• xxmartinxx

Nebýt Čech, napíšu "jakýsi východoevropský režisér si hraje na Guye Ritchieho" a budu to brát jako úsměvnou frašku. Něco jako Bollywoood. Jako Čech se ale musím cítit vyloženě v ohrožení. Budou snad takhle vypadat naše filmy? Z bláta do louže!(10.10.2011)

Tak to je naprosto netradiční film. Nikdy bych si od českého filmu nedovolila čekat nic světoborného, ale díky bohu jsem konečně našla jeden skvost v té hromadě s***ek. Nedostatky, které jsem zaznamenala mi ve výsledku po shlédnutí celého snímku dělaly naprosté nic oproti tomu kontrastu toho takříkajíc "zbytečného" člověka takového jakoby burana, který ale dokázal nemožné. Je hezké, že každý má na něco talent a právě Jakub ho měl na to udělat z 0 najednou 1000. Odnáším si takové krédo: " S podctivostí leda pojdeš....". Zajímavé situace o kterých by se mi ani nesnilo, že je někdy někde uvidím a navíc tak skvěle natočené např. Jakub: " Napíšu román Chudák a prdel a nebo možná vynechám to a prostřední." nebo prostitutka s penisem, klučičák mončičák z Mnichova, všude vole...Odjakživa mám prostě slabost pro to přirozené herectví Jana Budaře a ani zde to není vyjímkou.(16.9.2012)

Nebylo to vůbec špatný, rozhodně poklona mladé režijní krvi... moc se mi líbila kamera, střihy a barevné tóny. Ovšem řekněme si na rovinu, že bez Budaře a jeho hlášek doprovázející celý děj by byl film na nule, oproti němu byly ostatní role jen figurky, které se tam jednou za čas ukázaly a řekly pár vět. Příběh mi ale moc neseděl, nebylo to bůhvíco, člověk se spíš pozastavoval nad sledem událostí, které měly rychlý spád, ale příběhově mi to nepřišlo zas tak zajímavý. Ale bavila jsem se, tak proč ne...(8.4.2012)

Docela slušné překvapení. Czech Made Man je odvážný, v mnoha směrech velmi novátorsky a svým způsobem docela dost zásadní (i když ani omylem tak zásadní, jako třeba Normal). Řehořek zraje a i když mu stále ještě některé postupy ne úplně vychází, udělal od Proměn velký kus práce.(14.5.2011)

Překvapivě vtipné a filmově profesionální. Výborná kamera, hudba, střih, a dialogy (resp. monology). Není mi sice vůbec jasné, kam tíhle tvůrci mířili, ale jak nemám rád Jana Budaře (Nuda v Brně!), tady ho dokážu ocenit. Tuzemskému diváku se připomene i slovinský herec Predrag Bjelac (opravdu to není David Suchařípa!), potěší exotická kráska Veronika Hong a i dvojka registrovaných maminek. Příjemné překvapení a aspirant na nejlepší český film roku (což je samo o sobě největší překvapení).(16.10.2011)