Tři mušketýři

The Three Musketeers

Traja mušketieri

Dobrodružný / Akční / Romantický

Německo / Francie / Velká Británie / USA, 2011, 106 min

Dosud se mi nepodařilo rozluštit největší matematickou záhadu 17. století, tedy že 3=4, ale již jsem se s tím vnitřně smířil, takže mne nemůže zaskočit účast mušketýrů v leteckých bitvách, bojové umění ohebné Milady, Athosovy potápěčské choutky a ani to, že se Aramis stal z mušketýra strážníkem Městské policie rozdávajícím pokuty za kálející koně. Trošku mi sice chyběla přítomnost mušketýrského stejnokroje, ale na druhou stranu je pro mne podobný úlet daleko přijatelnější, než další zbytečný pokus o natočení již několikrát velmi slušně zfilmované knihy.(6.11.2012)

Ó bože... Má to Stevensona, Jovovich, Mikkelsena, Waltze, Schweigera, Blooma... Jenže nikdo z nich nemá co hrát, nemá k dispozici víc, jak 15 minut a víc, jak 4 souvisle. A i když je technická stránka brilantní, akce zajímavá a humor funguje, po většinu stopáže se mi chtělo především nahlas řvát, tahat si u toho střeva ven análním otvorem pomocí pohrabáče, mlátit hlavou o nejbližší sedačku a provádět si vlastnoruční lobotomii pletací jehlicí prostrčenou skrz oční otvory... V některých momentech film skutečně dosahuje naprostého vrcholu toho, co si člověk představí, když se řekne WHAT THE FUCK???? P.S.: Nicméně na podruhé zvedám hodnocení. Je to prdel! Neskutečná prdel!(30.10.2011)

PIRÁTI Z KARIBIKU, kde lodě létají a kouzelně přehrávající Orlando je za záporáka. Anderson se po předchozím sračkovém RESIDENT EVILU nečekaně zvetil a servíruje jeden z nejzábavnějších blockbusterů posledních let. Těšil jsem se na akci, na kterou lákaly trajlery, ale nakonec jsem se mnohem víc bavil humorem filmu - hláškami, sladěným přehráváním herců (obvykle ho nesnáším) a vychutnanou umocněnou brakovostí prýštící z každého druhého záběru. Král je perfektní komická figurka (Planchet naopak), MacFadyen jako Athos má melancholického charizmatu na rozdávání a pro mě to byl hlavní hrdina, nýmand Lerman je správně frackovitý D´Artagnan a po věčně zachmuřené Alici z RESIDENT EVILů si člověk vychutná každý úsměv a smích uvolněné Milly coby vnadné Mylady.(23.10.2011)

• Jeremy.jk

On to není špatný film. Je jen úplně zbytečný. Abych to ale uvedl na pravou míru.. Jistá snaha se mušketýrům upřít nedá, ovšem nechápu, proč má někdo potřebu nátáčet tolikrát omílanou látku jen proto, aby to bylo ve 3D. Myslím, že v dnešní době existují i jiné způsoby, jak si v hollywoodu namastit kapsy, jenže to by zřejmě stálo i trochu té námahy. Osobně se mi mnohem víc líbilila Herekova verze, která byla rovněž pojatá s jistou nadsázkou, ale rozhodně mně bližším způsobem provedení. Takže 40% a snad můžu říct, že případné pokračování si nechám pravděpodobně ujít.(4.2.2012)

• Gilmour93

Co to u Rochefortova periferního vidění proboha bylo? Wild Wild France? Queer Pride Parade na Ludvově dvoře? Proč d´Artagnan vypadal jako člen skupiny Tokio Hotel? Proč při akčních sekvencích připomínali mušketýři Leonidase, co si klestí cestu Peršany? Odpovědi znám a není mi z nich dobře, ovšem pokud ještě nemáte občanský průkaz, může vás mně ukradená vzducholoď docela polechtat na z břicha se spouštějících varlatech.. Akorát chudák Alexandre starší teď pod zemí Dumá, proč ho v cca dvacetiletých intervalech tak ošklivě pálí rektum. No, my jsme v obraze. Nejdřív ho v 93´ znásilnili otylí Disneyho Mickey Mouseové a nyní tato rozverná Andersonova fraška, co kálením na tradicionalismus oslavuje krásy 21.století..(1.9.2013)

• - Kniha "Tři mušketýři" si koleduje o zápis do Guinessovy knihy rekordů v kolonce největší množství filmových adaptací vůbec (vyrovnají se jí snad jen adaptace Shakespearových dramat). Vůbec první filmové převedení Dumasovy knihy na celuloidový pás pochází již z roku 1903, které se dodnes nedochovalo a mnoho se toho o něm neví. Tři mušketýři byli převedeni do němých filmů, sovětské muzikálové agitky, asijské kung-fu adaptace a mnoha animovaných snímků (od Toma a Jerryho po Barbie verzi), seriálů a pokračování s alternativními konci. Pokud bereme v potaz pouze filmy, které mají tři mušketýry přímo v názvu, pak Tři mušketýři ve 3D jsou v pořadí asi na dvacátém pátém místě v soutěži o největší počet filmových zpracování. (Zdroj: HCE)

• - Na začátku filmu ukazuje mapa Evropy království té doby. V Německu lze ale spatřit Würzburg, fiktivní království a také název města, kde se točily zásadní scény filmu, např. i zámek Versailles. (magic1995)

• - Vzdušný koráb Rochefortových jednotek byl v plně funkčním provedení i se všemi 31 děly na palubě postaven z masivního dřeva německou společností 'pyro.labs berlin' v rekordním čase 14 dnů. (Conspi)