poster

PIKO

 • slovenský

  PIKO

 • anglický

  One Way Ticket

Drama

Česko, 2010, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jazzzz
  ****

  S trošičkou snahy se z toho dal vytáhnout film s drogovou tematikou na světové úrovni. Autetičnost, dokonce i filmovost celého radoby dokumentu byla velice zajmavá. Film nepostrádá ani krvavé scény, které svoji odporností mohou konkurovat zahraničním hororům. Některé scény byly na muj vkus až přespříliš a zasloužili by si být vystřiženy. Film je zajímavý i tím v jaké době a jaký historický úsek existence drogy v poslední době tak medializované v ČR dokumentuje. Hodnotím spíš jako podařený filmařský dokument.(29.12.2012)

 • Master19
  ****

  Bral jsem to rovnou jako domument a proto jsem maximálně spokojen. Na začátku jsem se musel naladit na tu drogovou vlnu, kterou nemám rád, ale vyplatilo se to. Dozvěděl jsem se pro mě hodně nových a zajímavých věcí. A vím jistě, že do pika nikdy nepůjdu... Doufám.(10.9.2011)

 • Tommassi3
  ***

  "Jsi stejně v hajzlu jako my, akorát se s tím nedokážeš smířit !!"(26.3.2014)

 • Flipnic
  ****

  Docela zvláštní film. Na jedné straně se tváří jako vizuálně umělecká záležitost. Na straně druhé jako perfektní výpověď a dokument. Vizual je super, kamera taky, hrozné jsou ale herecké výkony a tím jde film jako FILM dost do kopru. Pokud ale vnímám film jako dokument a výpověď, tak to nemá chybu ...Opravdu hodně zajímavé, přesné, nezkreslující, specifické. Finále je až úsměvné ve zjištění, že ti největší feťáci končí v Bohnické léčebně v Praze dvakrát. Jednou jako narkomani, po letech jako terapeuti ... :-))(21.8.2011)

 • neoBlast
  ***

  Prohrou jakou jsem očekval určitě Piko není. Scénář je banální, polodokumentární stavba nevyužitá. Ale hlavní přínos: Tomáš Řehořek je při svém věku (stejný jako mám já) pro mě zajímavým režisérem, a jeho ostatním filmům dám určitě v budoucnosti šanci. 60 %(16.9.2011)

 • - Exteriéry se točily v dramatických kulisách, které dokumentují chmurnou atmosféru příběhu a tvoří mu výmluvné kulisy. Depresivní prostředí našli filmaři v krematoriu, na hřbitově, v márnici, na hlavním nádraží, ve zničených a polorozpadlých domech, za zdmi vězení a také v areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích. [Zdroj: Falcon] (POMO)

 • - Ve filmu si zahrálo i několik skutečných policistů z Národní protidrogové centrály ČR. (Indy21)

 • - Piko je krycí název pro drogu Pervitin. (Indy21)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace