Kazatel Kalašnikov

Philip Messina

Kostýmy:

Frank L. Fleming
  • klerik

Ani netuším, čo ma donútilo to dopozerať... Už dávno som sa tak nenudil. Režisér Marc Forster (PLES PRÍŠER!!!) sa snaží pomocu niekoľkých (teda mnohých ale veľmi krátkych) obrazov zo života hlavného hrdinu vykresliť veľký príbeh. A rozpráva ho absolútne zle. Vyše polovice filmu sa hrdina chová ako naivný debil, nič nevysvetľuje jeho konanie, celý presah okolo africkej problematiky vyznieva hlúpo a prvoplánovo (Ani vy ste nevedeli, že v Afrike umierajú deti? Umierajú.). Keď konečne nastane nejaký psychologický vývoj (tam niekde mal podľa mňa film začať a postupne odhaľovať minulosť), dostáva sa ku slovu neznesiteľný pátos. Omnoho väčšiu výpoveď mali zábavné filmu typu JOHN RAMBO či KRVAVÝ DIAMANT, dokelu aj krokodília vyvražďovačka PO STOPÁCH ZABIJAKA zvládla tému občianskej vojny lepšie... A keď si budem chcieť pozrieť kresťanskú agitku, siahnem radšej po ODVÁŽNYCH, tam maju kecy o bohu aspoň zmysel...(29.6.2014)

Proti sympatickému posolstvu nemožno vzniesť námietky a dokážem sa odosobniť od istých faktorov, ktoré mnohým stačia aby film úplne zhodili ale ani to na spokojnosť nestačí. Povrchný a neprekvapivý scenár nedáva vyniknúť ani Michelle Monaghan a Butler sa mu často nedokáže prispôsobiť a v roli Sama Childersa nepôsobí práve najuveriteľnejším dojmom. Od nižšieho hodnotenia tak Machine Gun Preacher zachraňuje hlavne Forsterova réžia, ktorá napráva výsledok aspoň čiastkovo ale i tak ide o jeho najslabší film.(6.3.2012)

• xxmartinxx

Neuvěřitelně otravný film. Buď jsem usínal, nebo zadržoval smích. Emocionálně to na mě zapůsobilo asi jako reklama na jogurt. Uprostřed občanské války přijde do polní nemocnice žena s ustřelenou dolní čelistí, očividně potřebuje pomoct, a doktor se jí zeptá "paní, co se vám to stalo s obličejem?"... To byste nevymysleli ani jako parodii... Jestli bylo Quantum of Solace nešťastná souhra náhod (a ne Forsterova chyba), tak tohle je předzvěst apokalypsy.(3.1.2012)

Lehce nevyrovnaný film, v němž slabší místa střídají silné scény. Výsledkem je ale více než solidní film s Gerardem Butlerem, který zde má (oproti jiným filmům z poslední doby) co hrát. (70%)(31.3.2012)

• D.Moore

Gerardu Butlerovi jsem tentokrát nevěřil ani to, že střílí, natož abych byl nějak uhranutý jeho "proměnou" z fetujícího motorkáře propuštěného z vězení v muže, který našel Boha, a posléze v rambovského borce, jenž neváhá nadívat únosce afrických dětí olovem. Nechápejte mě špatně, proti filmům ukazujícím jakékoliv náboženství z té lákavější stránky nemám vůbec nic. Ale co mělo být tohle? Nechtěně směšná podívaná, které jsem nevěřil o to víc, že byla podle skutečnosti.(4.11.2013)