Zítra se bude... (divadelní záznam)

Tomorrow There Will Be...

Hudební

Česko, 2010, 62 min

Hřebejkovi se podařilo uchovat úchvatnou Březinovu / Nekvasilovu operu ve zcela technicky nadstandartně provedeném záznamu. Široúhlá projekce s naprosto špičkovým obrazem a zvukem dodává drásavosti tématu na působivosti, občasná chaotická kamera zčeří divácký děs a úžas. Dokonalé.(1.8.2010)

• bassator

45th KVIFF 2010 - CZECH FILMS 2009-2010 - České filmy 2009-2010 (Zítra se bude... / TOMORROW THERE WILL BE... / Zítra se bude...)(23.8.2011)

Záznam představení z 4.10.2008 podává mrazivou výpověď o osudu jedné významé ženy Milady Horákové. Libretista Jiří Nekvasil použil přesné citace ze spisů, atmosféru dokresluje autentický záznam hlasu Milady Horákové, který má pobonou melodiku, jako hlas hlavní představitelky. Soňa Červená nebyla vybrána náhodou, víc o ní prozadí medailonek Červená nit. Ukázala ve svých 82 letech neuvěřitelný výkon, dva sólové hlasy umocňuje sborový zpěv Canti di Praga a Kühnova dětského sboru. Starohost scény a kostýmů dávají možnost koncentrovat na na obsah. Strahující představení - doporučuji!(10.9.2015)

• LiVentura

Přehrávání paní Červené, čest jejímu umění, mne doslova odradilo, ale látka skvostná a aranžmá dobré. Zdržím se však hodnocení..(29.10.2012)

Úžasné! ... Rád bych viděl ještě originál - operu na vlastní oči. Mé hodnocení: 88%. Viděno: (04.07.2010 - 45. MFF KV/Kino Čas).(20.10.2011)

• - Režisér Jan Hřebejk původně natočil inscenaci "Zítra se bude..." jen kvůli několika prostřihům do filmu Kawasakiho růže (2009). Pak si ale uvědomil, jaká síla se v záznamu skrývá a také že byla hra natočena kompletní a ve výborné zvukové a obrazové kvalitě. Rozhodl se tedy, že film vydá samostatně. Proto je možné v publiku několikrát zahlédnout Lenku Vlasákovou, herečku z Kawasakiho růží, a Jiřího Menzela, který měl tamtéž původně také hrát. (Cimr)