Nezvratný osud 5

Final Destination 5

Nezvratný osud 5

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 88 min

Spíše "Neodvratný konec série 5"... Kdy už konečně tenhle zlatý oslík přestane srát prachy, a americká teen generace chodit na tuhle mizernou sérii, která byla zajímavá první díl a od té doby to jsou jen stále se opakující variace na stejné brdo? Další si už pozornost mého µTorrentu nezíská. Stejně mrtvé jako Saw a její komediánské pokračování 60%(8.1.2012)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $42,587,643Tržby Celosvetovo $157,887,643Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Až na tie niektoré premrštené nechutnosti to je návrat k tomu lepšiemu, lebo 3 a 4 za moc nestáli, tak 5diel prináša určité zadosť učinenie a fanúšika prvých dvoch dielov aspoň trošku poteší. Úvod mohol byť ešte o kúsok viac bombastický, tam sa mali tvorcovia o kúšček viac pohrať, lebo potenciál tam bol, bolo tam na čo pozerať, lenže pôsobilo to dosť rozkúskovano, nesúvisle, triky celkom obstáli. Herci ušli, príbeh sa dal zniesť, aj keď sa nevyhol hlúpym scénam. Potešil dosť záver, ten hlavne prekvapil. /55%/(4.1.2012)

Je to stale o tom istom, len tentokrat sa stane tragedia na padajucom moste, kde malo zomriet urcity pocet ludi, ale niektori z nich sa zachranili a to sa ,,Zubatej" nepacilo. Len jedna vec ma tam akosi iritovala a to vyzvanajuce mobily z konca 90-tych rokov. To som fakt netusil, ci ti hlavni hrdinovia nemali peniaze na smartfony alebo to bol zamer, avsak na konci to bolo vsetko vysvetlene :-) Nevadilo mi, ze je to stale o tom istom, pretoze sposob, akym hrdinovia zomierali je vzdy iny a vzdy napinavy a to ma bude bavit aj v pripade sestky, ak sa niekedy natoci. _________ Nicholas D'Agosto - (Sam Lawton) +++ Emma Bell - (Molly Harper) +++ Miles Fisher - (Peter Friedkin) +++ Ellen Wroe - (Candice Hooper) +++ Jacqueline MacInnes Wood - (Olivia Castle) +++ P.J. Byrne - (Isaac Palmer) +++ Courtney B. Vance - (Agent Jim Block) +++ Tony Todd - (William Bludworth) +++ Roman Podhora - (John) +++(29.1.2012)

Je to mierne nadpriemerný horor, ktorý je už piatym dielom tejto celkom slušnej série. Príbeh je prakticky úplne totožný s predchádzajúcimi dielmi, opäť má mladík vidinu katastrofy, ktorá za chvíľu nastane a tak okrem seba zachráni ešte niekoľko svojich kolegov, priateľov, ale smrť po nich začne ísť. Spracovanie nie je zlé, ale až tak moc ma nezaujalo, celý film sa dá bez problémov pozerať, nenašiel som tu žiadne skutočne slabé miesto, ktoré by mohlo nudiť, ale to nič nemení na tom, že po pomerne vydarenom úvode až na pár výnimiek nič výraznejšie nezaujme, až úplný záver, ktorý celkový dej série prepojí príjemne poteší. A nový nápad s možnosťou zabitia niekoho iného ako svoju náhradu síce nie je úplne zlý, ale má tu len málo priestoru a pre film prakticky mizivý význam. Čo sa týka samotných úmrtí, tak úvodná scéna na moste ako celok pôsobí dobrým dojmom, rozpadávajúci most s množstvom dopravných prostriedkov a hlavne z diaľky vyzerá výborne, ale už samotnú úmrtia na ňom až na možno jednu, dve výnimky moc nezaujmú a navyše sú až príliš viditeľne animované, takže moc dobrý dojem rozhodne neurobia a radové úmrtia sú na tom určite lepšie ako v predchádzajúcom diely, hlavne to už zase pôsobí uveriteľnejšie, keďže tu už našťastie smrť nič nepresúva, nezapína a podobne a tvorcovia si na nich aj dali celkom záležať, ale až na skvelo vymyslenú smrť gymnastky ma už žiadna výraznejšie nezaujala. Herecké obsadenie je iba priemerné, síce sú hlavné postavy o niečo lepšie ako v štvorke, ale opäť je to prakticky rovnako pôsobiaca zostava ako už posledné dva diely, čo už začína dosť nudiť, chcelo by to výraznú zmenu, ale zase poteší Tony Todd vo vedľajšej úlohe alebo postava vyšetrovateľa. Réžia je len priemerná, síce sa vizuálne na film pozerá dobre, ale pokusy o atmosféru vôbec nefungujú a technická stránka až na tie radové úmrtia na moste nesklame. Takže je to po všetkých stránkach lepší diel ako štvorka, ale už sa neubránim pocitu zbytočnosti, ak už tvorcovia neprídu s niečím úplne novým, čo by sériu výrazne oživilo, tak dúfam, že toto je posledný diel. 60%(12.12.2011)

Osud nezvrátíš, i kdyby sis cpal prsty do krku sebevíc! Přesvědčí se o tom už pátá skupinka odpudivých teenagerů. A navzdory mnohým výblitkům místních mudrců, kteří zajisté postrádali hlubokou psychologickou sondu do charakterů jednotlivých postav, trochu toho "strhujícího", živočišného baletění či snad filosofickou partičku šachu s bledým jezdcem, je to pořád náramná legrace! Úvodní katastrofka výživná a následující nehůdky jsou natolik roztomilé, že by se u nich zuřivá reportérka Planety opic (TV Nova) o půl osmé večer nepochybně udělala v živém vstupu! No, samozřejmě nesmírně pohrdám tím, že ti tupci ani po páté nezměnili tolik osvědčené schéma! Jaký by to mohl být hluboký artový zážitek, kdyby třeba ti mladí lidé dvě a půl hodiny debatovali v jedné místnosti o smrti a plynovém ohřívači vody a chcípali u toho nudou!(9.12.2011)

• - Ve scéně na pohřbu je v záběru možné spatřit náhrobní desku. Jméno Chris Boylan, které se na ni nachází, patří manželce scenáristy filmu. (stration)

• - Začátek filmu s bortícím se mostem představuje se 4 minutami a 44 vteřinami nejdelší úvodní katastrofickou scénu z celé série. (Linkyc)

• - K filmu existují dvě alternativní smrti. Obě jsou součástí DVD. (stration)