Dvojčata (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 61 min

• PollyJean

Tohle že je Sadková? Na téhle pohádce se toho mnoho nepovedlo, ačkoli snad sama myšlenka nebyla špatná. Tragický byl zejména výběr herců, obzvláště mimořádně slabošský král navíc mimořádně slabě zahraný. Proti proradnému rádci je postavena zpívající Děvečka (píšu s velkým D, protože žádné jméno nemá a král na ni volá právě Děvečko) pro všechno, která vaří, stele, pere, zalévá, zpívá, radí, zkrátka, co si vzpomenete. Dvojprincezna by možná mohla být hezká, ale těmi kostýmy i účesy je tak zohavená, že se na ni téměř nedá dívat. Nakonec byly nejzajímavějšími i nejzábavnějšími okamžiky miniroličky Nadi Urbánkové a Václava Neckáře, což je dost málo.(24.7.2016)

• Nonna

Proč kostyméři oblékli už tak nepohlednou dvojprinceznu s vlasovým květákem poplatným době do neforemné noční košile, která se mění pouze barevně, ale princezna v ní tráví víceméně celou pohádku, to mi zůstává záhadou. To se pak veškerý další ansámbl může přetrhnout, ale když se na hlavní postavu nedá koukat, je vše špatně.(25.4.2015)

• otík

Neskutečně hloupá a doslova tragická pohádka. A to zcela vším - od výpravy, kostýmy, dialogy až po herecké výkony. Námětově to je strašné, písničky to možná trochu zachraňují, ale celou hodinu sledovat pachtění herců za něčím, co je neskutečně hloupé, je příliš velké utrpení. Vrcholem trapnosti je Renčova herecká účast a v dalších komentářích už zmiňované šaty princezen, které jsou tvarově skutečně jak pytel na brambory. Horší pohádku jsem už dlouho neviděl. PS: účast Urbánkové a Neckáře jsou doslova cameo role.(17.8.2014)

• Mylouch

Předlistopadová herecká brigáda v televizních kulisách, která klopýtá od scény ke scéně. Renč a Prachař pro pamětníky i dnešní škodolibé diváky.(19.8.2012)

• Chrysopras

Když nesedne princezna a ke všemu ještě ve dvojroli, moc se toho zachránit nedá...(18.8.2014)