Tři mušketýři

Traja mušketieri

Dobrodružný / Akční / Romantický

Německo / Francie / Velká Británie / USA, 2011, 106 min

• tron

Čistá, pretrikovaná, 100%-ná blbosť, ktorá ku koncu diváka už vyložene ubíja, až je celý od krvi, zbedačený, unavený a chce umrieť, len aby to nemusel dopozerať. Milla Jovovich je úplne mimo, ale to je aj nesympaťák Christoph Waltz. Samotní traja resp. štyria mušketieri pomerne fajn, ten ich príbeh priateľstva má niečo do seba aj v extra blbom podaní, ale to je asi tak všetko.(22.12.2016)

Chudák Dumas to schytává opakovaně. Tentokrát pořádně. Paul W. S. Anderson chtěl ochutnat ambicióznější látku, vymyslel několik ptákovin (vzducholodě), obsadil manželku (Milla), prosadil si 3D (proč?) a hodně kašlal na příběh (v dialogových scénách se ztrácí). Výsledkem je mišmaš, který má své momenty, ale ve výsledku hlavně zamrzí, že se přehledné šermířské souboje se solidními zpomalovačkami, ocitly zrovna v tomhle kousku!!(14.6.2014)

• Gemini

Kdysi před spoustou let se se mnou můj otec díval na Lesterovu verzi Mušketýrů (tu s Michaelem Yorkem, Raquel Welch, Faye Dunaway atd.), a uchechtával se, co je oproti knize jinak, jak je to udělané na efekt, a tak podobně... o nějaký ten pátek později jsem se já díval na Herekovu verzi Mušketýrů, a na Muže Se Železnou Maskou, a na D'Artagnanovu dceru, a na nějakou příšernost s ninji, a možná ještě na něco... a vesměs to byla docela bída, především scénáristicky. Ale TOHLE?!?!?! To by se podivil tatíček Masaryk, chce se mi říct, ale to by se Paul W. S. Anderson nesměl intelektuálně snížit ze svého obvyklého levelu na dealera WS kráječů... Víte, dalo by se diskutovat o tom, že je to vlastně komedie, a je třeba to brát s nadhledem, ale to by to nesmělo být od první minuty tak ukrutně dementní a hlavně Orlando Bloom tak tragicky obsazený (o Ludvíkovi raději ani nemluvím...). Na druhou stranu... vizuální stránka byla vždy Andersonovou silnou stránkou, a jinak tomu není ani tady - bohužel, parní vzducholoď s rotačními kanóny, plamenomety a nevím čím ještě, to není v settingu jménem sedmnácté století něco, na co by se mělo plýtvat jakýmkoliv kapitálem nebo talentem - pokud tedy netočíte Barona Prášila. Ale to Anderson nedělá, ten z nějakého zvráceného důvodu "jen" dělá modernizovanou popcornovou verzi historické dobrodružné klasiky - a opravdu mě nepřesvědčí, že vizionářsky posouvá hranice vkusu a je teribilním infantem současné kinematografie. Pro dnešní zhovadilou, "todle znám, zaujmi mě něčím" (ačkoliv zná ho*no a navzdory až do ruky nastrčené informační dálnici nedokáže ani nic najít, pokud to nevyběhne na první dobrou z Googlu) mládež to může mít nějaký půvab, ale pro mě tedy rozhodně ne. Navzdory neobvykle hvězdnému obsazení je to nafintěná a nafrčená ubohost za 40%.(26.5.2015)

Parta drsných šviháků se honí za pitomou cetkou, pomáhá jim v tom náctiletý drzoun s šílenou parukou. Je to roztomilá blbost, v Andersonově podání ale naštěstí zábavná. A ta hrozivá smrtka na přídi nepřátelské vzducholodě, tak ta byla prostě úplně boží.(28.4.2012)

• Don Jebal

Rozpočet: 75 000 000 $ Otvárací Víkend: 8 674 452 $ (v 3 017 Kinách) Tržby USA: 20 374 484 $ Tržby Celosvetovo: 139 274 484 $(10.5.2012)

• - D'Artagnan (Logan Lerman) má při prvním rozhovoru s Athosem (Matthew Macfadyen) vždy při čelním pohledu výrazně jinak otočený klobouk, než při záběrech zezadu. (messer63)

• - Logan Lerman získal roli i bez konkurzu. (Weasley)

• - Herec Logan Lerman, který ve filmu hraje d'Artagnana, si musel pro svou postavu nechat prodloužit vlasy. (Weasley)