PIKO

• slovenský

PIKO

One Way Ticket

Česko, 2010, 80 min

Docela zvláštní film. Na jedné straně se tváří jako vizuálně umělecká záležitost. Na straně druhé jako perfektní výpověď a dokument. Vizual je super, kamera taky, hrozné jsou ale herecké výkony a tím jde film jako FILM dost do kopru. Pokud ale vnímám film jako dokument a výpověď, tak to nemá chybu ...Opravdu hodně zajímavé, přesné, nezkreslující, specifické. Finále je až úsměvné ve zjištění, že ti největší feťáci končí v Bohnické léčebně v Praze dvakrát. Jednou jako narkomani, po letech jako terapeuti ... :-))(21.8.2011)

Fet je fajn, fízli milí hodní kamarádi. Tak na mě PIKO působí, nemá atmosféru. Polohraný dokument dneska frčí, ale není to ono. Nepřináší vůbec nic nového. Já z toho mám pocit, že po projekci si snad děcka začnou naopak střílet.(29.8.2011)

Docela dost se mi to líbilo. Umělecky dobře zpracované. Časová linka se mi zdála dost kvalitní. A ještě k tomu tam promlouvají postavy, kterým se to fakt stalo, proč ne? Dobře spracované, zajímavé příběhy a postavy i kamera a scéna byly dobré, co víc si přát. Osobně drogy nesnášim a tento film to ve mě jenom utvrdil, tedy asi splnil svůj účel, takže jednoznačně dobrý.(24.4.2013)

• - Ve filmu si zahrálo i několik skutečných policistů z Národní protidrogové centrály ČR. (Indy21)

• - Film byl natáčen pod názvem Cestou z pekla, posléze byl přejmenován na P s podtitulem Cesta z pekla a až nakonec se tvůrci rozhodli pro název PIKO. [Zdroj: Kinobox.cz] (darek kartac)

• - Exteriéry se točily v dramatických kulisách, které dokumentují chmurnou atmosféru příběhu a tvoří mu výmluvné kulisy. Depresivní prostředí našli filmaři v krematoriu, na hřbitově, v márnici, na hlavním nádraží, ve zničených a polorozpadlých domech, za zdmi vězení a také v areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích. [Zdroj: Falcon] (POMO)