PIKO

• slovenský

PIKO

One Way Ticket

Česko, 2010, 80 min

Jelikož jsem piko neužíval nikdy, můžu hodnotit jen filmovou stránku věci. Jako zpověď je to životné, jako film to nenudí. Forma byla myslím zvolena dobře, prolínání dokumentu s hraným filmem ve stylu BBC je u nás relativní novinkou a funguje. Shlédnutí tohoto filmu považuju za přínos...80%(21.7.2012)

Podobné filmy může docenit jen ten, kdo sám drogy užíval (nikoli užívá) nebo přišel či přichází s toxikomany do kontaktu. Dokument je unikátní v tom, že se u jednoho stolu sešli bývalý policista z protidrogového, ex-narkoman a revolucionář v užívání pervitinu a nakonec Danny Horyna, frontman dnes již zaniklé metalové legendy Vitacit, který jako jeden z prvních nový druh aplikace vyzkoušel. Společně pak na podkladu hraných pasáží popisují cestu do pekla, ze které se dokáže vrátit jen malé procento závislých. Někomu se možná nemusí zdát ona filmová linie, což chápu, ale na mě udělala dojem jak obrazovým zpracováním, tak hereckými výkony, které, pravda, občas kolísaly či působily příli uměle, ale s přihlédnutím k formátu, který tvůrci zvolili, nemám pčíliš co vytknout. Víc podobných příběhů. 90%(9.7.2011)

Pouštěla bych v rámci prevence na základních školách. Stejně, jako nám pouštěli My děti ze stanice ZOO. Jinak z daného tématu šlo určitě vykřesat víc, na druhou stranu i míň. Herecké výkony nic moc, snad až na Vandu Hybnerovou.(7.1.2016)

• cunesk8

Češi by měli zůstat u točení pornofilmů a ne zpackat dokument s filmem. Tragické herecké výkony, opakující se nudné záběry...Příště radši jen 25min. dokument !!!! TV NOVA neměla chybu. * za příběh a snahu. 35%(10.11.2011)

K čertu s Katkou a podobnou hudlařinou. Tohle je poctivá, zajímavě natočená a nefalšovaná filmařina. Netradičně zpracované, nezaujatě komentované a hlavně nic nepodsouvající! Skoda pátě hvězdy, kterou nemohu dát z jediného důvodu a sice, volba nevýrazného M. Koniga do role policejního inspektora(14.7.2011)

• - Film byl natáčen pod názvem Cestou z pekla, posléze byl přejmenován na P s podtitulem Cesta z pekla a až nakonec se tvůrci rozhodli pro název PIKO. [Zdroj: Kinobox.cz] (darek kartac)

• - Ve filmu si zahrálo i několik skutečných policistů z Národní protidrogové centrály ČR. (Indy21)

• - Piko je krycí název pro drogu Pervitin. (Indy21)