PIKO

• slovenský

PIKO

One Way Ticket

Česko, 2010, 80 min

Je to spíše dokument než hraný film, ale jako sonda do světa narkomanů a generační výpověď to funguje skvěle. Scény s herci jsou výborně nakombinované s monology reálných osob. Nutno vyzdvihnout také přesvědčivý herecký výkon Rostislava Nováka.(4.11.2011)

Dobře natočený, zajímavý a hezky odvyprávěný příběh bez zbytečných agitek.(5.7.2011)

• Slarque

Zvláštní tvar, který tomuto filmu vtiskl Tomáš Řehořek, mne moc neoslovil. Spíš mi připadalo, že kdyby tam byli jen ti tři stárnoucí pánové, co to zažili, bylo by to lepší. Pak mi ještě přišlo, že Miloslav König není vhodný představitel pro podobnou roli. Zatímco feťáci si mohou pomoci expresivním herectvím, on jako zásadový polda mezi nimi vypadá jako plyšák. Pozitivní je zejména zjištění, že většina feťáků vychcípá po pár letech. Brečet kvůli nikomu z nich nehodlám.(3.8.2014)

Vznik pervitinu v Čechách včetně komentářů. Hodně silné drama, které stojí za shlédnutí. Sice herecké výkony nejsou úplně na nejvyšší úrovni, ale kamera skvělá. Za mě je to za 80%.(25.6.2012)

• Spiker01

Velice depresivní film...10%(27.11.2012)

• - Film byl natáčen pod názvem Cestou z pekla, posléze byl přejmenován na P s podtitulem Cesta z pekla a až nakonec se tvůrci rozhodli pro název PIKO. [Zdroj: Kinobox.cz] (darek kartac)

• - Piko je krycí název pro drogu Pervitin. (Indy21)

• - Ve filmu si zahrálo i několik skutečných policistů z Národní protidrogové centrály ČR. (Indy21)