poster

Red Dog

Komedie / Drama / Rodinný / Romantický

Austrálie / USA, 2011, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  *****

  Kdybych musela náhle odcestovat do australského Dampieru, nebudu se bát - mám tam spoustu dobrých známých - vypitých těžařských buranů z toho největšího zapadákova, jaký si dovedete představit - ačkoliv jsem je poznala teprve včera večer... to mně vyprávěli všechny ty historky o sobě, italské vesničce Abruzzi, Johnnym a hlavně o psím příteli jménem Red Dog. Všechny ty příběhy hřály lidstvím a věrností nespoutaného psího tuláka, radostí, smutkem i steskem po domově v cizí zemi, vše naprosto pohodově odlehčeno výběrovými odrhovačkami. NEJLEPŠÍ VÝROK: Potřebuješ domov, aby se ti stýskalo, kámo... A brečela jsem. Pětkrát. *****(23.3.2012)

 • SexyAjinka
  *****

  Moje srdíčko bije radostí jako o závod. Proč my tak krásné filmy neumíme?, vždyť to vypadá tak jednoduše... Jedna krásná australská kelpie mi opět ukázala,proč je tak báječné mít psího společníka - nikdo vás nebude milovat víc. Tak nádherně natočené vyprávění s takovými sympatickými a přitom tolik rozmanitými postavami, to naprosto předčilo jakákoliv má očekávání. Tak přirozený film jsem dlouho neviděla, jsem ráda, že ještě pořád existuje někdo, kdo dělá film s láskou. Konec mě dojal. Jen je mi líto, že Koko rok na to skutečně zemřel, přitom mohl mít ještě kus života před sebou.(13.2.2013)

 • Wheelcrusher
  *****

  Narozdíl od "Hače" je Red primárně komedie, ale podobně mocná, co do sentimentu! Parádní vyprávění, moc hezký prostředí, fajn písničky a psisko taky výborný. Chtěl jsem vytknout leda hlubší nastínění toho, co se v až poslední minutě vlastně objeví, byť fakt okrajově:) Tenhle film jsem nezkouk vůbec náhodou, páč právě dneska odporoučela po 17 a 1/2 rokách "na farmu" naše rodinná čubice Nela a nejspíš už tam zuřivě prohání... no duchy ostatních psů, jak měla v povaze. Takže čest její památce i všeobecně ohromnej službě těhle tvorů lidskýmu srdci - prokazuju svym džubilejnim pětistym-psim-komentem!(22.5.2013)

 • Dever
  ****

  // Distribútor: Roadshow Film Distributors //(17.3.2013)

 • PinokKio
  *****

  Dampier. Vítejte v největším zapadákově pod sluncem, které, pokud vás nezabije, vás alespoň donutí mluvit plynně čínsky a ani k tomu nebudete potřebovat tenhle jazyk studovat. V tomhle místě vlastně žádný školy ani nejsou potřeba, je to spíš odkladiště všech, kteří chtějí na něco zapomenout nebo se tu uklidit před zákonem. Tady se nemusíte bát vyjít si do hospody jen ve špinavejch slipech na důkaz svýho chlapáctví, ale to neznamená, že nikoho nezajímáte. Právě naopak, každý ze ztroskotanců tady má totiž i srdce, ačkoliv by to jeden do nich neřekl. Vlastně ještě něco mají - Red Doga, prďáckýho (nebo spíš uprděnýho) psa, kterej na tu svojí komunitu taky nedá dopustit. No a já už teď taky ne ; ) A to tyhle zvířátkový filmy nemusím, obzvlášť podle skutečné události. Jenže když vedle vás na gauči sedí další divák a ještě k tomu čtyřnohej, kterej věčně po Redovi pokukuje, poštěkává a ničemu jinému nevěnuje pozornost, tak si říkáte, že tahle psí story je nezapomenutelná ..(15.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace