Nezvratný osud 5

Final Destination 5

Nezvratný osud 5

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 88 min

Parádní film. Když padal most, tak jsem ani nedýchal. Napětí, skvělé herecké obsazení a zajímavý konec. Bohužel, už 2 roky se chystám na laserovou operací očí a díky tomu, co jsem ve filmu viděl, to zase odkládám :-( Jinak jsem se bavil. Už se těším na BLU RAY. dne 28.01.2012 - TAK BLU RAY paráda, film nemá chybu. DTS,zvuk - už jsem to viděl 5 x a vždy jsem při padání mostu nadšením zatleskal :-)(23.8.2011)

Čtvrtý remake ;-) Nezvratného osudu se vytasil se zajímavým trumfem, ale místo toho, aby jej rozumně využil, spláchnul ho do záchodu. Nápad, že vraždou jiného člověka od sebe prokletí nabožáci smrt odlákají, je totiž hodně fajn. Z toho mohl být pořádně depresivní, tíživý, vážný horor. Ale ono nic, zase je to spíš sranda pro teenagery, byť v několika scénách dost napínavá a celkově dostatečně dobře zpracovaná. Je to určitě lepší než katastrofální čtyřka (a průměrná trojka), ale stejně jsem trochu zklamanej, protože kdyby si tvůrci s tím novým nápadem líp pohráli a sérii odklonili do jiných vod, mohla být z FD5 velká pecka. Takhle je to jen celkem dobrá zábava na jedno zkouknutí.(8.12.2011)

Uhrančivá dáma s kosou – přece jen tradice je tradice… i když taková mačeta je teď na špici v popularitě sečných zbraní… se stává záludnější, čím víc se 3D technologie nabízí nezbytnější. A že si Steven Quale s divákem patřičně pohrává. Pětka si udržuje svižné tempo a odhaluje nástrahy šité přímo na míru – už vím z čeho rostou budhům břicha – je to z přejídání rýžových koláčků. Popravy jsou náležitě all inclusive podávané pouze ve vybraném trojrozměrném obalu. Pro fanoušky série je to jasná volba.(22.9.2011)

• Darth Sidious

Jsem naprosto ujštěný, že v poslední době jsem víc hovadský film neviděl. Je to stále to samé dokola. Začne to jedním člověkem co má předtuchu a pokračuje to přes bestiální, kreténské a ubohé vychípávání. Tolik náhod na jednom místě.....Už to ani není normální. Gymnastka se zmuchlá jak papír od sekané a brejlounek (který mě mimochodem úplně sral) má hlavu rozsračkovanou soškou Budhy....A dost! Po téhle scéně jsem to vypnul a už nikdy více nechci slyšet o pokračování Nezvratného osudu. Przní to akorát výborný první díl, který měl jen jedno důstojné pokračování a to díl druhý. Od třetího dílu, už by to mělo nést jiný název. A to - Nezvratná ostuda. Rozumím, že se tohle poškozování a vyvražďování někomu líbí. Z mého pohledu je to trapárna z dílny vypatlaných amatérů, so si myslí, že zbohatnou na něčem, co bylo lákavé u nás možná ta v 80.tých letech. Jestli to je v Americe pořád v módě, tak se tomu nedivím. Když je tam mezi TOP filmy i Stmívání, tak už mě ani nepřekvpapí, že prznitel Steven Quale chce vyrazit do Hollywoodu z touhle sračkou.(14.1.2012)

• obitus

Máloktetá moderní horrorová série se vyčerpala tak, jako právě Nezvratné osudy. Velká nehoda, Tony Todd, pět "nečekaných" úmrtí a titulky. A pořád dokola. Bohužel, tentokrát stojí za podívanou jen standardně vypilovaný úvodní pohled do budoucnosti. Následující úmrtí hraničí s parodií na první díly, stejně jako herecké výkony hlavních protagonistů. Další díly už prosím ne, bolí to.(19.1.2012)