Dvojčata (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 61 min

• Jenda

Pohádka, kterou velkou měrou sráží naprosto příšerné písňové texty, které, vyjma Neckáře a Urbánkové, herci nedokázali pořádně nazpívat. Renč je lepší režisér, než princ, a pytlové princezny Lucie Trmíkové nejsou uplně princeznový typ. Celkově horší průměr předrevoluční televizní pohádky. Hudba jinak chytlavá, to je +, texty a výprava -, herecké výkony nic moc...(18.7.2016)

• rikitiki

Renč a nepříliš půvabná princezna ve dvojroli, kde podtrhuje svoji "krásu" tím, že nosí šaty připominající nejvíc ze všeho pytel na brambory. Přehrávající Prachař. Standart polystyrénových pohádek televizní produkce.(19.8.2012)

• Mylouch

Předlistopadová herecká brigáda v televizních kulisách, která klopýtá od scény ke scéně. Renč a Prachař pro pamětníky i dnešní škodolibé diváky.(19.8.2012)

• otík

Neskutečně hloupá a doslova tragická pohádka. A to zcela vším - od výpravy, kostýmy, dialogy až po herecké výkony. Námětově to je strašné, písničky to možná trochu zachraňují, ale celou hodinu sledovat pachtění herců za něčím, co je neskutečně hloupé, je příliš velké utrpení. Vrcholem trapnosti je Renčova herecká účast a v dalších komentářích už zmiňované šaty princezen, které jsou tvarově skutečně jak pytel na brambory. Horší pohádku jsem už dlouho neviděl. PS: účast Urbánkové a Neckáře jsou doslova cameo role.(17.8.2014)

Růžová je růže, bílá je sůl, čeho že nemůže být nikdy půl. Není to svět a nebo vzduch, to je mi hádanka, no pozdrav Bůh. Růžová je růže, bílá je sůl, čeho že nemůže být nikdy půl. Není to sen, není to věc, nedá se nahmatat a je tu přec. Netrap se tím, já už to vím, není půl (tady by byl SPOILER), to je ten rým./ Jsou rádci s vráskou na čele i dnes je člověk vidí, co tváří se jak andělé a zatím lidi šidí. Jak stíny chodí po zemi a žvaní, až to bolí, takové rádce, věřte mi, je lepší vyhnat holí./ Kostyméra, který vytvářel pytle na princezny téhle pohádky, bych hnala holí s tím rádcem, něco tak úděsného se nedá vytvořit snad ani v pomatení smyslů. Podle hodnocení jsem v tom nejspíš dost osamocená, ale tuhle muzikálovou pohádku jsem měla odjakživa ráda. Ještě sem tedy mám neodbytné nutkání propašovat myšlenku, že krom toho, co tu hádaly princezny, je jedna další věc, která nemůže být poloviční a to je pravda, protože polopravda je nejhorší forma lži. No a je to veku. To se mi ulevilo.(29.6.2014)