Zítra se bude... (divadelní záznam)

Tomorrow There Will Be...

Hudební

Česko, 2010, 62 min

“Jsem pokorná a odevzdaná…Je to ve mně tak klidné, protože mám klid ve svém svědomí“ Fascinující zážitek. One-woman show. Soně Červené bylo v době uvedení této inscenace neuvěřitelných 85 let. Přesto s ní představení stojí a padá. Po pěvecké i dramatické stránce. Věčná škoda pro naši kulturu, že tato nádherná dáma nesměla v našich zemích působit. Vynikající pěvkyně. Neméně vynikající herečka. Nádherná žena. Mrazivě působivá, maximálně civilně podaná výpověď o temném období našich dějin. Klaním se, madame…(9.9.2015)

nářez jak hovado, hudebně, divadelně, a překvapivě i filmově..(10.5.2010)

Hřebejkovi se podařilo uchovat úchvatnou Březinovu / Nekvasilovu operu ve zcela technicky nadstandartně provedeném záznamu. Široúhlá projekce s naprosto špičkovým obrazem a zvukem dodává drásavosti tématu na působivosti, občasná chaotická kamera zčeří divácký děs a úžas. Dokonalé.(1.8.2010)

• LiVentura

Přehrávání paní Červené, čest jejímu umění, mne doslova odradilo, ale látka skvostná a aranžmá dobré. Zdržím se však hodnocení..(29.10.2012)

• Slarque

Kdysi jsem si myslel, že opera je něco jako divadlo, jen se tam zpívá. Asi jsem se pletl, tady se jen recitují jména, datumy, paragrafy. Naštěstí jsem na tom nebyl v divadle, ale i těch 75 minut v kinosále mi připadalo jako věčnost. Scénické řešení a kostýmy přitom vypadaly nápaditě. Uprostřed jeviště ale seděl Jiří Menzel a kamera si ho všímala tak často, až jsem si myslel, jestli v tom nemá nějakou roli. Vedle sedící Lenka Vlasáková zmizela ani ne v půlce. Kdybych to byl býval tušil, tak jsem se tomu vyhnul. Operu nechápu a hodnotím pouze její filmový záznam (30%)!(11.7.2010)

• - Režisér Jan Hřebejk původně natočil inscenaci "Zítra se bude..." jen kvůli několika prostřihům do filmu Kawasakiho růže (2009). Pak si ale uvědomil, jaká síla se v záznamu skrývá a také že byla hra natočena kompletní a ve výborné zvukové a obrazové kvalitě. Rozhodl se tedy, že film vydá samostatně. Proto je možné v publiku několikrát zahlédnout Lenku Vlasákovou, herečku z Kawasakiho růží, a Jiřího Menzela, který měl tamtéž původně také hrát. (Cimr)