Hurvínek na scéně

Loutkový / Rodinný

Česko, 2010, 53 min

Martin Kotík
  • kaylin

Ty bláho, tedy tak blbé dialogy, a už od začátku, jsem dlouho neslyšel. A slyšet je od takových postaviček, jako jsou Hurvínek, Spejbl a Mánička, to je prostě smutné. Jako kdybychom už neuměli dělat filmy o děti. Když už nejsou schopni uspět Spejbl s Hurvínkem anebo třeba Čtyřlístek, tak už opravdu nevím, kdo by uspět měl. Snad za ten jeden dobrý vtip, kterému jsem se zasmál, dávám těch pár procent, která mě stejně mrzí. Tak klasickým postavičkám je to strašně moc málo.(28.1.2014)

• Testament

Už dlouho jsem se takhle nezasmál, ale ne s filmem, nýbrž filmu. Spejbla a Hurvínka mám rád již drahně let, ale zhoubný nádor v podobě "Hurvínkova roku" mě měl varovat, že s hlavními postavičkami to jde hodně z kopce. Asi 5x jsem se upřímně zasmál, jinak většina vtipů je značně dětinských, děj v podstatě žádný, ale hlavně že se tu hodně zpívá (proboha, ty debilní texty!!!). Bohužel jsem se smál ve chvílích, kdy to nejspíš nebylo cílem autorů, př.: Co to bylo za scénu, jak Spejbl přišel oblečený jako čert, spadl na zem (na břicho) a Žeryk na něj zezadu skočil a skákal na něm? :-D. Žeryk pak i dával Spejblovi "umělé dýchání", i když se zde jen o tom mluvilo-zřejmě se mezi nimi vyvinul nový, daleko hlubší vztah. A debata mezi Hurvínkem a Spejblem (i když vytržená z kontextu), kdy chtěl Spejbl zjistit, jestli má synáček na zadnici roztržené kalhoty, probíhala takto: Spejbl: "Stop a teď se ohni!" Hurvínek:"Opravdu to chceš?" Spejbl: "Dělej! A jeje, to je díra, jako do metra.".:-D. Doporučení pro Helenu Štáchovou: Ještě více kreativity při tvoření takovýchto dialogů. A proboha, film co má 50 min. nasadit do kina za "plnou palbu"? Zklamání na plné čáře.(14.2.2011)

• xxmartinxx

Tento film nejde hodnotit objektivně, protože se nemůže líbit, bavit, přijít vtipný a vůbec vše, co od filmů očekávám, komukoli nad šest let. Vydržet u toho pro staršího člověka než předškolního věku je skutečně nesnesitelné... děti třeba potěší.(8.1.2011)

• kingik

Když někdo nemá soudnost, vypustí obstarožní loutky do kina a připlácne na to atraktivní nálepku 3D, ale tento rozměr jsem hledal marně. Stejně jako jsem hledal kvalitu, kterou vždy měli Spejbl s Hurvínkem za Kirschnera, ale jeho nástupce Martin Klásek se mu za ta drahná léta, co po něm štafetu převzal v namluvení loutek nevyrovnal a Štáchová je v namluvení paní Kateřiny a Máničky nejméně o třídu lepší. Nejhůře snad dopadl pes Žeryk, který je nejenom chabě namluven, respektive naštěkán, ale má dokonce tendenci mluvit lidskou řečí. Příběh se nese v duchu netradičních příprav na Mikulášskou nadílku u Spejblů. Je rozdělen do 8 natahovaných kapitol, které většinou začínají nějakou zbytečnou písničkou sloužící pro účel vyplnění řídkého děje. Hurvajs se Spejblem vymýšlejí, pokud možno, co nejnápaditější a nejstrašidelnější masky čerta, ale činí tak tajně, aby ani jeden z nich nevěděl, s čím ten druhý vyrukuje, a aby to bylo pro všechny překvapení. Nutno dodat, že Spejblova maska je opravdu překvapivě dobrá, ale Hurvínkova je jako když si nasadí srnčí parohy, které shodou okolností vyštrachal s Máničkou na půdě. Občas se objeví i vtipná situace, a to když se Spejbl opije lihem v koupelně na čištění ran, anebo v jediné scéně filmu si Spejbl celkem sjedná respekt, a to když zjistí, že si Hurvínek při zimních radovánkách roztrhl kalhoty. Jinak však Spejbl je tady za většího idiota než obvykle a scénka s luštěním triviální křížovky je toho jen důkazem. Když už se tvůrci s producentem Kotíkem rozhodli něco takového vypustit do kin, tak bych očekával precizní výpravu s nápaditým vánočním příběhem, ale ani jedno nehrozí, a když už byl v jednom záběru dokonce vidět vzadu na plátně stín vodičových rukou, tak už jsem to vzdal. Je to slabota a jít na to do kina není dobrá volba. 40%(17.2.2011)

• gouryella

Totální zprznění kultovních postaviček, naprosto bez nápadu a vtipu. A k tomu ty příšerné písničky.....(30.1.2011)