Dvojčata (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 61 min

• Tommassi3

"Zato se Vám starám o dcerušky.. Sama už na všecko nestačím !!" - "No, a na co máme pana rádce ?!" - "To bych taky ráda věděla !!" ;)(16.1.2016)

• otík

Neskutečně hloupá a doslova tragická pohádka. A to zcela vším - od výpravy, kostýmy, dialogy až po herecké výkony. Námětově to je strašné, písničky to možná trochu zachraňují, ale celou hodinu sledovat pachtění herců za něčím, co je neskutečně hloupé, je příliš velké utrpení. Vrcholem trapnosti je Renčova herecká účast a v dalších komentářích už zmiňované šaty princezen, které jsou tvarově skutečně jak pytel na brambory. Horší pohádku jsem už dlouho neviděl. PS: účast Urbánkové a Neckáře jsou doslova cameo role.(17.8.2014)

Růžová je růže, bílá je sůl, čeho že nemůže být nikdy půl. Není to svět a nebo vzduch, to je mi hádanka, no pozdrav Bůh. Růžová je růže, bílá je sůl, čeho že nemůže být nikdy půl. Není to sen, není to věc, nedá se nahmatat a je tu přec. Netrap se tím, já už to vím, není půl (tady by byl SPOILER), to je ten rým./ Jsou rádci s vráskou na čele i dnes je člověk vidí, co tváří se jak andělé a zatím lidi šidí. Jak stíny chodí po zemi a žvaní, až to bolí, takové rádce, věřte mi, je lepší vyhnat holí./ Kostyméra, který vytvářel pytle na princezny téhle pohádky, bych hnala holí s tím rádcem, něco tak úděsného se nedá vytvořit snad ani v pomatení smyslů. Podle hodnocení jsem v tom nejspíš dost osamocená, ale tuhle muzikálovou pohádku jsem měla odjakživa ráda. Ještě sem tedy mám neodbytné nutkání propašovat myšlenku, že krom toho, co tu hádaly princezny, je jedna další věc, která nemůže být poloviční a to je pravda, protože polopravda je nejhorší forma lži. No a je to veku. To se mi ulevilo.(29.6.2014)

• Nonna

Proč kostyméři oblékli už tak nepohlednou dvojprinceznu s vlasovým květákem poplatným době do neforemné noční košile, která se mění pouze barevně, ale princezna v ní tráví víceméně celou pohádku, to mi zůstává záhadou. To se pak veškerý další ansámbl může přetrhnout, ale když se na hlavní postavu nedá koukat, je vše špatně.(25.4.2015)

• Chrysopras

Když nesedne princezna a ke všemu ještě ve dvojroli, moc se toho zachránit nedá...(18.8.2014)