Nespavost (TV film)

Drama / Komedie

Česko, 2009, 75 min

Vše podstatné už bylo řečeno, dodám jen jedno jméno - Tomáš Bořil. Ten mě bude ještě dlouho budit ze sna. Hlas, výzor a celkový dojem. Brrr...je to ten pohřebák.(16.12.2011)

Dramaturgicky i scenáristicky nevyrovnaná a tým pádom podchvíľou nefungujúca mozaika, ktorá sa zameriava na príliš mnoho postáv, čo vo výsledku príbehu neprospieva, ale naopak mu ubližuje. Výsledok pod vplyvom uvedeného posobí ako preplnené rodinné album bez jedinej príjemnej spomienky, bez náznaku pozitívnej emócie. Napriek tomu ide "aspoň" o stopercentnú hereckú záležitosť - asi chodíme s pani režisérkou do rovnakých divadel. Nech žije Dlouhé Zábradlí v Dejvicích.(19.5.2010)

Lakmusový papírek pro detekci nestandardního počinu – hodnocení buď vysoká nebo nízká, málo středních. Rodina jako základ veškeré lidské tragédie. Vztahy, které nefungují. Lidé, co bydlí spolu, ale radši by žili na jiných planetách. Syrová dramatičnost i směšná komičnost. Precizně vybroušené dialogové výměny. Všechno výborně odpozorované, vyvážené a perfektně zahrané. Z hereckého hlediska je to sice značná dámská přesilovka, ale proč ne? Komedie, která hladí proti srsti.(18.5.2010)

• Baxt

Ohromná sračka v pravém slova smyslu, které se nepodařilo ve mně vzbudit jakoukoliv emoci, přestože nadějných momentů bylo dost. Hana Maciuchová poprvé v životě nefalšovaně herecky zklamala a spolu s ní i zbytek osazenstva, protože vzít i s vidinou dobrých peněz blábol takových proporcí, se zkrátka nedělá. Btw. děkuji za internetovou diskuzi ve stylu novinek.cz, kde se na chvilku objevila hláška "Židi do plynu." Skromné chvilkové olol.(26.5.2010)

Sice převztahováno - dvojí potenciální švagrovská vazba Ivy (Klára Melíšková) k Janě (Kristýna Frejová) - ale základní nápad o vyrovnávání se s nepochopením a rozvíjení jednotlivých motivů (nespavost, klavír) působí uceleně. Pěkná kamera, herecky přesvědčivé (velmi dobře zapadá i postava tety Růženy - Zdeny Hadrbolcové).(17.5.2010)