• Francie

• slovenský

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Francie / Itálie, 1968, 98 min

• dobytek

Tohle je fakt podivnej film. Dostal jsem se k němu náhodně přes stejnojmennou písničku od Svena Vätha a ze zvědavosti jsem se na to podíval. Abych pravdu řek, tak jsem se teda nedíval ani tak na film, ale spíš na Jane Fondovou (ne)oblečenou v těch bizarních kostýmech. Během sledování jsem si hned vzpomněl na film Barb Wire s Pamelou Anderson. Stupiditou se oba dva filmy celkem vyrovnaj, takže vzhled hlavních představitelek je tim pádem v obou případech největšim (a v podstatě taky jedinym) pozitivem. Kdybych si měl teda vybrat, tak se radši budu koukat na Pamelu, nicméně oba filmy hodnotim stejně "vysoko".(6.11.2007)

• Dadel

Nemám nic proti úmyslu natočit velmi stupidní film (nebo eurotrash, chcete-li), ale i takový film se dá natočit tak, aby diváka bavil. Ale tohle byla přímo esence neftipnosti a nudnosti.(7.6.2004)

• Shadwell

Barbarella od začátku do konce odpovídá sloganu „anything goes". To jest slavnému principu, který zní: „cokoli jde". Jinak řečeno: ve vědecké praxi může být, z dobrých důvodů, kdykoli překročeno každé metodologické pravidlo - což je názor, který propagoval již Einstein a jiní vědci, např. Feyerabend. Anarchismus podle nich napomáhá dosažení pokroku a věda založená na zákonech a pořádku uspěje pouze tehdy, když jsou v ní příležitostně dovoleny anarchistické tahy. V kinematografii platí totéž, ovšem Barbarella překračuje metodologická pravidla až tak, že vystupuje z ohraničené oblasti regulérního filmu kamsi do pásma nefilmového fantasy braku Planeta Krull, jehož je Barbarella sci-fi ekvivalentem. Nejvíc ze všeho mě pobavilo, kterak se neherečka Jane Fonda neustále producírovala před kamerou a odmítala sic jen na moment odpochodovat pryč. Osobně si myslím, že scénář i režisér s jejím lopaťáckým herectvím počítal. Že si z ní režisér Roger Vadim vystřelil a ona to chudinka ani nezjistila. A nebo to celé byla součást hry i z její strany, to je taky možný.(2.12.2008)

Fakt sranda s velice pěknou titulní hrdinku. Opravdu mě pobavilo jak v tom městě hulili esenci z muže. :-)(17.12.2004)

Love! Love! Love! Kam se, co do odpadovosti a šílených "cheesy" nápadů, hrabe Flash Gordon. Svět Barbarelli je jako špatný sen (tedy jak pro koho), takřka jako projekce ze změněného "LSD" stavu vědomí, kde logika dávno kapitulovala na svou přebytečnost a fádnost. Všechno je průzračně jednoduché, projektované tak, aby co nejlépe vynikla absolutní a všeprostupující špatnost - od příšerného scénáře po orgaistickou hudbu z jiné dimenze. I ten vesmír je ve Vadimově vizi pojat organicky, přelévá se a morfuje jako hmota v lávové lampě. A hrdinka? Anti-gravitační Barbarella anti-gravitačně prošmejdila všechna zákoutí freudovského id a lidské sexuality, ale neopakovatelně zábavně, s humorem jí vlastním (v barevném stylu love revolution let šedesátých) a ještě při tom stihla objevit něco málo ze... sebe sama. Navíc mi přišlo, že se v jejím dobrodružství zhlédli i tvůrci Demolition Mana, alespoň, co se týče pojetí nebarbarského mentálního milování, což nemůžu ignorovat. Právem vypočítavě špatná kultovka za všechen investovaný čas a peníze. P.S. Ženštiny kouřící vodní dýmku s příchutí "Esence z muže", to je nálož!(14.1.2009)