Nezvratný osud 5

Nezvratný osud 5

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 88 min

• Malarkey

Jo, příběh pátýho dílu nezvratnýho osudu je pech jako prase. A jestli má slovo pech nějakou definici, tak tady ten pech je vynásobenej dvěma. Pořád je to ale lepší než čtyřka, ale u mě to asi nikdy nepřekoná dvojku, která pro mě byla trošku šok a ta prvotní scéna byla pořád trošku jiná jízda než tady. Každopádně i tady to bylo slušný kafčo a musím říct, že mě to docela bavilo. Klidně bych to ale zúžil jenom na slet scének, kde se umírá, protože to všecko kolem k tomu vůbec nepotřebuju.(17.1.2013)

Je to stale o tom istom, len tentokrat sa stane tragedia na padajucom moste, kde malo zomriet urcity pocet ludi, ale niektori z nich sa zachranili a to sa ,,Zubatej" nepacilo. Len jedna vec ma tam akosi iritovala a to vyzvanajuce mobily z konca 90-tych rokov. To som fakt netusil, ci ti hlavni hrdinovia nemali peniaze na smartfony alebo to bol zamer, avsak na konci to bolo vsetko vysvetlene :-) Nevadilo mi, ze je to stale o tom istom, pretoze sposob, akym hrdinovia zomierali je vzdy iny a vzdy napinavy a to ma bude bavit aj v pripade sestky, ak sa niekedy natoci. _________ Nicholas D'Agosto - (Sam Lawton) +++ Emma Bell - (Molly Harper) +++ Miles Fisher - (Peter Friedkin) +++ Ellen Wroe - (Candice Hooper) +++ Jacqueline MacInnes Wood - (Olivia Castle) +++ P.J. Byrne - (Isaac Palmer) +++ Courtney B. Vance - (Agent Jim Block) +++ Tony Todd - (William Bludworth) +++ Roman Podhora - (John) +++(29.1.2012)

Čtvrtý remake ;-) Nezvratného osudu se vytasil se zajímavým trumfem, ale místo toho, aby jej rozumně využil, spláchnul ho do záchodu. Nápad, že vraždou jiného člověka od sebe prokletí nabožáci smrt odlákají, je totiž hodně fajn. Z toho mohl být pořádně depresivní, tíživý, vážný horor. Ale ono nic, zase je to spíš sranda pro teenagery, byť v několika scénách dost napínavá a celkově dostatečně dobře zpracovaná. Je to určitě lepší než katastrofální čtyřka (a průměrná trojka), ale stejně jsem trochu zklamanej, protože kdyby si tvůrci s tím novým nápadem líp pohráli a sérii odklonili do jiných vod, mohla být z FD5 velká pecka. Takhle je to jen celkem dobrá zábava na jedno zkouknutí.(8.12.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Eric Heisserer / Based on Characters by Jeffrey Reddick | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Craig Perry, Warren Zide | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: New Line Cinema, Practical Pictures | Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 67,297,285 $ ||(26.8.2011)

Přes to, že je náměť již nejen značně ohraný, ale hlavně nudný a předvídatelný, jedná se bezesporu o velmi kvalitní přírůstek do rodiny snímků s bizarními úmrtími. Parádní začátek a konec, sem tam dokonce perfektně gradující napětí. Mrzet to nepřestane asi nikdy.(23.9.2011)

• - Nezvratný osud 5 je první film v sérii, který byl vyroben i v IMAX formátu, a druhý, jenž byl promítán ve 3D. (neff)

• - Všechny části filmové série měly mezi sebou odstup tři roky. Až tento díl byl natočen již po dvou letech od předchozího pokračování. (stration)

• - Mnoho hlavních postav je pojmenováno podle slavných režisérů hororových filmů: Peter Friedkin je pojmenován podle Williama Friedkina, Candice Hooper je pojmenován po Tobe Hooperovi a Olivia Castle podle Williama Castla. (stration)