Red Dog

Komedie / Drama / Rodinný / Romantický

Austrálie / USA, 2011, 92 min

Príjemní herci v pútavom príbehu o jednom neobyčajnom a jedinečnom psovi. Veľa filmov s austrálskej produkcie som nevidel ale tento patrí rozhodne na vrchol. Pes je najlepší priateľ človeka ale v tomto prípade by sa to dalo povedať aj naopak. Príbeh Red Doga ma naozaj zaujal. Bolo to vtipné, dojemné a celé zasadené do krásneho prostredia s výbornou hudbou. Haf haf!(22.1.2012)

Tulák z dampierských plání. Často se nadýmající, autority ignorující, náruživý stopař (ne v tom pravém psím slova smyslu) a nezištný architekt lidských osudů. Když se o někom vyprávějí vzkazky už za jeho života, stává se legendou.. Po technické stránce to sice stojí za kočku, ale sálá z toho lidskost a pozitivní energie. Bylo vaše srdce kdysi atakováno němou tváří, čekající na Gerea, jenž nečekal heart attack? To samé umí i australský rudý gentleman..(25.7.2014)

• DwayneJohson

Bože, to bylo tak hloupé, až mě z toho rozbolela hlava. Trapný děj, slabé herecké výkony a hlavně hrozná kýčovitost. Takovou už jsem dlouho nikde neviděl. Tenhle film již nikdy více, to by byla pro mě byla jisto jistá smrt.(17.5.2014)

Nenáročná rodinná zábava s těmi nejjednoduššími gagy a hrou na city... a stejně mě to dostalo. Omlouvám se, kaju se, ale kombinaci psů, australských krajinek a pohodového soundtracku jsem prostě nemohl odolat. Za čtyři, ať nežeru.(21.10.2015)

Pro někoho jen nudný příběh. Pro někoho zase něco výjimečného. Já jsem někde v půlce téhle cesty. Určitě si to bude hodně lidí srovnávat s příběhem který byl Hačikó. Příběhy porovnat asi nelze, ale Hačikó byl příjemněji zfilmován. Australské prostředí mi není příliš sympatické, ale možná je právě tohle výjimečnost toho snímku. Je to velice zajímavý a hlavně ani moc nepřehnaný film s věčně usmívajícím se Redem. 7,5/10(2.3.2012)