je: Llanfairpullguyngyllgogerychwrndrobwllllantysiliogogogoch.(16.3.2007)

Boze to byla ale uchylarna. Clovek nevi, jesli to tvurci mysli vazne nebo jesli se ma smat. Jane Fonda jako Barbarella hraje dost hrozne, ale je fakt sexy a kazdymu za odmenu nabizi, ze ho opicha, takze pohoda. Ostatni herci jsou taky strasny, ale sem tam je nekdo aspon vtipnej. Triky jsou proste stary, v ty dobe to ale musel bejt jen lepsi prumer. Jinak, aspon ze pribeh je docela slusnej. A ted se dostavam k nejvetsimu problemu - hudba. Ta je naprosto perfektni. Problem je, ze se absolutne nehodi do tohohle filmu a spis by sedla treba do Austina Powerse. Nemuzu rict, ze bych se nebavil, ale je to proste desna kokotina, takze jen 3*.(10.1.2008)

• Radko

Otvárací striptíz v štýle koláží Karola Barona bol skvostný. Rovnako tak hryzajúce bábiky. Zvyšok bol vizuálnou prezentáciou akejsi vesmírnej Angeliky, ktorá kam príde, tam sa z vďaky rozdá. Kostýmy, dekorácie i dej neskutočne ohavné a stupídne. Až tak, že každému súdnemu mimozemšťanovi i pozemšťanovi by sa libido pri pohľade na takéto čosi dávno vytratilo.(15.10.2012)

• - Dildanino heslo Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch je jméno skutečné dědiny ve Walesu. (Divočák)

• - Tvůrcem Barbarelly je Jean-Claude Forest, který komix publikoval v roce 1962. (JOHN.NY)

• - Ve Vídni můžete vidět muzikál Barbarella, k němuž složil hudbu Dawid Stewart z Eurythmics. (Divočák)