poster

PIKO

 • slovenský

  PIKO

 • anglický

  One Way Ticket

Drama

Česko, 2010, 80 min

 • RasputincZ
  ***

  Propojení hrané části a dokumentární funguje. Ovšem kdyby Řehořek natočil přímo dokument, hodnotil bych min. o hvězdu výš. Hraná část chvílemi dost pokulhává. Nelíbila se mi kamera a herecké obsazení je hned u několika postav naprosto mimo mísu. Například obsazení Miloslava Königa nechápu. Hraje policajta a přitom působí jako milý kluk, který by nejradši Rostislava Nováka ve filmu sbalil. Scény pod drogovým vlivem mohl Řehořek také prostříhat. Přesto je to sympatický počin, jsem zvědavý na další Řehořkova díla. Mimochodem Rostislav Novák ml. v roli Gregora nebyl vůbec špatný! [MFF KV 2011](11.7.2011)

 • viperblade
  *****

  Když jsem u filmu Czech Made Man napsal, že Tomáš je naděje, která jednou natočí opravdovou pecku, netušil jsem, že už se stalo. PIKO je film, který v české kinematografii chyběl - něco mezi regulérním filmem, dokumentem a na závěr se nabídne i "beseda" s protagonisty a lidmi, které ve filmu ztvárňují. Nicméně tohle všechno do sebe krásně zapadne a hlavně to na člověka zapůsobí tak, jak má. Když tenhle film skončil, nebylo mi dvakrát veselo, ale na druhou stranu jsem věděl, že jsem právě viděl něco, co (speciálně v Česku) dlouho nebylo a hlavně jsem si potvrdil, že Tomáš je opravdu talent, který pokud neskončí u Ordinací a podobných *cenzurováno*, tak může do naší kinematografie přinést nejeden zajímavý a originální film. Další plus za Rostislava Nováka, jehož talent byl konečně rozpoznán. Tady zkrátka musím jen chválit, prakticky není co vytknout. Od filmu jsem nečekal nic, ale dostal jsem maximum a přesně proto se dívám na filmy. 100 %.(22.3.2012)

 • Compote
  ****

  Proč 4*.... Kdyby to nebyl film český, jednu uberu, ale v českých filmech se zrovna nevyžívám, novější kousky sleduju jen zřídkakdy a tento mě překvapil. Vzhledově mě P. potěšilo velmi, děj jakbysmet, obzvláště jeho prolínání s dokumentárními záběry, vyprávění skutečných aktérů. Jediné co ale nedokážu skousnout, a to není jen problém tohoto kousku, ale obecně všech českých výtvorů, je.. nechci říct úplně špatné herectví (v tomto případě se to netýká hl. rolí), ale jakási umělá mluva zbytku osazenstva. Vedlejší role jsou u nás problém a byl i tady. Tu čtvrtou dávám vážně hlavně za lepší požitek, než jsem čekala, a že jsem byla předtím skeptická.... 60%(10.11.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film byl natáčen pod názvem Cestou z pekla, posléze byl přejmenován na P s podtitulem Cesta z pekla a až nakonec se tvůrci rozhodli pro název PIKO. [Zdroj: Kinobox.cz] (darek kartac)

 • - Piko je krycí název pro drogu Pervitin. (Indy21)

 • - Exteriéry se točily v dramatických kulisách, které dokumentují chmurnou atmosféru příběhu a tvoří mu výmluvné kulisy. Depresivní prostředí našli filmaři v krematoriu, na hřbitově, v márnici, na hlavním nádraží, ve zničených a polorozpadlých domech, za zdmi vězení a také v areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích. [Zdroj: Falcon] (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace