šponovat uši jsem fakt jako nemusela, že jo, woe... Czech Made Mana jsem celkem bez problémů přijala v jeho stylizaci a efektnosti, stejně pohodově jsem o něm nevěděla po skončení titulků. Kamera, střih, exhibice Budaře, hospoda "U Norberta" s Norbertem Lichým, stejně jako Šteindler, Čtvrtníček ad., to všechno více nebo méně potěší, ale scénář opravdu nepotěší /psát texty pro JAR a scénář k celovečeráku je fakt trochu jiný level/. Jakou reakci čekal po skončení filmu Oto Klempíř? Smích nebo potlesk? Každopádně jeho výkřik "Hovno" (nebo cosi podobného) k filmu sedl parádně...(19.4.2011)

• Niktorius

Tomáš Řehořek by byl jistě skvělý režisér reklam a videoklipů, protože (pře)stylizované vizuály a efektní kamerové frajeřinky mu jdou lépe, než většině zavedených českých filmařů. Jenomže neumí styl ukočírovat tak, aby byl koherentní, měl svou jasně rozeznatelnou tvář a hlavně sloužil vypravění (začátek snímku je se všemi zoomy a oblety onanistickou exhibicí k vyliskání, později se vše naštěstí uklidní). I kydž v Czech Made Manovi vlastně ani není čemu sloužit, neboť jeho narativní složka je mírně řečeno zoufalá. Celý nevyvíjející se epizodkovým dějem nám dostatečně představí "vtipný" komenář nepříliš rafinovaně nespolehlivého vypravěče Budaře a obraz slouží pouze k ilustraci jeho slov. A je to ilustrace dosti neinvenční, pokud tedy mluvíme o vzájemných vztazích mezi tím, co slyšíme, a tím, co vidíme, a nikoli pouze o tom, jak hezky ty obrázky vypadají. Czech Made Man je zkrátka esencí povrchnosti a dokonce i takové Tři sezóny v pekle by se od něj mohly učit, jak se dá naleštit takové hezké české prděníčko.(29.4.2011)

• LiVentura

Klasické "čecháčkovství" ve světě... nic k obdivu či pokoukání.! :-(((21.2.2012)

Překvapivě vtipné a filmově profesionální. Výborná kamera, hudba, střih, a dialogy (resp. monology). Není mi sice vůbec jasné, kam tíhle tvůrci mířili, ale jak nemám rád Jana Budaře (Nuda v Brně!), tady ho dokážu ocenit. Tuzemskému diváku se připomene i slovinský herec Predrag Bjelac (opravdu to není David Suchařípa!), potěší exotická kráska Veronika Hong a i dvojka registrovaných maminek. Příjemné překvapení a aspirant na nejlepší český film roku (což je samo o sobě největší překvapení).(16.10.2011)

překvapení jako fík.. na rozdíl od proměn se mi tolíbilo.. je to solidní, posměšné, pomrkávající.. ale ne jako diblík, spíš jako norbert lichý, který vás chce zprznit, citovat při tom rimbauda a pak po vás hodit stovku, že to bylo super, voe bejby(27.4.2011)