Láska k ptactvu je mi životním údělem a tato vášeň se projevuje zejména tím, že mi v dětství kanár uletěl oknem a v červnu mi na hlavu nasral holub. Protože jsem ale v té nepřehledné situaci, když mi mlátil perutěmi o držku, nemohl určit zda se jedná o holuba domácího nebo holuba stěhovavého, zastavilo se mé skóre Velkého roku na krásném počtu jednoho spatřeného ptáka. Toho jsem ale honil se zápalem sobě vlastním a pokud by mi v této bohulibé činnosti vypomohla nějaká dobře stavěná ornitoložka se zaměřením na kolibříky, znamenalo by to skutečný únik ze stereotypu všedního života. Komedie o opeřencích a jejich pronásledovatelích sice občas působila ještě laciněji než moje žerty, pobavila mě ale takovým tím milým, hřejivým rodinným humorem a ústřední sestava tří idiotů je tak vtipná, až je to skoro kůl.(8.9.2012)

Nevšední námět, Jack Black, a další dva výborní komici, ale stejně o nestačilo na to, abych tomu dala víc než 3*. Dobrá podívaná, ale víckrát to vidět nepotřebuju.(3.7.2012)

Objektívne, určite tak 3,5, ale vo filme na našlo pár prekvapujúcich faktov, kvôli ktorým som dala viac. Pozitívom bol nie celkom otrepaný scenár, sama rada pozorujem vtáky, aj keď môj záujem sa s birdingom nemôže porovnávať, Jack Black mi vadil menej ako v iných filmoch. A na záver, ona tá podivuhodná súťaž, skutočne jestvuje.(22.6.2014)

• Xmilden

Podobné jakobych sledoval film o jakémkoliv jiném hobby, tohle je vlastně takový ptačí dokument pro milovníky ptactva. Výbuchy smíchu nečekejte a nějaké humorné scénky také ne. Je to částečně taková moralitka o tom že někdy nám náš koníček může více vzít než dát .... Celkově se nedalo nějak čekat že vznikne veledílo v herecké sestavě: Martin, Wilson a Black.(10.9.2012)

• nunka

O to divné hobby "sledovania vtáčkov" ani tak nejde...ako o to, že to mala byť komédia...a po vtipe ani chýru, ani slychu. Príroda zahrala najlepšie zo všetkých a pár pekných obrázkov stálo za to, inak nuda.(19.6.2013)