Kazatel Kalašnikov

Scénografie:

Philip Messina

Kostýmy:

Frank L. Fleming

Letošní Blind Side, jehož hodnocení se samozřejmě odvíjí jen a pouze podle toho, jak moc jste odolní proti křesťanským citově vyděračským a lehce manipulativním pohádkám. Já dávám 60%, protože Gerard Butler je mnohem víc cool misionář než Sandra Bullock (v tašce nemá jen bibli, ale i samopal) a tahne film hodně nahoru. Jen ty výkřiky typu "I will build a church!" prosím přístě vypustit.(3.1.2012)

• moviesfan

Zfilmování této "skutečné" události (nevím do jaké míry je skutečná) se mi příliš nelíbilo. Klišé tam bylo až moc, chvíli to celé působilo buransky, potom až moc nábožně, ale naštěstí africká část nebyla zas tak špatná, což je ve finále stejnak už jedno.(6.3.2012)

• Sobis87

Gerard Butler jako zapomenutý Arakain, kriminálník a vidlák, který jednou zabloudil do kostela, kde se z něho okamžitě stal další Ježíš a vydal se bojovat do Afriky za lepší svět? No tááák. Takovou primitivně uslzenou báchorku a náboženskou agitku si Amíci opravdu mohli odpustit, o to více mě mrzí, že se projektu upsal Marc Forster. Čekal jsem od něho více, než že natočí tenhle křesťanský Happy Meal s akční figurkou uvnitř. P.S.: Český distributor to tentokrát vlastně docela dobře trefil a opatřil filmu dokonale padnoucí český název - stejně tak debilní, jako je samotný film.(27.3.2012)

Mě film sedl perfektně. Gerald Butler je prostě borec a i když kdekdo řekne, že se na roli moc nehodí, protože vypadá úplně jinak než pravý Sam Childers, tak právě díky jemu se mi film hodně líbil. S Kazatelem Kalašnikovem nemám problém...85%(28.10.2013)

• Payushka

I když se film snaží být jako jeden z těch, co pomůžou dětem v Africe tím, že v kinech Američanům vysvětlí, aby jim poslali peníze, je neskutečně (nejen) rasově stereotypní. Malí, ubohoučtí černoušci trpí a velký, silný běloch jim pomůže. Zlí muslimové ze severu ohrožují hodné křesťany na jihu. Nikoho nezajímá, že obě strany do sebe pálí zbraněmi a vůbec netuší, jaký k tomu mají důvod. Věřím ale, že některým americkým vidlákům tohle přijde jako vrchol dojemné filmařiny.(30.5.2012)