Tři mušketýři

The Three Musketeers

Traja mušketieri

Dobrodružný / Akční / Romantický

Německo / Francie / Velká Británie / USA, 2011, 106 min

Tak ČSFD projekce kazí mé slušné vychování. Copak by Vás jinak napadl dvojsmysl, když chlap s pochodní v ruce řekne: „Jestli se nevzdáte, tak Vás vykouříme!“ Mě ne, tedy do chvíle, než kdosi v Kdosicích chytl příšerný záchvat smíchu. Jinak jsem dostala přesně to, co jsem od toho očekávala. Akci, humor, romantiku, ale hlavně tu zábavu, kterou u podobných filmů mám tak ráda. Herci si to vyloženě užívali a já s nimi. Další film u kterého budu jednou ráda odpočívat :o)(20.10.2011)

• akisha

Vynechám analýzu toho, zda by měl člověk otevřít svou mysl podobným zábavným nesmyslům a ignorovat na chvíli nesmyslné dění či plagiátorství, aby se odreagoval, protože to mi jde dobře a často. Proto přejdu rovnou k hlavnímu problému, totiž že mě to nebavilo. Jednoduše řečeno - příliš všeho. A bylo toho tak moc, že to udolá nejednu otevřenou mysl. Pár momentů to trochu vytrhlo, dokonce i vtip by se našel, i herci jsou fajn (tím myslím Matthew MacFadyen, Ray Stevenson, Christopher Waltz), i Orlando zaperlil ve svojí druhý nejlepší roli od dob Legolase a Milla mě navzdory očekávání hodně příjemně překvapila. Freddie Fox jakožto král byl ovšem jediná skutečně vtipná postava. Ale z Madse Mikkelsena mohli vymačkat trochu víc šťávy, sakra, vždycky čekat na jeho novej film a pak dostat pět minut + stupidní finále, co je to za život tohle? Anderson sice není ještě odepsanej, ale začínám jeho nová díla vyhlížet s trochu větším skepticismem. O to víc vezmeme-li v potaz, že jeho příští "dílo" bude pátý Resident Evil. Bah.(23.3.2012)

• Segrestor

Jakýsi mladý muž. Načrtněme jedním tahem jeho obraz: představte si Dona Quijota v osmnácti letech, ano, takový byl syn Gaskoňce, D'Artagnan. A slova otce byla: "Budeš-li mít čest dostat se ke dvoru, k čemuž ti ostatně tvůj starobylý rod dává právo, zachovej důstojnost svého šlechtického jména... blá blá blá." Takže už víme, že tady mladýmu bylo 18, tak to potom proti tomuto pojetí nic nemám. Teď ještě někde v textu vyštrachat ty Hindenburgy.(22.8.2013)

Dosud se mi nepodařilo rozluštit největší matematickou záhadu 17. století, tedy že 3=4, ale již jsem se s tím vnitřně smířil, takže mne nemůže zaskočit účast mušketýrů v leteckých bitvách, bojové umění ohebné Milady, Athosovy potápěčské choutky a ani to, že se Aramis stal z mušketýra strážníkem Městské policie rozdávajícím pokuty za kálející koně. Trošku mi sice chyběla přítomnost mušketýrského stejnokroje, ale na druhou stranu je pro mne podobný úlet daleko přijatelnější, než další zbytečný pokus o natočení již několikrát velmi slušně zfilmované knihy.(6.11.2012)

• Kaka

Na rozdíl od většiny ostatních uživatelů se mi celkem líbila verze z roku 1993. Když už nic tak kvalitní akce a luxusní herecké osazenstvo tam bylo. Jenže tady dochází k jádru problému. Verze z roku 93 byla velkohubě se tvářící a vysokorozpočtová věc, která měla velké ambice a totálně vyhořela, neb nebyla podle představ skalních fanoušků knihy/předešlých filmů. Tato verze neměla ambice žádné, jenom bavit a diváci tentokrát pro jistotu neočekávali vůbec nic - logicky tedy nemohli být zklamáni. Pokud se skutečně dostaneme k objektivitě, tak z hlediska předlohy je tohle neuvěřitelně mimo. Je vidět, že režisér se na všechny předlohy a předešlé díly vykašlal a natočil si jízdu po svém. Je to vtipné, herci jsou dobří, nechybí tradiční evropský akční háv (zrychlovačky, střihy) a pár roztomilých scén. Nemohl bych opomenout výtečného Madse Mikkelsena, který ať vezme jakoukoliv roli, vždy to stojí za to. V rámci zábavy asi splňující standart, v rámci artu, či jakékoliv jiné filmařské hodnoty 20 tisíc mil pod úrovní.(4.3.2012)

• - Vzdušný koráb Rochefortových jednotek byl v plně funkčním provedení i se všemi 31 děly na palubě postaven z masivního dřeva německou společností 'pyro.labs berlin' v rekordním čase 14 dnů. (Conspi)

• - Kniha "Tři mušketýři" si koleduje o zápis do Guinessovy knihy rekordů v kolonce největší množství filmových adaptací vůbec (vyrovnají se jí snad jen adaptace Shakespearových dramat). Vůbec první filmové převedení Dumasovy knihy na celuloidový pás pochází již z roku 1903, které se dodnes nedochovalo a mnoho se toho o něm neví. Tři mušketýři byli převedeni do němých filmů, sovětské muzikálové agitky, asijské kung-fu adaptace a mnoha animovaných snímků (od Toma a Jerryho po Barbie verzi), seriálů a pokračování s alternativními konci. Pokud bereme v potaz pouze filmy, které mají tři mušketýry přímo v názvu, pak Tři mušketýři ve 3D jsou v pořadí asi na dvacátém pátém místě v soutěži o největší počet filmových zpracování. (Zdroj: HCE)

• - D'Artagnan (Logan Lerman) má při prvním rozhovoru s Athosem (Matthew Macfadyen) vždy při čelním pohledu výrazně jinak otočený klobouk, než při záběrech zezadu. (messer63)