Priateľstvá padajúceho lístia (TV film)

Psychologický / Drama

Slovensko, 1998, 74 min

Viera Strnisková rulezzzzz:-))) PPL sú 2 rozne herecké prístupy = Zita Furková versus Viera Strnisková a mne napadá Jiřina Bohdalová versus napr. Milena Dvorská. Kto chce a vie, chápe.(1.11.2009)

Prostředí domova důchodců nabízí konfrontaci různých pohledů na samotu. Kontrast mezi hrdinkami je místy až zbytečně zveličen (vytahané tepláky a půllitr piva na ex...). Anna Šišková působí mnohem přirozeněji než v roli místostarostky v seriálu Místě v životě.(7.8.2010)

Neklamný obraz staroby a prežívania tohto obdobia okorenený vynikajúcim hereckým výkonom Viery Strniskovej a Zity Furkovej. Napriek počiatočným rozporom a odlišnostiam dvoch dôchodkýň, spôsobených rozdielnymi osobnosťami, prostredím v ktorom vyrastali ako i vnímaním sveta, si napokon k sebe nájdu cestu a stanu sa z nich najlepšie priateľky. Dojemný, skvelý príbeh! Vždy, keď tento videofilm reprízujú, spravidla na jeseň, pozriem si! Odporúčam.(1.2.2011)