Popravdě, čekal jsem, že to bude působit jenom jako amatérská napodobenina amerických "podfukových" filmů. Kupodivu nic takového se nestalo, film vypadá překvapivě vyspěle a co je v českých luzích a hájích ještě zajímavější - téměř neztrácí tempo. O to se svými hláškami stará také hlavní hvězda filmu, Budař, který podal opravdu výborný výkon. Nedostatky se týkají hlavně zkratkovitosti scénáře a přílišného zjednodušení prakticky čehokoliv. Navíc bych úplně vyškrtl zbytečné camea, je jich tam snad deset (Krejčí, Matonoha, Duchoslav atd. atd. atd.), nemám to rád, z mého pohledu camea jenom ubírají na serióznosti jakéhokoliv filmu. Jinak Řehořka chválím, na české poměry stvořil velice slušný a neobvyklý film.(17.12.2011)

Zapadlý ekvivalent v novodobé české kinemantografii.(10.1.2015)

Český Guy Ritchie se jmenuje Tomáš Řehořek a Budařův Jakub Vrána je ten pravý RocknRolla! Že režisér točit umí a Jan Budař umí hrát, bylo jasné už z jejich dřívějších projektů, ten tvůrčí posun je ale přesto překvapivý, režisérovo naprosto dokonale, ba bravurně zvládnuté řemeslo a Budařův žoviálně podaný podnikavec je pro mne úkaz, skutečné překvapení. Navíc proti možné výtce, že jde jen o pouhou lokální nápodobu stylu britského režiséra, má Czech Made Man především po stránce scenáristické, ale i v hereckém koncertu Jana Budaře, jasnou přidanou hodnotu, nemluvě o onom zvláštním rysu odkazujícím k éře divokého podnikání 90. let, které nás směřuje spíše někam směrem k Balkánu, než k západní Evropě, respektive Velké Británii, který ale činí filmovou výpověď (jasně že velmi stylizovanou a možná? přehnaně nadsazenou) atraktivní až exotickou. PS: Jan Budař si jistě vyslouží nominaci na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon...a kdo ví, co víc...(8.5.2011)

Nebylo to vůbec špatný, rozhodně poklona mladé režijní krvi... moc se mi líbila kamera, střihy a barevné tóny. Ovšem řekněme si na rovinu, že bez Budaře a jeho hlášek doprovázející celý děj by byl film na nule, oproti němu byly ostatní role jen figurky, které se tam jednou za čas ukázaly a řekly pár vět. Příběh mi ale moc neseděl, nebylo to bůhvíco, člověk se spíš pozastavoval nad sledem událostí, které měly rychlý spád, ale příběhově mi to nepřišlo zas tak zajímavý. Ale bavila jsem se, tak proč ne...(8.4.2012)

Díky Janu Budařovi se na ten film dívat celkem i dalo. Vtipných hlášek a situací bylo dost, taky jsem si poprskala monitor počítače při zpomaleném záběru, kdy zubní protéza opouštěla své obvyklé místo a další celkem hodně povedené scény ve filmu. Hodně mi vypravovaná dějová linka připomínala vyjadřování některých zdejších uživatelů ;-) Přesto přeze všechno mě film svým způsobem nudil. Nevím jak to lépe vyjádřit, ale krom těch fakt vtipných míst cítím, že tomu víc hvězd dát prostě nemůžu.(11.11.2013)

• - Přípravy snímku probíhaly kvapně během pouhých tří měsíců. (Olík)

• - Na střelnici oslovuje Vrána (Jan Budař) Čápa (Milan Šteindler) hodností plukovník. Později je však záběr na noviny  Metro, ve kterých je fotka Čápa, když přebírá vyznamenání na Hradě a tam má hodnost nadpraporčíka. (Horryx)

• - Tvorba filmu, uvažována od prvních příprav, přes napsání scénáře, až po vytvoření finálních kopií pro kina, zabrala 6 měsíců. (Hroozley)