PIKO

• slovenský

PIKO

One Way Ticket

Česko, 2010, 80 min

S trošičkou snahy se z toho dal vytáhnout film s drogovou tematikou na světové úrovni. Autetičnost, dokonce i filmovost celého radoby dokumentu byla velice zajmavá. Film nepostrádá ani krvavé scény, které svoji odporností mohou konkurovat zahraničním hororům. Některé scény byly na muj vkus až přespříliš a zasloužili by si být vystřiženy. Film je zajímavý i tím v jaké době a jaký historický úsek existence drogy v poslední době tak medializované v ČR dokumentuje. Hodnotím spíš jako podařený filmařský dokument.(29.12.2012)

Je to spíše dokument než hraný film, ale jako sonda do světa narkomanů a generační výpověď to funguje skvěle. Scény s herci jsou výborně nakombinované s monology reálných osob. Nutno vyzdvihnout také přesvědčivý herecký výkon Rostislava Nováka.(4.11.2011)

"Jsi stejně v hajzlu jako my, akorát se s tím nedokážeš smířit !!"(26.3.2014)

• Dydzej

PIKO je film, který je natočen ve dvou rovinách. V jedné se nám jeví jako dokument a v té druhé jako hraný film. Výsledkem je vcelku zajímavý filmařský kousek. V dokumentární rovině vypráví tři lidé o jejich začátcích a zkušenostech. Policajt, pak muž, který vymyslel nitožilí aplikaci pervitinu a zpěvák, který se tam nějak přimotal. Byli to vlastně také poslední přeživšíz téměř 200 člené party. V rovině druhé se tyto zážitky převádí do hrané podoby.Některé dialogy a záběry mi připadají lehce absurdní až umělé.To také kazí můj výsledný dojem z filmu. Co se děje týče, život ho napsal zajímavě a příběh jen potvrzuje Freudovu teorii: Za vším hledej sexuální trauma z mládí. Závěrem bych řekl, že jako naučný film mi to nepřipadá tak kruté a nechutné, jako jiné filmy o drogách. 40%(12.11.2010)

Bral jsem to rovnou jako domument a proto jsem maximálně spokojen. Na začátku jsem se musel naladit na tu drogovou vlnu, kterou nemám rád, ale vyplatilo se to. Dozvěděl jsem se pro mě hodně nových a zajímavých věcí. A vím jistě, že do pika nikdy nepůjdu... Doufám.(10.9.2011)