Nezvratný osud 5

Final Destination 5

Nezvratný osud 5

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 88 min

Další pokračování přichází v plné síle. Vedle jedničky a dvojky jde zřejmě o nejpodařenější (rozuměj mordy jsou promyšlené, nečekané a sympaticky zábavné, postavy se nechovají úplně hloupě) díl. Zase tu máme skupinku mladých lidí, kteří se jeden po druhém mohou (ne)těšit na odpočinek šest stop pod zemí. Škoda jen, že po zhruba hodince začne jeden z přeživších kalkulovat vykoupením sebe sama skrze smrt někoho jiného a tahle epizodka se nepříjemně vleče a hlavně není ani zdaleka tak cool jako předešlé dění na plátně. Vedle toho naopak potěší provázání na první díl (pamětníci zaplesají), bohužel, stačil ale pouze náznak toho, co se stane a měl bych z finále lepší pocit než z další porce rozmašírovaných těl. To by ale tvůrcům nemilosrdné teenagerovské publikum neodpustilo, kdyby film utnuli poté, co „skupinku z jedničky vykopnou z letadla“.. Přepálené 4*, ale proč ne.. Tak či onak, už teď se těším na Final Destination 10..(7.1.2012)

• Hellboy

Hororům se cíleně vyhýbám, ale Nezvratný osud 5 mě teda pobavil. Vítejte ve světě, kde se furt něco porouchává, mosty se hroutí, z ventilace vypadávají šroubky, elektrické kabely praskají a lidé se chovají jako idioti. Předchozí díly série jsem naštěstí neviděl, ale fakt by mě zatraceně zajímalo, čím se asi tak mohou odlišovat. Jako jedna epizoda Akt-X by to asi bylo snesitelnější, jinak jsou to takové Stopy hrůzy v audiovizuální podobě.(17.4.2013)

Klesající kvality téhle série se konečně zastavily, sice nepřichází s ničím extra s novým, ale přidává dost na brutalitě a momentu překvapení těsně před smrtí a to bohatě stačí.(18.9.2011)

Popáté už lehce únavné, i tak zajímavější než předchozí dva díly. předfinální změna v mitologii potěší a závěrečné pointa je opravdu laskomina. Kdyby to bylo poprvé, co vidím tento koncept, asi skáču metr vysoko nad superžánrovou podpásovkou.(3.10.2011)

Spíše "Neodvratný konec série 5"... Kdy už konečně tenhle zlatý oslík přestane srát prachy, a americká teen generace chodit na tuhle mizernou sérii, která byla zajímavá první díl a od té doby to jsou jen stále se opakující variace na stejné brdo? Další si už pozornost mého µTorrentu nezíská. Stejně mrtvé jako Saw a její komediánské pokračování 60%(8.1.2012)

• - Úvodné titulky sú tak ako pri štvrtom dieli odkazom na úmrtia z predošlých častí série. (pista_baci7)

• - K filmu existují dvě alternativní smrti. Obě jsou součástí DVD. (stration)

• - Producent si přál, aby toto pokračování bylo podobně jako první díl temnější a lišilo se tak od téměř komediálně pojatého 4. filmu série. (neff)