Johnny English se vrací

Johnny English, le retour

Johnny English sa vracia

Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2011, 97 min

[imdb: 6.8/10] | me: U mě dobrý ... Film ako celok pôsobí úplne pohodovo, sú to ale konkrétne gagy, ktoré ho celkovo oživujú. Bolo mi hneď jasné, že to nemôže byť 101 minút trvajúca jazda úplnej zábavy, ale od nudy to ma tiež ďaleko. Táto komédia ma svoje úskalia kde sa nevyhla ošúchaným vtipom (čo sa dalo už aj dopredu čakať), ale na druhej strane prináša aj množstvo slušných "fresh" fórov (jednoznačne vďaka Rowanovi), ktoré zdvihnú hladinu vtipu nad úroveň a udržia tak dostatok nesilenej pozornosti počas celej jej dĺžky. You mean there's a mole AND a vole? [3 a pol *](27.10.2011)

• Isherwood

Nemístné utrpení, které je funkční leda v momentech, kdy se popichují poslední dvě bondovky, jinak film nabízí krystalický destilát esenciální trapnosti, v níž je Atkinsonův „poker face“ úplně mimo, záporáka vyčtete z úvodních titulků a jediným příjemným překvapením zůstane maximálně to, že Gillian Anderson je naprosto luxusní ‚milf-ka‘. :)(25.10.2011)

I za to málo díky. Jedna TOP scéna a dvě menší za to asi stály, neb jsem se smál tak, až mě z toho začaly bolet ledviny. Zbytek filmu byl solidně odsýpaný příběh o přitroublém agentovi, kterého jsme už několikrát viděli, ať už to byl inspektor Clusoe, Austin Powers nebo třeba Ace Ventura. Ano, to vše je Johny English, který navíc rozesmívá, jen když je tak trochu Mr. Bean. Za zmínku ovšem sice stojí i Gillian Anderson, která zraje jako víno (a zde pomrkává na geeky a fanoušky Akt X) a malá rolička pro Atkinsonova přítele Tima McInnernyho, onoho Darlinga ze seriálu Černé zmije. Johny English Reborn je přesně ten typ filmu, o kterém se dá říct, že dlouhý večer nezachrání, ale ani nezkazí.(14.2.2012)

• teutates

Mr. Bean ve službách jeho veličenstva, taková ta trapná zábava, bojím se říct snad až taká americká, kde jediné co mě zaujalo byl anglický dialekt. English je povolaný až ze samotného srdce Asie, aby zachránil určitou osobu před zánikem, samozřejmě že se mu to povede. V celém rozhraní omývá Atkinsonův ksicht množství grimas a tzv. "gagů", noo mně osobně Johny nedostal. Nevim, tady ta legrace je mému srdci poněkud cizí. 4/10(23.10.2011)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $8,305,970Tržby Celosvetovo $164,539,660Tržby za predaj Blu-ray v USA $771,549 //počet predaných kusov 15,509Tržby za predaj DVD v USA $2,861,399 //počet predaných kusov 91,551║ Paródia na 100ročného Bonda na dôchodku nič viac, veľmi suchá povrchnosť s vyvarenými a nefunkčnými gagmi, zbytočnosť ktorá pasivitou nudí a podráža fanúšika niekdajšieho skvelého Beana. /25%/(1.2.2012)