Koho by napadlo, že film o milovnících ptáků může být taková zábava? Žádná nudná, kýčovitá komedie. Ale příjemná, pohodová oddychovka, která nikoho neurazí ani neunaví.(19.7.2012)

Původně jsem chtěl dát čtyři * - už úvodní projev Johna Cleese, který celý film provází svým komentářem, mě natěšil na zábavný film. S postupujícími minutami však humoru zprostředkovaného třemi birdery (bože, Steve Martin tak zestárnul!) ubývá a spíše dostávají navrch emoce skrze myšlenky, že vlastně rodina je jediná naše jistota. Ale nakonec, proč ne?(15.3.2012)

Nadějný rok nabízí ty nejlepší komediální herce posledních let. Jistě, že někdo raději Bena Stillera nebo Adama Sandlera, ovšem trio Black, Wilson a Martin tvoří takovou správnou a nesourodou partu, kterou spojuje zájem o Big Year, což je soutěž o to, kdo za rok spatří největší počet druhů ptactva. Každý z představitelů prezentuje odlišný styl svých filmových charakterů, ale dohromady se to stmeluje do celkem výživné komedie, která však samozřejmě více zaujme zasvěcené, tedy ornitology. Beru ho jako výživnou jednohubku...65%(9.7.2013)

• Don Jebal

Rozpočet: 41 000 000 $ Otvárací Víkend: 3 251 884 $ (v 2 150 Kinách) Tržby USA: 7 204 138 $ Tržby Celosvetovo: 7 448 385 $(2.5.2012)

Roztomilá koko.ina, v hlavní roli ptáci! :-)(30.3.2014)