Nezvratný osud 5

Nezvratný osud 5

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 88 min

• cukorek

Aj táto časť notoricky známeho hororovo - fantazy príbehu, napredovala podľa svojich predchodcov. Ani zmena režiséra nepriniesla nič veľkolepé,nič čo by rozpálilo tlejúcu pahrebu do nebezpečného ohňa. Akoby by tam bola dávku nechuti urobiť niečo viac pre zdokonalenie, alebo je to o ľahostajnosti a amatérskom prístupe? Neviem aká je pravda, ale prvé dve časti zožali u mňa podstatne väčší úspech a moje očakávanie, že tento krát pôjde o zdokonalenie, bolo rýchlo zahasené.(3.2.2012)

• LihO

Neuvidíte nič, čo by ste už nevideli... tvorcovia sa dokonalo držali očividne osvedčenej šablóny "lacný úvod, vízia, panika, únik smrti, trápne vyšetrovanie, trápny pohreb, pomalé umieranie", vykrádali predošlé diely ako sa len dalo a dokonca sa znížili až na takú úroveň, že museli používať klišé typu "kvapkajúca voda na zásuvku, či kábel s poškodenou izoláciou", "žene, predierajúcej sa v dave ľudí, padnú na zem okuliare a niekto ich odkopne/zašlapne a potom je slepá ako krtko", "niekto sa pozerá na niečo záhadné, napínavá atmosféra, potom ho niečo vyruší a keď sa pozrie späť, tak to tam už nie je..." a rôzne iné úchylnosti, vďaka ktorým som sa smial na tej zúfalosti scenáru... aspoň, že tie 3D efekty boli celkom pekné.(21.9.2011)

• Darth Sidious

Jsem naprosto ujštěný, že v poslední době jsem víc hovadský film neviděl. Je to stále to samé dokola. Začne to jedním člověkem co má předtuchu a pokračuje to přes bestiální, kreténské a ubohé vychípávání. Tolik náhod na jednom místě.....Už to ani není normální. Gymnastka se zmuchlá jak papír od sekané a brejlounek (který mě mimochodem úplně sral) má hlavu rozsračkovanou soškou Budhy....A dost! Po téhle scéně jsem to vypnul a už nikdy více nechci slyšet o pokračování Nezvratného osudu. Przní to akorát výborný první díl, který měl jen jedno důstojné pokračování a to díl druhý. Od třetího dílu, už by to mělo nést jiný název. A to - Nezvratná ostuda. Rozumím, že se tohle poškozování a vyvražďování někomu líbí. Z mého pohledu je to trapárna z dílny vypatlaných amatérů, so si myslí, že zbohatnou na něčem, co bylo lákavé u nás možná ta v 80.tých letech. Jestli to je v Americe pořád v módě, tak se tomu nedivím. Když je tam mezi TOP filmy i Stmívání, tak už mě ani nepřekvpapí, že prznitel Steven Quale chce vyrazit do Hollywoodu z touhle sračkou.(14.1.2012)

Nevadí mi jednou za rok zkouknout další variantu na hru se smrtí. :) V pátém pokračování se nekoná nic nového, spojení s prvním dílem je jen pozlátkem na klasickém schématu. Co příště? Uvidíme události, které předcházely prvnímu dílu? :P Nebo snad uvidíme Smrt, jak zemře.. aby ji nahradila jiná Smrt? :P Ani bych se nedivil. :D(5.1.2012)

• Hellboy

Hororům se cíleně vyhýbám, ale Nezvratný osud 5 mě teda pobavil. Vítejte ve světě, kde se furt něco porouchává, mosty se hroutí, z ventilace vypadávají šroubky, elektrické kabely praskají a lidé se chovají jako idioti. Předchozí díly série jsem naštěstí neviděl, ale fakt by mě zatraceně zajímalo, čím se asi tak mohou odlišovat. Jako jedna epizoda Akt-X by to asi bylo snesitelnější, jinak jsou to takové Stopy hrůzy v audiovizuální podobě.(17.4.2013)