Tři mušketýři

Three Musketeers, The

Traja mušketieri

Dobrodružný / Akční / Romantický

Německo / Francie / Velká Británie / USA, 2011, 106 min

|| Scenár: Andrew Davies, Alex Litvak / Based on The Three Musketeers by Alexandre Dumas | Hudba: Paul Haslinger | Produkcia: Paul W. S. Anderson, Scott Rudin, Jeremy Bolt, Robert Kulzer, Samuel Hadida, Stephen Margolis | Distribúcia: Constantin Film (Ger), Entertainment One (UK), Summet Entertainment (US) | Štúdio: Imapct Pictures, NEF Productions, New Legacy Film | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržby: 98,856,150 $ || Neuveriteľne tupý dej rujnuje celý potenciál výpravy, technickej vymoženosti, a príjemného obsadenia. Žial, mušketieri ešte nikdy neboli tak nezábavný. Domnievam sa, že je to z časti spôsobené oným preefektovaným a supermegaakčným spôsobom vypravovania, na ktorý divák už fakt nemá potrebu, chuť a ani silu... Ps: Ray Stevenson je vynikajúci herec pre charakterové postavy!(10.11.2011)

Pre mňa zábavnejšia ako Piráti z Karibiku a kľudne by za mňa mohlo vzniknúť aj nejaké to nejedno pokračovanie, čo vzhľadom na vlažné prijatie nebude také ľahké. Veľkým kladom je aj že scenár si nepísal Anderson a je to teda solídna zábava aj pri dialógoch, vizuálne na úrovni, kostýmy sú parádne rovnako ako obsadenie. Je už pravidlom, že Mads Mikkelsen opäť prevalcoval všetkých. Milla je úžasná a Anderson tentoraz na rozdiel od Afterlife dávkuje spomaľovačky opäť rozumnejšie.(30.1.2012)

• Hild

Já věděla, proč se tomuto filmu tak dlouho vyhýbám. Nikdy by mě nenapadlo, že budu ve filmu o třech mušketýrech sledovat vzducholodní bitvu, ale fajn. Ostatně jsem od filmu nečekala nic jiného než nenáročnou zábavu, takže vzducholodě dokážu překousnout, alespoň je to nápad, ale bohužel film tak nějak vůbec nesplňuje svůj účel pobavit diváka, já většinu času jen nechápavě zírala, co že to má vlastně být. Navíc mi přišlo, že v tom filmu se vůbec nic neděje. O hereckých výkonech snad nemá ani cenu mluvit, ti co by za to stáli, dostali zoufale málo prostoru (Christoph Waltz). Postavy mušketýrů jsou strašně nevýrazné a spíše to jsou postavy vedlejší, mnohem více prostoru dostává například postava Milady, což je pro mě nepochopitelné, protože je to jedna z nejpitomějších postav, jakou jsem za poslední dobu ve filmu viděla. Ani James Bond by se nemusel stydět za kousky, které tady předvádí ona (ti co film viděli, toto přirovnání pochopí). Strašně zbytečný film a ztráta času.(10.2.2012)

Ne takovej hyper naklad, jak jsem ocekaval a v podstate ty nejlepsi akce uz byly videt v traileru. Na druhou stranu, porad se neco deje a je to zabava od zacatku do konce. Anderson vzal klasickou musketyrskou zapletku o nahrdelniku, takze tu nechybi vetsina starejch znamejch postav a i par situaci, ale cely to hodil do mixu mezi Piratama z Karibiku, Assassin's Creed, s hudbou z Sherlocka Holmese. A vysledek je zkratka jednoducha, ale zabavna podivana, kde nechybi jak klasicky, tak i trochu prehnany sermirsky souboje, par epic scen a sem tam nejakej ten humor. Navic herci jsou fakt sympataci a seslo se tu fakt ukazkovy obsazeni, obzvlast ucast Tila a Madse me potesila. Navic triky az na par vyjimek bezchybny. Takze cekal jsem sice vic, ale i tak jsem spokojenej. Slusny 4*.(23.3.2012)

Ó bože... Má to Stevensona, Jovovich, Mikkelsena, Waltze, Schweigera, Blooma... Jenže nikdo z nich nemá co hrát, nemá k dispozici víc, jak 15 minut a víc, jak 4 souvisle. A i když je technická stránka brilantní, akce zajímavá a humor funguje, po většinu stopáže se mi chtělo především nahlas řvát, tahat si u toho střeva ven análním otvorem pomocí pohrabáče, mlátit hlavou o nejbližší sedačku a provádět si vlastnoruční lobotomii pletací jehlicí prostrčenou skrz oční otvory... V některých momentech film skutečně dosahuje naprostého vrcholu toho, co si člověk představí, když se řekne WHAT THE FUCK???? P.S.: Nicméně na podruhé zvedám hodnocení. Je to prdel! Neskutečná prdel!(30.10.2011)