Tři mušketýři

Three Musketeers, The

Traja mušketieri

Dobrodružný / Akční / Romantický

Německo / Francie / Velká Británie / USA, 2011, 106 min

Skvělé hollywoodské triky, vzducholodě byly parádní a Milla Jovovich nádherná. Už se těším na dvojku.(25.3.2012)

Subjektivně ten film plní vše, co si představíte ve slovním spojení ‚Tři mušketýři v režii Paula Andersona‘, v plně pozitivním slova smyslu. Že to bude úlet, slibovaly už trailery. Vynalézavá akce v kombinaci s parádním hereckým obsazením, kde si každý svoji roli bezezbytku užívá, loudí spokojené úsměvy, ale problém nastává v neakčních pasážích, kde snad až tolik nevadí blábolivé dialogy, jako spíše to, že to nemá žádný šmrnc a chybí tomu i sebemenší kapička nepředvídatelnosti, takže prostě víte, že Lerman bude (sympatickým) spratkem až do závěru, stejně tak dobře, jako že hlavní trojka bude servírovat hlášky i kdyby vzducholodě z nebe padaly. Nejsem zklamaný, jen si myslím, že Anderson by nad sebou potřeboval pevnější dramaturgický bič, a pak bude servírovat jeden Death race za druhým. :) 3 a ½.(9.2.2012)

Paul W.S. Anderson ma poslednú dobu ničím neprekvapuje. Výber hercov nie je úplne zlý ale taký Christoph Waltz a Orlando Bloom sa mi tam vôbec nehodili. Čo sa týka príbehu a scenára, tak mi to príde všetko nie len dosť ohrané, ale aj tie nápady, ktoré sa tu našli mi tam moc nepasovali. Akcie nie sú zlé, ale do mušketierov sa mi vôbec nehodí taký ten "300 style". Aj keď chápem, že sa malo jednať o zábavu. Soundtrack tiež nie je zlý, ale miestami mi tam nepasuje. Za to kostými a výprava sú perfektné. Tato moderná verzia mušketierov by dopadla možno oveľa lepšie keby s toho Anderson spravil komédiu, pretože niektoré moderné cool prvky mi prídu na smiech a myslím si že v komédii by sa to viac ujalo. Ďalší s filmov na jedno pozretie. 55% - 3*(22.3.2012)

Parta drsných šviháků se honí za pitomou cetkou, pomáhá jim v tom náctiletý drzoun s šílenou parukou. Je to roztomilá blbost, v Andersonově podání ale naštěstí zábavná. A ta hrozivá smrtka na přídi nepřátelské vzducholodě, tak ta byla prostě úplně boží.(28.4.2012)

• Tom Hardy

Kašlu na to, že to nerespektuje předlohu. A v zásadě je mi i jedno, jaké akční koniny si do toho Anderson vymýšlí. Ale že je to blbě natočené, děj i akce se doslova vysmívají logice (a tím pádem i divákům) a vůbec to celé působí ještě o chlup tupěji, než Disneyho verze z roku 1993, to už mi dokáže hnout žlučí. Nejzbytečnější blockbuster sezóny, u něhož mě děsí především to, že by se to mohlo líbit mladším ročníkům, které nebudou řešit, že „tahle scéna už byla v Resident Evilu“, „tohle je soundtrack ze Sherlocka Holmese“ a že tam létají vzducholodě a v případě pohotovosti hlídá přístav celých PĚT vojáků (atd.). A ještě se možná zasmějí tomu, že Plancheta 2x posere holub. Good For You. Více zde.(18.10.2011)