Kazatel Kalašnikov

Philip Messina

Kostýmy:

Frank L. Fleming
  • verbal

Alelujá! Chvalme Pána! Ježíš zrovna trumfnul metadon! Kriminálnická smažka nahradila odvykačku křtem a hurá na kruciátu stavět paviánům výběhy. No mě by jeblo! Mezi prudce militantními, pošahanými křesťany a hodnými marxisty z jihu, kteří nikdy ani mouše neublížili, stojí hrdinný americký Mesiáš, jenž si místo pika píchá víru. Samozřejmě ani zmínka o tom, že ti bezkrupulózní vrahové žen a dětí jsou v podstatě křesťanská sekta. To by americké kudlanky asi příliš nenadchlo a nepromítali to pak na srazech babtistické mládeže! Miluju nestranné a nedemagogické filmy, které záměrně ukazují jen levou půlku prdele, pardon, chtěl jsem říct víry. Ale na to už bychom si za těch tisíc let mohli konečně zvyknout, no ne?? Abych to trochu vyvážil, uvažuji, že asi vystoupím z církve, začnu fetovat a skáknu si pak do Afriky rozkopat pár termitišť.(5.3.2012)

Sam Childers zasluhuje uznání a já osobně mu jeho hříchy odpouštím:o)). Sice se jedná o slabší Forsterův film, ale i tak je to stále nadprůměrný snímek. Butlerův výkon mi přišel velmi adekvátní, i když čtu často odlišná tvrzení, ale scénáristicky film stojí pouze na této postavě a ostatní herci jsou druhořadí, proto opakuji, že Gerard Butler tento snímek udržel v nadprůměrných vodách. Na můj vkus až moc křesťanských agitek, ale chápu důležitost této symboliky v tomto filmu. Symbolické poselství, závěrečné titulky a smutná skutečná událost = ještě za 4 hvězdy (slabší).(20.3.2012)

• PinokKio

Roním krokodýlí slzu. Ovšem ne kvůli těm zuboženejm afričánkům, jen je mi líto, že jsem ty dvě hodiny místo sledování téhle agitky raději nepomáhal někde stavět kostel, kde by se kázala voda, pilo víno a neskutečně hřešilo ..(5.2.2014)

• Sobis87

Gerard Butler jako zapomenutý Arakain, kriminálník a vidlák, který jednou zabloudil do kostela, kde se z něho okamžitě stal další Ježíš a vydal se bojovat do Afriky za lepší svět? No tááák. Takovou primitivně uslzenou báchorku a náboženskou agitku si Amíci opravdu mohli odpustit, o to více mě mrzí, že se projektu upsal Marc Forster. Čekal jsem od něho více, než že natočí tenhle křesťanský Happy Meal s akční figurkou uvnitř. P.S.: Český distributor to tentokrát vlastně docela dobře trefil a opatřil filmu dokonale padnoucí český název - stejně tak debilní, jako je samotný film.(27.3.2012)

Pěkný filmek podle skutečné události. Příběh je o napraveném kriminálníkovi Samovi, kterého přivede víra na cestu dobra a založí si stavební firmu. Jednou přijde do kostela na návštěvu pastor kážící v africe, a prosí o pomoc s výstavbou poničené vesničky.. Sam se rozhodne podívat se do Afriky a po práci se rozhodne podívat se hlouběji do země a je svědkem toho, jak dokáží být místní vzbouřenci krutí. V bojích zmítané zemi postaví sirotčinec a bojuje proti armádě vzbouřenců, která vypaluje vesnice a verbuje malé děti, kterým dává zbraně a posílá je do boje. Gerard Butlel je v hlavní roli hodně přeavědčivý a za mě dostává film 70%. :)(27.3.2012)

• - Sam Childres dodnes aktivně bojuje v Súdanu proti povstalcům. (Pulos)

• - Hudbu k filmu nahrál Slovenský symfonický orchestr. (=woody=)

• - První volbou pro roli Lyn byla Vera Farmiga, nabídku ale odmítla kvůli těhotenství. (oje)