poster

Adrienna Pálová

 • Maďarsko

  Pál Adrienn

 • anglický

  Adrienn Pál

Drama

Maďarsko / Nizozemsko / Francie / Rakousko, 2010, 136 min

Režie:

Ágnes Kocsis

Scénář:

Ágnes Kocsis

Producenti:

Oliver Neumann

Kostýmy:

Julia Patkos
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.Orlok
  *****

  Hlavní hrdinka, sestřička na LDNce, jednoho dne přijme pacientku jménem Adrienna Pálová. Stejně tak se jmenovala její nejlepší kamarádka z dětství, která se tehdy náhle po čtvrté třídě odstěhovala. Rozhodne se ji tedy vypátrat.Nádherně natočený film s velmi jemným humorem.(28.3.2011)

 • wata
  *****

  6. Zurich Film Festival. Výborný film, ktorý aj z formálneho, aj z obsahového hľadiska zachytáva pomalosť, osamelosť a nudu, ktoré niekedy ovládnu život človeka v dnešnej spoločnosti. Ospalosť takéhoto života sa niekedy prejaví aj v publiku, jedna tetuška na sedadle vedľa mňa v kine sem-tam zachrapkala :) Mne zaspanie teda rozhodne nehrozilo. Výborná kamera a skvelý herecký výkon hlavnej hrdinky ma tie 2 hodiny donútili premýšľať a snažiť sa pochopiť.(26.9.2010)

 • Enšpígl
  ****

  Film je založen na chladném, odtažitém prostředí nemocniční ldn, které ovlivňuje celkovou osobnost hlavní hrdinky a samozřejmě taky divákovo vnímání. Je poměrně dost těžký si najít nějakou citivou cestu k Piroske, protože sice některé scény, zejména detaily nepostrádají svou sílu, ale způsob filmového vyprávění rozhodně není nějak vstřícný. Je to velmi zvláštní film, má v sobě smutek, lidskou osamělost skombinovanou s životní prázdnotou, přišlo mě to jako kdyby se Piroska řídila heslem, život je jen čekání na smrt. Na druhou stranu jsem z Pirosky cítil takovou tu obyčejnou hezkou lidskost. Z filmařského hlediska je to exceletní, ale z hlediska osobních poctů je film docela těžký ohodnotit.(22.2.2015)

 • dormouse
  **

  Nejen, že je film neuvěřitelně depresivní, ale navíc jsem jej vůbec nepochopila. Nepochopila jsem, proč se chytrá a hezká ženská nechá vláčet osudem od lednice do márnice, proč to číslo nakonec vyhodila a zda se rozhodla snížit přísun uhlohydrátů ve stravě.(11.4.2011)

 • Gertruda.W
  *****

  Piroska je žena z masa a kostí. Jako jedna z nás. Ať si to chceme či nechceme přiznat. Stejně jako všichni její pacienti, stejně jako všichni ostatní účastníci tohoto filmu. Film s minimem prostředků a akce dává nahlédnout do hlubin člověka nesoucího odevzdaně svůj úděl. Ať ze své vůle nebo proto, že jinak nemůže.(6.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace