Celkom fajn a zaujímavá netypická komédia. Tuším to bolo i podľa skutočnej udalosti a prekvapilo ma, že takáto súťaž vôbec existuje.(27.7.2013)

Co všechno je člověk schopen udělat pro vítězství. I já nerad prohrávám, ať už je to cokoliv. Velice pozoruhodná komedie, originální, nápaditá a s obrovskou myšlenkou. Jsem šťastný, že jsem mohl tento snímek spatřit. A vyvolalo to ve mě vzpomínku na školu, někde na 8.třídu, kdy jsme psali poznávačku ptáků, a já jsem měl správně 2 z 20ti. Poznal jsem sojku a u ostatních jsem téměř všude psal Sýkora Koňadra, a jednou jsem se trefil =D I když možná 3, ještě Sovu, ale to už si přesně nepamatuju :-D(24.6.2012)

Trojica Black,Wilson a Martin sľubovala super komédiu a aj príbeh o naháňaní vtákov sľuboval zábavu. Uznávam, že sa pobaviť dá, ale s touto komédiou som mal jeden zásadný problém a to po celý čas. Pravidlá...Kto koho kontroloval? Kto komu dosvedčí, že toho či onoho vtáka skutočne videl? Každý si iba odškrtval v zápisníku toho svojho a podľa toho by súťaž vyhral i magor, ktorý nevyšiel z domu. Akýkoľvek blb, ktorý povie, že bol tam a tam v pravý čas. Celý čas som vyčkával a dúfal, že som snáď iba niečo prepočul až do scény, kde sa Wilson baví s jedným "lovcom vtákov" o tom, že si odškrtnú a dosvedčia vtáka, ktorého nevideli. Je neuveriteľné, že počas písania scenára na tak dôležitú vec nikto nepomyslel. 60%.(17.8.2014)

Příjemné překvapení od party herců, kteří mají humor v krvi. První půlka je fajn, ale až druhá začíná do příběhu vnášet vážnější podtón, který logicky ústí v nevyhnutelné poselství, které však v tomto případě nepůsobí nijak klišovitě. Naopak. Právě kvůli závěru dostane celý film určitý morální rozměr a mě tak definitivně poslal s hodnocením o něco výš. A pokud si za ptáky dosadíte objekt nebo náplň právě vašeho koníčku, jehož podstatu nechápou vaši rodiče, případně ani lidé kolem vás, je zde velká šance, že se v některém z hlavních hrdinů sami uvidíte. 70%(11.4.2013)

Až na pár letmých okamžiků, kdy jsem byla spokojená s The big year se u mně tahle komedie minula účinkem. Docela to zamrzí, protože obsazení bylo výborné. Jako relax je to fajn, jako dobrý neotřelý námět určitě taky, ale já prostě nevím.......(4.8.2013)

• - Brad Harris (Jack Black) nosí hodinky značky Casio G-Shock a Kenny Bostick (Owen Wilson) nosí hodinky značky Rolex GMT Master II. (dyfur)

• - Chyba v českém dabingu. Stu Preissler (Steve Martin) nazve ptáka, kterého vidí z lanovky,"raven", což je v překladu "krkavec". A krkavec velký (corvus corax) je také v záběru. V českém dabingu jej ale Stu Preissler označí za havrana. (Prochy38)

• - Jako vyzvánění svého telefonu má Jack plack píseň “Surfin Bird“ od kapely Trashman z filmu ,i>Olověná vesta (1987). (SLOTH)