Inspektor Taggart - Série 26 (2010) (série)

Uchvácení (S26E03)

(epizoda)
  • Velká Británie The Rapture

Fanatismus a slepé následování kazatelů působí téměř vždy nepřirozeně. Když jsou nalezeni dva zabití členové náboženské sekty, tým inspektora Burkea má podezření na někoho z jejich řad. Zavražděný otec a syn měli vedle sebe položenou Bibli, v níž byla krví zvýrazněná pasáž z dopisu Korintským. Detektivové musí při vyšetřování tohoto brutálního činu prověřit komunitu, která svoji činnost před nevěřícími přísně tají. Její duchovní vůdce nejdříve odmítá s policisty komunikovat. Řídí se svými přísnými zásadami, podle nichž je vnější svět zkažený a jeho obyvatelé se nedočkají spásy. Neochota členů sekty spolupracovat přivádí šéfa detektivů k použití drsnějších metod. Mezitím je nalezeno tělo mladé dívky. Má její smrt nějakou spojitost se členy sekty? Zdá se, že vrah ještě nechce skončit s pácháním zla. Vyřeší tento případ boží prozřetelnost nebo skotská policie? (oficiální text distributora)

subic

Season 26, Episode 3. Nevím proč, ale některé díly docela dobře uspávají, mě se to povedlo hned 2x. Členové sekty mají přísně zakázáno se stýkat s obyvateli "vnějšího" světa a někteří z nich se stýkají a to i značně intimně, což je potřeba potrestat trestem hrdelním. V tomhle díle je naposledy ušatý Colin McCredie jako DC Stuart Fraser. ()