Johnny English se vrací

Johnny English, le retour

Johnny English sa vracia

Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2011, 97 min

Boli už aj omnoho horšie pokračovania. Pokles v kvalite je tu vidieť, ale nie je to až také zlé. Zatiaľ čo v jednotke bol humor prirodzenejší, tu sa tak nasilu snažia predviesť vtipy vyplývajúce z Johnnyho blbosti, až to občas vyznieva trápne. To som zaznamenal hlavne v prvej polovici, potom to už bol starý dobrý Johnny English. A oplatí sa počkať na záverečné titulky s jednou zábavnou bonusovou scénkou.(2.6.2012)

Upřímně můžu říct, že tohle je nejslabší film, co jsem s Rowanem Atkinsonem viděl. Pořád je tam ale dost scén, které pobaví a závěr je doslova nářez. Takže když už nic jiného, na závěr stojí za to si počkat.(7.8.2012)

Další bondovská parodie. Podobně jako v jedničce se člověk zasměje, ale děj je podprůměrný a té zábavy tolik taky není. Na Beana je to prostě slabé. # příběh 4 | hudba 6 | humor 4 | akce 5 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(13.1.2012)

Film jako celek drží spíš silou vůle, ale má geniální jednotlivý gagy. Jako příklad nechť nám poslouží třeba ta záchodová scéna, která v podstatě neustále graduje. Uměním dohrávat rozehrané gagy do nečekaných konců nedisponuje mnoho filmů. Hrozně se mě líbílo že i opakovaný fór je stále fórem viz Englishovi střety s "uklizečkou" . Rowan umí se svým ksichtem pracovat dokonale, v dřívejších dobách se mě zdálo , že to trošku přeháněl a gagům to trošku ubíralo, tady v tom filmu jsem tenhle pocit neměl. Osobně si myslím, že je to nejvyspělejší "Atkinson" co jsem viděl a bylo zde mnoho momentů u kterých jsem se ze srdce zasmál a to je v dnešní době opravdu vítaný úkon na mým obličeji. Ještě slovíčkem k Rosamund.......ňam.(24.10.2011)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Akce 8/10/// +podle mě výborná, výrazná a tedy vyčnívající hudba, jako akční film to má něco do sebe, Rosamund Pike je tu sice opět na ozdobu, ale sluší jí to .-) -méně hvězdné obsazení a některé slabší postavy, humor musíte mít rádi/// Líbilo se mi to a docela jsem se i bavil. Taky to už pro mě nebyl takový kulturní šok jako u prvního dílo kde jsem čekal "Atkinsona ve vážné roli". Ono je to totiž opět "Bean v akční Bondovce". Pokud na to přistoupíte a máte jeho humor rádi (opravdu si ho tady dostatečně užijete) bude se vám tento film líbit. V opačném případě dejte klidně o jednu hvězdičku méně. Podle mě je ovšem film technicky hodně dobře provedený a proto si ode mně zaslouží takto vysoké hodnocení. Krom toho jsem si mnohokrát řekl, že jsem většího blbce neviděl a to dokáže zvednout náladu .-)/// Celkem 75%///(12.4.2012)

• - Na konci filmu, během závěrečných titulek, lze shlédnout ještě jednu krátkou ukázku, ve které English efektivně vaří. (S.U.E.S.)

• - Rosamund Pike si zahrála i ve skutečném filmu o Jamesi Bondovi. Objevila se ve snímku Dnes neumírej (2002) v roli Mirandy Frost. (vojtaruzek)

• - K natočeniu pokračovania neviedli len komerčné dôvody, ale aj túžba otestovať postavu v novej žánrovej konštelácii. Scenáristi chceli Englisha zobraziť dramatickejšie a reálnejšie. (Greenpeacak)