Tak to je naprosto netradiční film. Nikdy bych si od českého filmu nedovolila čekat nic světoborného, ale díky bohu jsem konečně našla jeden skvost v té hromadě s***ek. Nedostatky, které jsem zaznamenala mi ve výsledku po shlédnutí celého snímku dělaly naprosté nic oproti tomu kontrastu toho takříkajíc "zbytečného" člověka takového jakoby burana, který ale dokázal nemožné. Je hezké, že každý má na něco talent a právě Jakub ho měl na to udělat z 0 najednou 1000. Odnáším si takové krédo: " S podctivostí leda pojdeš....". Zajímavé situace o kterých by se mi ani nesnilo, že je někdy někde uvidím a navíc tak skvěle natočené např. Jakub: " Napíšu román Chudák a prdel a nebo možná vynechám to a prostřední." nebo prostitutka s penisem, klučičák mončičák z Mnichova, všude vole...Odjakživa mám prostě slabost pro to přirozené herectví Jana Budaře a ani zde to není vyjímkou.(16.9.2012)

Jsem mírně na rozpacích - na jednu stranu nepochybně zajímavý a lehce neortodoxní počin v českých filmových vodách, na druhou stranu se mi to zdálo tak nějak lehce... rozpliznuté do prázdna. Něco se jen naznačilo a nedotáhlo, resp. přetranformovalo se to hbitě v něco jiného a to zase v cosi dalšího. Ale Jan Budař má můj respekt - zahrál to dobře, byť trochu "idiotsky", jak tady už někdo naznačil. Líbilo se mi i použití řady známých tváří v malých štěcích, celkem je to tak na bezmála 70%. A že to bylo podle reálu, to se mi skoro ani nechce věřit, byť v našich byznys-vodách je možné evidentně vše, jak se dennodenně přesvědčujeme.(21.3.2012)

Nemám rád šmouly, namachrované blbečky a žití života za účelem hromadění financí. Ale mám rád vybledlého, přerostlého šmoulu Budaře, kterak si radostně užívá svého namachrovaného blbečka, který považuje stav svého konta za bodový zisk ve hře zvané Život. Někomu se zkrátka při sledování tohoto snímku hlavou honí hlubokomyslné úvahy o morálce či o nechutnosti vyplácení marek za přítomnost nadrženého vetřelce mezi sevřenými půlkami, ale já jsem se po dlouhé době nadstandardně pobavil u českého filmu.(15.4.2012)

Bylo to všelijaké, zpočátku mě vadila ta roztržitost (skáčeme z jednoho období do druhého) ale na konci jsem pochopil pár věcí - takovýhle film tu hodně, hodně dlouho nebyl, Jan Budař je opravdu velký frajer, jehož nenominování na Českého lva je opravdu hodně velká křivda a Tomáš Řehořek je naděje, která doufám nezklame a časem natočí opravdovou pecku. Czech Made Man má své chybky, to ano. Ale většina filmu mě bavila, nehorázně mě bavilo sledovat nevšední osud člověka, kterému štěstí hodně, fakt hodně pomohlo k bohatství, které teď má. A proč ne, já mu to přeju. Za Budaře, za jeho parádní hlasové provádění filmem, za cameo Václava Havla a za ten milionový nápad dávám 80 %.(24.2.2012)

Hranáč je Marlon Brando! Zadal jsem www.obsach.cz a vyplivlo mě to na doméně www.forma.com. Budař, oscilující mezi Budařem, Cillianem Murphym a sjetým králíčkem Bunnym, vtiskl své postavě tolik sympatičnosti, že ji budete milovat podobně jako židovská obec Adolfa Eichmanna, ale něco mi říká, že to bylo součástí Řehořkova plánu jak strhnout pozornost na svou na české poměry nekonvenční (ve světovém měřítku však, přiznejme si, nikterak originální) režii. Jinak docela o hovně, voe. Anebo ne?(5.5.2014)