poster

Adrienna Pálová

 • Maďarsko

  Pál Adrienn

 • anglický

  Adrienn Pál

Drama

Maďarsko / Nizozemsko / Francie / Rakousko, 2010, 136 min

Režie:

Ágnes Kocsis

Scénář:

Ágnes Kocsis

Producenti:

Oliver Neumann

Kostýmy:

Julia Patkos
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rajca
  ****

  Absolutne skvela kamera a netradičny pribeh o hľadaní vlastného ja. Piroska cez návrat do minulosti prelamuje bludný kruh a nachádza samu seba. Aj keď sa cely film nesie v dosť depresívnom móde, som si istá, že keby mal pokračovanie bol by to happy end s ďalšími zaujímavými zvratmi :-)(8.8.2015)

 • dormouse
  **

  Nejen, že je film neuvěřitelně depresivní, ale navíc jsem jej vůbec nepochopila. Nepochopila jsem, proč se chytrá a hezká ženská nechá vláčet osudem od lednice do márnice, proč to číslo nakonec vyhodila a zda se rozhodla snížit přísun uhlohydrátů ve stravě.(11.4.2011)

 • holga
  *****

  Hlavní postava Piroska vede naprosto neutěšivý život. Je sice mladá a vnímavá, ale diváci ji zastihnou v době, kdy už několik let pracuje v nemocnici na oddělení dlouhodobě nemocných, kteří jeden po druhém umírají. Piroska se o tyto pacienty stará, přebaluje je, krmí a pak odváží do márnice. Tato práce ji zcela pohltila, semlela a jistě byla i jednou z příčin konce jejího partnerského vztahu. Piroscinou jedinou radostí se stalo jídlo, které konzumuje v ohromném kvantu ve dne v noci. Z tohoto podivného letargického bezčasí jejího života ji vytrhne rozhodnutí najít nejlepší kamarádku z dětství. Snímek měl pomalé tempo, sama režisérka se vyjádřila, že se snažila o co nejméně střihu (což mi připadalo jasně tarrovské). Stopáž byla dlouhá i díky záběrům zdánlivě zbytečným (sledujeme hrdinku zády, kterak v noci sama něco pojídá v setmělé kuchyni nebo jak si na lavičce dává zmrzlinu, beze slova). Ale tyto záběry se mi velmi líbily, protože byly typické pro styl a tempo života hlavní hrdinky. Snímek navozoval depresivní náladu, diváci byli konfrontováni se spoustou jídla, smrti a bezútěšnosti, což sice může znít spíše odrazujícím dojmem, ale jedná se o velmi povedený snímek, který hloubavé diváky určit osloví.(26.2.2012)

 • Gertruda.W
  *****

  Piroska je žena z masa a kostí. Jako jedna z nás. Ať si to chceme či nechceme přiznat. Stejně jako všichni její pacienti, stejně jako všichni ostatní účastníci tohoto filmu. Film s minimem prostředků a akce dává nahlédnout do hlubin člověka nesoucího odevzdaně svůj úděl. Ať ze své vůle nebo proto, že jinak nemůže.(6.4.2015)

 • dr.Orlok
  *****

  Hlavní hrdinka, sestřička na LDNce, jednoho dne přijme pacientku jménem Adrienna Pálová. Stejně tak se jmenovala její nejlepší kamarádka z dětství, která se tehdy náhle po čtvrté třídě odstěhovala. Rozhodne se ji tedy vypátrat.Nádherně natočený film s velmi jemným humorem.(28.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace