PIKO

PIKO

One Way Ticket

Česko, 2010, 80 min

• Chrustyn

Novodobý talent, české kinematografie Tomáš Řehořek a jeho pokus o "český film o drogách". Vizuálně slušné, skutečné rozhovory poutavé ale dějové chudé a herecky nevýrazné. Původně zamýšlené natáčení jako dokument se mi jeví jako o hodně lepší nápad, který by i výslednou podobu vytáhl výše, jelikož dokumentární části jsou těmi nejzajímavějšími.(12.7.2011)

• Spiker01

Velice depresivní film...10%(27.11.2012)

Prohrou jakou jsem očekval určitě Piko není. Scénář je banální, polodokumentární stavba nevyužitá. Ale hlavní přínos: Tomáš Řehořek je při svém věku (stejný jako mám já) pro mě zajímavým režisérem, a jeho ostatním filmům dám určitě v budoucnosti šanci. 60 %(16.9.2011)

Nemám rád drogy, ani feťáky. Film je to zajímavý, ale poněkud nedotažený, když se Řehořek nedokázal rozhodnout, zda to bude jen dokumentární či hraný.. Takhle z toho vznikl celkem paskvil.(14.2.2012)

Docela dost se mi to líbilo. Umělecky dobře zpracované. Časová linka se mi zdála dost kvalitní. A ještě k tomu tam promlouvají postavy, kterým se to fakt stalo, proč ne? Dobře spracované, zajímavé příběhy a postavy i kamera a scéna byly dobré, co víc si přát. Osobně drogy nesnášim a tento film to ve mě jenom utvrdil, tedy asi splnil svůj účel, takže jednoznačně dobrý.(24.4.2013)